+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa

    Odgrzybianie klimy

    Witajcie. Trochę późno, ale dopiero teraz zabrałem się za odgrzybianie klimatyzacji. Nabyłem w tym celu taki środek w areozolu i do roboty.
    Najpierw zdjąłem osłonę filtra przeciwpyłkowego i sam filtr. Tu jest pewna niezgodność z instrukcją użycia. Mianowicie nie wprowadzimy sondy przez szczeliny wentylatora do kanałów powiertznych robiłem to na 3 biegu nawiewu. Zasysało pinkę doskonale. Jak zassało to poczekałem ustawowe 15 min dodając jeszcze 10 na i postępowałem dalej jak w instrukcji. Teraz już jest przez cały czas taki przyjemny zapaszek - chociaż tragedii ze skarpetami nie było. Ale zabieg jak najbardziej wskazany.
    Na początku trzeba było pojeździć przez dzień z otwartym oknem bo zapaszek dość intensywny. Teraz jest ok.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Nabyles ten srodek na allegro czy gdzies w sklepie (jaka cena) - bo ja odgrzybilem jakims dziadostwem z Tesco i po miesiacu skarpetu wrocily
    Muniek II Kombi Ghia 1.8 TD 98r
    = Lepiej niech pada niż ma być błoto =

  4. #3
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Zakupiłem na Allegro i zobaczę jak długo potrzyma. cena to ok 40 pln. :metal

  5. #4
    Za te cene to można porządny srodek WURTHA zanabyc

  6. #5
    Dzisiaj ja również odgrzybiłem swoją klimatyzację tym właśnie środkiem. Zapach oczywiście zmienił się na bardzo korzystny ale najlepsze jest to że klimatyzacja zaczeła lepiej pracować.

    Teraz szybciej w bryczce robi się zimno a gdy zostawiłem ją dłużej włączoną to oszroniło mi przednią szybę
    Mondeo '98 Combi - 1.8 16V + wtrysk LPG

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Od
    09 May 2005
    Mieszka w
    Mielec
    moim zdaniem kazdy srodk ktory bezposrednio wpuszczamy do ukladu jest ok bo kupilem jakies swinstwo za 40 do stosowania zewnetrznego (sprzedawca zachwalał i ci i )

  8. #7
    Po dwóch latach użytkowania i ja się zabrałem za odgrzybianie, co prawda skarpet jeszcze nie bylo, ale podejrzewam, że niewiele brakowało . W sklepie namówili mnie na jakiś środek z podobizną Martyny Wojciechowskiej i muszę przyznać, że środek sprawdził się w 200%. Zapaszek nie był intensywny, ale bardzo przyjemny i czuć go nadal, choć minęło już ok. miesiąca, klima tak jakby ozdrowiała i żwawiej zabiera się do chłodzenia, no i komfort psychiczny związany z wytepieniem grzybów nie do opisania . Od teraz, przynajmniej raz w roku będę to robił z własnej nieprzymuszonej woli . Koszt środka to około 40 złotych, czyli tyle średnio kosztują.
    MK II 2.0 Ghia Sedanik LPG Sekwencja

  9. #8
    Pochłaniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery łapy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey

    Re: Odgrzybianie klimy

    Cytat Zamieszczone przez fuel111
    (...)Mianowicie nie wprowadzimy sondy przez szczeliny wentylatora do kanałów powiertznych robiłem to na 3 biegu nawiewu. Zasysało pinkę doskonale(...)
    Czyli co, czy mam pozostawić wentylatorek włączony i psikać srodkiem za pośrednictwem sondy możliwie głęboko wprowadzonej, prosto na ten kręcący się bębenek?
    Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś kimś, bo defekujesz z najwyższej grzędy, to masz rację – wydaje ci się. Kurom z najwyższej grzędy życzę więcej dystansu, gdyż i tak skończą tak samo.

  10. #9
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Tak - musisz psikać na łopatki wentylatora, a przez sondę ponieważ ona zapewnia pianę o odpowiedniej konsystencji. Bez niej jest ona lejąca jak piana z jajek. Jak będziesz psikał na łopatki to wentylator nastaw na 3 wtedy ładnie zasysa piankę. :metal

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery łapy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    Wielkie dzięki dobry człowieku Kupiłem filterek, pianka jest w szafie. Jutro operacja pod kryptonimem "skarpeta"!
    Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś kimś, bo defekujesz z najwyższej grzędy, to masz rację – wydaje ci się. Kurom z najwyższej grzędy życzę więcej dystansu, gdyż i tak skończą tak samo.

Podobne wątki

  1. [MkIII] skuteczne odgrzybianie klimy
    By crisscross in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 23-05-2013, 12:32
  2. [MkIII] odgrzybianie klimy
    By kajtoslaw in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 24-05-2011, 13:42
  3. [MkIII] Odgrzybianie klimy
    By karolcio in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-04-2007, 11:24
  4. [MkI] Odgrzybianie klimy
    By jarek33 in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-07-2006, 15:46
  5. odgrzybianie i nabicie klimy
    By Oktan in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 22-08-2005, 15:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów