+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 16 z 16
  1. #1

    [MkI]Sam wchodzi na obroty

    Witam ponownie. Dalej mój mondziak wchodzi sam na obroty. Dzieje sie tak czasami przy zmianie biegów. Zostały wymienione membramy i oringi w boosterze ale dalej dzieje sie tak samo. Jestem załamany tym faktem.
    Proszę o rady w tej sprawie. Pozdrawiam.



    Tytuł piszemy taki, żeby było wiadomo o co chodzi, bo samo "pomocy" nic nie mówi. Tyberiusz

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    witam.ja mam dokladnie to samo w 1,8td z 1999.myslalem zmienic te membramy ale widze ze to moze byc co innego.i bardzo powoli schodzi z obrotow.a moze to wina tego regulatora obrotow?pomozcie bo to naprawde jest uciazliwe.
    pozdro

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar art110377
    Opis
    Grand Scenic '04, 1.9dci, 120PS.
    Od
    07 Feb 2006
    Mieszka w
    Morąg - West Mazury Republic

    Re: [MkI]Sam wchodzi na obroty

    Cytat Zamieszczone przez tomek8822
    Witam ponownie. Dalej mój mondziak wchodzi sam na obroty. Dzieje sie tak czasami przy zmianie biegów. Zostały wymienione membramy i oringi w boosterze ale dalej dzieje sie tak samo. Jestem załamany tym faktem.
    Proszę o rady w tej sprawie. Pozdrawiam.
    A nie przesadziłeś ze skręcaniem boostera kolego? Może skręcając "na chama" przeciąłeś nowe membrany...


    Let's go horses on the beton...

  5. #4
    Kursant
    Imię
    Przemek
    Opis
    MKII
    Od
    22 Mar 2007
    Mieszka w
    ZPL - Niekłończyca (ok. Szczecina)
    Witam.
    Mam u siebie to samo. Moim zdaniem jest to objaw zapowietrzonego układu paliwowego. Takie objawy pojawiły sie u mnie jak wymieniłem filtr paliwa i chyba nie udało mi sie odpowietrzyć dokładnie.
    Pozdrawiam
    Niebieski kombi '99 SI

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar marcin_s18
    Model
    Zafira
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    22 Jun 2005
    Mieszka w
    zDolnyŚląsk
    Przy zapowietrzonym to podnosi tak do 2000 obr., a norma na wolnych to wtedy 1200. Jak masz u siebie Tomek ?

  7. #6
    Mój na wolnych obrotach ma 900. 1200 to chyba za duzo. Tak myśle. To skoro to zapowietrzony układ paliwowy to jak go odpowietrzyć??? Myśle że nie zostały zerwane oringi ponieważ po skręceniu i wkręceniu boostera do pompy mechanik sprawdził szczelność manometrem, czyli wpuscił powietrze i sprawdzał czy trzyma. Było OK !!!!. Dziś jeszcze spuściłem go z obrotów czyli dałem 900 obr/min i zrobiłem około 30 km. Po tym zabiegu narazie jest OK ale niewiem czy na długo. Okaże się podczas dluższej jazdy. Proszę o rade jak odpowietrzyc ten układ paliwowy. Uważam że ten problem z obrotami jest godny poświecenia mu więcej czasu, bo jak zauwazyłem wielu z Nas go ma. Pozdrawiam.

  8. #7
    DEMON Awatar cichyp
    Imię
    Pawel
    Opis
    MK3 2,2TDCi - 212KM @511Nm
    Od
    15 Mar 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    przepraszam ze sie wetnę w temat, ale mam podobny problem:

    Jak ostro przygazuję (szybki start ze świateł, do 4tys obrotów - 1, 2, 3) i potem zatrzymam sie na kolejnych światłach, to nagle obroty mi spadają do 500, a po chwili podnoszą sie do 1300, żeby znowu powrócić do normy, to sie dzieje w ciągu 1-2 sekund. Niby nic sie nie dzieje ale trochę mnie to martwi, już nie wspomnę że u mnie na spoczynku obroty wąchają sie miedzy 900 a 1000 obrotów na minute, to chyba za dużo?

  9. #8
    Wydaje mi sie że 900-1000 to OK. To dobre obroty pod warunkiem że masz wszystko sprawne. Nie "buja" Ci na 900obr/min silnik???? Pozdrawiam.

  10. #9
    DEMON Awatar cichyp
    Imię
    Pawel
    Opis
    MK3 2,2TDCi - 212KM @511Nm
    Od
    15 Mar 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    buja?? generalnie tylko deska lekko trzeszczy, ale uznaje to za normę w 12 letnim samochodzie. Nie wiem co masz na myśli pisząc "buja" ale nic pasującego do tego słowa nie doszukuje sie u siebie.

  11. #10
    Pisząc "buja" mam na myśli że jak jest na wolnych obrotach to ma takie krótkie zachwiania obrotów, że nie chodzi równomiernie.

  12. #11
    Napisze ktoś jak odpowietrza się układ paliwowy?????????????

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Cytat Zamieszczone przez tomek8822
    Napisze ktoś jak odpowietrza się układ paliwowy?????????????

    Podpompować pompką ręczną do stwardnięcia guzika, odpalić auto dać mu chwile pochodzić, i tyle, jeśli się zapowietrza to wymienić przewody paliwowe oryginalne z szybkozłączek na normalne z opaskami metalowymi, wywalić podgrzewacz paliwa.

  14. #13
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    ludzie nie kombinujcie-zdjąć trzeba przewód gumowy do boostera i jak jest mokry w środku to nie kombinować tylko wymienić membrany ... w90% przypadków wkręcanie się na obroty to booster
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  15. #14
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Cytat Zamieszczone przez BS
    ludzie nie kombinujcie-zdjąć trzeba przewód gumowy do boostera i jak jest mokry w środku to nie kombinować tylko wymienić membrany ... w90% przypadków wkręcanie się na obroty to booster
    Dokładnie tak jak Bartek mówi, kolejne 10% to olej z turbiny.

  16. #15
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    no dobra ... jest jeszcze jedna opcja- serwo wolnych obrotów ma zbyt mocno napiętą linkę -dzisiaj sprawdziłem na własnej skórze ... może odrobinkę luzu mu zapodać
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar marcin_s18
    Model
    Zafira
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    22 Jun 2005
    Mieszka w
    zDolnyŚląsk
    Cytat Zamieszczone przez tomek8822
    Mój na wolnych obrotach ma 900. 1200 to chyba za duzo. Tak myśle.
    Tak, 1200 to za dużo. Ale ja pisałem, że jak jest zapowietrzony to wolne obroty mogą być na poziomie 1200. Wiem, bo dopiero co tak miałem. Trzy razy wymieniałem wszystkie przewody, bo non stop ciągnął powietrze w paliwo. I w końcu sukces. Dobre przewody + opaski do skręcania, ale nie takie zwykłe, tylko gniotsia nie łamiotsia

Podobne wątki

  1. [TD MkII] Sam wchodzi na obroty
    By sankti in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-10-2013, 10:31
  2. [MkI] Wchodzi na obroty itp.
    By karczak1 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-07-2011, 11:26
  3. [MkII] nie wchodzi na obroty na LPG
    By bordziuk in forum LPG
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 21:39
  4. [TD MkII] Nie wchodzi w obroty..
    By Arturro78 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-07-2009, 13:34
  5. Nie wchodzi na obroty
    By adwokat in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 05-12-2005, 14:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów