+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Kursant Awatar Jaroslaw82
    Imię
    Jarek
    Opis
    Mondeo mk2 kombi
    Od
    21 Oct 2008
    Mieszka w
    Bielsko Biała Jaworze

    [MK2 TD] Wymiana miski olejowej

    Witam wszystkich forumowiczów!
    Od niedawna jestem posiadaczem mondeo Mk2 1.8TD
    Mój problem jest następujący- cieknie mi z łączenia miski olejowej z silnikiem, cieknie mi tak że po 200km musiałem dolać 0.6l oleju....
    Przy zakupie zauważyłem ten wyciek, mechanicy którzy oglądali autko też- tylko że nie wyglądał on aż tak poważnie, wczoraj jak wlazłem pod auto to już cała miska była mokra.... wyraźnie cieknie z łączenia- bo powyżej jest już suchutko..
    Teraz pytanka-
    1). Według książki WKŁ żeby odkręcić miskę olejową trzeba zdemontować połowę zawieszenia z prawej strony.... w cholerę roboty- czy to konieczne?

    2). Moje autko jest z 2000r- i są pewne nieścisłości- czy miska osadzona jest na uszczelce czy na masie uszczelniającej?? Jedni mówią tak, drudzy inaczej a w książce jest to na maksa pomieszane... Jeśli na masie- to jaką najlepiej kupić... Będę sam zdejmował miskę i chciałbym mieć już wszystkie części zakupione- nie lubię sytuacji, jak grzebie w aucie i okazuje się że jakiejś pierdoły brakuje.... dziwnie później patrzą na człowieka w sklepie (przeważnie wtedy jestem cały ze smaru).

    Wielkie dzięki za sugestie. Pozdro
    Kiedys:
    Ford Fiesta Ghia mk4 1.25 16V zetec
    Fiat Brava SX 1.4 12V
    /^\Teraz:Ford Mondeo GHIA kombi 1.8 TD/^\
    http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/46786

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    żeby zdemontować miskę olejową musisz na pewno podeprzeć auto, opuścić sanki troche - tutaj musisz już odkręcić od nich i podwiesić chłodnicę, i wtedy masz możliwość odkręcenia i odsunięcia skrzyni- moim zdaniem nie zrobisz tego bez wyjęcia półosi, a więc konieczny jest ich demontaż -ale to wszystko... więcej nic w zawieszeniu robić nie będziesz-no może trzeba do tego celu będzie jeszcze odkręcić śrubę na swożniu wahacza żeby kolumną móc manewrować przy wyjmowaniu półosi ... nie pamięam jak to jest rozwiązane, bo jeżeli miska tylko zachodzi pomiędzy skrzynię a silnik i nie ma tam żadnych śrub to może wystarczy tylko delikatine skrzynię odsunąć i wtedy półosi wyjmować nie trzeba będzie-ale z kolei trzeba wtedy uważać żeby zwyczajnie nie powypadały.... zobacz czy w instrukcji zdejmowania miski olejowej w sam naprawiam są do odkręcenia jakieś śruby niewidoczne z zewnątrz -bo jeżeli nie to możlwe że uda się tylko przy odkręceniu chłodnicy i delikatnym opuszczeniu sanek sprawę załatwić
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  4. #3
    Kursant Awatar Jaroslaw82
    Imię
    Jarek
    Opis
    Mondeo mk2 kombi
    Od
    21 Oct 2008
    Mieszka w
    Bielsko Biała Jaworze
    Czyli w cholerę roboty..... nic musze urlop wziąść- w jedno popołudnie tego nie zrobię.

  5. #4
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Karol
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    MKI TD
    Od
    10 Jan 2006
    Mieszka w
    Wejherowo
    Osobiście radzę poprostu wyjąć silnik. Najprościej i najwygodniej. masz dostęp do wszystkiego. Trzeba zdjąć koło zamachowe i uwaga!!!!!! po zdjęciu miski lub koła trzeba nacentrować na nowo czujnik położenia wału!!! Poszukaj mojego postu-pisałem jak to się robi
    "Prawdziwe samochody skończyli produkować w 73"
    .
    nie ma mondeo bez dachu... to ja kupiłem bez podłogi...

  6. #5
    Kursant Awatar Jaroslaw82
    Imię
    Jarek
    Opis
    Mondeo mk2 kombi
    Od
    21 Oct 2008
    Mieszka w
    Bielsko Biała Jaworze
    No i lipton....porażka na maksa- cały dzień masa roboty- odkręciłem miskę ale za cholerę nie chciała zejść- w książce WKŁ nie było mowy o odkręcaniu skrzyni, jakbym wiedział że to trzeba robić to oddałbym auto do mechanika... miałem na to tylko jeden dzień i nie wyrobiłbym się. Żeby wyjąć miskę musiałbym odkręcić poduchy, podnieść silnik, zdemontować skrzynię, koło zamachowe, sprzęgło i zawieszenie z prawej strony..... za mało czasu na taki demontaż... Musiałem miskę przykręcić z powrotem- teraz to dopiero będzie ciekła... Muszę zdobyć rozpórkę do podnoszenia silnika bo nie jestem w stanie zawiesić go na haku który mam pod sufitem w garażu za długie auto- nie wlazłbym do kanału ( No normalnie załamka Kto to wymyślił że żeby wyjąć miskę pół auta trzeba zdemontować???
    Kiedys:
    Ford Fiesta Ghia mk4 1.25 16V zetec
    Fiat Brava SX 1.4 12V
    /^\Teraz:Ford Mondeo GHIA kombi 1.8 TD/^\
    http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/46786

  7. #6
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    odkręciłem miskę ale za cholerę nie chciała zejść- w książce WKŁ nie było mowy o odkręcaniu skrzyni
    ale była o tym mowa w moim poście wyżej... warto było go jednak przeczytać ... warto też trochę zapanować nad językiem bo to troszkę bardziej kulturalne forum...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  8. #7
    Kursant Awatar Jaroslaw82
    Imię
    Jarek
    Opis
    Mondeo mk2 kombi
    Od
    21 Oct 2008
    Mieszka w
    Bielsko Biała Jaworze
    ale była o tym mowa w moim poście wyżej... warto było go jednak przeczytać ... warto też trochę zapanować nad językiem bo to troszkę bardziej kulturalne forum...
    No właśnie przeczytałem ten post już po całym dniu roboty ( Co do drugiej sprawy- już poprawiłem- to wszystko z nerwów...
    Kiedys:
    Ford Fiesta Ghia mk4 1.25 16V zetec
    Fiat Brava SX 1.4 12V
    /^\Teraz:Ford Mondeo GHIA kombi 1.8 TD/^\
    http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/46786

  9. #8
    Zielony listek
    Imię
    marcin
    Opis
    mondeo mk2 kombi td 98
    Od
    29 Mar 2009
    Mieszka w
    szczecin
    ale kotleta rusze, ale nic ...

    a nie dało rady pasty puścić zamiast uszczelki, http://ford.sklep.pl/pl,product,3215...nika,ford.html
    chyba na tyle odejdzie zeby poluzowac mozna było, cz nawet na tyle ne zejdzie?

  10. #9
    Kursant Awatar Jaroslaw82
    Imię
    Jarek
    Opis
    Mondeo mk2 kombi
    Od
    21 Oct 2008
    Mieszka w
    Bielsko Biała Jaworze
    Odejść odejdzie- ale dostęp jest taki że najwyżej na 50% obwodu jesteś w stanie porządnie zadawkować silikon ( wiem bo próbowałem)
    Ja na szczęście już mam autko zrobione- po raz pierwszy od niepamiętnych czasów moje auto naprawiał ktoś inny (czyt- zawodowy mechanik a nie ja). Ale spisał się pięknie- nic nie cieknie, wszystko siuper I faktycznie miał w masę roboty, skrzynie musiał zrzucić ( przy okazji mi wymienił kompletne sprzęgło- tyle roboty mam mniej )
    Kiedys:
    Ford Fiesta Ghia mk4 1.25 16V zetec
    Fiat Brava SX 1.4 12V
    /^\Teraz:Ford Mondeo GHIA kombi 1.8 TD/^\
    http://www.polskajazda.pl/Samochody/Ford/Mondeo/46786

Podobne wątki

  1. [Zetec]wymiana miski olejowej mondeo 1,6 16v 1993r.
    By abdulek in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 03-09-2015, 21:19
  2. [Zetec] Wymiana miski olejowej mk1 2.0 16v
    By szwejk132 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-08-2013, 21:23
  3. [Zetec] Wymiana uszczelki miski olejowej.
    By komandir in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 14-08-2011, 20:34
  4. [MkII] Wymiana oleju - korek miski olejowej
    By staggy in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 08-02-2009, 17:37
  5. Uszczelka miski olejowej w V6 - wymiana
    By Slavo1 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-08-2005, 12:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów