+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 41
  1. #21
    Kursant
    Imię
    Przemysław
    Opis
    Mondeo MK 3 Boxer Tdci
    Od
    04 Dec 2012
    Mieszka w
    Sulechów
    Tak jak obiecałem dokładny opis ze zdjęciami gdzie w Mondeo MK3 znajdują się uchwyty Isofix.

    1. Do pracy potrzebne są Torx T50, ostry nóż najlepszy do cięcia wykładzin i taśma dwustronna.

    2. Tylna kanapa składa się z oparcia i siedziska, siedzisko należy podnieść i ukażą są śruby oraz pasy.

    3. Śruby trzymają oparcie łącznie 6 szt te górne są trudno dostępne i trzeba mieć przedłużkę.

    4. Należy też odkręcić środkowe mocowanie pasów. Jeżeli kanapa jest dzielona trzeba w tym momencie usunąć zabezpieczenie które znajduje się z tyłu (dojście od bagażnika po prostu wysuń)
    5. Jeżeli już wymontowałeś oparcie na dolnym łączeniu tapicerki w odległości 28-29 cm pod nią znajdują się uchwyty Isofix.

    6. Teraz należy nożem do cięcia wykładziny idealnie po szwach lekko je rozciągając wykonać 5 cm nacięcie i ukaże się to.

    7. Ja podkleiłem taśmą dwustronną skórę po nacięciu by łatwiej wpiąć foteliki.


    8. Teraz należy wszystko poskładać i gotowe.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    W instrukcji forda jest przecież wyraznie napisane że każde MK3 jest wyposażone w system isofix i jest również napisane że jeżeli ktoś potrzebuje z niego korzystać to powinien udac sie do ASO i tam odslonia uchwyty. Foto z instrukcji po niemiecku. U mnie są te mocowania wyczuwalne.

    Gesendet von meinem LG G3 mit Tapatalk

  4. #23
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    04 Jul 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    W instrukcji forda jest przecież wyraznie napisane że każde MK3 jest wyposażone w system isofix i jest również napisane że jeżeli ktoś potrzebuje z niego korzystać to powinien udac sie do ASO i tam odslonia uchwyty. Foto z instrukcji po niemiecku. U mnie są te mocowania wyczuwalne
    to ja już nie rozumiem, jedni piszą, że te 2 uchwyty, które są zamontowane pod tapicerką w dolnej części oparcia nie są ISOFIXem i za żadne skarby nie można tam wpiąć fotelika, natomiast tutaj jest napisane co innego. Czy w końcu ktoś jest to w stanie ogarnąć ?

  5. #24
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    ---------- Post added 11-07-2016 at 00:00 ---------- Previous post was 10-07-2016 at 23:59 ----------

    [/COLOR]Jeżeli w instrukcji od auta jest napisane że to jest isofix i że można tego używać to chyba można? Osobiscie odradzal bym stosowanie fotelików które sa mocowane tylko za pomocą isofox bez pasa bezpieczeństwa a dlaczego a dlatego że wadą jest brak zabezpieczenia fotelika przed przemieszczeniem w osi obrotu wokół uchwytów. Jedyne zabezpieczenie stanowią siedzisko i oparcie fotela, ale jak kto lubi. Jak dla mnie isofix służy tylko jako dodatkowe zabezpieczenie.

    Gesendet von meinem LG-D855 mit Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez Qornell ; 11-07-2016 o 01:01

  6. #25
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    3.0 ST220 226 KM
    Od
    04 Jul 2016
    Mieszka w
    Wrocław
    w ostatnim czasie kombinowałem z fotelikiem. Ponieważ we wcześniejszym pojeździe miałem ISOFIXa (Alfa 156 SW 2002) i w drugim również mam (Clio Sport 2000) (dziwne, że Mondeo nie ma), chciałem zobaczyć jak wygląda sytuacja u mnie, czy na pewno są te dwa zaczepy pod skórą na szwie. I tu ku mojemu zdziwieniu, tapicer rozciął szew odsłonił zaczepy i zaszył z powrotem. Zaczepy do ISOFIXa są !!!
    Identyczne jak w Alfie i Clio, ten sam rozstaw, ta sama średnica drutu, po zamontowaniu bazy pod fotelik tak jak w innych autach sprawdzałem, szarpałem, próbowałem wyrwać i działa !!!
    zdjęcia poglądowe jak to wygląda:
    https://zapodaj.net/03a4b9f47caa1.jpg.html
    https://zapodaj.net/b1f3cace2903b.jpg.html
    https://zapodaj.net/c37882a9e0f5f.jpg.html
    https://zapodaj.net/995fb1de4cdb3.jpg.html

    no i tak się sprawa ma cała !!

    pozdro

  7. #26
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    mondeo
    Od
    06 Apr 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Witam

    Na youtube

    tniemy tapicerkę
    https://www.youtube.com/watch?v=dViMJU-s9yY

    montaż uchwytu ISOFIX na przykłądzie Focusa
    https://www.youtube.com/watch?v=FC_gmUk2R1E

    pozdrawiam
    Arturek_67
    Ostatnio edytowane przez Arturek_67 ; 03-09-2016 o 10:03
    pisane z mojego laptopa za 10.000$

  8. #27
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Przecież podrzucilem instrukcje od mojego MDO w której jest wyraźnie napisane że w MKIII jest isofix to sprawa chyba jest w 100% wyjasniona. Jeżeli producent mówi że to isofix to chyba jakieś tam testy robił i tak sobie nie wymyślił : a wsadze se 4 druty w siedzenia i później się do czegoś przydadzą. Jakieś teorie ze te druty za cienkie i źle mocowane są dla mnie śmieszne w oplu astra z 2013 u teścia sa takiej samej grubości druty i wyglądają identycznie tak samo jak w nowym scirocco i w nowym bmw 2 z 2016. Pewnie większość z was dalej się będzie dziwiło ze skoro jest tam isofix to po kiego oni to chowali pod skórą i teraz trzeba piekna skórkę rozcinac i niszczyć zeby sie do tego dostać, ale odpowiedź jest prosta, dopiero od 1997 firmy ( pierwszy VW) zaczęły pomału wprowadzać isofix do aut ( ford wczesniej bo już w 1995) a mk3 jest produkowane od 2001 o ile sie nie myle i w 2001 isofix nie był jeszcze standardem i nie kazdy potrzebował zeby mu tam druty jakieś wystawaly. Reasumując jeżeli w instrukcji jest napisane że to isofix to tak jest i dalsza dyskusja jest zbędna moim skromnym zdaniem. A tak na marginesie czesc z was pisze ze te druciki to nic nie wytrzymaja i są złe zamocowane a tak wogóle to musiało by być z tytanu i przykrecone na śruby najlepiej 19 do budy zeby spełniało swoją funkcję, ale czy ktos z was próbował wyrwać te druty??? Ale dwa na raz a nie pojedynczo tak jak podczas wypadku. Wydaje mi że łatwo nie będzie ☺️ i bez pomocy linki holownicze i auta się nie da za bardzo. Nie zapominajmy ze dziecko nie waży ( albo nie powinno&#128521 100kg i aż tak duże siły jak na dorosłego podczas wypadku na nie nie działają. Wiem że masa dziecka podczas wypadku przy 50 km/h ( 50km/h bo przy takiej predkosci sa robione testy) zwieksza sie na sekundę 100 krotnie albo i jeszce wiecej ale jak już pisałem wyżej ktos to już pewnie testował i raczej powinno wytrzymać. To takie moje przemyślenia i jak ktos mysli inaczej to spoko nie musi używać tego isofixa z mondeo i niech przypina pasami albo niech zmieni auto☺️

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  9. #28
    Niedzielny kierowca
    Model
    Mondeo Ghia X
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Narazie śmiga bezproblemowo
    Od
    17 May 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    instrukcja też nie koniecznie mówi prawdy ja mam mondeo mk3 z 2006 r i nie mam we wspomnianym miejscu pod skórą żadnych wyczuwalnych uchwytów.

  10. #29
    Zielony listek Awatar chudy206
    Opis
    MKIII 1.8 '02
    Od
    26 Feb 2013
    Mieszka w
    Andrychów, Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez krismk3 Zobacz posta
    instrukcja też nie koniecznie mówi prawdy ja mam mondeo mk3 z 2006 r i nie mam we wspomnianym miejscu pod skórą żadnych wyczuwalnych uchwytów.
    Mam ci wysłać zdjecie polskiej instrukcji w której pisze ze auto jest wyposażone w isofix?
    Weź mi wytłumacz po co Ford miałby pisać ze cos jest a tego nie ma?
    Ostatnio edytowane przez chudy206 ; 06-09-2016 o 18:32

  11. #30
    Pochłaniacz prostych Awatar Sławomir
    Model
    s-max mk2, c-max,mondeo
    Silnik
    tdci,tdcii,tddi
    Od
    05 Sep 2006
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry/Strzelin
    Że jest ten pseudo isofix piszą tylko w instrukcjach z początku produkcji MK3 (przed liftach). W po liftowych autach druty też się trafiają ale instrukcja już milczy, podejrzewam ,że ford się z tego pomysłu wycofał i tak samo upiera się,że w mk3 nie ma fabrycznego isofiksu .Wklejałem zdjęcie w podobnym temacie szkieletu tylnego oparcia mk3 i szczerze mówiąc ja do tych drucików fotelika z dzieckiem bym nie przypinał ale to już jest indywidualny wybór.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
    ​Szachownica garage










  12. #31
    Niedzielny kierowca
    Model
    Mondeo Ghia X
    Silnik
    2.0 TDCi 115 KM
    Opis
    Narazie śmiga bezproblemowo
    Od
    17 May 2014
    Mieszka w
    Szczecin
    Mam ci wysłać zdjecie polskiej instrukcji w której pisze ze auto jest wyposażone w isofix?
    Weź mi wytłumacz po co Ford miałby pisać ze cos jest a tego nie ma?
    Papier przyjmie wszystko, mam oryginalne fotele nic w nich nie modzone a iso fixów jak nie ma tak nie ma, to że jest napisane to nic nie znaczy. Osobiście oczekuje na syna i kupiłem zwykły fotelik jakbym nawet miał isfixa to bym do tego nic nie podpiął. gdyby on żeczywiście był była by stosowna metka lub naszywka mówiąca o tym ustrojstwie. Dodatkowo patrząc na mocowania oparć w mondeo również bym się nie odważył zaczepić fotelika do tych uchwytów.

  13. #32
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Bardzo ciekawa sprawa w tym isofix w fordach i chyba ford jako jedyna firma montuje cos takiego ale sie tego wstydzi albo w niektórych krajach nie pisze o tym. Szczerze tak jak kolega wyżej napisał nie kumam po co Ford mial by cos montowac a później pisać ze tego nie ma i jeszcze ciekawsze ze w starszych modelach jest ten system a w nowszych nie ma o_O. O ile pamietam w starszych autach z początku lat 2000 nie bylo zadnych matek z info o isofix ale, Mogę sie mylić. Jak ktos ma Golfa z 2000 to nie looknie czy ma. Ja bym byl jednak zdania ze jeżeli auto zostało zaprojektowane i pochodzi z DE i jest w instrukcji napisane ze jest isofix no to chyba jest. Z drugiej strony może faktycznie coś było nie tak z tym isofix i z poczatku produkcji i sie z tego wycofali? Baaardzo ciekawa sprawa.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  14. #33
    Mistrz pobocza Awatar CoastBasse
    Imię
    Mateusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    19 Sep 2010
    Mieszka w
    Brzeg
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    chyba ford jako jedyna firma montuje cos takiego
    Wiele producentów korzysta z tego rozwiązania, ale dla czego ford z tego nie korzysta to nie wiem

  15. #34
    Moderator MKP Awatar jarek33
    Imię
    Jarek
    Model
    MKIII i MKIV + Focus 1,6
    Silnik
    2.0 TDDI i1.6 ecobost 1,6
    Od
    04 Mar 2006
    Mieszka w
    Świdnica
    Cytat Zamieszczone przez Qornell Zobacz posta
    ciekawsze ze w starszych modelach jest ten system
    powiem tak
    starsze fotele produkował zachód
    a po 2002 r już wschód

    WW ma innego dostawcę foteli
    tak samo marki z dalekiego wschodu

    ford włoskie, francuskie i hopel mają jednego dostawcę foteli i oszczędności oszczędności dlatego nie wszyscy maja
    tak to prawda jeśli jest system śmiało można zapinać tam foteliki to coś jest baaaardzo wytrzymałe jeszcze się nie zdarzyło aby fotelik z tym odleciał


  16. #35
    Kursant
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    Liftback po FL
    Od
    07 Aug 2015
    Mieszka w
    Warszawa - Jelonki
    odgrzeję temat

    czy ktoś już montował to cudo w MK3?
    https://abcford.pl/pl/p/Mocowanie-fo...57238-FORD-/77

    ewentualnie, czy ktoś potwierdzi, że są otwory do mocowania tego? powinny być łatwo zauważalne po zdjęciu oparcia
    https://craigchewmoulding.files.word...0/sg108783.jpg

  17. #36
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    A po co to montować I niepotrzebnie wydawać kasę jak w MK3 jest ISOFIX w standardzie ?

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  18. #37
    Redakcja MKP
    Imię
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    i po co ciąć fotele, skoro ma się np fajną skórę?
    było:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

  19. #38
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Po to na przykład żeby mieć dostęp do ISOFIX? Przecież tego nie widać jak się tą skórę rozstanie, chyba że ktoś jest tak mądry że tnie fotele na wysokości nerek to spoko wtedy fakt może być widać. U mnie nie widać w ogóle naciec ani samych mocowań to nie rozumiem problemu. Poza tym można sobie fajne zaślepki/prowadnice (jak nie ma z fotelikiem) dokupić i wtedy ładnie wygląda i nie widać żadnych nacięc i wolałbym takie rozwiązanie niż rzezbiarstwo i dorabianie na siłę czegoś co już jest w standardzie.

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

  20. #39
    Redakcja MKP
    Imię
    Tomek
    Model
    X91
    Silnik
    M9Rk 805
    Od
    13 Sep 2013
    Mieszka w
    WPR
    rzeźbiarstwo czyli dołożenie fabrycznej części... może pomyśl zanim cos napiszesz.
    a 70zł to nie wydatek nie wiadomo jaki.
    było:
    Nissan Almera N16 1.5 98KM MY03
    Ford Mondeo MK3 2.0 115KM MY01
    Subaru Forester SG 2.0 158KM MY07
    Subaru Forester SH 2.0 150KM MY11

    Jest:
    Renault Laguna III 2.0 150KM MY08

  21. #40
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Cytat Zamieszczone przez tomzyl Zobacz posta
    rzeźbiarstwo czyli dołożenie fabrycznej części... może pomyśl zanim cos napiszesz.
    a 70zł to nie wydatek nie wiadomo jaki.
    Fabrycznej?? Chyba nie rozumiesz pojęcia fabryczna bo jak by było to fabryczna cześć montowana w fabryce to chyba by była zamontowana w aucie w fabryce czy nie? Ford to chyba jedyny producent aut który zrzuca na przyszłego właściciela montaż FABRYCZNYCH części jeżeli jest tak jak piszesz. W przedliftach nie jest to część Fabryczna, Fabryczne to masz mocowania w oparciach kanapy

    Gesendet von meinem LG-H960 mit Tapatalk

Podobne wątki

  1. [MkIII] Czy MKIII ma system ISOFIX?
    By mimuka in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 100
    Ostatni post / autor: 11-09-2017, 12:55
  2. [MkIV] Isofix w MkIV
    By assclown in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 05-06-2012, 22:54
  3. [MkIII] Dodatkowy kluczyk
    By gkm86 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-03-2010, 19:22
  4. Dodatkowy głośnik do CB
    By Miroo in forum CB Radio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 12-06-2007, 18:34
  5. dodatkowy włącznik
    By benek86 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 14-10-2005, 16:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów