+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1
    Kursant Awatar kwiatek85
    Opis
    Mondeo Mk1
    Od
    01 Oct 2008
    Mieszka w
    Chełm

    [MkI] radio niegra oraz jak zdjąć tapicerke z tylnych drzwi

    witam, szukałem ale niestety nieznalazłem jakiegoś tutoriala jak rozebrać tylne drzwi w mondeo mk1, teoretycznie już wszystkie śruby rozkręciłem ale niewiem jak zdjąć tą gałkę od otwierania szyby i chyba tylko to już mi zostało.jak by ktoś miał jakąś prostą instrukcje czy to trzeba na siłę wyjąć czy tam też gdzieś jakaś śrubka jest to byłbym bardzo wdzięczny.

    pozdrawiam

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Jest tam sprężynka. Spróbuj odgiąć trochę tapicerkę do środka i przyglądaj się rączce - dostrzeżesz metalową sprężynkę. Trzeba ją czymś podważyć i wypchnąć. Tylko uważaj bo lubi przy tym wyskoczyć i ciężko ją znaleźć
    Mariusz , tel - 694-765-650

  4. #3
    Kursant Awatar kwiatek85
    Opis
    Mondeo Mk1
    Od
    01 Oct 2008
    Mieszka w
    Chełm
    zgadza się, dzięki śliczne za pomoc.
    nie będę zaklądał nowego tematu ale dziś cały dzień podłączałem głośniki do radia i powstał mi problem którego niewiem jak rozwiązać, otóż w tylne drzwi podpiełem clariony SRQ 1720R, na przód zdążyłem podpiąć jednego JBL GTO 8627, i do tej pory ładnie wszystko grało i zabrałem się za rozkrecanie drugich drzwi z przodu, i po jakimś czasie przestało grać co kolwiek i na radiu pokazuje się tylko napis " PROTECT". moje radio to kenwod KDC-W4044, niemam zielonego pomysłu co to może być, pomyślałem sobie że na któryś głośnik może źłe podpiełem i że sie robi zwarcie, i z powrotem rozkręciłem wszystkie drzwi i sprawdziłem każdy głośnik i niebyło nigdzie zwarcia i nadal nic mi niegra i pisze PROTECT

    jeśli ktoś ma jakiś pomysł co to mogło by być, czy nie spaliłem może przypadkiem radia to proszę o jakąś podpowiedź.
    pozdrawiam

  5. #4
    Kursant
    Opis
    MK II taka Ghia
    Od
    19 Nov 2007
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Witam. A masz może kolego rozrysowaną wtyczkę z drzwi /chodzi mi o piny na których jest podpięty głośnik/ która wchodzi w słupek. Nie gra mi głośnik w lewych tylnych drzwiach i chciałbym najpierw ustalić czy do wytyki dochodzi sygnał, przed zdjęciem tapicerki, bo może to nie wina głośnika. Liczę na odpowiedź.
    Janusz -MkII Ghia 2.0 LPG sekwencja Landi

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    i na radiu pokazuje się tylko napis " PROTECT".
    Wygląda, że zablokowało się przez zły kod, ale...
    kumpel kiedyś tam, przytargał sobie ze Stanów jakieś radio, i w nim jak kable głośnikowe zwarcie zrobiły to też taki komunikat wyskoczył. Po naprawieniu kabelków wszystko ruszyło.
    Zobacz jeszcze czy w radiu, z tyłu albo w środku, nie masz bezpiecznika, czasami nawet 2 są pakowane, jeden od zasilania a drugi od zabezpieczenia wzmacniacza.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  7. #6
    Kursant Awatar kwiatek85
    Opis
    Mondeo Mk1
    Od
    01 Oct 2008
    Mieszka w
    Chełm
    Cytat Zamieszczone przez Janusz 59
    A masz może kolego rozrysowaną wtyczkę z drzwi /chodzi mi o piny na których jest podpięty głośnik/ która wchodzi w słupek.
    niestety niemam rozrysowanej tej kostki ale to są dwa piny, ten u dołu jest poziomo, a ten u góry pionowo. niewiem czy obejdzie się bez zdejmowania tapicerki, możesz popatrzeć w radiu może ktoś Ci balans przestawił i na tylne głośniki tylko, ale raczej wątpie. Co do zdejmowania tapicerki to jak byś miał jakiś problem to pisz na PW do mnie to Ci postaram sie pomóc bo wczoraj dużo razy rozkręcałem wszsytkie drzwi
    pozdrawiam

  8. #7
    Niedzielny kierowca Awatar Yotomeczek
    Opis
    Było Mondeo MK2...
    Od
    18 Oct 2008
    Mieszka w
    Łódź
    radio z odpiętą kostką głośników też wyświetla protect ?
    jak nie to ewidentnie zwarcie w kabelkach jest

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    kwiatek85
    Włącz jeszcze radio i pilnuj żeby godzinę było włączone, niektóre radia mają wyłącznik czasowy, gdy silnik nie pracuje a nie naciskasz żadnego przycisku to po pól godzinie czy godzinie same się wyłączają.
    I zobacz po tej godzinie czy radio się odblokuje.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Kursant Awatar kwiatek85
    Opis
    Mondeo Mk1
    Od
    01 Oct 2008
    Mieszka w
    Chełm
    dokładnie netoper było tak jak piszesz, musiał gdzieś jeden przeowdzik od kostki dotknąć gołej blachy drzwi i przez to się uruchomił ten czasowy protect, zanim się wyłączył rozkręciłem wszytkie drzwi i się upewniłem że już nigdy więcej sie nigdzie niedotknie z powrotem
    dziękuje za pomoc i pozdrawiam

  11. #10
    Kursant
    Opis
    MK II taka Ghia
    Od
    19 Nov 2007
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Dzięki kwiatek85 za szybką odpowiedź. Co do przestawiania balansu to nikt nie ruszał /grają pozostałe głośniki/, widzę że chyba będę musiał zdjąć tapicerkę z drzwi. Pozdrowienia dla Ciebie.
    Janusz -MkII Ghia 2.0 LPG sekwencja Landi

Podobne wątki

  1. [MkII] Jak zdjąć listwę boczną drzwi?
    By mkkostel in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 06-09-2013, 09:07
  2. [MkI] Jak zdjąć korbę do odsuwania szyby z tylnch drzwi?
    By sobi444 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-05-2012, 15:39
  3. [MkII] jak zdjąć korbkę drzwi :)
    By Kraja in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 28-01-2009, 09:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów