+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 23
  1. #1

    [mkI] Nie ma ciepłego powietrza z nadmuchu - nagrzewnica??

    Od jakiegoś czasu przestało lecieć ciepłe powietrze z wlotów - całkowity brak grzania(pokrętło ustawione nam max grzania). Czasem delikatnie letnie powietrze leci.

    Wskaźnik temperatury zatrzymuje się średnio miedzy OaR.

    Po przewertowaniu szukajki padło na termostat i nagrzewnice.....

    moje pytanko czy uszkodzenie termostatu możne mieć taki skutek, że silnik jest prawidłowo chłodzony a w kabinie kicha z ogrzewaniem?

    termostat sam sobie wymienię ale czy nagrzewnice dam rade w razie czego sam wymienić?? gdzie jest umiejscowiona i jak się do niej dostać??
    może pytanie głupie ale nie wiem

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    no jak termostat jest ciągle otwarty to będzie się auto dłużej nagrzewało-podaj proszę na jakiej "godzinie" masz wskazówkę temperatury- u mnie jest ona na "za pięć dwunasta" i tak zawsze po rozgrzaniu ...

    problemem może być owszem zapchana nagrzewnica-da radę ją wymienić samemu chodź jest to mocno pracochłonne-na forum ktoś podawał instrukcję "krok po kroku" jak to zrobić-da się to odkopać ... jeżeli silnik się rozgrzewa prawidłowo i nie pali zbyt dużo to problemem może być też padnięty mechanizm sterowania klapką wpuszczającą ciepłe powietrze z nagrzewnicy-jest to po prostu silniczek elektryczny...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  4. #3
    Cytat Zamieszczone przez BS
    no jak termostat jest ciągle otwarty to będzie się auto dłużej nagrzewało-podaj proszę na jakiej "godzinie" masz wskazówkę temperatury- u mnie jest ona na "za pięć dwunasta" i tak zawsze po rozgrzaniu ...
    można powiedzieć że za 5 ale bardziej z 4 12 [lekko w lewo pochylona - do pionu raczej nigdy nie doszła]

    po przejechaniu 30 kilometrów dalej zimnem dmucha nawet jak jest według wskaźnika temperatura prawie na środku - zima idzie a tu w środku strasznie zimno

  5. #4
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    no to moja rada-sprawdzić silniczek sterujący klapką zimne/ciepłe (na forum musisz dokładnie jego lokalizacji poszukać) i jeżeli on będzie sprawny i będzie dostawał sygnał z potencjometru na desce to oznacza, że nagrzewnica do wymiany ... ale nawet nagrzewnica nie jest jakaś straszna bo tak na prawdę wcale nie trzeba połowy samochodu rozbierać do tego
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Paweł
    Opis
    Citroen C5 2,2HDI Exclusive
    Od
    18 Jul 2006
    Mieszka w
    3City
    ale za to wymiana tego silniczka to "bajka"
    Pozdrawiam
    pawgra
    [Citroen C5 2,2HDI Exclusive, 2004 r.]

  7. #6
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez pawgra
    ale za to wymiana tego silniczka to "bajka"
    no właśnie zacząłem się zastanawiać czy w mk1 też był silniczek czy np linka
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  8. #7
    Zbanowany
    Imię
    Paweł
    Opis
    MKI TD BLUE/green/violet/black
    Od
    25 Jul 2005
    Mieszka w
    Opozycyjnym Toruniu
    w MKI coś takiego:



    wymieniałem ostatnio i posiadam stare, lecz lekko hałaśliwe

    zdjęcie słabe

    znajduje się za schowkiem po lewej stronie na grodzi

  9. #8
    Cytat Zamieszczone przez BS
    Cytat Zamieszczone przez pawgra
    ale za to wymiana tego silniczka to "bajka"
    no właśnie zacząłem się zastanawiać czy w mk1 też był silniczek czy np linka
    Panocki BUBA nie ma silniczka jest taki drucik metalowy.
    Sterowanie klapa działa na sto procentów . Wydarłem schowek i tam przy przy obracaniu pokrętła pręcik się przesuwa oraz słychać "prace" klapy.

    jeden czynnik wyeliminowany.

    sprawdziłem przewód który wychodzi od bloku silnika i po rozgrzaniu nie jest gorący tylko letni. Chyba spuszczę płyn i sprawdzę działanie termostatu

  10. #9
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    to jesszcze takie pytanie- jak to jest z tym nagrzewaniem się auta- po jakim czasie wskazówka w pozycję "rozgrzanego silnika" wchodzi?
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  11. #10
    Cytat Zamieszczone przez BS
    to jesszcze takie pytanie- jak to jest z tym nagrzewaniem się auta- po jakim czasie wskazówka w pozycję "rozgrzanego silnika" wchodzi?
    no tak średnio po przejechaniu około 3km jest już na standardowej pozycji

    PS: gdzie są zlokalizowane węże które idą od silnika do nagrzewnicy.

  12. #11
    A może to jednak termostat bo po przejechaniu 15km, mimo że wskaźnik już od dawna pokazuje pełne nagrzanie silnika to zbiornik z płynem wyrównawczym ciągle jest zimny.

    [przewody zlokalizowałem i są delikatnie ciepłe ]

  13. #12
    rustin
    Gość
    u mnie byl zbiornik wyrównawczy zimny bo byl zatkany przewod ten cienki co idzie od chlodnicy i na dodatek ta rurka miedziana byla cofnieta ze wogole nie bylo przeplywu

  14. #13
    rustin zabieram się do spuszczenia płynu i sprawdzenia termostatu i przewodów.

    lepiej zacząć sprawdzać od przewodów i termostatu i je ewentualnie wyeliminować jak zabierać się za wymontowanie nagrzewnicy.

    Jak sprawdzę to napisze

  15. #14
    rustin
    Gość
    u mnie nie trzeba bylo spuszczac płynu,zdjalem tylko ten przewod co sa dawa cienkie na zbiorniczku tylko ten od gory,i byl zatkany,a ta rurka to jak dobrze przez korek wlewu popwtrzec to bylo widac ze jest docisnieta do plastiku,poradzilem tak ze wkrecilem wkreta i wyciagnalem

  16. #15
    Pochłaniacz prostych Awatar N2O
    Opis
    MkI 1,8TD
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Truskaw
    ja te cienkie przewody to przetykałem za pomocą nożnej pompki, oczywiście po uprzednim odłączeniu.
    Ale zapewne nagrzewnica się zapchała i nie grzeje - u mnie to samo.
    MkI 1995 1.8TD Combi
    RANGE ROVER 1998 2.5 DSE
    NISSAN PATROL K160 3,3TD 1982

  17. #16
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Andrzej
    Model
    Focus MK III
    Silnik
    1.0 Ecoboost 125 KM:)
    Od
    02 Feb 2005
    Mieszka w
    Kraków
    A ja wymieniłem nagrzewnicę i mam pieeeekło teraz!

  18. #17
    Kursant
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    Był MkI 1.8 TD
    Od
    12 Feb 2008
    Mieszka w
    Gdańsk
    A ja wymieniłem nagrzewnice, sprawdziłem termostat i lipa. Dopiero teraz okazało się, że totalnie zatkana była chłodnica oleju. Polecam więc najpierw sprawdzić ten element - jest nieco łatwiej dostępny niż nagrzewnica.

    No i mam pieeeekło teraz

  19. #18
    Dopiero teraz okazało się, że totalnie zatkana była chłodnica oleju
    eee ja u siebie nie widziałem nic takiego - gdzie to może być umieszczone (bo pod chłodnica na pewno niema)

  20. #19
    Kursant
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    Był MkI 1.8 TD
    Od
    12 Feb 2008
    Mieszka w
    Gdańsk
    Chłodnica oleju (choć ktoś się ostatnio ze mną sprzeczał że to nagrzewnica oleju) znajduje się przy filtrze oleju. Odchodzą od tego u góry dwa węże. Jeden idzie od nagrzewnicy a drugi idzie na dół do metalowej rurki, która pod silnikiem prowadzi do pająka przy chłodnicy i zbiorniczku.
    Na początku chciałem w ogóle pominąć chlodniczkę i podłączyć wąż z nagrzewnicy od razu do metalowej rurki pod silnikiem, ale że jednocześnie miałem do usuniecia wyciek oleju z tej chlodniczki to ja wyciągalem i wtedy okazalo sie ze jest zatkana, więc udało sie poskładac to jak należy.

    Możesz więc spróbować ją ominąć i zobaczyć czy się grzanie poprawi i bedzie wiadomo czy to ona czy gdzieś indziej jest przytkane. Plus takiego rozwiazania może być taki, że da rade to zrobić bez kanału, bo do węży na chłodniczce jest dostęp od góry po zdjęciu intercoolera. Jedyna gimanstyka ze spuszczaniem płynu w takim układzie.

    Jeśli chodzi o odkręcanie to chyba jednak kanał i klucz 27. Wyleci 100-200ml oleju. Odkręcać od dołu i wyciągnąć najlepiej przy użyciu drugiej osoby do góry (troche ciasno ze względu na kolektor wylotowy). Opukać, wypłukać i włożyć uważając na uszczelki.

  21. #20
    Cytat Zamieszczone przez scasi
    Jeśli chodzi o odkręcanie to chyba jednak kanał i klucz 27. Wyleci 100-200ml oleju. Odkręcać od dołu i wyciągnąć najlepiej przy użyciu drugiej osoby do góry (troche ciasno ze względu na kolektor wylotowy). Opukać, wypłukać i włożyć uważając na uszczelki.
    scasi możesz zaznaczyć na fotce co mam odkręcić??


    czy tylko tą śrubę na górze czy coś innego

Podobne wątki

  1. [MkII] Nie przełącza mi kierunku nadmuchu powietrza
    By mmirekk in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 26-02-2012, 22:49
  2. [MkIII] nagrzewnica powietrza
    By witek in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-03-2010, 11:53
  3. [MkIII] Problem z regulacją nadmuchu ciepłego powietrza
    By KrzysiekOlk in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-11-2006, 20:35
  4. [MkI] Słaby nawiew ciepłego powietrza
    By kordian in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 02-11-2006, 02:32
  5. BRAK ciepłego powietrza
    By dlugimaciek in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-09-2005, 18:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów