+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 34
  1. #1
    Kursant Awatar robokub
    Opis
    MKIII 2.0
    Od
    15 Aug 2005
    Mieszka w
    Łąka Prudnicka

    Drżenie kierownicy przy hamowaniu.

    Witam. Jestem nowym klubowiczem. Przy hamowaniu (od 90 - 70 km/h) zaczynam odczuwać na kierownicy drżenie. Wymieniłem płyn hamulcowy, tarcze i klocki (lucas) problem zniknął ale ostanio znowu się pojawił (po ok. 4000 km). Może ktoś się z tym spotkał? Proszę o porady.
    Pozdrawiam robokub

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Opis
    S6 4F0
    Od
    13 Jan 2005
    Mieszka w
    Lublin
    Zajrzyj do archiwum. Było już o tym co najmniej 100 postów.

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Opis
    kerid
    Od
    03 Apr 2005
    Mieszka w
    FSD-Drezdenko
    Dopisz czym się wozisz
    MKI 1,8b combi,automat. BRC Sequent 24.

  5. #4
    Kursant Awatar robokub
    Opis
    MKIII 2.0
    Od
    15 Aug 2005
    Mieszka w
    Łąka Prudnicka
    Wożę się MKI, 1.8 benzyna, kombi, 1995 rok

  6. #5
    Niedzielny kierowca
    Opis
    kerid
    Od
    03 Apr 2005
    Mieszka w
    FSD-Drezdenko
    Cytat Zamieszczone przez robokub
    Wożę się MKI, 1.8 benzyna, kombi, 1995 rok
    Oki, ale wpisz to w swoim profilu, bo za każdym razem będziesz musiał o tym wspominać.
    MKI 1,8b combi,automat. BRC Sequent 24.

  7. #6
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    No jest sporo rzeczy które musisz posprawdzać. Od ciśnienia opon zaczynając, poprzez felgi i zacisk na koniec. Sprawdź najpierw czy zacisk chodzi na prowadnicach czy stoi dęba, sprawdź teć tłoczek czy się nie zastał co związane jest też ze zwiększeniem się temeratury na felgach. :metal

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    legnica
    jak ja miałem taki objaw to wymieniłem tarcze chamulcowe i klocki i problem z głowy no ale u ciebie moze byc inna przyczyna
    MK2 2,0 99 lpg agis

  9. #8
    Kursant Awatar robokub
    Opis
    MKIII 2.0
    Od
    15 Aug 2005
    Mieszka w
    Łąka Prudnicka
    Dzięki. Spróbuję z tymi zaciskami. Pozdrawiam

  10. #9
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeżeli jesteś pewny, że masz kocki i tarcze świeżutkie to będzie to co pisałem. :metal

  11. #10
    Kursant Awatar robokub
    Opis
    MKIII 2.0
    Od
    15 Aug 2005
    Mieszka w
    Łąka Prudnicka
    Jestem pewny - sam kupowałem i byłem przy montażu. Po zamontowaniu też uważałem, żeby za ostro nie hamować. Być może to będą te zaciski.
    Dzięki za radę. A poza tym gdzie należy wpisać model itd., żeby za każdym razem wyświetlał się pod postem?

  12. #11
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    legnica
    z tego co wiem to hamulce w mondeo są dosc słabe w stosunku do jego masy jak ktos jezdzi dynamiczne i ostro hamuje to szybko sie przegrzewają a potem są efekty
    MK2 2,0 99 lpg agis

  13. #12
    Niedzielny kierowca
    Opis
    kerid
    Od
    03 Apr 2005
    Mieszka w
    FSD-Drezdenko
    Cytat Zamieszczone przez robokub
    A poza tym gdzie należy wpisać model itd., żeby za każdym razem wyświetlał się pod postem?
    Klikasz na "Profil" a pózniej wpisujesz dane w "Podpis" i zaznaczasz "Zawsze dodawaj mój podpis" i wyślij
    MKI 1,8b combi,automat. BRC Sequent 24.

  14. #13
    Kursant Awatar robokub
    Opis
    MKIII 2.0
    Od
    15 Aug 2005
    Mieszka w
    Łąka Prudnicka
    Jak się nad tym zastanowić, to rzeczywiście to mogą być te zaciski bo tak: jak wymieniłem płyn ham. pół toku temu to było dobrze ale niedługo wróciło, jak wymieniłem klocki i tarcze to też było dobrze ale znowu wróciło. Reasumując: za każdym razem jak ruszyłem zaciski to przez jakiś czas było dobrze. Z drugiej jednak strony pierwsze objawy (rok temu) zaczęły się podczas dość silnego hamowania w deszczu w górach. Pewnie zwichrowały się tarcze ale teraz, po ich wymianie?
    MKIII, 2.0 benz. sedan, 2001 r.

  15. #14
    Niedzielny kierowca
    Opis
    kerid
    Od
    03 Apr 2005
    Mieszka w
    FSD-Drezdenko
    O jaki ładny podpis :metal
    MKI 1,8b combi,automat. BRC Sequent 24.

  16. #15
    Zielony listek
    Imię
    Kazimierz
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    31 Jan 2005
    Mieszka w
    Kraków-Bieżanów
    Tez tak mialem ale w innym samochodzie ,wymienilem tarcze ale po jakims czasie problem wrocil, moglem reklamowac tarcze ale jak bym jezdzil,stare wyrzucilem wiec przetoczylem te nowe i problem znikl na zawsze, az do rozbicia auta.
    Mondeo I 93 1,6 kombi GLX + LPG Elpigaz kolor LEVANTE

  17. #16
    Cytat Zamieszczone przez PAWLOS
    z tego co wiem to hamulce w mondeo są dosc słabe w stosunku do jego masy jak ktos jezdzi dynamiczne i ostro hamuje to szybko sie przegrzewają a potem są efekty
    "Z tego co wiem" hamulce w Mondeo w porównaniu z i nnymi są ponad przeciętne i niewiele pojazdów może się porównywać :metal
    -N.P. w skoda octavia 1,8 TD troszeczkę lżejsza - ale bez ABS, ma drogę hamowania dłuższą o 6 m - odległość sprawdzana na hamowni - dysponuję takim samochodem i sprawdzałem(dla ciekawości) - g.....no mnie interesują dane procentów wiem co mam, i wierzę w to co widzę :metal
    "... Tyle śmiesznych zdarzeń
    Mnie się jakoś nie chce śmiać
    Tyle śmiesznych zdarzeń
    Coś nie dobrze ze mną dziś..."
    T. Nalepa "Sen szaleńca"

  18. #17
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Wercu ty wulgarny brutalny

  19. #18
    waldemarz
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez PAWLOS
    z tego co wiem to hamulce w mondeo są dosc słabe w stosunku do jego masy jak ktos jezdzi dynamiczne i ostro hamuje to szybko sie przegrzewają a potem są efekty
    Moze sa slabiutkie ale tylko w twoim aucie. Bo ja majac kiedys inne autka takie jak Peugeot, Opel, Nissan to moge powiedziec ze hamulce Mondka wcale nie sa tak slabe. Przy naglym hamowaniu nie staje deba bo mam ABS ale tez nie mam problemu z naglym hamowaniem i szybkim zatrzymaniu sie. Jak masz kiepskie tarcze i klocki to mozesz miec problemy, oczywiscie nie wiem jak tam z ukladem hamulcowym z bebnami z tylu ale z tego co wiem to uklad tarczowy na 4 kola jest jeszcze mocniejszy.

  20. #19
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    legnica
    Cytat Zamieszczone przez werc
    Cytat Zamieszczone przez PAWLOS
    z tego co wiem to hamulce w mondeo są dosc słabe w stosunku do jego masy jak ktos jezdzi dynamiczne i ostro hamuje to szybko sie przegrzewają a potem są efekty
    "Z tego co wiem" hamulce w Mondeo w porównaniu z i nnymi są ponad przeciętne i niewiele pojazdów może się porównywać :metal
    -N.P. w skoda octavia 1,8 TD troszeczkę lżejsza - ale bez ABS, ma drogę hamowania dłuższą o 6 m - odległość sprawdzana na hamowni - dysponuję takim samochodem i sprawdzałem(dla ciekawości) - g.....no mnie interesują dane procentów wiem co mam, i wierzę w to co widzę :metal
    powiem inaczej są nietrwałe jezdziłem innym autami nigdy nie miałem problemów z przegzewaniem sie tarcz i krzywieniem (były to auta mojego ojca tak ze ich nie oszczedzałem a ze miałem 19L to jezdziłem jak "rajdówkami" ze droga hamowania jest krutsza to bobrze ale liczy sie jeszcze trwalosc poprostu są za delikatne
    MK2 2,0 99 lpg agis

  21. #20
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    legnica
    Cytat Zamieszczone przez waldemarz
    Cytat Zamieszczone przez PAWLOS
    z tego co wiem to hamulce w mondeo są dosc słabe w stosunku do jego masy jak ktos jezdzi dynamiczne i ostro hamuje to szybko sie przegrzewają a potem są efekty
    Moze sa slabiutkie ale tylko w twoim aucie. Bo ja majac kiedys inne autka takie jak Peugeot, Opel, Nissan to moge powiedziec ze hamulce Mondka wcale nie sa tak slabe. Przy naglym hamowaniu nie staje deba bo mam ABS ale tez nie mam problemu z naglym hamowaniem i szybkim zatrzymaniu sie. Jak masz kiepskie tarcze i klocki to mozesz miec problemy, oczywiscie nie wiem jak tam z ukladem hamulcowym z bebnami z tylu ale z tego co wiem to uklad tarczowy na 4 kola jest jeszcze mocniejszy.
    u mnie są bębny z tylu i niema ABS takze jak trzeba gwałtownie sie zatrzymac z duzej predkosci to prawie całe obciązenie idzie na pszód hamulców i z tąd te problemy po drugie niejest to jakis pojedynczy przypadek w mk1 :metal
    MK2 2,0 99 lpg agis

Podobne wątki

  1. [MkII] Bicie kierownicy przy hamowaniu po raz n-ty
    By maaxiik in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 03-06-2016, 13:54
  2. [MkII] drżenie kierownicy przy hamowaniu
    By zbyszek138 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 07-09-2011, 19:15
  3. [MkI] stuki w prawym kole, drżenie kierownicy przy hamowaniu
    By maciupa in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 15-08-2011, 23:03
  4. [MkII] Drżenie przy hamowaniu
    By elninho86 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 24-02-2010, 16:50
  5. [MkII] Drżenie przy hamowaniu
    By ryszinho in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 23-12-2008, 13:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów