+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 8 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 158
  1. #1

    [MkIII] Chiptuning 2.5 V6

    Czy ktoś tego próbował? Z jakimi efektami? Na stronie V-tech piszą, że chipowali ST220 z całkiem dobrym efektem -- +20 KM. Duratec 2.5l wydaje się raczej niewysilony, więc powinien mieć też jakieś rezerwy, może nawet większe niż 3.0...

    Z góry dzięki za odpowiedzi...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek Awatar siku
    Imię
    Bartek
    Opis
    mondeo ala "MPK"
    Od
    05 May 2007
    Mieszka w
    Kraków
    poszukaj chopie na forum bo pelno tego typu tematow .... ogolnie temat nie warty zachodu

  4. #3
    Kursant Awatar MARIO1212
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Ford Mondeo mk3 2.5V6
    Od
    22 Apr 2008
    Mieszka w
    Świdnik,Kraków,Nowy Targ,Campagna Lupia
    Niestety kolega Siku ma rację. Niewiele można zyskać około 8% mocy i momentu.Czy warte zachodu to już indywidualna sprawa każdego nawiedzonego ulepszacza swojej bryki. Ja mam w planie bo zmiany swojego samochodu to jak choroba nieuleczalna Pozdrawiam kolegę z dobrym silnikiem

  5. #4
    Kursant Awatar alfatech
    Imię
    Tomek
    Opis
    Mustang V8 S197 + Mk4 1.6 kombi
    Od
    22 Aug 2005
    Mieszka w
    Koło
    Czy ktoś tego próbował? Z jakimi efektami? Na stronie V-tech piszą, że chipowali ST220 z całkiem dobrym efektem -- +20 KM. Duratec 2.5l wydaje się raczej niewysilony, więc powinien mieć też jakieś rezerwy, może nawet większe niż 3.0...
    Proponowałbym raczej na początek inne modyfikacje lub przynajmniej nie chip z V-tech tylko np EcuMaster ,po każdej zmianie w silniku ,E.M. można wszystko od nowa ustawić.
    U mnie dało to mniej więcej tyle ,oczywiście zakładałem po innych modyfikacjach ;
    Qnie przed 191 KM - po 205
    Moment przed 209 NM - po 229
    te dane ze strony są mocno naciągane

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKII
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    04 Feb 2005
    Mieszka w
    Częstochowa
    dokładanie chipu do silnika wolnossącego mija się z celem, drogie to a efekty słabe
    No Fear,We fight what you FEAR

    President Johnny II + ML 145

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Straits opisywał co warto zrobić przy tym silniku. Chipa odradzał, modyfikacja dolotu i przepustnicy da większy efekt
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery łapy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    Zmodyfikowałem dolot w ST24 o przepustnicę, przepływkę, CAI 57i z K&N'a i zwieńczyłem Bluefinem od Superchipsa. Efekt: banan na twarzy przy każdym wdepnięciu na gaz. Uważam, że warto.
    Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś kimś, bo defekujesz z najwyższej grzędy, to masz rację – wydaje ci się. Kurom z najwyższej grzędy życzę więcej dystansu, gdyż i tak skończą tak samo.

  9. #8
    Klubowicz Awatar basil
    Model
    Fiesta w kopłakach
    Silnik
    Diesel
    Od
    05 Oct 2006
    Mieszka w
    Jelcz-Laskowice
    Cytat Zamieszczone przez RWalentynowicz
    Zmodyfikowałem dolot w ST24 o przepustnicę, przepływkę, CAI 57i z K&N'a i zwieńczyłem Bluefinem od Superchipsa. Efekt: banan na twarzy przy każdym wdepnięciu na gaz. Uważam, że warto.
    Ile więcej Niutonów i mocy przybyło a ile kasy ubyło?
    Należę do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek w V6
    MOC zaś jest wszystkim, powoduje że ludzie którzy nigdy nie widzieli tego co ja, widzą nawet to czego ja nie widziałem

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery łapy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    Cytat Zamieszczone przez basil
    Cytat Zamieszczone przez RWalentynowicz
    Zmodyfikowałem dolot w ST24 o przepustnicę, przepływkę, CAI 57i z K&N'a i zwieńczyłem Bluefinem od Superchipsa. Efekt: banan na twarzy przy każdym wdepnięciu na gaz. Uważam, że warto.
    Ile więcej Niutonów i mocy przybyło a ile kasy ubyło?
    Hamownia na mojej wiosce to jakies źle skalibrowane inercyjne badziewie, które zawyża wyniki o jakieś 40%. Najbliższa sensowna leży o 120 km na wschód, więc nie hamowałem sztrucla. Jedyne co zmierzyłem to przyspieszenie i udało się urwać 1 sekundę w stosunku do osiągów sprzed modu.
    Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś kimś, bo defekujesz z najwyższej grzędy, to masz rację – wydaje ci się. Kurom z najwyższej grzędy życzę więcej dystansu, gdyż i tak skończą tak samo.

  11. #10
    Zdaję sobie oczywiście sprawę, że sam chip nie da w wolnossącej benzynie tyle, co w jakimś TDI, ale około 10 KM które jak widzę można uzyskać wygląda całkiem przyjemnie. Ale zachęciliście mnie do głębszych zmian pisząc o efektach zmiany przepustnicy.

    Znalazłem taką ofertę:
    http://www.vtech.pl/aktualnosci/najn...st220-261.html

    Krótko mówiąc proponują przepustnice + chip do 2.5/3.0 V6. Oprócz tego zrobiłbym pewnie jeszcze wydech, bo to co zobaczyłem na schemacie niezbyt mi się podoba. Co sądzicie o takiej opcji?

    Alternatywnie rozważam kupno części osobno. Znalazłem trochę ofert, ale nie jestem pewien co będzie pasować. Czy przepustnica z ST220 będzie pasować? A kolektor dolotowy też z ST220?

  12. #11
    z dzwoniłeś do V-techu?? może oni udzielą Ci więcej informacji na temat tego tuningu. z tego co się kiedyś dowiadywałem to nawet był problem z chipowaniem MKIII 2,5V6 bo chyba o taki chodzi.
    V6 hehe

  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Rijndael
    Krótko mówiąc proponują przepustnice + chip do 2.5/3.0 V6.
    A jaki masz silnik - 2,5 czy 3,0? Bo przepustnicy do 2,5 V6 w V-tech'u nie ma...

    Cytat Zamieszczone przez richardo00
    z tego co się kiedyś dowiadywałem to nawet był problem z chipowaniem MKIII 2,5V6 bo chyba o taki chodzi.
    Ponoć nie wszystkie sterowniki w 2,5 V6 miały pamięć zewnętrzną i w takim przypadku wykonanie chipa nie jest możliwe. Ale wtedy montują sterownik zewnętrzny Blue Box wpinany pod odpowiednie czujniki.

  14. #13
    Kursant Awatar alfatech
    Imię
    Tomek
    Opis
    Mustang V8 S197 + Mk4 1.6 kombi
    Od
    22 Aug 2005
    Mieszka w
    Koło
    Czy przepustnica z ST220 będzie pasować?
    będzie jest taka sama jak od ST200 tylko ma inne prowadzenie linki i jest potrzebny uchwyt od ST220 w sumie ja mam przepustnicę od ST220 a uchwyt zwykły i jakoś śmigam prawie rok


    A kolektor dolotowy też z ST220?
    tutaj już nie bardzo ,kolektor do ST200 ( czarny baran) będzie ok

  15. #14
    Cytat Zamieszczone przez boro
    A jaki masz silnik - 2,5 czy 3,0? Bo przepustnicy do 2,5 V6 w V-tech'u nie ma...
    2,5 -- no to ściemniają na www, bo piszą: "Tuning Forda Mondeo ST220 oraz Forda Mondeo ST200 lub 2.5 V6 oraz Focusa ST (170, 220)- chiptuning oraz specjalne przepustnice Thinblade oraz modyfikacje wydechu"

    Cytat Zamieszczone przez richardo00
    Ponoć nie wszystkie sterowniki w 2,5 V6 miały pamięć zewnętrzną i w takim przypadku wykonanie chipa nie jest możliwe. Ale wtedy montują sterownik zewnętrzny Blue Box wpinany pod odpowiednie czujniki.
    To dziwne by było, superchips nic nie pisze o tym na swojej stronie.

  16. #15
    Cytat Zamieszczone przez alfatech
    Czy przepustnica z ST220 będzie pasować?
    będzie jest taka sama jak od ST200 tylko ma inne prowadzenie linki i jest potrzebny uchwyt od ST220 w sumie ja mam przepustnicę od ST220 a uchwyt zwykły i jakoś śmigam prawie rok
    Widzę, że sporo modyfikowałeś, opisałbyś krótko co zmieniłeś i (w miarę możliwości) jaki dały efekt poszczególne modyfikacje?

  17. #16
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Cytat Zamieszczone przez Rijndael
    Cytat Zamieszczone przez richardo00
    Ponoć nie wszystkie sterowniki w 2,5 V6 miały pamięć zewnętrzną i w takim przypadku wykonanie chipa nie jest możliwe.
    To dziwne by było, superchips nic nie pisze o tym na swojej stronie.
    Jeśli chodzi o "złącze serwisowe" PCMa (30-stykowe, umieszczone na boku obudowy komputera), to rzekomo zanikło gdzieś w okolicach 2003 roku.
    Dobra, zmiana!

  18. #17
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków

    Re: [MkIII] Chiptuning 2.5 V6

    Cytat Zamieszczone przez Rijndael
    Duratec 2.5l wydaje się raczej niewysilony, więc powinien mieć też jakieś rezerwy
    To jest wykresik z ich strony jeśli chodzi 2,5 V6



    Tu http://www.cougarklub.pl/forum/viewtopic.php?t=327 kolejny wykres i wynik 180 KM i 220 Nm.

    Co do tego czy warto czy nie. Jeśli ST200 wypadają na hamowni w okolicach 185 KM i 220 Nm, to patrząc na te wykresy IMO warto dać 1000 zł za chipa... Jeśli efekt po chipie będzie niezadowalający można zwrócić rozwiązanie ponosząc tylko koszt hamowni 200 zł.

    A te informacje o ECU z pamięcią zewnętrzną lub bez niej to z V-techu.

  19. #18
    Kursant Awatar alfatech
    Imię
    Tomek
    Opis
    Mustang V8 S197 + Mk4 1.6 kombi
    Od
    22 Aug 2005
    Mieszka w
    Koło
    Widzę, że sporo modyfikowałeś, opisałbyś krótko co zmieniłeś i (w miarę możliwości) jaki dały efekt poszczególne modyfikacje?
    hmm........... w sumie to kupiłem cały silnik już zrobiony który zresztą przekładał do mojego Straits
    a w nim :
    - wałki ST200 ( jakaś ostatnia seria produkcji o innych wzniosach niż standardowe wałki ST200 )
    - kolektory dolotowe ( góra i dół ) od ST200
    do tego wszystkiego założono przepustnicę od ST220

    czułem że już prawie śmiga ale mało było ,nie wiem ile ale patrząc z perspektywy czasu około 180 KM ale pewny nie jestem
    potem dołożyłem resztę dolotu od ST200 wraz z przepływomierzem i wtedy jakby zaczął lepiej śmigać. Po tych wszystkich zmianach na hamowni pokazało 191 KM. Następnie przyszedł czas na ECuMaster II i 2 dni strojenia - wyszło 205 KM.
    Potem "poprawiłem" przepustnicę ,spiłowałem śrubki i "spłaszczyłem" ten wałek na którym chodzi cała klapaka ........... na razie jestem zadowolony ,oczywiście jeśli chodzi o silnik 2,5 V6 ,wszystko ładnie chodzi.
    Więcej już w silniku nie grzebię ,niestety wszystko do tych motorów jest drogie i trudno dostępne ,mam jeszcze wtryski 19lb ale już sobie odpuściłem ich zakładanie ,poza tym i to chyba najważniejsze ......................... nowe ,fajniejsze i mocniejsze auto się szykuje .......... i też ford

  20. #19
    Kursant Awatar MARIO1212
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Ford Mondeo mk3 2.5V6
    Od
    22 Apr 2008
    Mieszka w
    Świdnik,Kraków,Nowy Targ,Campagna Lupia
    Wczoraj miałem wizytę w Krakowie w firmie V-tech.Samochód fabrycznie na hamowni wykazał 160.2 KM i 209 momentu.Został poddany chipowaniu i przerobieniu przepustnicy.Dodam że założony mam sportowy wydech Ultera,który to fajnie buczy niestety zabiera 22 KM.Zastanawiam się nad zdjęciem go,ale to mruczenie(sam nie wiem).Bez wydechu moc powinna oscylować koło wartośći 187 KM i 232 moment.Cała robota zajeła około 4 godz.
    Dodam jeszcze że wracając do Świdnika samochód po wizycie w V-techu to inna maszyna.Wydawało mi się że nie może być lepiej.Jednak może Pozdrawiam tunerów

  21. #20
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Bez wydechu moc powinna oscylować koło wartośći 187 KM i 232 moment.Cała robota zajeła około 4 godz.
    Rozumiem,że te wartości po chipie są
    I jak stwierdzili ,że wydech zabrał 20 koni
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

Podobne wątki

  1. [MkIII] chiptuning mk III
    By kaczor555 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 17:54
  2. [Zetec]Chiptuning 2.0 16V B !!!
    By cruzer in forum Tuning
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 11-11-2009, 01:59
  3. [MkIII] 116 HP i chiptuning
    By _kruk_GD in forum Tuning
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-02-2008, 01:12
  4. [MkI] Chiptuning do 2,5 V6
    By kogut in forum Tuning
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-07-2007, 23:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów