+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
  1. #1
    Kursant
    Imię
    Arek
    Opis
    A6
    Od
    01 Apr 2007
    Mieszka w
    Szczecin/Świnoujście

    [MkII]TD - założenie klimy

    Witam, mam pytanie dotyczące montażu klimy w MKII 1.8TD, mam możliwość kupna pół automatycznej klimy, tylko czy warto ? Ktoś może montował sam klimę, czy warto pchać się koszta ? Może łatwiej założyć ręczną klimę ? Może łatwiej zrobić przekładkę do anglika ? Proszę o sugestie, oraz jeśli ktoś się orientuje gdzie można taką klimę założyć mając komplet części, oraz jakie to mogą być koszta. Z góry dzięki

    Jeszcze jedno, w miejscu gdzie mogę kupić części do klimy mówili że jeśli już zakładać to łatwiej ręczną bo jest mniej zabawy z elektryką, ale jak naprawdę to wygląda ?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jak dobrze pamiętam to RockFord się bawił, później powiedział "nigdy z życiu"
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Manulala prościej przełożyć, SATC ma więcej czujników, czujnik temp. wewnętrznej, zewnętrznej, czujnik nasłonecznienia, czujnik temp. cieczy chłodzącej.

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Arek
    Opis
    A6
    Od
    01 Apr 2007
    Mieszka w
    Szczecin/Świnoujście
    Właśnie o to chodzi że przydałaby się klima i to bardzo Z resztą chyba każdy kto ma klimę na pewno nie chciałby już auta bez klimy, po prostu zależałoby mi też żeby zrobić to dobrze, bo jeśli w grę wchodzi sporo rzeźbienia (w złym znaczeniu) to chyba lepiej nie dokładać żeby potem co chwilę coś naprawiać, bo jak coś robić to już porządnie. Kurde zawsze się rozpisze

    Exodos: ale Twoim zdaniem już lepiej podjąć staranie i dołożyć SATC czy lepiej polować na manuala, chodzi mi o to żeby można było to zrobić jak najbardziej "fabrycznie" żeby nie było jakichś dokładek nie wiadomo gdzie w elektryce

    Dzięki raz jeszcze

  6. #5
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo MK2
    Od
    18 Nov 2007
    Mieszka w
    Szczecin
    zależy...
    czy masz dużo wolnego czasu
    masz garaż albo warsztat (najlepiej z kanałem)
    lubisz grzebać w samochodzie
    masz odpowiednie narzędzia - klucze, śrubokręty
    wiesz conieco o działaniu klimy
    znasz się odrobinę na elektryce i potrafisz czytać schematy
    masz kasę na kupno klimy od dawcy + odpowiednią kwotę na nieprzewidziane wydatki
    wiesz dokładnie jakie częsci są potrzebne

    - montuj

    W pozostałych przypadkach sprzedaj swojego i kup z klimą.

    Jeśli już zdecydujesz się na montaż to radzę montować automatyczną. Roboty więcej o 5% , a wygoda o wiele większa.
    Kupując zwróć uwagę, by przewody były łączone na normalne śrubunki - starsze mondeo mają tzw. spring-locki, trudne do rozłączenia.
    powinieneś zamontować nowe oringi, radzę też nowy osuszacz, często konieczny będzie nowy skraplacz.
    Jeśli sam będziesz wymontowywał od dawcy to każdy otwarty przewód, zwłaszcza na sprężarce zabezpiecz kawałkiem folii i taśmą, by do środka nie dostało się powietrze i brud. Bardzo niewskazana jest wilgoć - pod żadnym pozorem nie myj części układu wodą. Nie montuj/demontuj podczas deszczu.
    Nie wiem jak jest w mondeo, ale najczęściej do montażu parownika trzeba wybebeszyć deskę rozdzielczą - to najbardziej skomplikowane i czasochłonne zadanie. Nie zdziw się, jak Ci zostaną jakieś śrubki czy plastiki :-) Po montażu udać się do warsztatu gdzie napełniają klimę i powiedzieć, że się zamontowało własnoręcznie. Powinni zrobić próżnię na dłuższy czas niż standardowe 10 minut - co najmniej pół godziny, by dokładnie osuszyć układ i pozbyć się powietrza.

    pozostaje życzyć powodzenia...

Podobne wątki

  1. [MkI] Założenie sterowania na podczerwień
    By Tomekp in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-01-2013, 20:32
  2. [MkIII] Założenie Instalacji gazowej
    By jaca196 in forum LPG
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-12-2011, 15:25
  3. [MkI] Założenie elektrycznych szyb
    By Misiek_WR in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-10-2009, 15:12
  4. [MkI] Założenie klimy w 1.8PB. Kłopotliwe?
    By cosin in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-08-2009, 20:43
  5. [MkII] Założenie instalacji - częstochowa
    By gruberek in forum LPG
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-07-2008, 00:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów