+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin

    [Duratec]Rezonator powietrza

    Witam

    Koledzy otoz musialem wymienic u siebie rezonator powietrza poniewaz stary gumowy trojnik rozpadl sie na czesci pierwsze. Zamowilem sobie wiec nowy ale od MKI bo kosztowal 170 zl a do MKII 270 zl. Teoretycznie powinny byc takie same ale jednak sie roznia. W MKII to jest plastykowa rurka zaslepiona z jednej strony natomiast w MKI jest to plastykowy zbiorniczek. I teraz pytanie gdyz na rezonatorku jest strzalka w ktora strone ma plynac powietrze. Czy plynie tak jak pokazuje zielona strzalka czy jak czerwona ? Ja zamontowalem tak jak pokazuje zielona strzalka.


    Nowy rezonator


    Stary trójnik

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar lyssy
    Imię
    Marcin
    Model
    MkIV + MkIII
    Silnik
    2.0 dyzelinas + 2.5 V6
    Od
    14 Oct 2005
    Mieszka w
    Warszawa (WT...)
    Powietrze leci z rury łaczącej przepustnicę z przepływomierzem do zawiru wolnych obrotów - czyli według zielonej strzałki.

    Czy wsadzenie węża z "rezonatorem" - zbiorniczkiem zmieniło coś w kwestii odgłosów wydawanych przez dolot? Chodzi mi głównie o buczenie...
    Dobra, zmiana!

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    Buczenie zdarzylo mi sie dopiero w te wakacje a mondka juz mam 4 rok. Myslalem ze to przez ten rozwalony trojnik i dlatego go zmienilem. W kazdym razie buczeie zniklo tak szybko jak i sie pojawilo jeszcze na starym trojniku. Ponaciskalem ta rurke od trojnika i przestal buczec. Wiec wydaje mi sie ze ten trojnik nie ma wplywu na buczenie. Narazie na nowym przejechalem 5 km z pracy do domu i jedyne co zauwazylem to to ze spalanie przy wlaczonej klimie jak stoje na swiatlach wacha sie pomiedzy 0,9 a 1,2 l/h. Wczesniej mialem caly czas 1,2 a 0,9 pojawilo sie tylko jak wylaczylem klime.

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Grzesio
    Imię
    Grzegorz
    Model
    Mondeo
    Silnik
    Duratec
    Opis
    Mondeo II Dwatysiącepięćsetcmsześciennych
    Od
    01 Jul 2008
    Mieszka w
    Lwówek Śląski łac. Leopolis
    A tak apropo to jakie ma zadanie spełnić ten rezonator. Bo jeśli tylko wyciszyć ssanie to czy warto było wydawać 170pln na takie coś ?
    Jednostki wysokoprężne sprawdzają się jedynie w pojazdach ciężarowych,
    dużych maszynach rolniczych, traktorach, generatorach prądu i lokomotywach!!!

    http://imageshack.us/a/img96/6343/jijz.jpg

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    Zadaniem rezonatora jest zmagazynowanie powietrza na wypadek gwaltownego przyspieszenia. Wtedy wyciaga ten zapas z rezonatora i nie musi ciagnac wszystkiego przez filtr. Powinien tez niwelowac falowanie powietrza. Przynajmniej tak to dziala wedlug mnie, jak sie myle niech ktos poprawi. A czy warto bylo wydawac 170 zl na to ? Wedlug mnie tak bo trojnik i tak byl nieszczelny i lapal lewe powietrze. Poza tym skoro konstruktorzy forda to wsadzili to widocznie cos to daje, bo jak by bylo niepotrzebne wylecialo by z produkcji ze wzgledu na oszczednosci Poza tym uwazam ze jak sie cos popsuje to trzeba to naprawic, a nie wylaczac z obiegu. Potem narzekamy ze auta serwisowane w PL to kupa zlomu a te przywiezione z Niemiec chodza super. A dlaczego ? Bo tam uszkodzone elementy sie naprawia lub wymienia na nowe a w PL wylancza sie je z uzycia, odcina kable, itp bo nie obrazajac nikogo Pan Wladziu z warsztatu powiedzial ze to i tak do niczego nie potrzebne i mozna to wywalic

  7. #6
    Zielony listek Awatar Gruby1991
    Imię
    Mateusz
    Opis
    MKII 2.5 V6 + Junkers
    Od
    19 Mar 2012
    Mieszka w
    Lubin
    Koledzy jak się dowiedzieć czy mój Mondziak miał na wyposażeniu silnika takowy rezonator. Ponieważ gościu przy sprzedaży kiedyś mi mówił że był tutaj jakiś trójnik ale sie mu rozsypał i on to zlikwidował czy jakoś tak. I teraz czytając ten temat mnie olśniło. Więc chcę się dowiedzieć czy mój mondzioł to miał i w ogolę gdzie to dostać

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar KLUSEK
    Imię
    Krzysiek
    Model
    MKI
    Silnik
    1.6 88 KM
    Opis
    BMW E46 Coupe FL
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Piaseczno
    Cytat Zamieszczone przez 1olek Zobacz posta
    Poza tym skoro konstruktorzy forda to wsadzili to widocznie cos to daje, bo jak by bylo niepotrzebne wylecialo by z produkcji ze wzgledu na oszczednosci
    Właśnie tak było i później trójnik zniknął więc jego pomoc jest czysto teoretyczna.
    Jest:
    Black BMW E46 Coupe FL 320CD M-Pakiet


    Było:
    Baza: MK2 V6 Light Green Nordic - GHIA
    Dolot: SVT Lite (ST200 UIM, ST200 LIM, 60mm TB thin-blade, ST200 Airbox, Pipercross panel)
    Body: Pakiet ST24
    Wnętrze: Półskóra RECARO (ST200)

  9. #8
    Niedzielny kierowca Awatar LukaszV6
    Imię
    Łukasz
    Opis
    mk3 TDCI kombi
    Od
    13 May 2011
    Mieszka w
    Łuków/Siedlce
    ten rezonator to kant można potłuc. taka mała rureczka nie zgromadzi zapasu powietrza. pamietam kiedyś w omegach v6 montowali rezonator mantzela czy jakos tak i to była puszka jak pół wiadra no ale i skutki były spore na plus.

Podobne wątki

  1. [Zetec]Rezonator powietrza
    By euro2007 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 23-12-2011, 17:56
  2. [Duratec] Rezonator powietrza
    By berater in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 08-05-2011, 17:10
  3. [Zetec]Rezonator powietrza w mk2
    By Jlmarzec in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-08-2010, 14:57
  4. rezonator powietrza czy potrzebny?
    By PAWLOS in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-04-2006, 17:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów