+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 3 z 17 PierwszyPierwszy 123456713 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 60 z 329
  1. #41
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    GURU500 jeśli chodzi o diesel'a to tu akurat nie ma żadnych błędów we wskazaniach. Tak mi gość powiedział. Są niestety w benzynie, ale wydaje mi się, że to jest kwestia softu. Co do manetki to sam sobie zamontuj. Wymiana jest prosta jak konstrukcja zapałki. Użyj płaskiego śrubokręta i podnieś górną osłonę kolumny kierownicy - jest na zatrzaski więc ładnie wyskoczy. Potem odepnij manetkę - jest także na zatrzask i sama wyskoczy. Odepnij kostkę z kabelkami. Teraz w kolejności odwrotnej włóż manetkę z INFO. To tyle. A jak sobie nie poradzisz to Ci gościu założy.
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #42
    Kursant Awatar andrew_g
    Imię
    Andrzej
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    18 Aug 2009
    Mieszka w
    Ożarów Mazowiecki
    Cze, też się piszę na pokładowego kompa, potrzebuję tylko manetki z "info". Dajcie znać jak ruszy się coś do przodu
    Mondeo MK3 HB
    2.0 TDCI
    115 KM + 1

  4. #43
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    No i byłem u Pana z Ząbek jak wracałem z urlopu. Wgrał mi nowy soft i teraz pokazuje mi prędkość i obroty tak jak powinno być. Również wskaźnik temperatury płynu pokazuje tak jak powinien. Niestety benzyniaki to delikatne bestie i jak jest zły soft, to są przekłamania. Na szczęście Pan z Ząbek mi to "skorygował" i teraz jestem zadowolony. Niestety cena za tą usługę to 150zł, ale warto było.

    PS. Ważne jest to czy samochód jest sprzed FL czy po FL, bo jest inny soft.
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  5. #44
    Pochłaniacz prostych Awatar Bajek
    Imię
    Bartek
    Model
    Nissan Patrol
    Silnik
    2.8
    Opis
    Y61 3p
    Od
    14 Jul 2008
    Mieszka w
    Genewa
    A TDCi ma z chwilowym?
    Zła nuta zagrana z wahaniem jest zafałszowaniem.
    Zła nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacją.

  6. #45
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    Z tego co wiem to tak, ale tylko te poliftingowe. Reszta, czyli te od 2000 do kwietnia 2003 nie mają.
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  7. #46
    Kursant Awatar andrew_g
    Imię
    Andrzej
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    18 Aug 2009
    Mieszka w
    Ożarów Mazowiecki
    Może ma ktoś namiar gdzie mogę kupić manetkę do kierunkowskazów z funkcja "info" .... na allegro niestety nie ma ;( a na szrotach mają tylko te zwykłe.
    Jeśli macie jakiś namiar to stawiam browsa :beer: ..... piszcie ne e-mail: andrew_g@o2.pl
    Mondeo MK3 HB
    2.0 TDCI
    115 KM + 1

  8. #47
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    Słabo szukałeś. TU masz taki. Tylko ta cena...
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  9. #48
    Kursant Awatar andrew_g
    Imię
    Andrzej
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    18 Aug 2009
    Mieszka w
    Ożarów Mazowiecki
    Yo, czy może już ktoś policzył ilu na dzień dzisiejszy jest już faktycznie zdecydowanych "kompo-maniaków" na softa i ilu jeszcze brakuje ?
    Mondeo MK3 HB
    2.0 TDCI
    115 KM + 1

  10. #49
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    Bóg raczy to wiedzieć... Ja też czekałem jak się zbierze większa grupa i wynegocjuje niższą cenę, ale zero oddzewu więc sie wrukwiłem i sam przy okazji podjechałem. Trudno - wywaliłem 150 zeta, ale jestem zadowolony. Znasz takie powiedzenie: umiesz liczyć, licz na siebie! To tylko w kwestii kompa. Oczywiście w innych tematach forum jest nieocenioną i POMOCNĄ skarbnicą wiedzy.
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  11. #50
    Kursant Awatar andrew_g
    Imię
    Andrzej
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    18 Aug 2009
    Mieszka w
    Ożarów Mazowiecki
    Hey, bluebob ! widzę, że będę musiał liczyć na siebie a tak poza tym kliknij pls jak znajdziesz chwilkę jak długo u tego gościa z Ząbek trwa i wygląda cała akcja wgrania tego softa, co rozbiera gdzie i co podłącza ?
    Mondeo MK3 HB
    2.0 TDCI
    115 KM + 1

  12. #51
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    U mnie wyglądało to tak, że wyjąłem zegary z samochodu. Następnie gościu zniknął z nimi w domu i wrócił po mniej więcej jakiś 20 minutach i było już po wszystkim. Oczywiście do domu mnie nie wpuścił, żebym nie widział jak to robi (pewnie myśli, że jak ktoś to zobaczy to mu będzie konkurencję robił ). Jak będziesz jechał to wcześniej pościągaj sobie wszystkie plastyki (osłona pod kierownicą oraz osłona kolumny kierownicy), żeby później w 5 sekund odkręcić i odpiąć zegary. Cała operacja trwa krótko.
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  13. #52
    Kursant Awatar andrew_g
    Imię
    Andrzej
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    18 Aug 2009
    Mieszka w
    Ożarów Mazowiecki
    Yo, bluebob ! kupiłem wreszcie manetkę z info ) przełożyłem zgodnie z Twoją instrukcją wszystko gra fan , po naciśnięciu funkcji "info" słyszę narazie jakieś pikanie .... mam nadzieję, że to tylko przejściowo do momentu wgrania softu. Pytanie jak myslisz czy biorąc pod uwagę moją wersję gabloty oraz fabrycznie założone budziki nie będę miał problemów z wgraniem do nich softu tak aby chodziły wszystkie funkcje ? Czekam na odpowiedz.

    Dodano po 11 min. temu:

    Bluebob .... ! jeszcze jedna prośba jak się dobrać do zegarów .... nie chcę sam kombinować bo napewno by sie to żle skończyło dla mojego Mondka .... w wolnej chwili kliknij w tym wątku jakieś krótkie know-how?
    thx
    Mondeo MK3 HB
    2.0 TDCI
    115 KM + 1

  14. #53
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    Witam!
    Sądzę, że nie będziesz miał problemów z wgraniem softu. Musisz tylko powiedzieć gościowi, że masz zegary po FL i ewentualnie jaki rocznik, no i że to diesel. Gość powinien sobie poradzić. Tylko raz spotkałem się z tym, że nie dało się wgrac softu, ale to było u jakiegoś gostka, który miał wersje z automatyczną skrzynią biegów i do tego kombi (ale to było w Czeladzi).

    Jeśli chodzi o dobranie się do zegarów to TU masz wszystko ładnie opisane co i jak. W razie wątpliwości pytaj.

    PS. Je też miałem takie pikanie jak zmieniłem manetkę, a zanim wgrałem soft, a to podobno oznacza połowę sukcesu.
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  15. #54
    Kursant Awatar andrew_g
    Imię
    Andrzej
    Opis
    Mondeo MK3
    Od
    18 Aug 2009
    Mieszka w
    Ożarów Mazowiecki
    Yo bluebob ! mam jeszcze jedną sprawę nie dotyczy ona konkretnie kompa ale prosze o jakąś konkretną radę ponieważ chciałbym założyć sobie w bagażniku gniazdo do podłączenia np. turystycznej lodówki, przeciągnęłem kabelki z bagażnika aż pod kierownicę i za Chiny nie mogę przedostać się z nimi do komory silnika aby podłączyć je do akumulaora ...... help !
    Mondeo MK3 HB
    2.0 TDCI
    115 KM + 1

  16. #55
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    Ja mam ten sam problem, bo będę zakładał tempomat i też jakoś muszę przeciągnąć kable od serwa. Z tego co widzę to najprościej będzie wyjąć tą uszczelkę, przez którą przechodzi główna wiązka zaraz za kielichem amortyzatora kierowcy.
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  17. #56
    Zielony listek
    Opis
    MONDEO 2.0 TDDI
    Od
    11 Dec 2008
    Mieszka w
    Białystok
    właśnie kupiłem licznik z funkcją INFO (sprzedający tak twierdzi) , po zamontowaniu do auta wszystko działa jak trzeba z małym wyjątkiem bo gdy naniakam przycisk info słysze tylko dzwięk a na liczniku nic się nie zmienia . czy to możliwe?

  18. #57
    Mistrz pobocza
    Imię
    Piotr
    Opis
    Transit MK7 Trend 2.2 TDCi
    Od
    02 Jul 2008
    Mieszka w
    Bilesko-Biała
    Cytat Zamieszczone przez wojtecki1111
    właśnie kupiłem licznik z funkcją INFO (sprzedający tak twierdzi) , po zamontowaniu do auta wszystko działa jak trzeba z małym wyjątkiem bo gdy naniakam przycisk info słysze tylko dzwięk a na liczniku nic się nie zmienia . czy to możliwe?
    Czyli musisz dograć soft,sprzedawca zrobił cie w jajo

  19. #58
    Zielony listek
    Opis
    MONDEO 2.0 TDDI
    Od
    11 Dec 2008
    Mieszka w
    Białystok
    sprzedawca twierdzi że sprawdzał i u niego przewijało opsje na wyświetlaczu.

  20. #59
    Mistrz pobocza Awatar bluebob
    Imię
    Robert
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    Oyster Silver Sahara
    Od
    05 Jul 2009
    Mieszka w
    Przedbórz
    Musisz sobie dograć kompa i też będzie Ci się "przewijało". Jeśli on twierdzi, że u niego działało to kłamał. Wypchnął Ci zwykły licznik. Żądaj zwrotu kasy, albo wymiany licznika na taki, który jest z funkcją info.
    Ford Mondeo III '02r., wersja: liftback. Silnik: 1.8Pb (125KM), kolor: Oyster Silver Sahara. Wystrój wnętrza: Mars. Midland Alan 78 Multi Plus B + Sirio AS-100 MAG. Ford jest jak pudełko czekoladek. Nigdy nie wiesz na co trafisz!!!

  21. #60
    Zielony listek
    Opis
    MONDEO 2.0 TDDI
    Od
    11 Dec 2008
    Mieszka w
    Białystok
    licznik odesłalem spowrotem (za pobraniem), gośc deklaruje że przyjmie zwrot

Podobne wątki

  1. [MkII] Lakiernik Wawa okolice
    By dario83 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-02-2010, 08:09

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów