+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 26 PierwszyPierwszy 123456713 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 518
  1. #41
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    czy w celu diagnozy trzeba odpiac ten weżyk który zaznaczyłem na zdjęciu???
    http://img248.imageshack.us/i/983118582c097ed0.jpg/

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Pochłaniacz prostych Awatar OTTO
    Imię
    Tomek
    Model
    Peugeot 508 sw
    Silnik
    2.0 HDi 175 KM
    Od
    25 Apr 2008
    Mieszka w
    Katowice
    Jareczek zaznaczyłeś silniczek krokowy, a Ty w celu sprawdzenia klapek zaślepiasz ten wężyk który jest na środku kolektora ssącego, wyciągasz go i zaślepiasz ten kruciec platikowy i wężyk, cichnie to klapki padaka, nie cichnie to raczej jeszcze chodzą, ale do puki nie zrzucisz kolektora to nie możesz spac spokojnie.

    Było mk1 1.8 TD; mk3 2.0 Pb+LPG; mk4 2.0 Pb+LPG jest Peugeot 508 2.0 HDi

  4. #43
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    hej, zobacz, tam jest taka koślawa strzałka czarna. Czy to moze to?

  5. #44
    Zielony listek Awatar evil44
    Imię
    Maciek
    Opis
    Mondeo MKIV 1.8 TDCI
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Targówek
    Cytat Zamieszczone przez Jareczek1980
    hej, zobacz, tam jest taka koślawa strzałka czarna. Czy to moze to?
    Nie, ustal gdzie jest środek kolektora. To proste. Policz cylindry i pomiędzy 2 i 3 jest taki gumowy wężyk.




    Ja mam inne pytanie. Skoro przyczyną problemów jest tylko ten metalowy pręt... To czemu musimy wymieniać cały kolektor z powodu jego przetarcia? Nikt jeszcze nie wpadł na pomysł produkowania samego pręta? Przecież koszt takiej szpili nie powinien przekroczyć 50zł.

    A może ktoś już próbował samodzielnie czymś go zastąpić??
    Teraz MKIV.... DIESEL

  6. #45
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź

  7. #46
    Pogromca zakrętów Awatar danielWr
    Imię
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strzała bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez evil44
    Cytat Zamieszczone przez Jareczek1980
    hej, zobacz, tam jest taka koślawa strzałka czarna. Czy to moze to?
    Nie, ustal gdzie jest środek kolektora. To proste. Policz cylindry i pomiędzy 2 i 3 jest taki gumowy wężyk.




    Ja mam inne pytanie. Skoro przyczyną problemów jest tylko ten metalowy pręt... To czemu musimy wymieniać cały kolektor z powodu jego przetarcia? Nikt jeszcze nie wpadł na pomysł produkowania samego pręta? Przecież koszt takiej szpili nie powinien przekroczyć 50zł.

    A może ktoś już próbował samodzielnie czymś go zastąpić??
    Nie chodzi tylko o sam pręt. Wycierają się oski klapek i otwory gniazd w których one siedzą. Klapek i gniazd nie da się kupić.

  8. #47
    Administrator Awatar Kotot
    Imię
    Piotrek
    Model
    MkIII 1FL / MkIV FL
    Silnik
    Duratec HE / 2.0 TDCi
    Od
    11 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Tak, strzałka nr 2
    A ja dodam jeszcze od siebie do wypowiedzi kolegi danielWr, że bardzo często klapki stukają nie tyle przez wyrobienie pręta, otworów w samych klapkach, czy gniazd. Same klapki i gniazda, które się wkłada do kolektora były dostępne jako zestawy naprawcze na rynkach "zachodnich". Pręt natomiast idzie przez cały kolektor i często zdarza się tak, że klapki siedzą na nim sztywno, pręt jest cały i jego krawędzie nie są oszlifowane, ale są spore dziury wyorane w ściankach samego kolektora. Cała konstrukcja wesoło lata sobie góra-dół, przy okazji powiększając dziury w dolocie i mamy odgłos snopowiązałki

    P.S. Gniazda i klapki (wersja o masywniejszej budowie wokół pręta, stosowana potem seryjnie po 2004) były do kupienia, prętów natomiast nie oferowano
    Warto też odnotować, że poliftowe kolektory może i klapek nie chciały gubić i pręt się nie przecierał, ale za to dalej występował problem wyrabiania się sporych dziur w gniazdach.

  9. #48
    Zielony listek Awatar evil44
    Imię
    Maciek
    Opis
    Mondeo MKIV 1.8 TDCI
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Targówek
    No tak - ale chodzi o to, że samo klekotanie klapek nie jest niebezpieczne dla silnika. Może się nie podobać i wkurzać - ale nie rozwali głowicy.

    Natomiast jedynym elementem, którego trzeba się bać - jest właśnie ten metal. Tylko on jest na tyle mały, żeby po urwaniu się - wpaść do silnika. A to oznacza katastrofę.

    Jestem prawie przekonany, że większość ludzi, którzy zakupili nowy kolektor - nie zrobiła by tego tylko z powodu klekotania. Zrobili to, bo bali się, że urwany element wpadnie do środka.
    Teraz MKIV.... DIESEL

  10. #49
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    Cytat Zamieszczone przez evil44
    Jestem prawie przekonany, że większość ludzi, którzy zakupili nowy kolektor - nie zrobiła by tego tylko z powodu klekotania. Zrobili to, bo bali się, że urwany element wpadnie do środka.
    ja pewnie tez tak zrobie ale sprawdze najpierw czy halasują

  11. #50
    Zielony listek Awatar evil44
    Imię
    Maciek
    Opis
    Mondeo MKIV 1.8 TDCI
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Targówek
    Cytat Zamieszczone przez Kotot
    P.S. Gniazda i klapki (wersja o masywniejszej budowie wokół pręta, stosowana potem seryjnie po 2004) były do kupienia, prętów natomiast nie oferowano
    No tak... w jakiś magiczny sposób trzeba było zmusić ludzi, żeby i tak kupili nowy kolektor...

    Cytat Zamieszczone przez Kotot
    Warto też odnotować, że poliftowe kolektory może i klapek nie chciały gubić i pręt się nie przecierał, ale za to dalej występował problem wyrabiania się sporych dziur w gniazdach.
    Mi by to nie przeszkadzało. Może klekotać. Mam diesla w drugim samochodzie i nawet lubię ten klekocik
    Teraz MKIV.... DIESEL

  12. #51
    Administrator Awatar Kotot
    Imię
    Piotrek
    Model
    MkIII 1FL / MkIV FL
    Silnik
    Duratec HE / 2.0 TDCi
    Od
    11 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    W sumie to ostatnie trochę nieprecyzyjnie napisałem - lekkie urwanie głowy w pracy. Pręt w poliftach nie wycierał klapek "od środka" i sam nie zaokrąglał się w miejscu, w którym zamocowane były klapki. W zamian za to potrafił się wytrzeć od tłuczenia w gniazdo. Czyli takie "zamienił stryjek..." w wykonaniu Forda
    Właśnie dlatego zdecydowałem się na demontaż tego ustrojstwa w swoim Mk3. Raz, że terkotanie mnie wkurzało, dwa, że było sygnałem, że i tak coś niedobrego się tam dzieje. Doszedłem do wniosku, że jak się ten nieszczęsny drut nie ułamie w jednym miejscu, to pewnie zrobi to w drugim.

  13. #52
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    dzwonilem do ASO i sprawa wyglada tak:
    klapka 37zł x4szt = 148 zł
    uszczelka do klapek 29 x 4szt = 116 zł
    i teraz najlepsze: tulejki podtrzymujące klapki 1 szt. 116zł (w 2 aso 115)x2szt = 232 zł (Jak panowie w 2 ASO sprawdzili cene 1 tulejki skwitowali"o Boże")
    Podsumowanie 496 zł
    Mam nadzieje ze o niczym nie zapomnieli mi powiedzieć

  14. #53
    Administrator Awatar Kotot
    Imię
    Piotrek
    Model
    MkIII 1FL / MkIV FL
    Silnik
    Duratec HE / 2.0 TDCi
    Od
    11 Sep 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Mogą jeszcze powiedzieć, że co prawda takie części istnieją, ale jednak nie mogą zamówić i proponują nowy kolektor z separatorem oleju i zmienionymi rurami za 1500
    A ja na start proponuję nie liczyć kasy na zapas, tylko odpiąć wężyk, zaślepić go, tak jak i króciec na kolektorze i to nam ustawi klapki w pozycji otwartej non stop. Dla poprawy nastroju można się przejechać żeby zobaczyć jak się samochód z takim patentem zachowuje. Jak się spodoba, można się kusić o demontaż kolektora i jego czyszczenie. Jeśli po obejrzeniu klapek okaże się, że faktycznie ten mechanizm się sypie - zdemontować (najtańsze rozwiązanie). Osobiście skłaniałbym się do wymiany całego kolektora albo wywalenia klapek w kosmos. Rzeźba z wyżej opisanymi częściami jest uciążliwa, bo: kosztuje to też nie mało, trzeba sporo zabawy, żeby to nawlec i najważniejsze - panowie z ASO nie wspomnieli o tych wyjmowanych gniazdach (jak sądzę "uszczelka do klapek" to uszczelka tegoż gniazda właśnie). Bo jak tam są dziury spore, to nowe części też się szybko wyrobią, więc i to trzeba by wymienić. Nota bene jeśli to te uszczelki, co sądzę, to jeśli stare są całe - nie trzeba ich wymieniać. Chyba, że ma być zgodnie z procedurą Forda

  15. #54
    Pochłaniacz prostych Awatar cosin
    Imię
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    kurde a wystarczyło, żeby papcio ford dawał na krańce tego pręta po łożysku (wzrost ceny całości pewnie z 6 pln, a wytrzymałość całości wzrosłaby ... znaaaacznie). No ale na czymś zarabiać muszą więc nam pozostaje jedynie wybebeszenie (dla mnie najsensowniejsze). Moje klapki tez były ok, pręt również ale całośc zaczynała latać w zewnętrznych uchwytach montażowych.

    Z drugiej strony po kiego blokować przepływ powietrza do silnika..... im więcej powietrza tym więcej mocy.

  16. #55
    Mistrz pobocza Awatar Osiem
    Imię
    Marcin
    Model
    Mondeo MK5 Kombi Titanium X
    Silnik
    1,5 EB
    Opis
    MK5 kombi Eco Magnetic :) Fiesta MK7 1,25
    Od
    25 Jun 2010
    Mieszka w
    Zgierz
    [quote="cosin"]kurde a wystarczyło, żeby papcio ford dawał na krańce tego pręta po łożysku (wzrost ceny całości pewnie z 6 pln, a wytrzymałość całości wzrosłaby ... znaaaacznie). No ale na czymś zarabiać muszą więc nam pozostaje jedynie wybebeszenie (dla mnie najsensowniejsze). Moje klapki tez były ok, pręt również ale całośc zaczynała latać w zewnętrznych uchwytach montażowych.

    Dokładnie. ja u siebie, tez sie zastanawiam czyby ich nie wyautować, bo coś klepią trochę.
    Jest piękny MK5 kombi 1.5T Titanium Magnetic Gray :-D

  17. #56
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    mnie cos stuka, jeszcze nie sprawdzalem tego bo zalatany jestem. Wydaje mi się, ze to nie klapki tylko coś przy pasku klinowym, ale musze się upewnić. Jesli chodzi o wywalenie, ja tego na pewno nie zrobie z przyczyn ekonomicznych. Prowadze własną działalność i wolę pakować kase w auto niż US, tym bardziej ze sprawia mi to dziwną przyjemność
    Co do klapek to dla mnie największe rozczarowanie marką ford, a jeżdze nimi od 96 roku.

  18. #57
    Mistrz pobocza Awatar Mortal_Kombat
    Opis
    Mondeo 1.8 125KM + eLPeGie
    Od
    18 Dec 2009
    Mieszka w
    B-stok
    Możecie powiedzieć czy się da sprawdzić czy się ma klapki bez zdejmowania kolektora?

    Cytat Zamieszczone przez Kotot
    P.S. Gniazda i klapki (wersja o masywniejszej budowie wokół pręta, stosowana potem seryjnie po 2004)
    A ja mam wersje polifcie z 11/2003 to mam te ulepszone klapki?

  19. #58
    Zielony listek Awatar evil44
    Imię
    Maciek
    Opis
    Mondeo MKIV 1.8 TDCI
    Od
    02 Jan 2010
    Mieszka w
    Warszawa/Targówek
    Ciężko powiedzieć, bo z przełomu przed/po lift - potrafią być fabryczne hybrydy.
    Teraz MKIV.... DIESEL

  20. #59
    Mistrz pobocza Awatar Mortal_Kombat
    Opis
    Mondeo 1.8 125KM + eLPeGie
    Od
    18 Dec 2009
    Mieszka w
    B-stok
    Może jakieś cechy charakterystyczne na zewnątrz kolektora?

  21. #60
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    Cytat Zamieszczone przez Mortal_Kombat
    Może jakieś cechy charakterystyczne na zewnątrz kolektora?
    dołacze sie do prośby bo mam z sierpnia auta 2003

Podobne wątki

  1. [Duratec] kolektor ssacy - ciegno
    By Damiano in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-11-2019, 08:20
  2. [Duratec] kolektor ssacy czy mozna unieruchomic klapki
    By lukas330 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 23-11-2013, 19:27
  3. [Duratec]Kolektor ssacy mondeo 1,8 a 2,0.
    By danielWr in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-11-2009, 13:43
  4. [Zetec]Kolektor ssacy mondeo 1.8 16V benzyna/LPG
    By bela5411 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19-10-2009, 19:59
  5. [Duratec]Kolektor ssacy a ASO
    By pyton x in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-06-2009, 17:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów