+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 100 z 127
  1. #81
    Kursant Awatar Tomek60
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Ford Momdeo 2.0 tddi 115 koni 2001 rok
    Od
    10 Dec 2014
    Mieszka w
    Rawicz
    Witam tez wlasnie jestem po przerobce na climatronic wszystko dziala poprawnie:-)

    Koszty jakie ponioslem to 50 zl:-) :-)
    Wentylator wraz z czescia instalacji
    Czujniki x2 rowniez z kostka i kawalkiem kabla
    Panel z zolta ikonka:-)
    3 godzinki roboty ale oplacalo sie:-) wielki plus przy sprzedazy autka:-)

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #82
    Niedzielny kierowca Awatar Mewa_lp
    Imię
    Damian
    Model
    Maverick II
    Silnik
    3.0 204 KM
    Opis
    Wczesniej MK3 1.8 Bp teraz Maverick II '02 3.0 v6
    Od
    19 Apr 2013
    Mieszka w
    Bielsk Podlaski
    Przepraszam za glupie pytanie ale gdzie wpinamy czujnik naslonecznienia i temp wewnetrznej? Sa jakies kable poprowadzone

  4. #83
    Niedzielny kierowca Awatar werwer
    Model
    MKIII
    Silnik
    90ps TDDI
    Opis
    Lift 2003.12
    Od
    03 Aug 2013
    Mieszka w
    Mielec
    Czujnik nasłonecznienia w kratkę powietrza na szybę, można stara kratkę przerobić (dorobić dziurę), czujnik temp wewnętrznej pod kierownicą na wysokości kolana prawej nogi, w atrapie są dziurki.

  5. #84
    Niedzielny kierowca Awatar Mewa_lp
    Imię
    Damian
    Model
    Maverick II
    Silnik
    3.0 204 KM
    Opis
    Wczesniej MK3 1.8 Bp teraz Maverick II '02 3.0 v6
    Od
    19 Apr 2013
    Mieszka w
    Bielsk Podlaski
    To wiem chodzi mino to czy sa do tych czujników jakies kable poprowadzone w tych miejscach (głównie chodzi onczujnik aslonecznienia)

  6. #85
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Mewa_lp Zobacz posta
    czy sa do tych czujników jakies kable poprowadzone w tych miejscach (głównie chodzi onczujnik aslonecznienia)
    Tego to się nie dowiesz jak sam nie sprawdzisz, bo albo włożyli w fabryce bogatą wiązkę albo nie.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #86
    Niedzielny kierowca Awatar Mewa_lp
    Imię
    Damian
    Model
    Maverick II
    Silnik
    3.0 204 KM
    Opis
    Wczesniej MK3 1.8 Bp teraz Maverick II '02 3.0 v6
    Od
    19 Apr 2013
    Mieszka w
    Bielsk Podlaski
    A jesli jest uboga to czy nie problem dorobić?

  8. #87
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    W poradnikach jest opis do dokładania klimy i w nim jest opisane jak ewentualnie czujnik dołączyć.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #88
    Niedzielny kierowca Awatar werwer
    Model
    MKIII
    Silnik
    90ps TDDI
    Opis
    Lift 2003.12
    Od
    03 Aug 2013
    Mieszka w
    Mielec
    Ściąg kratkę nawiewu na szybę i jak będzie wpięty w nią kabel, to instalacja będzie dobra na 99%
    przy zwykłej kratce nawiewu bez czujnika ,kabel też jest tam wpięty, ma swoje mocowanie w niej by nie latał luźno.

  10. #89
    Zbanowany
    Imię
    Rafał
    Model
    Focus MK2 FL, 2X Mondeo MK3
    Silnik
    1.6PB/1.8LPG/2.0LPG
    Od
    12 Sep 2010
    Mieszka w
    Tomaszów Maz./Szczytno
    Witam. Dokładałem panel klimatronika zgodnie z opisem z postu pierwszego i mam problem z dmuchawą. Mianowicie nie da się regulować siły nadmuchu na panelu, a jak kliknę przycisk "off" to wtedy wieje mi na szybę na maxa, a panelu już nie podświetla.
    Co mogłem zrobić źle?

  11. #90
    Zbanowany
    Imię
    Rafał
    Model
    Focus MK2 FL, 2X Mondeo MK3
    Silnik
    1.6PB/1.8LPG/2.0LPG
    Od
    12 Sep 2010
    Mieszka w
    Tomaszów Maz./Szczytno
    Działanie dmuchawy opanowane. Niby wszystko chodzi, ale wyrzuca błąd 2308, mimo to silniczek w czujniki temperatury chodzi.

  12. #91
    Kursant Awatar Tomek60
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Ford Momdeo 2.0 tddi 115 koni 2001 rok
    Od
    10 Dec 2014
    Mieszka w
    Rawicz
    Witam koledzy jestem po przerobce z pokretel na panel z zolta ikonka
    A wiec tak robilem wlasnie z tego postu i dzialalo dobrze ostatnio cos sprezarka przestala mi sie zalanczac... co moze byc?? Bezpieczniki przekaznik sprawny ale gdy odpale auto i w pinie od przekaznika zmostkuje 2 piny to sie zalancza sprezarka i wentylaor zalancza sie co chwile iwylacza... ktos ppomoze? Plissss uparowac sie mozna:-\

    ---------- Post added at 20:22 ---------- Previous post was at 19:29 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Pucek_TM Zobacz posta
    Działanie dmuchawy opanowane. Niby wszystko chodzi, ale wyrzuca błąd 2308, mimo to silniczek w czujniki temperatury chodzi.
    Kolego 2308 tez mi wywalal jak podlaczylem z bialej kostki chyba 2 bo trzeba podlaczyc czujnik ten przy kolaniei do masy tak zrobilem i wywalal blad odlaczylem od masy to przestal wywalac ten blad... sproboj moze sie uda

  13. #92
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Tomek60 Zobacz posta
    co moze byc??
    Najbanalniejsza przyczyna, brak czynnika, albo czujnik od niskiego poległ.
    W dziale jest multum tematów o tej przypadłości i są porady jak i co po kolei posprawdzać, zaczynając od zmostkowania wtyczki czujnika
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  14. #93
    Kursant Awatar Tomek60
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Ford Momdeo 2.0 tddi 115 koni 2001 rok
    Od
    10 Dec 2014
    Mieszka w
    Rawicz
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Tomek60 Zobacz posta
    co moze byc??
    Najbanalniejsza przyczyna, brak czynnika, albo czujnik od niskiego poległ.
    W dziale jest multum tematów o tej przypadłości i są porady jak i co po kolei posprawdzać, zaczynając od zmostkowania wtyczki czujnika

    Nic nie moge znalesc kolego, bylem wlasnie zmostkowac kostke od czujnika tego przy prawym blotniku i takie pytanie musze zmostkowac 2 w 2 czy jak? Odpalilem auto wlaczylem ac zdjalem kostke i zwarlem 2 piny to sprezarka i wentylator sie wlaczyl rozlaczylem to sprezarka sie wylaczyla po +/- 10 sekundach wentylator stanal zwarlem 2 kolejne to nie bylo reakcji zadnej...

  15. #94
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Tomek60 Zobacz posta
    Nic nie moge znalesc kolego,
    aż się wierzyć nie chce
    temat kilka linijek niżej
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...ienia-czynnika
    Parę linijek dalej
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...a-automatyczna
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  16. #95
    Kursant Awatar Tomek60
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Ford Momdeo 2.0 tddi 115 koni 2001 rok
    Od
    10 Dec 2014
    Mieszka w
    Rawicz
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez Tomek60 Zobacz posta
    Nic nie moge znalesc kolego,
    aż się wierzyć nie chce
    temat kilka linijek niżej
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...ienia-czynnika
    Parę linijek dalej
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...a-automatyczna


    Nie czytasz tego co pisze:-) :-) z tym 2 juz tam bylem a w 1 nic z tego niewiem zewre czujnik na 2 piny i co :-) ??? Jak zadziala klima to co jest do wymiany ? Jeszli nie to ? Tylko pisza zeby zewrac i nic wiecej.. potem jest tam link co zrobic po kolei , tak juz tez robilem pisalem juz o tym dawno dawno temu , pisze kolejny raz po zmostkowaniu pinu w przekazniku r6 klima rusza wentylator tez, f82 i rozne rozniste bezpieczniki tez sa ok pisza tam jeszcze o podgrzewanych dyszach ze moze byc zwarcie.... ja nie mam podgrzewanych dysz

    ---------- Post added at 22:40 ---------- Previous post was at 22:34 ----------

    Poprawka jesli zewre te piny co jest czujnik na 2 piny i zadziala to znaczy ze??? Ze cala elektryka jest sprawna czy co bo juz nie rozumiem , przeciez w r6 zewre piny to zadziala wiec? Na czujniku to jest dalsza droga juz od przekaznika czy szooo? Na moje to jest tak ? Panel X bezpiecznikow , przekaznik czujnik ,czujnik i sprezarka czy jak o nawet niewiem w ktorym momencie jestem:-)

  17. #96
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Tomek60 Zobacz posta
    Nie czytasz tego co pisze:-)
    Czytam, czytam, tylko odnoszę wrażenie że nie czytasz tego co się do ciebie pisze, albo to co zostało już napisane i podlinkowane

    Cytat Zamieszczone przez Tomek60 Zobacz posta
    Jak zadziala klima to co jest do wymiany ?
    Skoro po zwarciu czujnika od niskiego ciśnienia klima startuje to
    Cytat Zamieszczone przez Netoper Zobacz posta
    brak czynnika, albo czujnik od niskiego poległ.
    Cytat Zamieszczone przez Tomek60 Zobacz posta
    czy jak o nawet niewiem w ktorym momencie jestem:-)
    Czy jesteś na 100% pewien że masz odpowiednią ilość czynnika?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  18. #97
    Kursant Awatar Tomek60
    Imię
    Tomek
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Ford Momdeo 2.0 tddi 115 koni 2001 rok
    Od
    10 Dec 2014
    Mieszka w
    Rawicz

    Nie ma 100 % ale na 80 tak bo auto mam 2 lata chlodzilo ladnie po przerobce na tronik tez i w moze odstepie tygodnia od ostatniego wlaczeniu klimy odrazu przestala chodzic.... tak o sie zaraz rozszczelnilo? A po 2 jak zewre r6 to wali zimnym powietrzem ze az milo... wiec czynnik musi byc

    ---------- Post added at 23:05 ---------- Previous post was at 23:03 ----------

    A sprawdzic nie moge bo bylem dzisiaj u 2 klimiazow i nie moga spr ile jest bo nie idzie odessac--- tak powiedzialo mi 2uch

    ---------- Post added 07-06-2015 at 00:06 ---------- Previous post was 06-06-2015 at 23:05 ----------

    kolego jestes wielki:-) :-) klima dziala jak nalezy chlodzi jak zimne piwko:-)
    Nie uwiezysz co bylo:-)
    Czujnik niskiego cisnienia jest tak ciulowato zamontowany ze kostka sie trze o nadkole:-) u mnie sie zjechala do polowy oraz przetarla jeden kabel , tez moze kolo mu w tym pomoglo bo mam 18 fele zamontowane :-) ale mimo to byl przetarty, podlaczylem go i dziala:-) pifko wisze...
    Temat zamkniety:-)

    Pozdrowionka

  19. #98
    Kursant
    Imię
    Sebastian
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Od
    14 Jul 2015
    Mieszka w
    Cieszyn

    Exclamation

    witam wywalalo mi pare bledow od climatronica 2308 itp i po przeczytaniu zagranicznego faq jest w tutejszym tutorialu 2 braki

    czujnik naslonecznienia nie ma rozpiski ktory pin gdzie i inne podpiecie silniczka

    w tutorialu
    Podłączenie czujników temp.

    Jak już wspomniano wyżej, czujnik nasłonecznienia ma dwa przewody ( niestety nie mam zdjęcia kostki tegoż czujnika), natomiast czujnik temperatury wewnętrznej wyposażony jest w silniczek wymuszający przepływ powietrza i do niego należy doprowadzić cztery przewody. Czujnik ten montowany jest w obudowie która znajduje się pod kierownicą – obudowa ta mocowana jest na pięć śrubek na śrubokręt krzyżakowy, jest w niej specjalne gniazdo w które należy go wcisnąć.
    Podłączenie tych przewodów należy wykonać następująco:
    a pisza tak
    The Sensors

    Special Note

    Control Panel Black Plug Pin 16 Provides a common power feed for all the sensors used to monito the climate & is already inplace on the car so will either need tapping into for the 2 new sensors or it will need removing & replacing with your own mini loom for the sensors & then the removed pin connecting upto the mini loom ( whichever way you find best really )

    Sunload Sensor Pin 1 ( brown/green wire ) - Pin 16 Black plug on the control panel ( common power )

    Sunload Sensor Pin 2 ( white/blue wire ) - Pin 18 White plug on the control panel

    Note Regarding Interior Temp Sensor - the wiring colours on the sensor unit can differ to those listed below ( ford decided to change the sensor wiring colours during production & have kindly also left off any pin number ID on the connections too , they operate the same though )
    Interior Temp Sensor Pin 1 ( White/green wire - alternate = Green/White ) - Pin 16 White plug on the control panel

    Interior Temp Sensor Pin 2 ( brown/green wire - alternate = Green/Brown ) - Pin 16 Black plug on the control panel ( common power )

    Interior Temp Sensor Pin 3 ( green/black wire - alternate = Purple/Black ) - Pin 10 of C501 of the fusebox ( see following piccy to see where that is - look for the single wire on the green plug )

    Interior Temp Sensor Pin 4 ( Black/Green wire - alternate = Black ) - Pin 2 White plug on the control panel
    nie wiem czy to istotne ale po takim podlaczeniu przy prekreceniu stacyjki i wyl nawiewie nie idzie on faktycznie i nie ma bledow i reguluje temp

    Kod:
    http://www.fordwiki.co.uk/index.php?title=Electronic_Automatic_Temperature_Control_(_EATC_)_Retrofit
    jak bylo to przepraszam ale dlugo z panelem walczylem i znajomy rowniez a po tej zmianie smiga az milo

  20. #99
    Kursant Awatar Dziuma:)
    Imię
    Ania
    Model
    Mondeo
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    + LPG
    Od
    26 Jan 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Hej Panowie mam pytanie, bo nie wiem pod który pin czujnika nasłonecznienia mam podpiąć kabelek idący z białej kostki przy sterowniku klimatyzacji (pin nr 18)?

  21. #100
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Tak jak kolega w poście poniżej napisał
    Cytat Zamieszczone przez sebekzertka Zobacz posta
    Sunload Sensor Pin 2 ( white/blue wire ) - Pin 18 White plug on the control panel

Podobne wątki

  1. [MkIII] Klimatyzacja Manualna AC włącza się sama..
    By maniuki in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 06-10-2012, 11:50
  2. [MkII] Klimatyzacja manualna zagwozdka
    By zizitop901 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-07-2011, 18:15
  3. [MkIII] Klimatyzacja klimatronik przed liftem nie działa
    By Zyz_io in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-04-2011, 21:47
  4. [MkIII] klimatyzacja manualna na klimatronic,wentylator...
    By bedek in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-09-2009, 21:53
  5. Climatronik & Klimatyzacja manualna
    By CezaryR in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 30-11-2005, 10:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów