+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    Niedzielny kierowca Awatar Chinol
    Imię
    Adam
    Opis
    Mazda 6
    Od
    26 Jun 2005
    Mieszka w
    Kraj Kwitnącej Wiśni

    [MkII]dziwne objawy: sprzęgło-silnik

    Witam. Lekko się podłamałem ponieważ podejrzewam skończone sprzęgło, akurat też jestem na etapie kompletowania części do regeneracji zawiechy z przodu a też pojawił się nagle dziwny stukot silnika przy odpaleniu a po nagrzaniu lekko jest on wyciszony, ale jest słyszalny. Dobra to może od początku. Sprzęgło bierze mi na samej górze i chyba już uślizguje się. Auto nie ciągnie tak jak powinno. Poza tym przy odpalaniu nagle pojawia się taki głośny stukot równomierny z pracą silnika (po lekkim przegazowaniu stukot też przyspiesza), silnik pracuje dużo głośniej i nie ma znaczenia czy na wciśniętym sprzęgle czy nie.Po nagrzaniu silnika stukot jest ciut cichszy, ale go słychać. Auto wogóle nie ma mocy, podszarpuje i przygasa jak powolutku puszczam sprzęgło. . Jak jadę wolniej na dwójce operując sprzęgłem tak sie dzieje.Obroty spadają do 500 ale nie gaśnie. Jak auto jest rozpędzone to normalnie można by rzec że ok, ale jak chce przyspieszyć lub wyprzedzać auto nie jedzie. Silnik pracuje równo i nie szarpie, odpala na dotyk. Co to może się dziać? Pozdro...
    Mazda 6 GG

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    walą wtryskiwacze najprawdopodobniej - korektor kąta wtrysku działa? mam wrazenie że jest to niezależne od sprzęgła ... albo zapowietrza się układ i tłuką wtryski albo tak dają od braku korekcji kąta wtrysku ...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  4. #3
    Zielony listek Awatar tomo_n
    Imię
    Tomek
    Opis
    Mitsubishi Galant
    Od
    30 May 2007
    Mieszka w
    Warszawa / Mińsk Mazowiecki
    Ja miałem kiedyś podobny stukot jak się któreś koło pasowe zluzowało. Dokręciłem i było git. Może nie koniecznie ten stukot jest związany ze słabą pracą silnika. Też teraz sprzęgło wymieniam, mechanik do którego pojechałem strasznie klnie bo musi sanki z jednej strony rozkręcać a 2 metrową rurą niektóre śruby nie chcą iść..
    tomek



  5. #4
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez tomo_n
    Ja miałem kiedyś podobny stukot jak się któreś koło pasowe zluzowało. Dokręciłem i było git. Może nie koniecznie ten stukot jest związany ze słabą pracą silnika. Też teraz sprzęgło wymieniam, mechanik do którego pojechałem strasznie klnie bo musi sanki z jednej strony rozkręcać a 2 metrową rurą niektóre śruby nie chcą iść..

    życie...ja jak do mecha dałem auto (pierwszy raz i na próbę dałem) to powiedział że 5-6h i zrobione i co ?? pierwszy raz chyba mondeo robił i tak się na klną że szok...ale zapłaciłem 250zł za robotę chociaż no ale minus to że następnego dnia dopiero auto dostałem
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar Chinol
    Imię
    Adam
    Opis
    Mazda 6
    Od
    26 Jun 2005
    Mieszka w
    Kraj Kwitnącej Wiśni
    Cytat Zamieszczone przez BS
    walą wtryskiwacze najprawdopodobniej - korektor kąta wtrysku działa? mam wrazenie że jest to niezależne od sprzęgła ... albo zapowietrza się układ i tłuką wtryski albo tak dają od braku korekcji kąta wtrysku ...
    Być może że to i wtryski. Korektor kąta działa. A może mi pasek na rozrządzie przeskoczył? Za 5 tysi idzie do wymiany rozrząd. Zastanawia mnie dlaczego tak nagle zaczęło tłuc? Silnik poza tym że osłabł to pracuje równo i odpala OK. Jak rozgrzany jest ciszej. Sprzęgło też szwankuje bo podszarpuje i jak jadę powoli na dwójce to silnik nie chce uciągnąc auta dopiero jak dam więcej gazu to poszarpie i jakoś jedzie. Przed tą usterką mogłem bardzo powoli jechać na dwójce i takich objawów nie miał. Silnik ciągnął bez szarpania więć musi być coś nie tak. Dlaczego tak głośno klekocze?
    Mazda 6 GG

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar Chinol
    Imię
    Adam
    Opis
    Mazda 6
    Od
    26 Jun 2005
    Mieszka w
    Kraj Kwitnącej Wiśni
    Cytat Zamieszczone przez Chinol
    Cytat Zamieszczone przez BS
    walą wtryskiwacze najprawdopodobniej - korektor kąta wtrysku działa? mam wrazenie że jest to niezależne od sprzęgła ... albo zapowietrza się układ i tłuką wtryski albo tak dają od braku korekcji kąta wtrysku ...
    Być może że to i wtryski. Korektor kąta działa. A może mi pasek na rozrządzie przeskoczył? Za 5 tysi idzie do wymiany rozrząd. Zastanawia mnie dlaczego tak nagle zaczęło tłuc? Silnik poza tym że osłabł to pracuje równo i odpala OK. Jak rozgrzany jest ciszej. Sprzęgło też szwankuje bo podszarpuje i jak jadę powoli na dwójce to silnik nie chce uciągnąc auta dopiero jak dam więcej gazu to poszarpie i jakoś jedzie. Przed tą usterką mogłem bardzo powoli jechać na dwójce i takich objawów nie miał. Silnik ciągnął bez szarpania więć musi być coś nie tak. Dlaczego tak głośno klekocze?
    Mazda 6 GG

  8. #7
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez Chinol
    Cytat Zamieszczone przez BS
    walą wtryskiwacze najprawdopodobniej - korektor kąta wtrysku działa? mam wrazenie że jest to niezależne od sprzęgła ... albo zapowietrza się układ i tłuką wtryski albo tak dają od braku korekcji kąta wtrysku ...
    Być może że to i wtryski. Korektor kąta działa. A może mi pasek na rozrządzie przeskoczył? Za 5 tysi idzie do wymiany rozrząd. Zastanawia mnie dlaczego tak nagle zaczęło tłuc? Silnik poza tym że osłabł to pracuje równo i odpala OK. Jak rozgrzany jest ciszej. Sprzęgło też szwankuje bo podszarpuje i jak jadę powoli na dwójce to silnik nie chce uciągnąc auta dopiero jak dam więcej gazu to poszarpie i jakoś jedzie. Przed tą usterką mogłem bardzo powoli jechać na dwójce i takich objawów nie miał. Silnik ciągnął bez szarpania więć musi być coś nie tak. Dlaczego tak głośno klekocze?
    Chinol-to nie są objawy sprzęgła a złego kąta wtrysku! Sprzęgło się albo ślizga albo się nie ślizga-jak nie ma siły na niskich obrotach jechać to wina silnika a nie sprzęgła. Jeżeli byłoby to sprzęgło to by wchodził na obroty bez przyspieszania praktycznie żadnego -uślizg zazwyczaj następuje ok 2 000 rpm w dieslu-czyli jak zaczyna się moment obrotowy do max zbliżać
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar Chinol
    Imię
    Adam
    Opis
    Mazda 6
    Od
    26 Jun 2005
    Mieszka w
    Kraj Kwitnącej Wiśni
    Spoko to sprzęgło mamy zgłowy. Zły kąt wrysku tzn. może byc przestawiony rozrząd? Głośna praca, brak mocy, lekkie kopcenie na czarno i poszarpywanie? Regulator działa bo słychać cykanie. Poza rozrządem co może być? Dzięki za wszelkie sugestie. Pozdro...
    Mazda 6 GG

  10. #9
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    może byc przestawiony rozrząd
    może być....


    Głośna praca, brak mocy, lekkie kopcenie na czarno i poszarpywanie?
    wygląda na padakę korektora ... może zapchało się na nim sitko a może coś nie tak z pompą ...

    i głupie pytanie-kiedy wymieniałeś filtr paliwa? może zwyczajnie się zapchał?
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  11. #10
    Niedzielny kierowca Awatar Chinol
    Imię
    Adam
    Opis
    Mazda 6
    Od
    26 Jun 2005
    Mieszka w
    Kraj Kwitnącej Wiśni

    i głupie pytanie-kiedy wymieniałeś filtr paliwa? może zwyczajnie się zapchał?
    No filtr paliwa to rok temu z całością. Sprawdzić nie zaszkodzi, ale czemu klekocze jak Ursus C 330 szczególnie jak zimny to aż uszy więdną a potem ciszej ale wyraźnie słychać? Pozdro...

    P.S. Dzisiaj rozrząd zmieniany i nie był przestawiony. Autko jeszcze u magika bo nie zdążył złożyć
    Mazda 6 GG

  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar Chinol
    Imię
    Adam
    Opis
    Mazda 6
    Od
    26 Jun 2005
    Mieszka w
    Kraj Kwitnącej Wiśni
    Rozrząd zmieniony i nic się nie zmianiło. Magik mówi że wtryski leją i trza saprawdzić, ale to już podjadę do fachowca od diesli (zakład urlopuje) więc muszę czekać. Czy jak te wtryski leją to auto może być słabe i głośniej pracować? Czy wtryski mogą tak hałasować ? Pozdro...
    Mazda 6 GG

  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar jacekpr1
    Imię
    Jacuś
    Model
    MKII
    Silnik
    1,8 TD
    Opis
    TaDeusz
    Od
    05 Dec 2007
    Mieszka w
    Płock
    U mnie są podobne objawy i stawiam na korektor kąta wtrysku. No i u mechaniora tak na kompie wyszło

  14. #13
    Niedzielny kierowca Awatar Chinol
    Imię
    Adam
    Opis
    Mazda 6
    Od
    26 Jun 2005
    Mieszka w
    Kraj Kwitnącej Wiśni
    Cytat Zamieszczone przez jacekpr1
    U mnie są podobne objawy i stawiam na korektor kąta wtrysku. No i u mechaniora tak na kompie wyszło

    Pod kompa podpiął? - chyba niemożliwe w TD. U mnie korektor cyka tak jak powinien i ja stawiam na wtryski. Spróbuję najpierw wlać specjał do czyszczenia jeżeli pomoże to OK jeżeli nie to do magika od diesli na czyszczenie i regulację a w ostateczności na wymianę końcówek. Pozdro...
    Mazda 6 GG

  15. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar jacekpr1
    Imię
    Jacuś
    Model
    MKII
    Silnik
    1,8 TD
    Opis
    TaDeusz
    Od
    05 Dec 2007
    Mieszka w
    Płock
    Cytat Zamieszczone przez Chinol
    Cytat Zamieszczone przez jacekpr1
    U mnie są podobne objawy i stawiam na korektor kąta wtrysku. No i u mechaniora tak na kompie wyszło

    Pod kompa podpiął? - chyba niemożliwe w TD. U mnie korektor cyka tak jak powinien i ja stawiam na wtryski. Spróbuję najpierw wlać specjał do czyszczenia jeżeli pomoże to OK jeżeli nie to do magika od diesli na czyszczenie i regulację a w ostateczności na wymianę końcówek. Pozdro...
    tak, pod kompa. wejście jest pod kierownicą (zaślepione) obok tej małej półeczki

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Dziwne objawy
    By Michał Gdańsk in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-09-2012, 15:53
  2. [TDDi MKIII] 2.0 2001 r Dziwne objawy. Przerywa silnik i kopci ?
    By Konrad81U in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 21-10-2011, 18:58
  3. [MkIII] ABS dziwne objawy
    By mk3driver in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-05-2011, 03:47
  4. [TD MkII] Dziwne objawy
    By rasch22 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 02-11-2009, 16:14
  5. [MkII] Dziene objawy-sprzęgło czy co????
    By looca in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-04-2007, 21:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów