+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    15 Jul 2007
    Mieszka w
    Niewielka miejscowość

    [MKI] Twardy pedał hamulca

    Jak w temacie.
    Stało się nagle, podczas jazdy. Hamulce działały ok i w końcu przy kolejnym hamowaniu pedał twardy, ledwo wyhamowałem.
    Powoli dojechałem do domu i szukanie przyczyn.
    Wyczytałem na forum ze mogą byc dwie przyczyny: serwo lub przewód podciśnienia wraz z zaworkiem zwrotnym.

    Ściągnąłem przewód podciśnienia i okazało się ze za zaworkiem od strony serwa dziura że palec wejdzie, tak ładnie wyprofilowana "wessana" do środka. Dziwnie to wyglądało jakby sie wytopiła, a przeciez w poblizu zadnego żródła ciepła, ktore mogło by być siłą sprawczą.

    Dziura zlikwidowana, przewód założony i...hamulec nadal twardy. Znaczy teraz objaw jest taki ze po przejechaniu ok. 500 m pierwsze wciśnięciu pedału hamulca jest ze wspomaganiem (jednak niedostatecznym), następne hamowanie to juz twardy pedał.

    Zaworek zwrotny działa tak ze w jedną stronę powietrze puszcza (jednak dość ciężko), w drugą nie, czyli chyba jest ok ??
    Po odpaleniu auta i wyciągnieciu przewodu z serwa i przyłozeniu palca do przewodu "zasysa", czyli tez niby ok.

    Czyli co? Pozostaje serwo? Jak je sprawdzić czy szczelne?
    A może jednak ten zaworek na przewodzie?

    Miał ktos podobny przypadek?

    Forum już przewertowalem wzdłuż i wszerz.

    Auto bez ABS.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Może jeszcze przewód gdzieś nieszczelny i popuszcza, ewentualnie spod zacisku zasysa lewe powietrze.
    Sprawdź dokładnie cały przewód od serwa, jak wszystko OK to pozostaje samo serwo.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    wydaje mi sie kolego ze to cos z tym zaworkiem.gdyby byla tak duza nieszczelnosc ze w czasie jazdy serwo nie pracuje to silnik chodzilby nieprawidlowo {przede wszystkim na wolnych obrotach}.moze sprobuj najpierw kupic np na szrocie ten zaworek i go wymienic.koszt niewielki i malo rozbierania.pozdro

  5. #4
    Kursant
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    15 Jul 2007
    Mieszka w
    Niewielka miejscowość
    A czy to nie jest tez tak że silnik chodziłby nieprawidłowo gdyby własnie ten zaworek puszczał powietrze od kolektora do serwa?
    Bo teraz jest tak ze jak przewód załozny to silnik pracuje ok, jak go ściagne od kolektora ssącego wtedy silnik zaczyna wariowac.

    Jest jakis sposób na sprawdzenie serwa?

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jest jakis sposób na sprawdzenie serwa?
    Raczej już się nikt w to nie bawi, jeszcze kilka lat temu podpinało się pompe ssącą z manometrem, wytwarzało się podciśnienie i obserwowało jak długo się utrzyma. Były wykresy jak to ma wyglądać, ale ja takich już nie posiadam.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Cytat Zamieszczone przez xile
    A czy to nie jest tez tak że silnik chodziłby nieprawidłowo gdyby własnie ten zaworek puszczał powietrze od kolektora do serwa?
    Bo teraz jest tak ze jak przewód załozny to silnik pracuje ok, jak go ściagne od kolektora ssącego wtedy silnik zaczyna wariowac.

    Jest jakis sposób na sprawdzenie serwa?
    jesli zaworek jest sprawny a serwo dziurawe to silnik powinien chodzic nierowno poniewaz panuje tam podcisnienie i silnik zasysa lewe powietrze.ja bym postawil na uszkodzony zaworek i proponuje najpierw tu szukac przyczyny.pozdro

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar zbigniew
    Imię
    Zbigniew
    Model
    MKI
    Silnik
    1,9 TDI, 110 KM
    Opis
    Galaxy
    Od
    24 Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecinek (zachodniopomorskie)
    ja w ub. tygodniu wymieniłem vakum pompę (czy jak to się tam pisze), objaw ten sam, twardy pedał, tylko że po wyjęciu wężyka z serwa wogóle nie zasysała powietrza i nie było wspomagania, w zeszłym roku wymieniłem serwo, powód ten sam
    foto gdzieś wcięło
    tel: 537 409 595

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    15 Jul 2007
    Mieszka w
    Niewielka miejscowość
    Cytat Zamieszczone przez rafalski198
    jesli zaworek jest sprawny a serwo dziurawe to silnik powinien chodzic nierowno poniewaz panuje tam podcisnienie i silnik zasysa lewe powietrze.ja bym postawil na uszkodzony zaworek i proponuje najpierw tu szukac przyczyny.pozdro
    hmmm
    Ale...miałem dziure w przewodzie między zaworem i serwem, a mimo to silnik pracował OK. A przeciez cały czas zasysał powietrze przez dziure.

    Dopóki powietrze jest zasysane do kolektora to jest chyba ok inaczej po kazdym hamowaniu przez chwile silnik chodził by nierówno, no tak mnie się wydaje.
    Zaworek ma chyba za zadanie nie puszczać powietrza w kierunku od kolektora na zewnątrz, a konkretnie do serwa ?? Jesli sie mylę prosze o poprawke.

    No chyba że u mnie puszcza do serwa powietrze przez zawór. Podpiąłem do pompki i nie puszcza jednak. Idzie tylko w jedną stronę tzn od serwa do kolektora.


    Cytat Zamieszczone przez zbigniew
    ja w ub. tygodniu wymieniłem vakum pompę (czy jak to się tam pisze), objaw ten sam, twardy pedał, tylko że po wyjęciu wężyka z serwa wogóle nie zasysała powietrza i nie było wspomagania, w zeszłym roku wymieniłem serwo, powód ten sam
    Bardzo skomplikowana jest wymiana serwa? Da rade zrobić samemu, czy lepiej do fachmana sie udac?

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar zbigniew
    Imię
    Zbigniew
    Model
    MKI
    Silnik
    1,9 TDI, 110 KM
    Opis
    Galaxy
    Od
    24 Dec 2005
    Mieszka w
    Szczecinek (zachodniopomorskie)
    z wymianą serwa nie ma problemu, musisz tylko wyjąć obudowę filtra powietrza i masz wtedy dość dobry dostęp
    foto gdzieś wcięło
    tel: 537 409 595

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKI
    Silnik
    2.0 136 KM
    Od
    15 Jul 2007
    Mieszka w
    Niewielka miejscowość
    Problem rozwiązany.
    Okazało się ze fragment przewodu który "wytopił" sie z dziury wpadł do środka przewodu i blokował swobodny przepływ powietrza. Przewód udrożniony i wszystko gra.

    Swoją drogą, nowy przewód Forda ...120 zł, serwo 900 zł delikatna przesada

Podobne wątki

  1. [MkII] Twardy pedał hamulca gdy zimny ;/
    By SteelRat in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 02-04-2013, 13:02
  2. [MkI] Twardy pedał hamulca
    By andybond in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-08-2012, 15:28
  3. [MkII] Twardy pedał hamulca
    By zizitop901 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 22-02-2012, 19:34
  4. [MK I 1.8TD 94R] Twardy pedał hamulca pomocy
    By JACKMOTORS in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-07-2009, 13:35
  5. [MkII] Twardy pedał hamulca
    By SLAVKO in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-03-2009, 17:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów