+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 92
  1. #41
    Mistrz pobocza
    Opis
    MkII i MkIII
    Od
    21 Apr 2005
    Mieszka w
    Brzesko-Bruxela
    tak mi się przypomniało .

    Śliwkowe MkII kombi 1.8 TD Ghia w pakiecie ST.
    Magnum grey MkIII kombi 2.0 TDCI Ghia 130km
    Black MkV kombi 2.0 TDCI econetic 150km
    Alan 48+ multi, Lemm AT-1200,PRESIDENT ML-145.
    New Fiat Ducato 3.0 MultiJet 180km

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Pogromca zakrętów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    bardzo ciekawy artykulik tylko nie rozumiem dlaczego napisali tam ze zmiana umiejscowienia IC daje 35 kucy............

  4. #43
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez ryszinho
    bardzo ciekawy artykulik tylko nie rozumiem dlaczego napisali tam ze zmiana umiejscowienia IC daje 35 kucy............
    może tyle to nie ale z 5 by się udało może wyciągnąć ... jeżeli bardziej by się udało powietrze doładowujące schłodzić to doładowanie było by większe z racji zmiany masy powietrza
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  5. #44
    Pochłaniacz prostych Awatar marcin_s18
    Model
    Zafira
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    22 Jun 2005
    Mieszka w
    zDolnyŚląsk
    Cytat Zamieszczone przez ryszinho
    bardzo ciekawy artykulik tylko nie rozumiem dlaczego napisali tam ze zmiana umiejscowienia IC daje 35 kucy............
    Bo tak jest. Ale nie w tym silniku


    Jak masz gorące powietrze w dolocie i uda Ci się porządnie schłodzić to przybędzie mocy (a jak wysilona i mocno doładowana jednostka to nawet tyle). Polecam poczytanie artykułów o zmianie standardowego IC na custom'owy - można się ździwić

  6. #45
    Pochłaniacz prostych Awatar N2O
    Opis
    MkI 1,8TD
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Truskaw
    tam jest chyba napisane o tym, że mocniej pracująca turbina produkuje więcej ciepła, a seryjny intercooler jest nad turbina
    MkI 1995 1.8TD Combi
    RANGE ROVER 1998 2.5 DSE
    NISSAN PATROL K160 3,3TD 1982

  7. #46
    Pochłaniacz prostych Awatar marcin_s18
    Model
    Zafira
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    22 Jun 2005
    Mieszka w
    zDolnyŚląsk
    Cytat Zamieszczone przez N2O
    tam jest chyba napisane o tym, że mocniej pracująca turbina produkuje więcej ciepła, a seryjny intercooler jest nad turbina
    No tak, i powietrze schładza się mnie niż gdyby intercooler był w innym miejscu, czy też byłby lepszy dolot powietrza z zewnątrz.

  8. #47
    Mistrz pobocza
    Opis
    MkII i MkIII
    Od
    21 Apr 2005
    Mieszka w
    Brzesko-Bruxela
    Cytat Zamieszczone przez marcin_s18
    Cytat Zamieszczone przez N2O
    tam jest chyba napisane o tym, że mocniej pracująca turbina produkuje więcej ciepła, a seryjny intercooler jest nad turbina
    No tak, i powietrze schładza się mnie niż gdyby intercooler był w innym miejscu, czy też byłby lepszy dolot powietrza z zewnątrz.

    a przelatujące powietrze przez interkooler nie chłodzi turbiny ?? tak przy okazji ??
    Śliwkowe MkII kombi 1.8 TD Ghia w pakiecie ST.
    Magnum grey MkIII kombi 2.0 TDCI Ghia 130km
    Black MkV kombi 2.0 TDCI econetic 150km
    Alan 48+ multi, Lemm AT-1200,PRESIDENT ML-145.
    New Fiat Ducato 3.0 MultiJet 180km

  9. #48
    Pochłaniacz prostych Awatar marcin_s18
    Model
    Zafira
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    22 Jun 2005
    Mieszka w
    zDolnyŚląsk
    Cytat Zamieszczone przez sebcio
    Cytat Zamieszczone przez marcin_s18
    Cytat Zamieszczone przez N2O
    tam jest chyba napisane o tym, że mocniej pracująca turbina produkuje więcej ciepła, a seryjny intercooler jest nad turbina
    No tak, i powietrze schładza się mnie niż gdyby intercooler był w innym miejscu, czy też byłby lepszy dolot powietrza z zewnątrz.

    a przelatujące powietrze przez interkooler nie chłodzi turbiny ?? tak przy okazji ??
    Moim zdaniem jak już, to nieznacznie. Intercooler ma gęsto upakowane "żeberka" i powietrze odbierając z niego ciepło też się ogrzewa, poza tym nie wiadomo jak mocny jest nawiew tego powietrza -w końcu powietrze leci od grilla, a nie bezpośrednia z nad intercoolera (jak w subaru np.).

  10. #49
    Pogromca zakrętów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    Własnie to umiejscowienie IC w mdo jest moim zdaniem niezbyt inteligentne. Np w focusie juz to zmienili i wsadzili go przed silnik. Ale przy zmianie umiejscowienia ic np. wsadzic go przed silnik za wiatrakami to zwieksza sie długosc rury od ic do kolektora-czy przez ta długosc powietrze sie znow nie ociepli??? w dodatku rura najprawdopodobniej musiałaby przechodzic nad silnikiem....

  11. #50
    Pochłaniacz prostych Awatar marcin_s18
    Model
    Zafira
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    22 Jun 2005
    Mieszka w
    zDolnyŚląsk
    Cytat Zamieszczone przez ryszinho
    Własnie to umiejscowienie IC w mdo jest moim zdaniem niezbyt inteligentne. Np w focusie juz to zmienili i wsadzili go przed silnik. Ale przy zmianie umiejscowienia ic np. wsadzic go przed silnik za wiatrakami to zwieksza sie długosc rury od ic do kolektora-czy przez ta długosc powietrze sie znow nie ociepli??? w dodatku rura najprawdopodobniej musiałaby przechodzic nad silnikiem....
    Oczywiście lepiej jest, żeby układ dolotowy był krótszy... czym krótszy tym lepiej (mniejszy lag). Ale wolałbym więcej rur z chłodniejszym powietrzem niż mniej z cieplejszym A poza tym to przecież nie są kilometry rury

  12. #51
    Pogromca zakrętów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    Cytat Zamieszczone przez marcin_s18
    Cytat Zamieszczone przez ryszinho
    Własnie to umiejscowienie IC w mdo jest moim zdaniem niezbyt inteligentne. Np w focusie juz to zmienili i wsadzili go przed silnik. Ale przy zmianie umiejscowienia ic np. wsadzic go przed silnik za wiatrakami to zwieksza sie długosc rury od ic do kolektora-czy przez ta długosc powietrze sie znow nie ociepli??? w dodatku rura najprawdopodobniej musiałaby przechodzic nad silnikiem....
    Oczywiście lepiej jest, żeby układ dolotowy był krótszy... czym krótszy tym lepiej (mniejszy lag). Ale wolałbym więcej rur z chłodniejszym powietrzem niż mniej z cieplejszym A poza tym to przecież nie są kilometry rury
    No ale z 15 cm robi sie ponad pól metra w jedna strone

  13. #52
    Kursant Awatar BodzioT
    Imię
    Boguslaw
    Opis
    Ford Mondeo MKII
    Od
    28 Jul 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez sebcio
    tak mi się przypomniało .

    a mógłby ktoś to przetłumaczyć bo myślę ze zrozumiałem ale mój techniczny jest kiepski
    Maniek się litrażuje


  14. #53
    Pogromca zakrętów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    A moze ktos wie jak sie zwieksza cisnienie doładowania na standardowym turbo w mkII??? Czy to sie reguluje jakims zaworem upustowym??? Czy takowy w ogóle jest??

  15. #54
    Pochłaniacz prostych Awatar marcin_s18
    Model
    Zafira
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    22 Jun 2005
    Mieszka w
    zDolnyŚląsk
    Cytat Zamieszczone przez ryszinho
    A moze ktos wie jak sie zwieksza cisnienie doładowania na standardowym turbo w mkII??? Czy to sie reguluje jakims zaworem upustowym??? Czy takowy w ogóle jest??
    Pisałem o tym w swoich postach, poszukaj w dziale tuning (jak później znajdę trochę czasu to sam poszukam).

  16. #55
    Pogromca zakrętów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    oko dzieki juz zaczynam szukac.

  17. #56
    Pochłaniacz prostych Awatar N2O
    Opis
    MkI 1,8TD
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Truskaw
    14 psi czyli 1 bar
    MkI 1995 1.8TD Combi
    RANGE ROVER 1998 2.5 DSE
    NISSAN PATROL K160 3,3TD 1982

  18. #57
    Pogromca zakrętów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    Hmm...przejrzałem wszytskie tematy z działu tuning w których wystepował choc jeden Twój post..........i niestety nie znalazłem niczego o sposobie zwiększenia cisnienia.

    aaa...jeszcze jedno do czego służy ten siłownik umeiszczony na turbo???

  19. #58
    Pochłaniacz prostych Awatar boro
    Imię
    Artur
    Opis
    MkII 2,5 V6 kombi
    Od
    22 Apr 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez heko
    ...dzisiejsze "klekoty" to po pierwsze już nie klekoty...a co potrafią]ą ? ...zapraszam pod M1 (Kraków) na spocik..
    ..nawet V-ki mają problemik...
    Latwo może nie jest, ale te 180 KM i 410 Nm które masz pod maską to jakby nie było trochę więcej w porównaniu z tym co jest w V-ce.
    Choć i tak nadal V-ka górą w sprincie spod świateł...

  20. #59
    Pochłaniacz prostych Awatar marcin_s18
    Model
    Zafira
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    22 Jun 2005
    Mieszka w
    zDolnyŚląsk
    Cytat Zamieszczone przez ryszinho
    Hmm...przejrzałem wszytskie tematy z działu tuning w których wystepował choc jeden Twój post..........i niestety nie znalazłem niczego o sposobie zwiększenia cisnienia.
    No to słabo szukałeś -> link

    Kiedyś działały linki, które są w treści tamtego posta i wszystko było opisane i pokazane.

    Cytat Zamieszczone przez ryszinho

    aaa...jeszcze jedno do czego służy ten siłownik umeiszczony na turbo???
    Ten siłownik steruje pracą wastegate w turbinie. A wastegate to:

    Cytat Zamieszczone przez tdi.pl
    Zawór będący elementem turbiny służący do przeprowadzania strumienia spalin poza rotorem turbiny, co w efekcie prowadzi do obniżenia ciśnienia doładowania lub zaniku doładowania. Za pomocą zaworu waste gate reguluje się ciśnienie doładowania. Zawór waste gate jest sterowany pneumatycznie, natomiast nadrzędne sterowanie tym zaworem może zostać zrealizowane elektronicznie, co pozwala na sterowanie ciśnieniem doładowania przez ECU. Awaria zaworu waste gate prowadzi zwykle do zaniku doładowania lub uzyskiwania nadmiernego ciśnienia doładowania.

    ź: technikajazdy.info

    Tuning polega na zmianach ciśnienia w puszce przy turbinie (np. sprężyna) lub skracając/wydłużając ramię na zaworze.

  21. #60
    Pogromca zakrętów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    Tuning polega na zmianach ciśnienia w puszce przy turbinie (np. sprężyna) lub skracając/wydłużając ramię na zaworze.
    Aha...a ja mysłalem ze to tylko taki zaor bezpieczenstwa ze sie otwiera tylko przy tych max obrotach. Czyli on pracuje niejako cały czas regulujac cisnienie??? Akurat ostatnio miałem kolektor na wierzchu. Turbine oczywiscie tez.

    P.S. a ten rtemat czytałem juz wczesniej bo go widziałem ale uznałem ze rzadnych konkretów tam nie ma. Ja na razie nei amm sianka zeby cos kombinowac z moim bo musez szykowac siano na łozysko tylnego koła

Podobne wątki

  1. [MkIII] Zwiększenie mocy MK3 2.0 TDCI
    By radi_zajonc in forum Tuning
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-07-2012, 14:18
  2. [MkIV] Zwiększenie mocy silnika 2.3 benzyna V4 w MK4
    By ralph76 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-06-2012, 10:04
  3. Zwiększenie mocy w V6
    By KACPERV6 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 16:11
  4. [MkI] Zwiększenie mocy 1.6
    By wieesz123 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 28-06-2010, 16:41
  5. Zwiększenie mocy w 1.8Td
    By Kristo in forum Tuning
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-07-2005, 07:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów