+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567
Pokaż wyniki od 121 do 127 z 127
  1. #121
    Zielony listek Awatar jagus
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    14 Feb 2008
    Mieszka w
    Bełchatów/Radomsko
    No to mam Panowie kolejne spostrzeżenia...
    Od jakiegoś czasu odpalam auto w ten sposób że:
    1. Przekręcam kluczyk (jak zawsze) aż pompa paliwa zakończy działanie. Po powrocie kluczyka i ponownym przekręceniu bez "kręcenia" silnika pompa nie załącza się już kolejny raz.
    2. Zaczynam kręcić rozrusznikiem ale tylko przez ułamek sekundy - może zrobi z pół obrotu wałem (bardzo malutko!!!)
    3. Wracam kluczykiem do pozycji (chyba I - jak nie świecą się kontrolki)
    4. Przekręcam kluczyk znowu aż pompa zacznie działać (tak samo długo jak za pierwszym razem)
    5. Powtarzam czynności 2, 3 i 4 tak ze 4, 5 razy
    6. W końcu kręcę troszkę dłużej i auto pali z kopa

    Kurcze, ja już nie wiem. Moim zdaniem to jest problem z zasilenie w benzynę. Tylko tutaj pojawia się kilka pytań.
    1. Czy to jest zanieczyszczona droga benzyny z baku do silnika (auto na benzynie działa bez problemów - jak już odpali)
    2. Czy paliwo cofa się z listwy wtryskowej do baku - uszkodzony zawór ten co działa w jedną stronę
    3. Uszkodzona pompa
    4. Bliżej nie zidentyfikowany problem

    I co Wy na to???

    Kurde, prawie blog się zrobił z tego mojego tematu
    Łukasz
    MkII 1998/99 hatchback
    Zagazowany

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #122
    Usunięty
    Gość
    to dodam i ja po dzisiejszym spostrzeżeniu. Kręci się i kręci a jak załapie to leci czarny dym jak w dieslu. Wiem że zarzuca mi olej na świece i to może być powodem czarnego dymu ??

  4. #123
    Pochłaniacz prostych Awatar iceman150
    Model
    Passat B5
    Silnik
    1,9 TDI AFN
    Opis
    Jest B5 AFN Było Mondeo MkII 2,0 Ghia
    Od
    17 Mar 2010
    Mieszka w
    Grudziądz
    Jeżeli wali olej na świece to jak najbardziej może być powodem i dymu i problemu z obpaleniem gdyż olej oblepia ci świece i mają problem z iskrą. Spróbój wyciągnąć świece przeczyścić nieco kanały i wkręcić nowe świece powinien zapalać lepiej aż do ponownego zalania świec.

  5. #124
    Usunięty
    Gość
    próbowałem i nic nie daje. Do tego się poci gdzieś w okolicach miski, musiała gdzieś puścić - muszę kompresję sprawdzić.

  6. #125
    Zielony listek Awatar jagus
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    14 Feb 2008
    Mieszka w
    Bełchatów/Radomsko
    No dobra. Kolejne spostrzeżenie...
    Teraz, mając ok 1/2 baku auto pali od strzała (no może od drugiego) ale pochodzi równo tak ok 10-15 sek i zaczyna min strasznie telepać, obroty spadają do 200-300 obr/min i w końcu gaśnie. Muszę go odpalić kilka razy a najlepiej utrzymywać na wyższych obrotach i wtedy chodzi dobrze aż do przełączenia się na gaz. Jeśli bym go zgasił kilka razy lub zrobił zabieg jak z mojego poprzedniego wpisu to chodziłby dobrze. I teraz pytanie, czy może to być uszkodzona pompa paliwa??? Ma może ktoś z łódzkiego zapasową do pożyczenia na kilka dni??? Nie chciałbym pakować kasy niepotrzebnie, bo może okazać się że to nie to - Częstochowa też wchodzi w grę A może coś innego???

    A właśnie. Gdybym zrobił takie eksperyment. Załączył kluczyk, pompa załączy się i wyłączy - poprawny objaw. Wtedy zewrzeć na krótko pompę żeby popracowała jeszcze ze 20-30 sek i wtedy odpalić. Jakie niepożądane skutki może to przynieść - np. za duże ciśnienie benzyny. Podpowiecie jakie przewody należy zewrzeć aby pompa chodziła bez przerwy???
    Łukasz
    MkII 1998/99 hatchback
    Zagazowany

  7. #126
    Zielony listek Awatar jagus
    Imię
    Łukasz
    Opis
    Ford Mondeo
    Od
    14 Feb 2008
    Mieszka w
    Bełchatów/Radomsko
    No dobra...
    Długo nosiłem się z zamiarem napisania tego postu bo już nie raz byłem pełny optymizmu że udało mi się usunąć mój problem a potem okazywało się że jednak on pozostawał. Tym razem jednak, po dwóch miesiącach odpalania od "pierwszego" jestem pewien że usunąłem problemy z odpalaniem
    Nie wiem czy ktokolwiek by się spodziewał że coś takiego - co mi się przytrafiło - może spowodować tyle problemów...
    Kiedyś, mając wolną chwile postanowiłem sprawdzić jak "miewa" się pompa paliwa. Podnoszę siedzenie, zdejmuje tą gumową osłonę a tam... pompa prawie straciła swoje mocowanie, tzn. ten pierscień co mocuje pompę do baku był źle założony i trzymały tylko ze dwa ząbki. Pompa była pod dość sporym katem do powierzchni baku - powinna byc pod kątem 90st. Zamontowałem ją tak jak powinna być i od tamtego czasu auto pali aż miło Co Wy na to ?? Cuda się jednak zdarzają
    Łukasz
    MkII 1998/99 hatchback
    Zagazowany

  8. #127
    Usunięty
    Gość
    U mnie się nic nie poprawiło. Po dłuższym postoju (zimny silnik) trzeba go kręcić dość długo. Rusza się, ujedzie troszkę i kangurki, brak mocy. Wciskam gaz, przegazowanie i tak jakby miał pół mocy i nagle dostaje strzała i jedzie. Za chwilę to samo. Jak przełączy się na LPG jedzie. Dziś zauważyłem że przy stałej prędkości silnik tak jakby poszarpywał, dodaję gazu a tu mocy nie ma, przytrzymam dłużej i dostaje kopa. Olej jednak kapie nie z miski tylko z łączenia skrzyni z silnikiem, nie wymienili uszczelniacza przy robocie sprzęgła. Popa paliwa wymieniona, filtry też, świece nowe, cewka nowa. Jak się rozgrzeje pali od pierwszego ale nagłe ubywanie mocy nie przechodzi. Co to sonda lambda może ?? Katalizator mi się rozpadł, zatkał wydech. Mam nowy wydech ze strumienicą (objawy były wcześniej, choć zdecydowanie mniejsze teraz jest co raz gorzej).

Podobne wątki

  1. [Duratec] Ciężkie odpalanie na zimnym
    By gangstafunky in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 16-04-2013, 10:51
  2. [Zetec]MKII 1.8 Dziwne obiawy na zimnym silniku (proszę o p
    By atnam1 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-02-2010, 19:33
  3. [Zetec]ciężkie odpalanie na ciepłym motorze - sonda ? czy co
    By GrekuPL in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-08-2009, 16:34
  4. Odpalanie na zimnym silniku
    By RobertO_Poznań in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-12-2007, 17:53
  5. Odpalanie na zimnym silniku
    By larky in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-11-2006, 19:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów