+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1

    [MkIII] Skrzynia biegow

    to znowu ja psze kolejnego posta.....ktos napisal ze ford dozo wort ale pooli zaczynam w to powatpiewac...teraz cos mi skrzypiw skrzyni biegow a dokladniej tylko przy zmienia biegow na jedynce i z jedynki na dwojke....ktos ma pomysly co to moze byc??pozdrowienia dla wszystkich

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Rafał
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    A skad wiesz,ze to w skrzyni biegow?
    BTW.Uzupelnij profil,Czym dokladnie jezdzisz.
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    Był MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Anglikiem jeździ.
    Netoper
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #4
    jezdze mondeo2001 2.0 TDCI, napisalam ze to cos w skrzyni bo taki dzwiek sie wydostaje, jak odpale i wrzuce jedynke to przy :wrzuceniu jedynki:skrzypi i potem przy dwojce znow, reszta jest ok, przy redukcji znow tylko biegi 1i2, a i czy ktos moze mi powiedziec gdzie moge znalezc pelny opis bezpiecznikow bo moj nie jest zbyt czytelny...pozdrawiam

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    W jakim momencie skrzypi? jak wciskasz sprzęgło czy np jak już masz wciśnięte sprzęgło i wrzucasz bieg? Napisz dokładnie w którym momencie pojawia się pisk i w którym znika.
    Dopisz sobie w profilu jakim autkiem się poruszasz to będzie można znacznie szybciej coś doradzać. Nikt na forum nie zn na pamięć kto jakim autem jeździ
    Netoper
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    jak bede miala nowy zasilacz do kompa to dopisze sobie do profilu, ale teraz mam wiele ikon nieaktywnych, skrzypi kiedy juz mam wcisniete sprzeglo i wrzucam bieg, jak juz siedzi bieg to jest ok, tak samo z dwojka, sprzelo i zmiana i skrzyp, siedzi, tyle....dzieki ze ktos mnie pamieta....czy ktos mi powie gdzie moge znalezc pelny opis bezpiecznikow...

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie wiem jak się ma to http://www.mondeoklubpolska.org/modu...rder=0&thold=0 do mkIII

    Znaczy się skrzypi jak wajchą ruszasz?
    Netoper
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    tak jak ruszam wajcha i tylko przy tych dwoch biegach, w piatek jade na serwis do forda naprawic moje nawiewy i uzupelnic kllime, dzieki za opis bezpiecznikow, napewno sie przydadza...

  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jeśli w Twoim modelu wajcha jest na cięgłach to wystarczy nasmarować gdzie niegdzie i powinno być OK, ale poczekaj jeszcze na kogoś kto zna ten model lepiej odemnie.
    Netoper
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #10
    a jak je znalezc i czym posmarowac, bo musze to sama zrobic i prosilabym o mala instrukcje obslugi, a co do opisu bezpiecznikow to chyba ma sie nijak do MKIII, ale dziekuje

  12. #11
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    mi się wydaje, że koleżance się coś dzieje z wybierakiem ... smarowanie-może pomoże
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  13. #12
    a mozesz dokladniej, bo nie wiele mi to mowi, nawet jesli to jest to, to co z tym zrobic??jutro jade do forda i nawet nie chce myslec ile mnie wykasuja, wiec nie chce jeszcze dokladac im skrzyni do naprawy bo pojde z torbami

  14. #13
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Cytat Zamieszczone przez ASIK
    a mozesz dokladniej, bo nie wiele mi to mowi, nawet jesli to jest to, to co z tym zrobic??jutro jade do forda i nawet nie chce myslec ile mnie wykasuja, wiec nie chce jeszcze dokladac im skrzyni do naprawy bo pojde z torbami
    nie wydaje mi się żeby to była skrzynia a tylko cięgna wybieraka ... nie jedź do forda a pierwszego lepszego mechanika i niech to przesmarują za parę groszy :metal
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  15. #14
    a wiesz jak to moze wyjasnic...po angielsku, to spoko pojade i zalatwie, a do forda sie wybieram zeby uzupelnic klime i naprawic nawiewy....

  16. #15
    przyczyna moze byc prozaiczna,np uszkodzona poduszka pod skrzynią biegów jednak mozliwe tez jest że uszkodzenie jest wewnatrz skrzyni

  17. #16
    czyli znow nie ma jednego pomyslu, chlopaki dzieki za wsparcie ale widze ze warsztat murowany, moze ktos chce kupic mondeo w wersji angielskiej???

  18. #17
    Cytat Zamieszczone przez ASIK
    czyli znow nie ma jednego pomyslu, chlopaki dzieki za wsparcie ale widze ze warsztat murowany, moze ktos chce kupic mondeo w wersji angielskiej???
    nie mozliwosci wirtualnie na 100% zdiagnozowac tego typu usterki(tak samo jak wiele innych).Dodatkowo opis nie jest idealnie dokladny( bo odczucia sa subiektywne),co do sprzedazy MKIII to podaj na PW opis co masz i za ile chcesz( nie pobozne życzenia ale realne $$$)

  19. #18
    Zielony listek
    Imię
    Przemek
    Opis
    Mondeo MK3 1.8+LPG, sedan
    Od
    28 Apr 2005
    Mieszka w
    Białystok
    Witam odgrzebuje temat bo mam taki sam problem, wciskam sprzeglo - cisza - wrzucam I slychac "skrzypienie" tak samo z I na II przy reszcie biegów to nie wystepuje. (przy wylaczonym silniku bez sprzegla rowniez skrzypi jakby smaru nie bylo?) Nie wiem czy ten typ tak ma ale rowniez przy wchodzeniu np w zakret przy redukcji do 2 samochod strasznie wyhamowuje, wczesniej jezdzilem mondeo 2 nic takiego nie wystepowalo, jezdze rowniez kolegi a4 fakt ze w dieslu ale rowniez redukcja biegu obojetnie czy zakret czy na prostej i wszystko nastepuje plynnie, nie ma zadnego "szarpniecia". W tym modelu musze sie skupiac na zmianie biegow, na starcie ze swiatel tez dziwnie sie zachowuje czy to mozliwe ze tak ciezko wyczuc sprzeglo ? I i II bieg to katorga... na reszcie biegow wszystko smiga (czasem 4 ciezko wchodzi) jakies sugestie ?
    MKIII 1.8 benz + podtlenek LPG srebrny, 2001

Podobne wątki

  1. [MkI] mk 1.6 a 1.8 skrzynia biegow
    By andrzejzpl in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-05-2010, 11:35
  2. [MkI] skrzynia biegow
    By daras84 in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-10-2008, 19:04
  3. [MkI] skrzynia biegow
    By muszka in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-02-2007, 11:22
  4. [MkII] skrzynia biegow
    By magik_k in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-10-2006, 12:11
  5. Skrzynia biegow???
    By cypisss in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-03-2005, 20:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów