+ Odpowiedz w tym wtku
Poka wyniki od 1 do 10 z 10

[MkIII]Zapala si kontrolka wiec arowych

Witam
    Mam may problem, wczoraj po przekrceniu kluczyka (po czasie nagrzania wiec) zacza mruga sprynka, nie prbowaem odpali. Ponownie sprbowaem nagrza wiece i ju nie mrugaa, auto odpalio prawidowo. Zdarzyo mnie si to ostatnio po raz trzeci w cigu 2 miesicy ( 2 miesice temu wymieniaem sprzgo kpl. i koo dwumasowe), byem u diagnosty na WDS trzy tygodnie temu wywietlio bdy : za niskie cinienie ..., i co tam z wtryskiem ( wczeniej przed WDSem przy zamruganiu si sprynki postanowiem odpali auto i si "zdusio" prawdopodobnie wtedy powsta ten bd). Diagnosta powiedzia e moe to by : 1. zanieczyszczony filtr paliwa (nie wymieniaem od zakupu czyli od 20 kkm), 2. moe to by pompka paliwa (ta przy zbiorniku), 3. czujnik cinienia na listwie.
    Zaraz po WDS wymieniem filtr paliwa, no ale wczoraj znowu do mnie zamrugaa .
    Moje pytanie brzmi, Czy kto z was mia podobne problemy ?
    Oraz ile moe kosztowa taka pompka?
    Pozdrawiam
    Prosz o odpowied

2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum

Kursant
    Imi
    Patryk
    Opis
    Mondeo MK3 2004 TDCi 130KM
    Od
    09 Oct 2007
    Mieszka w
    Ostrw Wlkp.
    na pocztek pojechabym jeszcze raz na odczyt bdw. faktycznie moe co by z cinieniem na listwie, a moe to ju pocztek koca wtryskw czego Ci z caego serca nie ycz!! w kadym razie bez ponownego odczytu bdw nic sie nowego nie dowiemy a komp powinien dokadnie zapamita co mu nie pasowao. napisz jeszcze czy migasz wersj sprzed lifta czy po, bo wtedy zmieniy si te pompki.
    BYO... PIKNE MKIII 2004r. 2.0 TDCI 130KM GHIA CZARNA PERA W SKRACH
    JEST... mniej pikne MKIII 2.0 TDCI 130KM ... firmowe
    JEST... JESZCZE PIKNIEJSZY FOCUS MKIII 2008r. TITANIUM w PAKIECIE SPORT ]:->

Kursant
    Opis
    MKIII 2.0 TDCI 2001
    Od
    22 May 2008
    Mieszka w
    Wrocaw
    Mam podobny problem - dokadnie tak samo jak kto tutaj par dni wczeniej opisywa. Chyba 3 razy zdarzyo mi si, ze samochd nie zapali za pierwszym razem. Przy drugiej prbie przekrcenia kluczyka mrugaa kontrolka wiec i nie prbowaem odpala. Za trzecim razem ju zawsze byo ok. Poprzednia osoba pisaa, e zdarza mu si to, gdy auto stao w socu w upale. Nie pamitam dokadnie, ale u mnie chyba byo podobnie. Mam te wraenie, e dziao mi si tak, gdy zbyt dugo czekaem z odpaleniem auta po woeniu kluczyka.

Pki co odpuciem sobie wizyt w serwisie.

migam wersj z przed lifta. Przebieg 100.000 km (ile faktycznie nie wiem). Jeszcze w tym tygodniu skocz na WDS, ale do tej chwili nic si nie zapalio.
    Jeeli kto wie ile moe kosztowa pompka paliwa (ta przy zbiorniku) to by bym wdziczny. (mam nadziej e to nie pompa wysokiego cinienia)
    Pozdrawiam

Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDCi automat 2004
    Od
    09 Jul 2008
    Mieszka w
    yrardw
    Witam ,

No i chyba STAO SI.
    Wczoraj jad tak okoo 60 km/h - nagle silnik tak jakby na uamek sekundy si przydawi - no i pojawia si migajca sprynka. Przejechaem normalnie okoo 5 km (ze sta prdkoci okoo 100 km/h) - potem wyczyem i wczyem silnik.
    Zaczem w miar spokojnie - potem troch z nim pocisnem - peda w podog na kadym biegu i tak ok 170 km/h - sprynka si nie pojawia , wszystko byo ok. Pniej te normalnie chodzi , odpala na dotyk , obroty stae , bez falowania.
    Mam go niedawno - wymieniaem 100 km temu fitr paliwa (Motorcraft) - paliwo V-power zalane.

Mam nadziej , e byo to moe jaki chwilowe zawieszenie wtrysku , lub jaki spadek napicia , lub moe co z jakim czujnikiem (np. waka rozrzdu).

Ale e za kilka dni jad do Chorwacji , chciabym wiedzie , co i jak. W zwizku z tym poszperaem troche na forum - w sumie przewijaj si 3 opcje:
    - ASO
    - Pan Bogdan w Nadarzynie
    - Bosch serwis Adamczyk
    Najbliej mam do Nadarzyna - czy tam maj moliwo podpicia kompa (nazywa si to chyba WDS) i zczytania bdu ?
    A moe kto ma jaki inny namiar - bardzo duym plusem byoby to , eby byli czynni w sobot.

Witam raz jeszcze!
    Dzi znowu odezwaa si ta "cudowna" sprynka (znowu po 2 tygodniach od poprzedniego razu i tak jak wczeniej po ponownej prbie nie ma problemu z odpaleniem ani auto nie wchodzi w tryb awaryjny, pena moc bez problemu rozpdza si do 200 km/h) wic jeli ktokolwiek wie co to moe by to prosz o podpowied. Jutro jad do diagnosty, bo ju nie wiem co myle.
    Pozdrawiam

Kursant
    Imi
    kamil
    Opis
    MKIII
    Od
    04 Apr 2008
    Mieszka w
    pock
    mam to samo - wtryski u mnie akurat leja - jak sprynka si zapali staje na poboczu -fajek 10 minut daje odpocz i odpala jak nowy :> aha i bd czujnika pooenia wau bodaje wyskoczyl na kompie - mechanior cos tam pomerda i skasowa bd - ale czujnik do wymiany proponuje

Kursant
    Opis
    MKIII 2.0 TDCI 2001
    Od
    22 May 2008
    Mieszka w
    Wrocaw
    Sprynka migajca przy nieudanym odpaleniu, a sprynka zapalajca si w czasie jazdy, to raczej dwie zupenie rne sprawy. W tym drugim przypadku nie czekabym z wizyt w serwisie.

Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDCi automat 2004
    Od
    09 Jul 2008
    Mieszka w
    yrardw
    Najprawdopodobniej - sprynka migajca przy nieudanym odpaleniu = do wymiany czujnik pooenia waka rozrzdu.

Zrb tak - zdejmij pokryw silnika - czujnik wkrcony jest jedn rub (chyba 8) mniej wicej ok. 20 cm od prawej strony silnika - czujnik moze by koloru czarnego (podobno bardzo awaryjne) - to bardzo moliwe, e to to - lub szarego (podobno mao awaryjne).

Ale i tak podjechabym na kompa.

Witam
    Czujnik pooenia waka rozrzdu ju wymieniaem jaki rok temu.
    Ale dzi znowu pojawia si sprynka (chyba coraz czciej si bdzie pojawiaa), a mj diagnosta na urlopie. Zauwayem jedn prawidowo, e sprynka atakuje jeli za dugo poczekam z odpaleniem auta po wczeniejszej jedzie dzi na przejedzie kolejowym zgasiem silnik odkrcajc kluczyk ale nie do koca (radio dziaao) i nastpnie prba odpalenia i sprynka miga (tym razem nie gasiem silnika i auto nie traci mocy wogle, jechaem na ponad 4 tys obrotw z migajc spryn) pniej odpalaem i ju nie miga sprynka

Podobne wtki

1. [TDCi MKIII] Kontrolka wiec arowych MKIV 2,0
    By witek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-07-2011, 16:28
  2. [TDCi MKIII] Kontrolka wiec arowych
    By rufus767 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-05-2011, 16:55
  3. [TDCi MKIII] Migajca kontrolka wiec arowych
    By karwel in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 53