+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 15 z 15

Wątek: naprawy lakieru

  1. #1
    Kursant
    Model
    MkV
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    15 May 2005
    Mieszka w
    Wolbrom

    [MkIII]naprawy lakieru

    Witam kolegów,
    mam pytanko czym najlepiej zatuszować drobne rysy czy odpryski lakiernicze. Polećcie jakąś dobrą pastę polerską czy wosk. Nie wiem czy jest wosk koloryzujący do mondka w kolorze złotym (tym najczęściej spotykanym w MKIII). Doradźcie czym wypolerować i zatuszować.

    Pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Adaśko
    Model
    Honda Accord
    Silnik
    2.2 i-DTEC
    Od
    09 Aug 2006
    Mieszka w
    Elbląg
    Do drobnych rysek idealnie sprawdza się pasta TEMPO. Jest niedroga i naprawdę skuteczna, po ryskach nie ma śladu
    Honda Accord Tourer 2.2 i-DTEC Executive
    Opel Corsa 1.0

  4. #3
    Kursant
    Model
    MkV
    Silnik
    2.0 EcoBoost 240 KM
    Od
    15 May 2005
    Mieszka w
    Wolbrom
    A jaki wosk zastosować. Znacie jakąś dobra markę kosmetyki samochodowej? Może byc bezbarwny

  5. #4
    Na odpryski ja uzywam małej buteleczki z moim numerem lakieru, buteleczka mała z pędzelkiem . Wielkość - jak do paznokci. Na odpryski idealna sprawa. Cena - około 15 zł. Co do wosku uzywałem wielu. Formula 1 - to raczej mleczko, ale daje całkiem ok efekt - cena około 28 zł. Wosk... ostatnio nabyłemShella. Ładny efekt naprawdę, ale namachac się trzeba solidnie. Po ręcznym nawoskowaniu auta czuje się jak po godzince na siłowni.

  6. #5
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Wszystkie drobne rysy można bez problemu spolerować mechanicznie z dodatkiem pasty Farecla G3. Wszystkie odpryski uzupełnia się lakierem bazą (kolor) za pomocą szpilki albo igły a następnie robi się tak z bezbarwnym.
    Po dwóch dniach nadmiar szlifuje się papierem o gramaturze 1200-2000 i stosuje wtedy polerke mechaniczną całego elementu.
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Imię
    maciek
    Opis
    mondeo st220
    Od
    07 Nov 2006
    Mieszka w
    dęblin
    olecam z formy turtle wax paste safe cut lepsza od tempo usuwa newet te wiesze rysy
    taka sobie

  8. #7
    Wszystkie drobne rysy można bez problemu spolerować mechanicznie z dodatkiem pasty Farecla G3.
    Przyznam, że nie widziałem nigdy tej pasty, normalnie w sklepach moto mozna ją nabyć? Czy to jakiś towar deficytowy?

  9. #8
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Cytat Zamieszczone przez dr_feelgood
    Wszystkie drobne rysy można bez problemu spolerować mechanicznie z dodatkiem pasty Farecla G3.
    Przyznam, że nie widziałem nigdy tej pasty, normalnie w sklepach moto mozna ją nabyć? Czy to jakiś towar deficytowy?
    Bez problemu można ją kupić w sklepach z art. lakierniczymi, a tu masz linka z firmami dystrybującymi

    http://www.farecla.pl/dystrybucja.php

    Jeżeli chodzi o wosk polecam również tej firmy:

    http://www.farecla.pl/au_wax_top.php
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  10. #9
    dzięki mam kilka małych rysek, mleczkiem tego nie załatwie, wiec skorzystam z porady

  11. #10
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Cytat Zamieszczone przez dr_feelgood
    dzięki mam kilka małych rysek, mleczkiem tego nie załatwie, wiec skorzystam z porady
    Tylko pamiętaj że ręczne polerowanie ta pastą nie da efektu tylko mechaniczne - polerką do lakieru a nie wiertarką - spalisz lakier bezbarwny.
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar pawcio1017
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Mondeo MKIII 2007
    Od
    20 Feb 2007
    Mieszka w
    OSTRÓDA
    a co poradzicie na złuszczającą się bezbarwną wasrtwę na dachu? Nie wiem czy to na 100% oryginalny lakier bo ostatnuio odkryłem, że moje mobileauto musiało kiedyś dostać w tyłek
    Mondeo kombi '98r, 1.8+LPG ~Złota Perełka~

  13. #12
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Dacia Logan
    Silnik
    Diesel z LPG
    Od
    01 May 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez pawcio1017
    a co poradzicie na złuszczającą się bezbarwną wasrtwę na dachu? Nie wiem czy to na 100% oryginalny lakier bo ostatnuio odkryłem, że moje mobileauto musiało kiedyś dostać w tyłek
    Tylko lakierowanie w grę wchodzi.

    Wolna jazda jest niebezpieczna bo człowiek zasypia za kierownicą

  14. #13
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    11 Aug 2007
    Mieszka w
    Kraków

    Re: [MkIII]naprawy lakieru

    Cytat Zamieszczone przez Lysy
    Witam kolegów,
    mam pytanko czym najlepiej zatuszować drobne rysy czy odpryski lakiernicze. Polećcie jakąś dobrą pastę polerską czy wosk. Nie wiem czy jest wosk koloryzujący do mondka w kolorze złotym (tym najczęściej spotykanym w MKIII). Doradźcie czym wypolerować i zatuszować.

    Pozdrawiam
    Podobno ta pasta jest niezła,ale przy polerowaniu polerką.Może ktoś używał to potwierdzi lub zaprzeczy.http://allegro.pl/item359877126_prof..._350_gram.html
    Andrzej

  15. #14
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    Cytat Zamieszczone przez mad
    Cytat Zamieszczone przez pawcio1017
    a co poradzicie na złuszczającą się bezbarwną wasrtwę na dachu? Nie wiem czy to na 100% oryginalny lakier bo ostatnuio odkryłem, że moje mobileauto musiało kiedyś dostać w tyłek
    Tylko lakierowanie w grę wchodzi.
    Niestey zdradzie tego lakieru bezbarwnego i lakierowanie od nowa łącznie z bazą innego sposobu nie widzę szkoda próbować i wydawać kasę na darmo.
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  16. #15
    Niedzielny kierowca Awatar pawcio1017
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Mondeo MKIII 2007
    Od
    20 Feb 2007
    Mieszka w
    OSTRÓDA
    Cytat Zamieszczone przez mad
    Cytat Zamieszczone przez pawcio1017
    a co poradzicie na złuszczającą się bezbarwną wasrtwę na dachu? Nie wiem czy to na 100% oryginalny lakier bo ostatnuio odkryłem, że moje mobileauto musiało kiedyś dostać w tyłek
    Tylko lakierowanie w grę wchodzi.
    Ale czy da rade jakoś miejscami to zalakierować? Nie chodzi tu raczej o wygląd a o zabezpieczenie lakieru... A mam jeszcze zapytanie... Na tylnim słupku tak jak mówiłem prawdopodobnie po strzale w tyłek na łączeniu oryginalnego lakieru z naprawianym jest pęknioęcie... Po zimie zrobił się malutki zaciek rudej... Co z tym zrobić? Myślałem o jakimś twardszym wosku, żeby to "zatkać" ale nie wiem czy bedzie to dosyć trwałe i wogóle ma jakiś snes...? Jak sie wkurze to albo zmienie mondeo albo go całego pomaluje!
    Mondeo kombi '98r, 1.8+LPG ~Złota Perełka~

Podobne wątki

  1. punktowe naprawy lakieru
    By grzes in forum Detailing czyli kosmetyka naszych aut
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-04-2007, 14:33
  2. Naprawy MDO
    By fuel111 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-09-2005, 11:32
  3. NAPRAWY BLACHARSKIE
    By Orzel in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-03-2005, 19:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów