+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 9 z 10 PierwszyPierwszy ... 5678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 161 do 180 z 181
  1. #161
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    J.w. Oryginalnie są szklane, ale pasują też ceramiczne. Warunek: Texas Crypto 4D-ID60.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 21-10-2017 o 22:00

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #162
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MK III 1.8
    Od
    16 Jul 2010
    Mieszka w
    Przemyśl
    Jestem świeżo po zakupie kluczyka ( nowego- z krainy ryżu), immobiliser zakodowałem ELm-em bez najmniejszego problemu, schody zaczęły sie przy kodowaniu centralnego zamka. Robię wszystko wg. procedury, ale "piknięcie" przy wprowadzaniu nowego pilota pojawia się dopiero po kilkukrotnym naciśnięciu przycisku otwierania. Po wszystkim centralny z pilota nowego niby działa... ale otwieranie lub zamykanie dopiero po pięciokrotnym naciśnięciu przycisku pilota, żeby było śmieszniej raz zamyka/otwiera po jednym naciśnięciu a innym razem po kilku. I na koniec okazało się, że jak zaprogramuje nowy kluczyk to stary nie działa, ponowne zaprogramowanie starego wyłącza nowy. Ma ktoś jakąś teorię wyjaśniającą te paranormalne zjawiska?
    Ostatnio edytowane przez acid666 ; 19-10-2017 o 18:49
    Boga nie ma, jest .....motór!

  4. #163
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    jeżeli mnie pamięć nie myli to przy kodowaniu trzeba nacisnąć przycisk na każdym pilocie którego chcemy używać. A jak nie zawsze łapie to możesz mieć coś nie tak z nowym pilotem.

  5. #164
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MK III 1.8
    Od
    16 Jul 2010
    Mieszka w
    Przemyśl
    Cytat Zamieszczone przez Mischel Zobacz posta
    jeżeli mnie pamięć nie myli to przy kodowaniu trzeba nacisnąć przycisk na każdym pilocie którego chcemy używać. A jak nie zawsze łapie to możesz mieć coś nie tak z nowym pilotem.
    Dosłownie kilka minut temu załapałem w czym tkwi problem: trzeba zaprogramować OBYDWA piloty w jednym cyklu. Nadal szukam odpowiedzi na problem z kilkukrotnym naciskaniem
    Boga nie ma, jest .....motór!

  6. #165
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    Czyli dobrze pamietałem Możesz spróbować dogiąć styki baterii ale może być wadliwy pilot.

  7. #166
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 143 KM
    Od
    21 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Może problem z baterią lub microswitchem

  8. #167
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MK III 1.8
    Od
    16 Jul 2010
    Mieszka w
    Przemyśl
    Na 99% mam wadliwe mikroprzełączniki, jak mocno i szybko nacisnę przycisk to wszystko działa jak trzeba. Pojawiła się jeszcze jedna zagadka: przestała działać sygnalizacja kierunkowskazami po zaryglowaniu zamka. Podobno jest jakaś "magiczna" sztuczka, żeby to uruchomić ale nie mogę jej namierzyć. Pamięta ktoś jak to włączyć?
    Boga nie ma, jest .....motór!

  9. #168
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 143 KM
    Od
    21 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    a jak klikniesz na pilocie dwa razy?

  10. #169
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MK III 1.8
    Od
    16 Jul 2010
    Mieszka w
    Przemyśl
    Cytat Zamieszczone przez ziomek3 Zobacz posta
    a jak klikniesz na pilocie dwa razy?
    Nie działa. Jak kupiłem samochód też nie działało, potem doczytałem gdzieś na forum jak włączyć sygnalizacje kierunkowskazami podwójnego ryglowania, ale nie pamiętam gdzie to było i jak sie to robiło.
    Boga nie ma, jest .....motór!

  11. #170
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    A nie wymieniałeś czasami moduł GEM? Jeśli nie to może coś się jednak nie zamyka i GEM widzi to jako otwarte i stąd brak sygnalizacji. A jeśli jednak zmieniłeś moduł to może masz tak jak u mnie, czyli w nowym był alarm, a u mnie fabrycznie nie było. Wtedy wystarczy go deaktywować i powinno być po problemie.
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  12. #171
    Zielony listek
    Imię
    Przemek
    Model
    generalnie ford
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    23 Sep 2007
    Mieszka w
    Małopolska
    Dzień Dobry. Jeśli dobrze zrozumiałem topic: Można dokodować używaną "pestkę" z immo (oraz pilota drzwi itd) pozostaje dorobienie grota. Aby wkodować używaną pestkę immo nie mając "matki" trzeba iść do machera. Tak? Bo mam z jednym kluczykiem mkIII bez matki
    Ostatnio edytowane przez Scaraab ; 06-02-2018 o 16:13
    Scaraab

  13. #172
    Ogniomistrz Awatar bzikol
    Imię
    Tomasz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    SILVER KOMBI - SERIA 50
    Od
    07 Oct 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Scaraab Zobacz posta
    Dzień Dobry. Jeśli dobrze zrozumiałem topic: Można dokodować używaną "pestkę" z immo (oraz pilota drzwi itd) pozostaje dorobienie grota. Aby wkodować używaną pestkę immo nie mając "matki" trzeba iść do machera. Tak? Bo mam z jednym kluczykiem mkIII bez matki
    Tak można zakodować immo od innego auta ale nie trzeba iść od razu do machera, poszukaj kogoś z forum w Twojej okolicy kto ma ELMa i Forscan - robota z kodowaniem to 5 minut ...

    tutaj masz kto gdzie jakim kabelkiem dysponuje
    http://mondeoklubpolska.pl/showthrea...-i-lokalizacja

  14. #173
    Zielony listek
    Imię
    Przemek
    Model
    generalnie ford
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    23 Sep 2007
    Mieszka w
    Małopolska
    mam swojego mechanika. ELMO jest więc problemu nie będzie. Mówił mi że tak można zrobić ale jeszcze szukałem na forum. Dzięki!
    A w sumie zapytam tak z ciekawości: bez "matki" to robi "klona" działającego kluczyka?
    Ostatnio edytowane przez Scaraab ; 06-02-2018 o 19:22
    Scaraab

  15. #174
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Scaraab Zobacz posta
    A w sumie zapytam tak z ciekawości: bez "matki" to robi "klona" działającego kluczyka?
    Bez sensu. Klucznik zrobi klona. Samochód widzi takie 2 kluczyki jako 1. Tym sposobem nie zakodujesz nimi trzeciego (i kolejnych) jak opisano w instrukcji.
    Kodowanie używanego transpondera trwa 5 minut darmowym Forscanem. Nie kosztuje cię to zupełnie nic (o ile masz interfejs) i wystarczy tylko 1 zakodowany kluczyk...
    Ja kiedyś zapłaciłem za klona 200zł... Nie było wtedy Forscana, a ASO kosztowałoby więcej. Forscanem kodowałem już u siebie kilkanaście transponderów/kluczy.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 06-02-2018 o 19:28

  16. #175
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    [QUOTE=RadkoR;3240676]
    Cytat Zamieszczone przez Scaraab Zobacz posta
    Forscanem kodowałem już u siebie kilkanaście transponderów/kluczy.
    RadkoR wielka prośba do ciebie gdybyś znalazł kilka minut czasu: możesz opisać w miarę dokładnie krok po kroku procedurę kodowania?

    Mam forscana z rozszerzoną licencją i ELMa . Przymierzam się od dłuższego czasu do zakodowania zapasowego kluczyka, gdyż mam tylko jeden . Zanabyłem na szrotach chyba z trzy kluczyki z transponderami oi chcę przynajmniej jeden zakodować. Jest co prawda opisana procedura kodowania w PATS, ale jest ona po angielsku , a angielski znam bardzo pobieżnie. Translator w niektórych momentach pisze mało zrozumiale i nie chciałbym popełnić jakiegoś błędu , a potem nie odpalić auta.

  17. #176
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sedek Zobacz posta
    RadkoR wielka prośba do ciebie gdybyś znalazł kilka minut czasu: możesz opisać w miarę dokładnie krok po kroku procedurę kodowania?
    Może sam film Ci pomoże (chociaż nagrałem go po angielsku...):


    Błąd raczej trudno popełnić. Na pewno przede wszystkim NIE KASUJ ZAPISANYCH KLUCZYKÓW. Dodaj po prostu kolejny. Gdy skasujesz oba, a jakimś trafem drugi nie będzie się chciał zakodować to nie odpalisz auta. Muszą być wprogramowane minimum 2 klucze. Jeśli nowy się doda i będziesz miał 3 to spokojnie możesz usunąć wszystkie i zakodować 2 posiadane.

    PS. Procedura chyba delikatnie inaczej wygląda w przypadku diesla. Chyba inaczej są wyświetlane komunikaty FORScana ale niestety nie mam dostępu do diesla więc nie mam jak porównać dokładnie.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 07-02-2018 o 17:36

  18. #177
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    OK. Dzięki, będę próbował.

  19. #178
    Kursant Awatar Bunio
    Imię
    Bogdan
    Model
    GHIA
    Silnik
    kombi
    Opis
    Ford Mondeo GHIA mk 3 kombi 2.5 PB+LPG
    Od
    14 Oct 2009
    Mieszka w
    Działdowo
    Mnie przez przypadek udało się zakodowac pilota, bo podczas pracy przy samochodzie włączyłem radio, ale żeby się po godzinie nie wylaczylo to włożyłem kluczyk i w pozycję 1 ustawiłem. Po ok 4 godzinach nacisnąłem przycisk na pilocie i zaglądał. Działa już tydzień.
    " tylko Lorda stać na Forda "


  20. #179
    Niedzielny kierowca
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    full opcja
    Od
    15 Dec 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Dzięki Radkor za filmik, dzisiaj pobawiłem się w zakodowanie immo i dokodował się bez problemu.
    Po kolei: miałem jeden działający kluczyk - scyzoryk z dociętym grotem. Dokupiłem używkę jajko z immo, przełożyłem stary grot, by służył jako zapas. I własnie ten kluczyk dzisiaj dokodowałem jako trzeci (wcześniej w forscanie widniały dwa klucze, choć miałem tylko ten scyzoryk - wszak inaczej auto by nie odpalało).
    I teraz pytania do Ciebie:
    - skoro dokodowałem kluczyk jako trzeci (działa) jak usunąć z bazy pusty kluczyk , by pozostały dwa tj. ten scyzoryk i ten dokodowany dzisiaj
    - czy w ogóle jest taka potrzeba, by usuwać kluczyk pusty (którego fizycznie nie mam)
    - jeśli tak, po czym poznam w forscanie, który to jest ten do usunięcia (jakiś kod on ma , czy inaczej jest oznaczony)

    Pozdrawiam

    PS. Teraz doczytałem z twojego postu poniżej, że jeśli dodanie nowego kluczyka powiedzie się, można usunąć wszystkie kluczyki i od nowa wgrać tylko te dwa dobre. Czy procedura jest taka sama , jak na Twoim filmiku, czy jednak trochę inaczej ona przebiega, są inne polecenia?
    Ostatnio edytowane przez sedek ; 03-06-2018 o 18:41

  21. #180
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez sedek Zobacz posta
    Dzięki Radkor za filmik

    Cytat Zamieszczone przez sedek Zobacz posta
    - skoro dokodowałem kluczyk jako trzeci (działa) jak usunąć z bazy pusty kluczyk , by pozostały dwa tj. ten scyzoryk i ten dokodowany dzisiaj
    Po rozpoczęciu procedury usuwasz wszystkie i od razu (bez rozłączania się, na jednym kodzie InCode) kodujesz 2 obecne.
    Cytat Zamieszczone przez sedek Zobacz posta
    - czy w ogóle jest taka potrzeba, by usuwać kluczyk pusty (którego fizycznie nie mam)
    Nie ma takiej potrzeby. Gorzej jak się kluczyk znajdzie i ktoś będzie go próbował wykorzystać. Ja dla świętego spokoju usunąłem nieobecny.
    Cytat Zamieszczone przez sedek Zobacz posta
    - jeśli tak, po czym poznam w forscanie, który to jest ten do usunięcia (jakiś kod on ma , czy inaczej jest oznaczony)
    Pojedynczo nie usuniesz. Usuwasz wszystkie i od razu kodujesz minimum 2.
    Cytat Zamieszczone przez sedek Zobacz posta
    Czy procedura jest taka sama , jak na Twoim filmiku, czy jednak trochę inaczej ona przebiega, są inne polecenia?
    Chyba taka sama, nie pamiętam już. Jedynie na samym początku (po wpisaniiu wygenerowanego kodu) trzeba wybrać opcję usunięcia kluczyków, a po potwierdzeniu usunięcia od razu wybrac opcję kodowania, bez wciskania EXIT!

    Niestety nie mam już jak sprawdzić bo Mk3 sprzedałem, a w Mk4 z keylessem robi się to inaczej.
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 03-06-2018 o 20:15

Podobne wątki

  1. [MkII] Kodowanie kluczyka do MK II od MK III
    By Marcino25 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 16-09-2016, 18:35
  2. [MkIII] Kodowanie kluczyka MK3
    By michalYM in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-02-2013, 21:56
  3. [MkII] Kodowanie kluczyka
    By rodek in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 24-12-2009, 10:17
  4. [MkI] kodowanie kluczyka
    By pikus76 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-07-2007, 18:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów