+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    ghi
    Gość

    [MkI]Złącze diagnostyczne

    Już wcześniej poruszałem ten temat ale w innym wątku no więc założyłem ten temat.A chodzi o złącze które znajduje sie pod kierą i wygląda tak
    www.star.net.pl/~ghi/dsc01725.jpg
    www.star.net.pl/~ghi/dsc01711.jpg
    www.star.net.pl/~ghi/dsc01703.jpg
    I teraz pytanie czy nie będzie problemu z fejsem do takiego gniazda bo z tego co czytałem po różnych forach jak nie mam zworek na 2 i 10 styku to jest kłopot.Proszę o opinie na ten temat.Nadmieniam ze bylem u jednego machera na kompa podłączyc próbowal i ręce rozkladal a w ASO duzo liczą.Stwierdzil ze z mondkami to same klopoty i nikt na kompa nie chce diagnozowac.Proszę o opinie na ten temat.Dzięki!![/list]

  2. # ADS
    Reklama
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    MkI podepniesz tylko pod FDS serwisowy komp forda. Odpuść sobie interfejsy bo i tak sie nie połączą.
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  4. #3
    Znawca leśnych tras Awatar CzarekJ
    Imię
    W nicku
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    MkIII 2001
    Od
    04 Sep 2006
    Mieszka w
    Kwidzyn
    Dokładnie tak.....chociaż są posty na forum które mówią jak to obejść i odczytać chociaż kody błędów silnika.
    Ale niestety błyskowo.
    Ktoś z członków klubu oferuje również fejsa który sobie z tym poradzi i ,,przerobi błyski w cyferki".
    A na marginesie...szczęściażami są posiadacze MKI starszymi niż kwiecień 94 - tam OBD II nie ma (jest złącze trzypinowe - trójkątne lub dwupinowe) i młodszymi niz grudzień 95 - tu już OBD II komunikuje się z fejsami innymi niż FDS.
    Są to dane niesprawdzone osobiście a zaczerpnięte z lektury forum,ale częściowo potwierdzone przez mechaników.
    Jeden nawet sie uparł i wielokrotnie próbował swoim Boschem za 25tys zł :-) i bryndza.
    Fejs mu podpowiadał położenie i rodzaj złacza ale dla wcześniejszych lub późniejszych modeli.
    Pozdrawiam ,,mondeomaniaków"
    Czarek
    MKIII TDDI 2001r- 124,8 kucy i 314,6 momentu( z hamowni - fabryczne bez "kombinacji alpejskiej" - "chipa" -u (?)

  5. #4
    ghi
    Gość
    mój mondek jest z maja 1996!1Czyli nie podłącze pod kompa -tylko pozostaje serwis ASO?Ładne pocieszenie-wolałbym zeby tego zlącza nie było -nie kusiło by o kombinacje!Dzięki!!

  6. #5
    Kursant
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    Był MkI 1.8 TD
    Od
    12 Feb 2008
    Mieszka w
    Gdańsk
    Pinologia twojego złącza była by chyba następująca:
    3 - Start Test Output
    4 - Chasis Ground
    5 - Signal Ground
    7 - K-Line ISO 9141
    11 - Start Test Iput
    16 - Battery Power
    Pin 1 to prawy dolny róg na zdjęciach.
    Gdzieś widziałem opinie że do kodów błyskowych wykorzystuje sie tu piny 3 i 11, ale chyba nikomu to nie działało - mógłby ktoś potwierdzic?
    Ze schematów by wynikało że piny 3 i 11 występują w autach gdzie PCM ma złacze 60 pinowe, czyli zdaje sie z silnikami benzynowymi.

    Z kolei ja mam TD z 9.95 i chcialem zapytac czy ktoś próbował diagnozować taki model kodami błyskowymi?
    Jest gniazdo pod kierownica, wszystko tak samo jak u kolegi z tym ze nie okablowane piny 3 i 11. Sam PCM ma zlacze 30 pinowe takie samo jak w modelach 94 ale rozkład wyprowadzeń wg dokumentacji jest inny. Na jej podstawie nie udało mi się zlokalizować wyjścia kodów błyskowych z samego PCM w modelu z 95, tak wiec wnioskuje ze pozostaje tylko dogadać sie przy pomocy ISO 9141.
    Zanalazlem schemat prostego kabelka:
    http://pinouts.ru/CarElectronics/obd...e_pinout.shtml
    ale wydaje sie on aż za prosty i kwestia jakiego oprogramowanie użyć?
    Ciekawszy jest ten z dedykowanym układem:
    http://pinouts.ru/CarElectronics/car...e_pinout.shtml
    Może ktoś już to próbował?

    Pociesza mnie jeszcze fakt ze niedaleko OBD2 pod kierownica znalazłem takie oto gniazdo 3 pinowe, może ono ma coś wspólnego z diagnostyką?


  7. #6
    Mistrz pobocza
    Imię
    Witold
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    Mk II 1,8 b+g
    Od
    10 Jun 2008
    Mieszka w
    Lubin
    a ja zakupiłem takie coś http://www.allegro.pl/item410077224_..._obd2_can.html
    i u mnie poszło znalazł błąd (no uboga mieszanka-gazik) skasował. U mnie znalazł mondeo ze stycznia 1998, kumpla mondeo z 2002 nie znalazł, scenica z 2000 znalazł a omegi z 1997 już nie. Więc oddałem bo miało być uniwersalne a nie było.

  8. #7
    Zielony listek
    Imię
    Marek
    Opis
    Mondeo 1,6 16V '94 - zezłomowany
    Od
    26 May 2005
    Mieszka w
    Głubczyce, woj.opolskie
    Cytat Zamieszczone przez scasi
    Pinologia twojego złącza była by chyba następująca:
    3 - Start Test Output
    4 - Chasis Ground
    5 - Signal Ground
    7 - K-Line ISO 9141
    11 - Start Test Iput
    16 - Battery Power
    Pin 1 to prawy dolny róg na zdjęciach.
    Gdzieś widziałem opinie że do kodów błyskowych wykorzystuje sie tu piny 3 i 11, ale chyba nikomu to nie działało - mógłby ktoś potwierdzic?
    Ze schematów by wynikało że piny 3 i 11 występują w autach gdzie PCM ma złacze 60 pinowe, czyli zdaje sie z silnikami benzynowymi.

    Z kolei ja mam TD z 9.95 i chcialem zapytac czy ktoś próbował diagnozować taki model kodami błyskowymi?
    Jest gniazdo pod kierownica, wszystko tak samo jak u kolegi z tym ze nie okablowane piny 3 i 11. Sam PCM ma zlacze 30 pinowe takie samo jak w modelach 94 ale rozkład wyprowadzeń wg dokumentacji jest inny. Na jej podstawie nie udało mi się zlokalizować wyjścia kodów błyskowych z samego PCM w modelu z 95, tak wiec wnioskuje ze pozostaje tylko dogadać sie przy pomocy ISO 9141.
    Zanalazlem schemat prostego kabelka:
    http://pinouts.ru/CarElectronics/obd...e_pinout.shtml
    ale wydaje sie on aż za prosty i kwestia jakiego oprogramowanie użyć?
    Ciekawszy jest ten z dedykowanym układem:
    http://pinouts.ru/CarElectronics/car...e_pinout.shtml
    Może ktoś już to próbował?

    Pociesza mnie jeszcze fakt ze niedaleko OBD2 pod kierownica znalazłem takie oto gniazdo 3 pinowe, może ono ma coś wspólnego z diagnostyką?

    w którym miejscu kolega znalazł to 3 pinowe złącze? może i u mnie gdzieś jest zabunkrowane??

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    Max 232 uzywalem jak robilem kable do komorki

  10. #9
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Te układy do gadania po ISO9141 to celują w auta grupy VAG - tam wystarczy układzik na paru tranzystorach i sofcik i można gadać ze wszystkim w samochodzie: komp silnika, ABS, poduchy i co jeszcze jest... Niestety, w Mondeo nie ma tak łatwo
    MkI ze złączem pod kierownicą da się zmusić do błyskania kodów, ale może to wymagać dołożenia styków we wtyczce komputera - te opisane jako test input/test output często nie są dociągnięte do komputera. Kolega Mondeo2-0 o tym pisał dokładnie o ile pamiętam. Natomiast próby diagnostyki MkI za pomocą interfejsów OBD2 są skazane na porażkę
    Dobra, zmiana!

Podobne wątki

  1. [MkII] Złącze diagnostyczne i kabelki
    By guliwers in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-05-2012, 20:10
  2. [MkIII] Złącze diagnostyczne w MKIII
    By szafarek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-08-2008, 08:24
  3. [MkII] złącze diagnostyczne
    By fursiak in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-10-2006, 21:43
  4. Złącze diagnostyczne
    By motke in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-05-2005, 16:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów