+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    Mistrz pobocza
    Imię
    Witold
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    Mk II 1,8 b+g
    Od
    10 Jun 2008
    Mieszka w
    Lubin

    [MkII]Szyba się nie podnosi

    No ciekawostka.
    Okno pasożyta się ładnie opuszcza (elektryczne) ale przy zamykaniu zamyka się na 3/4 i później trzeba mu pomóc ręcznie (ciągnąc za szybę). jakieś 2 cm potem już domyka. Psikałem już WD40 w "rynny" szyb (jak czytałem w jakimś pości) ale nic nie dało.POMOCY bo to irytujące albo otwórz okno no ok 5cm (wtedy sie domyka) albo "robótki" ręczne i trza pomóc.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca Awatar polonista
    Imię
    Zbyszek
    Opis
    MKIII V6
    Od
    22 Jan 2005
    Mieszka w
    Leszno
    Chyba nic nie wymyślisz, jak tylko zdjąć tapicerkę drzwi i przyjrzeć się, w czym leży przyczyna niedomykania okna. Choć jak piszesz, ręcznie można podsunąć, to być może gdzieś blokuje uszczelka od okna.

  4. #3
    Zbanowany
    Opis
    MK2 2.0
    Od
    11 Sep 2006
    Mieszka w
    Warszawa WN
    1 Spróchniałe parapety - do wymiany (potrafią zwiększyć objętość dwukrotnie, blokując szybę i przy okazji ją rysują)
    2 Bród na samym dole szyby, opuscić szybę do połowy i przez otwory technologiczne wyczyścić
    3 Konserwacja wszystkich uszczelek smarem silikonowym

    u mnie to pomogło 2 lata temu a w autoryzowanym zdiagnozowali że to krzywe prowadnice

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Imię
    Witold
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    Mk II 1,8 b+g
    Od
    10 Jun 2008
    Mieszka w
    Lubin
    Cytat Zamieszczone przez wrt
    1 Spróchniałe parapety - do wymiany (potrafią zwiększyć objętość dwukrotnie, blokując szybę i przy okazji ją rysują)
    2 Bród na samym dole szyby, opuscić szybę do połowy i przez otwory technologiczne wyczyścić
    3 Konserwacja wszystkich uszczelek smarem silikonowym

    u mnie to pomogło 2 lata temu a w autoryzowanym zdiagnozowali że to krzywe prowadnice
    ad.1 parapety ok zdejmowałem
    ad.2 tzn trzeba zdejmować tapicere?
    ad.3 smar poszukam i zobacze ale najpierw pkt.2

  6. #5
    Zielony listek
    Opis
    mk1
    Od
    28 May 2007
    Mieszka w
    Zakopane
    witam,
    jezeli masz elektryczne szyby to jest rzecza niemozliwa bys mogl je domknac recznie poniewaz silniczek w drzwiach od szyby napina linke i ni epozwoli on na domkniecie reczne. Ja tez mialem taki problem z tym ze mi sie wogole nie zamykaly elektrycznie, przyczyna u mnie byla w lince, ale ten mechanizm jest na tyle tani na szrocie ze nei oplaca si ekombinowac samemu, proponuje kupic cay mechanizm elektryczny i go poprostu wymienic.
    pozdrawiam

  7. #6
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez skipongo777
    witam,
    jezeli masz elektryczne szyby to jest rzecza niemozliwa bys mogl je domknac recznie poniewaz silniczek w drzwiach od szyby napina linke i ni epozwoli on na domkniecie reczne. Ja tez mialem taki problem z tym ze mi sie wogole nie zamykaly elektrycznie, przyczyna u mnie byla w lince, ale ten mechanizm jest na tyle tani na szrocie ze nei oplaca si ekombinowac samemu, proponuje kupic cay mechanizm elektryczny i go poprostu wymienic.
    pozdrawiam
    jeżeli przeczytasz to co napisał kolega uważnie to dowiesz się, że on "pomagał" szybie pojechać do góry-jednym słowem coś się zacina a kolega przykładając siłę pokonał opór materiału-czy to zaciętej linki czy szyby zapartej o parapet... nie mniej jednak trzeba to zwyczajnie rozebrać i szukać...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

Podobne wątki

  1. [MkII] podnosi obroty do 2 tyś
    By Fortis in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 01-12-2013, 11:19
  2. [MkI] Przełącznik dobry a szyby nie podnosi.
    By Zibi7071 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-05-2013, 21:53
  3. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-09-2012, 13:01
  4. [MkII] El. szyba pasażera - nie podnosi się
    By Yarecki in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-12-2007, 00:06
  5. [MkI] Elektryczna szyba krzywo sie podnosi
    By lkwiatos in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-05-2006, 22:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów