+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 48
  1. #1
    Kursant
    Model
    MKV
    Silnik
    2.0 TDCi 150 KM
    Od
    24 Feb 2012
    Mieszka w
    Warszawa

    Przekręcanie liczników we współpracy z ASO?

    Jako świeżo upieczony posiadacz Mondeo z 2008 r. chciałbym zasięgnąć opinii kolegów w poniższej sprawie.

    Jakieś trzy tygodnie temu miałem okazję rozmawiać z panem z komisu na Żeraniu (którego nazwy z określonych względów nie podam). Powiem tylko że specjalizują się w handlu autami poflotowymi, ponoć niezłymi. Byłem jeszcze wtedy na etapie poszukiwań auta. W czasie rozmowy pan dał mi wyraźnie do zrozumienia, że również w autach pochodzących oryginalnie z Polski i serwisowanych w ASO może być „przekręt” związany z cofaniem licznika. Może powiedział tak, aby zareklamować swoją firmę jako profesjonalne i pewne źródło. Nie wiem. Tak to sobie wtedy interpretowałem.

    W międzyczasie znalazłem auto, które nabyłem tydzień temu. Silver X, 1,8 TDCI, granat (gładki, nie metallic) z przebiegiem zaledwie 43 tys. km. Autem jeździała wczesniej osoba prywatna. Przebieg sprawdziłem przed kupnem w ASO, gdzie auto odbyło 3 przeglądy – w 2009, 2010 i 2011 r. Ostatni z lipca ubiegłego roku robiono przy stanie licznika 34,5 tys. km. Wszystko jak w książce serwisowej (która nota bene nie wygląda jak picowana nówka) . Przy oględzinach auta zatrudniłem rzeczoznawcę, który sprawdził lakier, podłączył auto pod komputer, pojechaliśmy na stację diagnostyczną. Wszystko obejrzał i, poza dwoma drobiazgami, niczego podejrzanego nie znalazł.

    Dzień po kupnie auta pojechałem do warsztatu po sąsiedzku na wymianę oleju itd. Pan serwisant podczas rozmowy jak powiedziałem o aucie że ma 4 lata i 43 tys. km skrzywił się i powiedział, że nawet w autach z wpisami ASO „różne rzeczy z przebiegiem się zdarzają”. To wprawiło mnie w lekki niepokój.

    Stąd pytanie. Czy jest możliwe np. fałszowanie wpisów w systemie ASO (wsteczna korekta)? Czy obaj panowie, będący „bliżej” rynku, wiedzą coś o czym my nie wiemy? Może coś wiecie na ten temat…

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    tak, jest to mozliwe i to jest niedoudowodnienia, sam widziałem kiedyś focusa który miał wnętrze jakby tajfun tam przeszedł a auto miało 160tys przebiegu, stało w ASO w Rybniku

  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kusybox Zobacz posta
    Stąd pytanie. Czy jest możliwe np. fałszowanie wpisów w systemie ASO
    Technicznie jest możliwe, tylko czy ASO by się podkładało aby takie przewały robić.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    kiedyś ktoś wstawił dacie do komisu renault z przebiegiem 160tys, po tygodniu byla wystawiona z 80tys. Oni wiedzą ze są bezkarni i tego nikt im nie udowodni
    najciemniej jest pod latarnią
    Ostatnio edytowane przez Jareczek1980 ; 02-03-2012 o 12:59

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Jareczek1980 Zobacz posta
    Oni wiedzą ze są bezkarni i tego nikt im nie udowodni
    Nie są bezkarni, bodajże 8 lat za to jest i przy odrobinie wysiłku idzie udowodnić że kręcone było, tym bardziej jak jeszcze wpisy przeglądowe w kompie były zmieniane
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 02-03-2012 o 11:59
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Kursant
    Model
    MKV
    Silnik
    2.0 TDCi 150 KM
    Od
    24 Feb 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Aha, dodam (bo może nie do końca precyzyjnie napisałem). Auto nie był kupione przeze mnie w ASO, ale od osoby prywatnej, która serwisowała to auto w konkretnym ASO.

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    teoretycznie to mniejsze prawdopobieństwo

  9. #8
    Kursant
    Model
    MKV
    Silnik
    2.0 TDCi 150 KM
    Od
    24 Feb 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    A właściwie i w pełni precyzyjnie ściezka auta wyglądała jak poniżej:

    pierwszy właściciel (od sierpnia 2008) - pani X, potem komis, od grudnia 2011 pan Y, teraz od kilku dni ja. Czyli jestem trzecim właścicielem.

    Pan Y jak twierdzi sprzedawał auto po 2 miesiącach, bo służbowe w pracy dostał.
    Wszyatkie przeglądy, które podałem poniżej były robione gdy auto użytkowała pani X.

    Martwi mnie tylko ten komis po drodze...może popadam w paranoję.

  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Pewności 100% nigdy nie ma, bo wystarczy nieuczciwy pracownik w ASO i zmieni kartę papierową pojazdu i kartę w bazie komputerowej(a tu już mocne ślady zostają), oraz przestawi kompem licznik,
    Kwestia tylko czy są na tyle nieuczciwi pracownicy i czy by sobie tyłek narażali przy aucie o wartości ~50 tyś.
    Bo samo cofnięcie licznika i zrobienie nowej karty papierowej to jest bez problemu przez "specjalistę" do zrobienia w stodole.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  11. #10
    Kursant
    Model
    MKV
    Silnik
    2.0 TDCi 150 KM
    Od
    24 Feb 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    A zatem wygląda to tak, że nigdy nie dowiem się, czy przebieg auta jest oryginalny...

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Kusybox Zobacz posta
    nigdy nie dowiem się, czy przebieg auta jest oryginalny...
    Jak wpisy papierowe potwierdzają się z wpisami w bazie ASO, i wygląd auta, części, podzespołów też nie budzą jakichś zastrzeżeń to na 99.999999999999999999999999% wszystko jest OK.

    ---------- Post added at 12:36 ---------- Previous post was at 12:32 ----------

    Inna sprawa że nawet totalnie nowe auta z salonu też mogą być po przygodach, bo np na placu manewrowym czy przy ładowaniu na lawetę jakieś inne auto stuknęło, naprawiają bez śladu a miernikiem patrzy kupiec, który po 5 latach od Ciebie kupuje, i wychodzi że szpachla na drzwiach czy błotniku, a Ty pewniak jesteś że nie miałeś przygody.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 02-03-2012 o 13:37
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Zbanowany
    Model
    brak
    Silnik
    brak
    Od
    03 Nov 2010
    Mieszka w
    Jowisz
    Swoją drogą nie raz już słyszałem,że ludzie brali nowy samochód w leasing z umową na 3 lata i na 15kkm rocznie. W rzeczywistości robili ponad dwa razy tyle,ale by uniknąć wyższej raty leasingowej,podpisywali tak jak w/w i przed każdym serwisem w ASO cofali licznik. I tak po trzech latach samochód oficjalnie miał 45kkm nalatane a w rzeczywistości mogło być to ponad 100kkm.

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar hefi
    Model
    MKI
    Silnik
    1,8 pb + lpg automat
    Od
    12 Oct 2008
    Mieszka w
    Mragowo
    Cytat Zamieszczone przez Kusybox Zobacz posta
    W międzyczasie znalazłem auto, które nabyłem tydzień temu. Silver X, 1,8 TDCI, granat (gładki, nie metallic) z przebiegiem zaledwie 43 tys. km. Autem jeździała wczesniej osoba prywatna. Przebieg sprawdziłem przed kupnem w ASO, gdzie auto odbyło 3 przeglądy – w 2009, 2010 i 2011 r.
    A co za problem?? Przed kazdym przegladem wystarczy lekko cofnac i wszystko bedzie orginalne. Nie wiem (ale sprawdze) jak sie cofa w mk4 czy trzeba cos rozbierac czy wystarczy obd2.

    sprawdz opony, klocki - powiny byc jeszcze orginaly przy takim przebiegu.

    Ha
    mulec jest dla tchorzy


  15. #14
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCI 205KM
    Opis
    Titanium X
    Od
    27 May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    w przypadku takich szemranych biznesików wołajcie duplikatów faktur VAT z przeglądów tutaj pole manewru z uwagi na nasz fiskus jest zdecydowanie mniejsze niż pieczątki/ ksiażki / OBD2

    ciężko jest sobie nagle wyczarować stosowne faktury z 3 lat wstecz, chyba , że ktoś robił cofki przed każdym przeglądem ale to już jakieś hardcore
    Ostatnio edytowane przez Woytas ; 12-04-2012 o 14:16

  16. #15
    Zielony listek Awatar PawelKrakus
    Imię
    Paweł
    Model
    S60
    Silnik
    benzynowy
    Opis
    Stridsörn
    Od
    20 Jul 2009
    Mieszka w
    Kraków
    "Zgodnie z obecnym stanem prawnym, aby ukarać sprzedawcę samochodu za cofnięcie licznika, trzeba udowodnić mu oszustwo, czyli trzeba wykazać, że osoba ta świadomie wprowadziła kupującego w błąd. Wynika to z tego, że samo cofanie licznika jest w Polsce całkowicie legalne, dopiero ukrycie tego faktu w celu wprowadzenia w błąd może być za nie uznane.
    Mało tego, kolejnym warunkiem jest doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia swoim mieniem, czyli nabywca musi kupić samochód z cofniętym licznikiem, którego wartość jest przez to zawyżona. I jeszcze jedno, sprzedawcy trzeba udowodnić, że działał z bezpośrednim zamiarem, najczęściej aby uzyskać wyższą cenę."

    ---------- Post added at 13:41 ---------- Previous post was at 13:29 ----------

    mozna nakrecic program telewizyjny o takich wyprawach po komisach w celu ujawnienia roznych przekretow... ogladalnosc gwarantowana! To co robia w wiekszosci handlarze i komisy a takze w jakims stopniu ASO to wola o pomstę do nieba

    Pozostaje byc realista i nie sugerowac sie wskazaniami licznika lecz ogolnym stanem samochodu. Bo cofniecie licznika jest raczej trudne do udowodnienia przed sadem.

    A jak ktos chce zobaczyc profesjonalna sprzedaz jezdzacego zlomu to zapraszam do Car Outlet w Jaworniku pod Krakowem
    Ostatnio edytowane przez PawelKrakus ; 12-04-2012 o 14:44
    "Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty - dla szybkich kierowców" PRĘDKOŚĆ ZATRACA ZARYS

  17. #16
    Zbanowany
    Imię
    Sebastian
    Model
    Saab 900NG
    Silnik
    2.0 Turbo
    Od
    22 Feb 2010
    Mieszka w
    Poznań
    Ile samochodów wiezionych jest uszkodzonych podczas transportu to mało powiedziane.Jeszcze troche to po salonach trzeba będzie chodzić z miernikiem

  18. #17
    Zielony listek Awatar Daro-SWD
    Imię
    Darek
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 DURATEC HE SFI(110PS)
    Opis
    207 000 km. przebiegu
    Od
    03 Mar 2012
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski - Pszów
    hefi ma rację
    Cytat Zamieszczone przez hefi Zobacz posta
    Przed kazdym przegladem wystarczy lekko cofnac i wszystko bedzie orginalne.
    np.roczny samochód firmowy z przebiegiem 40tyś - licznik cofają do np. 22tyś i na przegląd, na przeglądzie standardowa procedura i wpis do książki 22tyś i jest cacy. I tak z roku na rok.....
    wniosek z tego taki że masz orginalną książkę z legalnym wpisem lub można i odwrotnie...... szofer z firmy łasy na paliwo "popycha licznik do przodu"
    Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami

    Ernest Hemingway

  19. #18
    Pochłaniacz prostych Awatar Jareczek1980
    Model
    Laguna
    Silnik
    1.6 88 KM
    Od
    13 Mar 2010
    Mieszka w
    Czeladź
    Cytat Zamieszczone przez PawelKrakus Zobacz posta
    mozna nakrecic program telewizyjny o takich wyprawach po komisach w celu ujawnienia roznych przekretow... ogladalnosc gwarantowana! To co robia w wiekszosci handlarze i komisy a takze w jakims stopniu ASO to wola o pomstę do nieba
    tylkk
    wczroaj byłem oglądać c-maxa z 2009roku z przebiegiem 79tys
    takie oto: http://otomoto.pl/ford-c-max-bezwypa...C23639920.html
    tylko że auto z Francji, tylne opony łyse i oczywiście pan z komisu nie ma do niego żadnych dokumentów, kompletnie nic. Jest tylko instr obsługi
    Więc ja się pytam kto jest na tyle mądry że dokumenty takie jak ksiązka serwisowa gubi, czy też wyrzuca?
    i kto do takiego biednego wyposażenie wrzuca tempomat?
    Ostatnio edytowane przez Jareczek1980 ; 13-04-2012 o 08:45

  20. #19
    Mistrz pobocza Awatar kojot310
    Imię
    Darek
    Model
    2.0 benzyna
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    mk 3 benzyna 2.0 w automacie 145 km
    Od
    31 Jul 2007
    Mieszka w
    Żory/ Górny Śląsk/ SZO
    Dlatego kupując auto z drugiej ręki nigdy nie wierze w licznik i tyle,chociaz czasami zdarzają sie przypadki małych przebiegów przykład mojego wujka miał malucha od nowosci przez 17 lat przejechał 10 tys kilometrów,w zime maluch stał przykryty kołdrą w garażu,a moja babcia powiedziała ze wiecej przez zycie przeszła na nogach niz on przejechał tym autem,oczywiscie jak go sprzedawał nikt nie wierzył w jego przebieg 10 tys ale takie przypadki to jeden na sto

  21. #20
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCI 205KM
    Opis
    Titanium X
    Od
    27 May 2008
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    oczywiście zdarzają się egzemplarze paroletnie z małymi przebiegami niemataczone ale albo się sprzedają w max 2 dni albo odkupuje ktoś z rodziny lub znajomy ...

Podobne wątki

  1. [All] Przekręcanie licznika przebiegu
    By KLUSEK in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 08-12-2009, 14:06

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów