+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 1234567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 158
  1. #41
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Ano chętnie tam zajadę, bo jestem ciekaw ile KM drzemie w silniku

    Ale wymienili Ci przepustnicę na inną czy tylko coś zrobili z tą standardową? Nie masz wykresu przed i po modyfikacjach?

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Kursant Awatar MARIO1212
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Ford Mondeo mk3 2.5V6
    Od
    22 Apr 2008
    Mieszka w
    Świdnik,Kraków,Nowy Targ,Campagna Lupia
    Tego Ci nie powiem bo już sam nie wiem.O cenie jakiej mówili to chyba wymienili.Co do wykresów to mam ale poprawa jest tylko podczas jazdy.
    Wrzucę je dzisiaj wieczorem.Fabrycznie 160.2KM,208Nm po zmianie 165.4KM, 217Nm.Ale po tych zmianach nie ma możliwości aby był taki wynik więc będę kombinował z wydechem.Ten sam silnik po przeróbce 186.9 KM, 232 Nm.Więc jest co kombinować
    Cytuje slowa właściciela: ten silnik można do 200 KM podkręcić.że ten silnik niewiele się różni od ST.Zaraz się larum odezwie .Tylko cytuję

  4. #43
    boro - daj znać jak już pogadasz z Panami z V-techu bo nie ukrywam że 186 KM to już miło brzmi.
    V6 hehe

  5. #44
    Kursant Awatar alfatech
    Imię
    Tomek
    Opis
    Mustang V8 S197 + Mk4 1.6 kombi
    Od
    22 Aug 2005
    Mieszka w
    Koło
    Przepustnica została przerobiona.
    za 2 tysiaki ???? Jeżeli jest to ta sam przepustnica to sorki ale oni przerabiają klientów a nie przepustnice
    co niby można przerobić w przepustnicy ?
    - polerka
    - butterfly
    - pręt na którym w/w się trzyma
    - ewentualnie dokładniej spasować ją z kolektorem

    tam nic więcej nie ma ,średnicy bez rozbiórki i zmiany "motyla" się nie zwiększy a o to przede wszystkim chodzi.
    Taniej i na pewno z lepszym efektem jest założyć przepustnicę ( na początek ) od ST200 lub ST220 lub większą od........ Mutanga GT ( nie pamiętam roku ale chyba do 2004 na ebay'u chodzą już od około 100 USD )
    ma taki sam rozstaw śrub ,trzeba powiększyć otwór w kolektorze albo iść za cisem i założyć jeszcze większą i wspawać większy kołnierz w kolektor

    ten silnik można do 200 KM podkręcić
    oczywiście że można czego przykładem jest mój ,można nawet 230 bez turbiny wykręcić albo i lepiej a moment w granicach 270 NM ale koszty tej zabawy są już poważne a ingerencja w motor i wydech znaczna

    że ten silnik niewiele się różni od ST
    różni się na tyle że koszt przerobienia zwykłej V6 na ST można liczyć w tysiącach zresztą macie STraits'a na "pokładzie" on najlepiej wie co i jak

  6. #45
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    co niby można przerobić w przepustnicy ?
    - polerka
    - butterfly
    - pręt na którym w/w się trzyma
    A nie można jej dodatkowo rozwiercić? Zdjąć ten 1-2 mm mięska ze ścianek?

    Miło byłoby obejrzeć fotki tej przerobionej przepustnicy - Mario, dasz radę cyknąć parę ujęć?
    Dobra, zmiana!

  7. #46
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Cytat Zamieszczone przez MARIO1212
    Tak wartość która ma zostać uzyskana po ściągnięciu Ultera który niestety blokuje silnik
    A t ociekaweo ,bo ja mam dwa końcowe tłumiki też Ultera i teraz to zastanawia mnie to czy coś z moimi moze być nie tak
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  8. #47
    Pochłaniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery łapy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    Cytat Zamieszczone przez alfatech
    Przepustnica została przerobiona.
    za 2 tysiaki ???? Jeżeli jest to ta sam przepustnica to sorki ale oni przerabiają klientów a nie przepustnice
    co niby można przerobić w przepustnicy ?

    (...)
    Wygląda na to, że V-tech robi dokładnie to samo, co headtune.co.uk. Mają chłopaki kilka używanych przepustnic. Poddają je modyfikacji polegających (tu cytuję w oryginale): • All casting, pitting & boring marks removed & smoothed • Internally re-profiled and highly polished • Obstructive screw-ends ground into spindle • Perfect horizontal opening of butterfly plates • Leading edge of butterfly 'knife-edged' • Chemically cleaned • Fully lubricated. Następnie, na zasadzie kaucji, wymieniają zainteresowanym na zmodyfikowany produkt, który nota bene jest całkiem udany! Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie fakt, że Anglicy liczą sobie za to 45Ł, co stanowi 1/10 polskiej propozycji...
    Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś kimś, bo defekujesz z najwyższej grzędy, to masz rację – wydaje ci się. Kurom z najwyższej grzędy życzę więcej dystansu, gdyż i tak skończą tak samo.

  9. #48
    Kursant Awatar alfatech
    Imię
    Tomek
    Opis
    Mustang V8 S197 + Mk4 1.6 kombi
    Od
    22 Aug 2005
    Mieszka w
    Koło
    A nie można jej dodatkowo rozwiercić? Zdjąć ten 1-2 mm mięska ze ścianek?
    no nie można zrobić większego prześwitu niż ma motyl ,średnicę przepustnicy mierzy się właśnie na tym elemencie

  10. #49
    Pochłaniacz prostych Awatar marcin_s18
    Model
    Zafira
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    22 Jun 2005
    Mieszka w
    zDolnyŚląsk
    Cytat Zamieszczone przez norbi333
    ja mam dwa końcowe tłumiki też Ultera
    A jak mruczą fajnie

  11. #50
    Pochłaniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery łapy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    Cytat Zamieszczone przez norbi333
    ja mam dwa końcowe tłumiki też Ultera
    Hamowałeś ST na Ulterze?
    Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś kimś, bo defekujesz z najwyższej grzędy, to masz rację – wydaje ci się. Kurom z najwyższej grzędy życzę więcej dystansu, gdyż i tak skończą tak samo.

  12. #51
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto było hamowane na nich
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  13. #52
    Pochłaniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery łapy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    Cytat Zamieszczone przez norbi333
    Auto było hamowane na nich
    Iiii...?
    Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś kimś, bo defekujesz z najwyższej grzędy, to masz rację – wydaje ci się. Kurom z najwyższej grzędy życzę więcej dystansu, gdyż i tak skończą tak samo.

  14. #53
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  15. #54
    Pochłaniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery łapy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    Cytat Zamieszczone przez norbi333
    http://www.mondeoklubpolska.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=46577&hig hlight=wykres+hamowni
    Tu masz wydruk
    A znasz li może osiągi sprzed założenia przelotowych anusów z południa Polski?
    Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś kimś, bo defekujesz z najwyższej grzędy, to masz rację – wydaje ci się. Kurom z najwyższej grzędy życzę więcej dystansu, gdyż i tak skończą tak samo.

  16. #55
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Nie mam zielonego pojecia
    Teoretycznie w normie patrzac na inne ST ,ale rozmawiałem z chłopakami z CKP i powinno być wiecej
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  17. #56
    Pochłaniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery łapy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    Cytat Zamieszczone przez norbi333
    Nie mam zielonego pojecia
    Teoretycznie w normie patrzac na inne ST ,ale rozmawiałem z chłopakami z CKP i powinno być wiecej
    Podejrzewam, że gdyby cały dolot wraz przepływką były czyściutkie to i z 5 KM więcej byś nahamował...
    Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś kimś, bo defekujesz z najwyższej grzędy, to masz rację – wydaje ci się. Kurom z najwyższej grzędy życzę więcej dystansu, gdyż i tak skończą tak samo.

  18. #57
    Kursant Awatar MARIO1212
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Ford Mondeo mk3 2.5V6
    Od
    22 Apr 2008
    Mieszka w
    Świdnik,Kraków,Nowy Targ,Campagna Lupia
    Zastanawiam się czy nie jechać tam gdzie zakładali mi ten wydech i zapytać się co jest nie tak.Powtarzam ja nie jestem mechanikiem-technikiem bardziej kierowcą. 31 maja mamy zlot w Lublinie więc można zobaczyć co u mnie jest grane.Sam jestem ciekaw co to za zmiany poczynili.

  19. #58
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Cytat Zamieszczone przez RWalentynowicz
    Cytat Zamieszczone przez norbi333
    Nie mam zielonego pojecia
    Teoretycznie w normie patrzac na inne ST ,ale rozmawiałem z chłopakami z CKP i powinno być wiecej
    Podejrzewam, że gdyby cały dolot wraz przepływką były czyściutkie to i z 5 KM więcej byś nahamował...
    To i tak 15 gdzieś uciekło niby
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  20. #59
    Kursant Awatar alfatech
    Imię
    Tomek
    Opis
    Mustang V8 S197 + Mk4 1.6 kombi
    Od
    22 Aug 2005
    Mieszka w
    Koło
    Podejrzewam, że gdyby cały dolot wraz przepływką były czyściutkie to i z 5 KM więcej byś nahamował...
    też tak myślę ,niestety EGR zrobił swoje i na bank nagaru jest dużo w moim starym kolektorze ( góra ) to pół kilo można by było wydłubać
    Powtarzam ja nie jestem mechanikiem-technikiem bardziej kierowcą.
    jak większość z nas ,dlatego "fachowcy" robią ludzi w konia ............. no ale nie dajemy się i zawsze walczymy pozyskując wiedzę na forach itd

  21. #60
    Zielony listek Awatar siku
    Imię
    Bartek
    Opis
    mondeo ala "MPK"
    Od
    05 May 2007
    Mieszka w
    Kraków
    ja tam bym sie do konca tymi wydrukami z hamowni nie sugerowal ..... a w praktyce ? ... norbi ... badales sobie przyspieszonko na jakims g-techu badz innym ustrojstwie ?

Podobne wątki

  1. [MkIII] chiptuning mk III
    By kaczor555 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 16:54
  2. [Zetec]Chiptuning 2.0 16V B !!!
    By cruzer in forum Tuning
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 11-11-2009, 00:59
  3. [MkIII] 116 HP i chiptuning
    By _kruk_GD in forum Tuning
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-02-2008, 00:12
  4. [MkI] Chiptuning do 2,5 V6
    By kogut in forum Tuning
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-07-2007, 22:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów