+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    [MkIII]Zapala siê kontrolka ¶wiec ¿arowych

    Witam
    Mam ma³y problem, wczoraj po przekrêceniu kluczyka (po czasie nagrzania ¶wiec) zaczê³a mrugaæ sprê¿ynka, nie próbowa³em odpaliæ. Ponownie spróbowa³em nagrzaæ ¶wiece i ju¿ nie mruga³a, auto odpali³o prawid³owo. Zdarzy³o mnie siê to ostatnio po raz trzeci w ci±gu 2 miesiêcy ( 2 miesi±ce temu wymienia³em sprzêg³o kpl. i ko³o dwumasowe), by³em u diagnosty na WDS trzy tygodnie temu wy¶wietli³o b³êdy : za niskie ci¶nienie ..., i co¶ tam z wtryskiem ( wcze¶niej przed WDSem przy zamruganiu siê sprê¿ynki postanowi³em odpaliæ auto i siê "zdusi³o" prawdopodobnie wtedy powsta³ ten b³±d). Diagnosta powiedzia³ ¿e mo¿e to byæ : 1. zanieczyszczony filtr paliwa (nie wymienia³em od zakupu czyli od 20 kkm), 2. mo¿e to byæ pompka paliwa (ta przy zbiorniku), 3. czujnik ci¶nienia na listwie.
    Zaraz po WDS wymieni³em filtr paliwa, no ale wczoraj znowu do mnie zamruga³a .
    Moje pytanie brzmi, Czy kto¶ z was mia³ podobne problemy ?
    Oraz ile mo¿e kosztowaæ taka pompka?
    Pozdrawiam
    Proszê o odpowied¼

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Kursant
    Imiê
    Patryk
    Opis
    Mondeo MK3 2004 TDCi 130KM
    Od
    09 Oct 2007
    Mieszka w
    Ostrów Wlkp.
    na pocz±tek pojecha³bym jeszcze raz na odczyt b³êdów. faktycznie mo¿e co¶ byæ z ci¶nieniem na listwie, a mo¿e to ju¿ pocz±tek koñca wtrysków czego Ci z ca³ego serca nie ¿yczê!! w ka¿dym razie bez ponownego odczytu b³êdów nic sie nowego nie dowiemy a komp powinien dok³adnie zapamiêtaæ co mu nie pasowa³o. napisz jeszcze czy ¶migasz wersj± sprzed lifta czy po, bo wtedy zmieni³y siê te¿ pompki.
    BY£O... PIÊKNE MKIII 2004r. 2.0 TDCI 130KM GHIA CZARNA PER£A W SKÓRACH
    JEST... mniej piêkne MKIII 2.0 TDCI 130KM ... firmowe
    JEST... JESZCZE PIÊKNIEJSZY FOCUS MKIII 2008r. TITANIUM w PAKIECIE SPORT ]:->

  4. #3
    Kursant
    Opis
    MKIII 2.0 TDCI 2001
    Od
    22 May 2008
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Mam podobny problem - dok³adnie tak samo jak kto¶ tutaj parê dni wcze¶niej opisywa³. Chyba 3 razy zdarzy³o mi siê, ze samochód nie zapali³ za pierwszym razem. Przy drugiej próbie przekrêcenia kluczyka mruga³a kontrolka ¶wiec i nie próbowa³em odpalaæ. Za trzecim razem ju¿ zawsze by³o ok. Poprzednia osoba pisa³a, ¿e zdarza mu siê to, gdy auto sta³o w s³oñcu w upale. Nie pamiêtam dok³adnie, ale u mnie chyba by³o podobnie. Mam te¿ wra¿enie, ¿e dzia³o mi siê tak, gdy zbyt d³ugo czeka³em z odpaleniem auta po w³o¿eniu kluczyka.

    Póki co odpu¶ci³em sobie wizytê w serwisie.

  5. #4
    ¦migam wersj± z przed lifta. Przebieg 100.000 km (ile faktycznie nie wiem). Jeszcze w tym tygodniu skoczê na WDS, ale do tej chwili nic siê nie zapali³o.
    Je¿eli kto¶ wie ile mo¿e kosztowaæ pompka paliwa (ta przy zbiorniku) to by³ bym wdziêczny. (mam nadziejê ¿e to nie pompa wysokiego ci¶nienia)
    Pozdrawiam

  6. #5
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDCi automat 2004
    Od
    09 Jul 2008
    Mieszka w
    ¯yrardów
    Witam ,

    No i chyba STA£O SIÊ.
    Wczoraj jadê tak oko³o 60 km/h - nagle silnik tak jakby na u³amek sekundy siê przyd³awi³ - no i pojawi³a siê migaj±ca sprê¿ynka. Przejecha³em normalnie oko³o 5 km (ze sta³± prêdko¶ci± oko³o 100 km/h) - potem wy³±czy³em i w³±czy³em silnik.
    Zacz±³em w miarê spokojnie - potem trochê z nim pocisn±³em - peda³ w pod³ogê na ka¿dym biegu i tak ok 170 km/h - sprê¿ynka siê nie pojawi³a , wszystko by³o ok. Pó¼niej te¿ normalnie chodzi³ , odpala³ na dotyk , obroty sta³e , bez falowania.
    Mam go niedawno - wymienia³em 100 km temu fitr paliwa (Motorcraft) - paliwo V-power zalane.

    Mam nadziejê , ¿e by³o to mo¿e jaki¶ chwilowe zawieszenie wtrysku , lub jaki¶ spadek napiêcia , lub mo¿e co¶ z jakim¶ czujnikiem (np. wa³ka rozrz±du).

    Ale ¿e za kilka dni jadê do Chorwacji , chcia³bym wiedzieæ , co i jak. W zwi±zku z tym poszpera³em troche na forum - w sumie przewijaj± siê 3 opcje:
    - ASO
    - Pan Bogdan w Nadarzynie
    - Bosch serwis Adamczyk
    Najbli¿ej mam do Nadarzyna - czy tam maj± mo¿liwo¶æ podpiêcia kompa (nazywa siê to chyba WDS) i zczytania b³êdu ?
    A mo¿e kto¶ ma jaki¶ inny namiar - bardzo du¿ym plusem by³oby to , ¿eby byli czynni w sobotê.

  7. #6
    Witam raz jeszcze!
    Dzi¶ znowu odezwa³a siê ta "cudowna" sprê¿ynka (znowu po 2 tygodniach od poprzedniego razu i tak jak wcze¶niej po ponownej próbie nie ma problemu z odpaleniem ani auto nie wchodzi w tryb awaryjny, pe³na moc bez problemu rozpêdza siê do 200 km/h) wiêc je¶li ktokolwiek wie co to mo¿e byæ to proszê o podpowied¼. Jutro jadê do diagnosty, bo ju¿ nie wiem co my¶leæ.
    Pozdrawiam

  8. #7
    Kursant
    Imiê
    kamil
    Opis
    MKIII
    Od
    04 Apr 2008
    Mieszka w
    p³ock
    mam to samo - wtryski u mnie akurat leja - jak sprê¿ynka siê zapali staje na poboczu -fajek 10 minut daje odpocz±æ i odpala jak nowy :> aha i b³±d czujnika po³o¿enia wa³u bodaj¿e wyskoczyl na kompie - mechanior cos tam pomerda³ i skasowa³ b³±d - ale czujnik do wymiany proponuje

  9. #8
    Kursant
    Opis
    MKIII 2.0 TDCI 2001
    Od
    22 May 2008
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Sprê¿ynka migaj±ca przy nieudanym odpaleniu, a sprê¿ynka zapalaj±ca siê w czasie jazdy, to raczej dwie zupe³nie ró¿ne sprawy. W tym drugim przypadku nie czeka³bym z wizyt± w serwisie.

  10. #9
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDCi automat 2004
    Od
    09 Jul 2008
    Mieszka w
    ¯yrardów
    Najprawdopodobniej - sprê¿ynka migaj±ca przy nieudanym odpaleniu = do wymiany czujnik po³o¿enia wa³ka rozrz±du.

    Zrób tak - zdejmij pokrywê silnika - czujnik wkrêcony jest jedn± ¶rub± (chyba 8) mniej wiêcej ok. 20 cm od prawej strony silnika - czujnik moze byæ koloru czarnego (podobno bardzo awaryjne) - to bardzo mo¿liwe, ¿e to to - lub szarego (podobno ma³o awaryjne).

    Ale i tak podjecha³bym na kompa.

  11. #10
    Witam
    Czujnik po³o¿enia wa³ka rozrz±du ju¿ wymienia³em jaki¶ rok temu.
    Ale dzi¶ znowu pojawi³a siê sprê¿ynka (chyba coraz czê¶ciej siê bêdzie pojawia³a), a mój diagnosta na urlopie. Zauwa¿y³em jedn± prawid³owo¶æ, ¿e sprê¿ynka atakuje je¶li za d³ugo poczekam z odpaleniem auta po wcze¶niejszej je¼dzie dzi¶ na przeje¼dzie kolejowym zgasi³em silnik odkrêcaj±c kluczyk ale nie do koñca (radio dzia³a³o) i nastêpnie próba odpalenia i sprê¿ynka miga (tym razem nie gasi³em silnika i auto nie traci mocy wogóle, jecha³em na ponad 4 tys obrotów z migaj±c± sprê¿yn±) pó¼niej odpala³em i ju¿ nie miga sprê¿ynka

Podobne w±tki

  1. [TDCi MKIII] Kontrolka ¶wiec ¿arowych MKIV 2,0
    By witek in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-07-2011, 17:28
  2. [TDCi MKIII] Kontrolka ¶wiec ¿arowych
    By rufus767 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-05-2011, 17:55
  3. [TDCi MKIII] Migaj±ca kontrolka ¶wiec ¿arowych
    By karwel in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 07-05-2011, 00:27
  4. [MkII] Kontrolka ¶wiec ¿arowych
    By banderka in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-07-2010, 09:56
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-06-2007, 23:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów