+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 25 z 26 PierwszyPierwszy ... 15212223242526 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 481 do 500 z 518
  1. #481
    Pochłaniacz prostych
    Model
    mk3 hatchback 2005
    Silnik
    2.0 145 KM
    Od
    10 Jul 2011
    Mieszka w
    Bełchatów
    Cytat Zamieszczone przez Retron Zobacz posta
    Czy w związku z tym można tak jeździć bez obawy, że się urwą?
    to zależy w jakim są stanie i jak długo będziesz tak jezdził

    ---------- Post added at 16:46 ---------- Previous post was at 16:42 ----------

    Cytat Zamieszczone przez Retron Zobacz posta
    Czy po zaślepieniu wężyka podciśnienia i jego gniazda, klapki pozostaną w pozycji "otwarte".
    tak

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #482
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 125km + LPG
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Jestem po wymianie klapek, zostawię garść informacji, może komuś się przyda.
    1.8 125 km produkcja 06.2004 przebieg 165 tys
    Były klapki typu "niewzmocnionego", w kolektorze były tulejki "niby" zabezpieczające.
    Jeśli robicie sami pierwszy raz to zapomnijcie o czasie typu 2-3 godziny. Minimum 4 na spokojnie.
    Jedna klapka miała wyraźny luz (myślę, że spokojnie jeszcze 30-40 tys wytrzymałaby) , reszta minimalny, pręt nienaruszony. Wymienione wszystkie klapki + uszczelki.

    Ogólnie to nie było typowego klekotania tak jak na filmikach na yt - na biegu jałowym nic nie było słychać.
    Oprócz jednego szczegółu!! Na zimnym silniku coś wyraźnie klekotało. Ni to metaliczny ni to plastikowy. Im zimniej tym bardziej - im więcej gazu tym szybciej. Dopiero po osiągnięciu temp 70-80 było cicho. Nie mogłem podjechać do mechanika bo na ciepłym silniku nie było nic słychać. Zawory były wcześniej sprawdzane, więc albo źle sprawdzili, albo to nie zawory. Dla świętego spokoju rozebrałem ten kolektor i po wymianie klapek cisza.

    Jak to możliwe? Ja nie wiem, ale może ktoś wie. Tak więc jeśli u was też coś klekocze na zimnym silniku a kolektor nigdy nie był sprawdzany, warto go sprawdzić.
    Ostatnio edytowane przez kepa ; 10-02-2017 o 20:05

  4. #483
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    kombi 2005
    Od
    28 Dec 2016
    Mieszka w
    Warszawa Białołeka
    Ostatnio szukałem dobrego/taniego kolektora z klapkami aby zweryfikować czy klapki wpłyną na mój problem czułością gazu. Postanowiłem kupić byle jaki kolektor który miałby klapki w jako takim stanie, jesli bylby sukces to wtedy bym zainwestował w pełni sprawny kolektor po lifcie. Mój również był po lifcie lecz ktoś już pozbył się klapek łącznie z tulejkami i prętem.

    Znalazłem na allegro kolektor od Mazdy 6 za 29 zł !!! Z krokowcem, przepustnicą i map sensorem. Jeszcze nie montowałem ale raczej nie powinno być żadnych różnic, na oko są identyczne. Niech ktoś mi teraz odpowie dlaczego od Mondeo kolektory są wielokrotnie droższe niż od Mazdy ? Wydaje mi się że dlatego iż nikt ich nie kupuje bo nie ma tam problemu z klapkami. Mój kolektor nie miał żadnego luzu na klapkach a po ilości nagaru widać było że swoje przejezdził. Pręt bez najmniejszego śladu przetarcia.
    Nie wiem jak wyglądają ośki w kolektorze w mondeo, tutaj wyglądały na wykonane z mosiądzu a w środku tulejka plastikowa w którą wchodził pręt. Jak widać na zdjęciach klapki nie są wogóle wyrobione.
    Średnica węża do separatora odpowiada kolektorowi przedliftem.
    Wygląda na to że Mazda przeprojektowała kolektor aby wyeliminowac problem, Ford miał to gdzieś i wolał kosić po 192 zł za tulejki
    http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Prowa...uratec-HE/4121


    20170225_105511_1.jpg20170225_105517_1.jpg20170225_105533_1.jpg20170225_105550_1.jpg20170225_105617_1.jpg
    Ostatnio edytowane przez Krzychu32 ; 28-02-2017 o 07:54

  5. #484
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    30 Jan 2017
    Mieszka w
    Lubin
    Witam,
    Montowałeś może ten kolektor od Mazdy 6? jest kompatybilny?

  6. #485
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    kombi 2005
    Od
    28 Dec 2016
    Mieszka w
    Warszawa Białołeka
    Bede montowal za kilka tygodni. Jak na razie wyglada na identyczny.
    Nawet identycznie przerdzewiala i urwala sie przy odkrecaniu sruba od map sensora

  7. #486
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    13 Mar 2017
    Mieszka w
    warszawa
    Panowie zakupiłem niedawno mk3 1.8 2004r, objawów zużytych klapek jeszcze nie mam ale wole dmuchać na zimne i myślę o wymontowaniu. Z tego co wyczytałem to po liftingu już jej poprawili ale może ktoś potwierdzić ile jest w tym prawdy ? Wymontowanie wpływa jakoś negatywnie na prace silnika ?
    Ostatnio edytowane przez andrew1986 ; 15-03-2017 o 15:13

  8. #487
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo Mk3 1.8 125km + LPG
    Od
    03 Jun 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Cytat Zamieszczone przez andrew1986 Zobacz posta
    Panowie zakupiłem niedawno mk3 1.8 2004r, objawów zużytych klapek jeszcze nie mam ale wole dmuchać na zimne i myślę o wymontowaniu. Z tego co wyczytałem to po liftingu już jej poprawili ale może ktoś potwierdzić ile jest w tym prawdy ? Wymontowanie wpływa jakoś negatywnie na prace silnika ?
    Przeczytaj moją krótką relację, kilka postów wyżej... mam z tego samego roku auto

  9. #488
    Mistrz pobocza Awatar Disizmi
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    KOMBI '01
    Od
    18 Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Pozwolę sobie zabrać głos w tym temacie:
    Około 90tys. km temu wymieniałem klapki (auto przedlift, kolektor starego typu bez tulejek) - założyłem klapki "wzmocnione", ogólnodostępne. W czwartek zrzuciłem kolektor i po rozebraniu go na części pierwsze okazało się, że klapki nie mają żadnych śladów zużycia - wyglądają jak nowe. Z prętem też nic się nie działo - miał minimalne wytarcia takie z jakimi go zostawiłem (podczas wcześniejszej wymiany obróciłem go o 180 stopni), brak nowych wytarć od zmienionych klapek.
    Mondeo Mk3 2001 Kombi Ambiente z bajerami
    1,8 PB 110 KM + LPG KME NEVO
    State Blue Metallic

  10. #489
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    13 Mar 2017
    Mieszka w
    warszawa
    Kepa ale ja pytam o całkowite usunięcie chyba że mają być z tego problemy to zostawie ale wolałbym całkiem je wyrzucić ale nie wiem czy będzie potem ok

  11. #490
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    1,8 benzyna+LPG
    Od
    05 Feb 2017
    Mieszka w
    Tarnów

    demontaż kolektora z wkręonymi dyszami LPG

    Witam
    Przepraszam za moje pytania, bo może jest gdzieś to wytłumaczone na Forum (ale nie znalazłem):

    Jak zdemontować kolektor (ten z klapami) jak mam wkręcone dysze od LPG (połączone z wtryskami za pomocą wężyków), tuż przy głowicy?
    Jeśli ktoś może to proszę o opisanie krok po kroku, tylko kwestii dotyczącej co zrobić z tymi dyszami.

    Pytanie może głupie, ale nizie nie znalazłem wyjaśnienia. Bardzo dużo jest na temat demontażu kolektora, ale z opisu wynika,że nie ma w nim zamontowanych dysz od wtrysków z LPG.

    Przepraszam za błędy.

    Samochód: Mondeo'04 1.8 benzyna+LPG
    Bardzo proszę o odpowiedż.

    Dzięki.

  12. #491
    Mistrz pobocza Awatar Disizmi
    Imię
    Marcin
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    KOMBI '01
    Od
    18 Jun 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Dysze masz w kolektorze tak? Wtryski gdzie są? Na listwie czy oddzielnie?
    Generalnie to odłączasz wężyki od dysz - ja zawsze je rozcinam wzdłuż na dyszy aby łatwo zeszły (nie chcę wyłamać dyszy z kolektora). Wcześniej odłączam wężyki od wtryskiwaczy (mam osobne wtryskiwacze na każdy cylinder - tu także rozcinam wężyki wzdłuż na wyjściu od wtryskiwacza). Póżniej to już jest standardowa procedura demontażu kolektora.
    Montaż wszystkiego w odwrotnej kolejności. Przy montażu zakładam nowe wężyki o takiej samej długości jak stare i tego samego typu (średnica, producent itp.) - po takim zabiegu nie muszę jechać na regulację kuchenki.
    Mondeo Mk3 2001 Kombi Ambiente z bajerami
    1,8 PB 110 KM + LPG KME NEVO
    State Blue Metallic

  13. #492
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    kombi 2005
    Od
    28 Dec 2016
    Mieszka w
    Warszawa Białołeka
    Cytat Zamieszczone przez pmotylewski Zobacz posta
    Witam,
    Montowałeś może ten kolektor od Mazdy 6? jest kompatybilny?
    Już zamontowałem, są identyczne.

    ---------- Post added at 15:55 ---------- Previous post was at 15:42 ----------

    Cytat Zamieszczone przez andrew1986 Zobacz posta
    Wymontowanie wpływa jakoś negatywnie na prace silnika ?
    Nie zauważyłem wyraźnych różnic ani na plus ani na minus. Mam nawet wrażenie że minimalnie gorzej zachowują sięobroty przy lekkim ruszaniu. Jakby ciężej je było wyczuć. Muszę pojeździć z odpiętymi i podpiętymi klapkami żeby porównać.
    Chyba minimalnie mniejsze spalanie pokazuje mi komputer około 0,3 litra mniej na trasie. To by siępotwierdzało bo odpinając podciśnienie korekta krótkoterminowa wyraźnie sięzmienia o około 3 procent. Z klapkami schodzi na minus czyli można wywnioskować że klapki powodują zawirowania pomagając w wymieszaniu paliwa z powietrzem przez co benzyna lepiej się spala, mniej tlenu w spalinach więc korekty muszą iść na minus.
    Dobrze że nie wydałem na nie za dużo, kolektor mnie kosztował 29 zł. Gdybym miał dylemat czy wydac 200 zł nawet na same nowe ośki to w zupełności nie warto chyba że liczymy oszczędności w paliwie.

  14. #493
    Pieszy
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    30 Jan 2017
    Mieszka w
    Lubin
    Witam Panowie
    Kupiłem kolektor z Mazdy 6 i nie pasuje do mnie.
    Trzeba zwrócić uwagę na pewne szczegóły. W wersji którą kupiłem nie ma przygotowanego miejsca na regulator wolnych obrotów oraz na płytkę do mocowania cięgna przepustnicy.987c2d1748909594dbbca1fc8e77.jpg

  15. #494
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    kombi 2005
    Od
    28 Dec 2016
    Mieszka w
    Warszawa Białołeka
    U mnie to wszystko było. Może u Ciebie ktoś wydłubał te gwinty z plastiku bo potrzebował do innego.

  16. #495
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    13 Mar 2017
    Mieszka w
    warszawa
    Niestety u mnie po zdemontowaniu klapek nie da się jeździć, obroty na dzień dobry wchodzą na 3 tys, potem spadają na 2 - 2,5 ale każde dotknięcie gazu nawet małe powoduje skok obrotów do 4 tys. Dobrze że sie tym zająłem bo jedna klapka (od strony pompy wspomagania) miała już taki luz żę dziwne że to jeszcze żyło, pręcik metalowy też juz poprzecierany ale na końcu. Teraz się zastanawiam czy brać koektor od mazdy (tylko który ??) czy zamawiać klapki i "dorabiać" kawałek prętu u tokarza

  17. #496
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    kombi 2005
    Od
    28 Dec 2016
    Mieszka w
    Warszawa Białołeka
    Na 100 % zle poskladales i ciagnie lewe powietrze. Sprawdz czy wszystkie wezyki podpiales.

  18. #497
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    13 Mar 2017
    Mieszka w
    warszawa
    2 razy sprawdzałem, wszystko na swoim miejscu

    mógłbyś podpowiedzieć który kolektor z mazdy będzie pasował ? zamówiłbym na allegro i z głowy
    Ostatnio edytowane przez andrew1986 ; 04-05-2017 o 10:23

  19. #498
    Pochłaniacz prostych Awatar Mischel
    Imię
    Michał
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mk3 2006
    Od
    20 Jun 2012
    Mieszka w
    Ożarów Maz./Wa-wa Mokotów
    A nic Ci nie syczy pod maską. Pręt po klapkach wyjęty? Dziura po nim zaślepiona?

  20. #499
    Kursant
    Imię
    Andrzej
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Od
    13 Mar 2017
    Mieszka w
    warszawa
    syczenia brak, drut wyjęty ale dziury nie zaślepiałem. trzeba po całej szerokości kolektora wszystkie w których chodzi drut ?

  21. #500
    Kursant
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    kombi 2005
    Od
    28 Dec 2016
    Mieszka w
    Warszawa Białołeka
    Jesli nie wyciagales ciegna od gruszki to nic nie musisz zaslepiac. O ile masz tam jeszcze gumowe uszczelnienie.

Podobne wątki

  1. [Duratec] kolektor ssacy - ciegno
    By Damiano in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 12-11-2019, 08:20
  2. [Duratec] kolektor ssacy czy mozna unieruchomic klapki
    By lukas330 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 23-11-2013, 19:27
  3. [Duratec]Kolektor ssacy mondeo 1,8 a 2,0.
    By danielWr in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-11-2009, 13:43
  4. [Zetec]Kolektor ssacy mondeo 1.8 16V benzyna/LPG
    By bela5411 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19-10-2009, 19:59
  5. [Duratec]Kolektor ssacy a ASO
    By pyton x in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 27-06-2009, 17:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów