+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Waldemar
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    17 Mar 2007
    Mieszka w
    W domu

    [Zetec]gdzie jest czujnik temperatury silnika ?

    Jak temacie, gdzie znajduje sie czujnik temperatury w silniku (2.0 Zetec). Czy gdyby bylo malo wody, i silnik sie przegrzewal, to wskaźnik pokaże zbyt wysoką temperature silnika?
    Dzis nie chciał mi sie przełączyć na gaz, po jakims czasie, na chwile (moze 10 sekund) wlaczyl sie drugi stopien wentylatora chlodnicy, co sie nigdy nie zdazalo, okazalo sie ze bylo zbyt malo wody w ukladnie, tzn dolałem okolo 2 litrow. Pytanie czy moglem uszkodzic silnik, a konkretnie uszczelke pod glowica, bo teraz wydaje mi sie ze cos dziwnie cyka. Podkreslam ze wskaznik temperatury nie wychylil sie nawet poza polowe skali.
    Pozdrawiam. Waldek.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar Brudsien
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    Mondeo MKII 1.8pb Kombi
    Od
    30 Sep 2007
    Mieszka w
    Katowice
    Czujnik temperatury jest w obudowie termostatu, jeden na gorze i z niego kozysta PCM a drugi pod obudowa termostatu i on podaje info na wskazowke w desce rozdzielczej no a trzeci jest ponizej obudowy termostatu i on idzie chyba tez do kompa ale pewnosci nie mam, jak dolales dwa litry to miales pusty zbiornik wyrównawczy czy jak ?

    Teoretycznie jesli wskazowka ci prawidlowo pokazywala to woda byla w termostacie i w obiegu wiec mysle ze nic ci sie nie stalo, pojeździsz troche to zobaczysz, a to ze ci cos bulgocze to normalne masz bo uklad sie odpowietrza zobacz czy czasami nie ucieka ci gdzies ten plyn chlodzacy
    MkII 1.8i 05/1998 Kombi SI

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar Potek
    Imię
    Krzysiek
    Model
    PEUGEOT 407 SW
    Silnik
    2.0 HDI
    Od
    26 Jun 2008
    Mieszka w
    Kęty
    Nie wiem dokładnie od kiedy ale chyba od 99r. była zmiana i jest tylko jeden czujnik temperatury cieczy, wsadzony od góry w termostat i on podaje sygnał do kompa i na wskaznik.

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Waldemar
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Od
    17 Mar 2007
    Mieszka w
    W domu
    ufff, dzieki Brudsien. Tak, zbiorniczek byl pusty, ucieka mi ale nie wiele od czasu zalozenia gazu, gdzies na zlaczkach przy reduktorze. Czyli teoretycznie jesli wslaznik nie pokazywal zbyt wysokiej tempertaury (pomijajac sytuacje gdyby wskaznik byl uszkodzony, ale raczej nie, bo zawsze po nagrzaniu oscyluje wokolo srodka skoali) nie powinno sie nic stac.

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar Brudsien
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    Mondeo MKII 1.8pb Kombi
    Od
    30 Sep 2007
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez Potek
    Nie wiem dokładnie od kiedy ale chyba od 99r. była zmiana i jest tylko jeden czujnik temperatury cieczy, wsadzony od góry w termostat i on podaje sygnał do kompa i na wskaznik.
    Pierwsze slysze, ostatnio kupilem obudowe z mondka z 99 roku i obudowa byla taka sama z reszta obudowy sa takie same wiec nic nie mogli zmienic, nie mowiac juz o tym ze czujnik do kompa daje inna wartosc i skale niz na deske

    Cytat Zamieszczone przez chwally
    ufff, dzieki Brudsien. Tak, zbiorniczek byl pusty, ucieka mi ale nie wiele od czasu zalozenia gazu, gdzies na zlaczkach przy reduktorze. Czyli teoretycznie jesli wslaznik nie pokazywal zbyt wysokiej tempertaury (pomijajac sytuacje gdyby wskaznik byl uszkodzony, ale raczej nie, bo zawsze po nagrzaniu oscyluje wokolo srodka skoali) nie powinno sie nic stac.
    Bardziej bym sie martwil gdyby wskaznik nic nie pokazywal bo wtedy oznaczalo by to brak obiegu i wody w obudowie termostatu, a jak dobrze pokazywal to mysle ze nic sie nie stalo i sprawdz ten wyciek bo przez niego mozesz miec zapowietrzony uklad nie mowiac juz o dolewaniu, a w zime lepiej wody nie dolewac
    MkII 1.8i 05/1998 Kombi SI

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar Sławomir
    Model
    s-max mk2, c-max,mondeo
    Silnik
    tdci,tdcii,tddi
    Od
    05 Sep 2006
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry/Strzelin
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
    ​Szachownica garage










  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar Brudsien
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    Mondeo MKII 1.8pb Kombi
    Od
    30 Sep 2007
    Mieszka w
    Katowice
    No to zwracam honor, choc ja mam z maja 98r i mialem taka sama jak mondeo ktory byl z 99r ale z ktorego miesiąca nie wiem i obudowy byly takie same, a silnik mial tam 2.0 wiec albo nie we wszystkich dawali albo juz nie wiem
    MkII 1.8i 05/1998 Kombi SI

  9. #8
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Paweł
    Model
    MB GLC
    Silnik
    220d
    Opis
    9G-Tronic
    Od
    28 Mar 2007
    Mieszka w
    Zawodowo Warszawa, Czardasza 8
    po 11.99 jest tylko jeden
    Dr. H diagnosta 791 744 660

  10. #9
    Pochłaniacz prostych Awatar Sławomir
    Model
    s-max mk2, c-max,mondeo
    Silnik
    tdci,tdcii,tddi
    Od
    05 Sep 2006
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry/Strzelin
    Mondeo jest do końca nie zbadane,zawsze coś nowego się znajdzie.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
    ​Szachownica garage










  11. #10
    Oj, Sławciu, obudowa tego termostatu z twojego linku tez ma dwa czujniki ( zdjecie pokazuje jej dolną czesc ), on lezy stroną która jest przykrecana do bloku sislnika i przez to niewidac drugiego miejsca na czujnik10 i 9 to czujniki pierwszyu do pcm drugi na wskaznik

Podobne wątki

  1. [MkI] 1.6 16V Czujnik temperatury silnika, gdzie jest ?
    By grzechue in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-12-2012, 11:57
  2. [Duratec] gdzie jest czujnik temperatury głowicy silnika
    By MaRc in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-06-2012, 15:32
  3. [Zetec]gdzie czujnik temperatury ??????
    By arczi3 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-05-2009, 20:53
  4. [MkIII] Gdzie jest czujnik temperatury wewnętrznej w TDDI
    By kozi291 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-02-2009, 13:51
  5. [MkIII] Czujnik temperatury zewnetrznej mk3 gdzie on jest C.D
    By 2rec in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-04-2008, 01:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów