+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 20
  1. #1

    [ST200]proszę o pomoc w sprawie mondeo mkII st200

    witam
    zamierzam kupić forda mondeo mkII st200 z 1999r. na co powinienem zwrócić uwagę?jak te samochody się sprawują - czy wymagają jakiejś szczególnej opieki i uwagi?czy silnik w tym mondeo chodzi na pasku czy łańcuchu?
    samochód jest kupiony w Polsce, był cały czas u jednego właściciela,chciałbym do niego wrzucić dobrą sekwencję - czy to jest dobry pomysł czy nie za bardzo (muszę dokonać takiego czynu ponieważ sporo jeżdżę a potrzebuję auto które mnie szybko przemieści z miejsca na miejsce)
    proszę o jakąś podpowiedź

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdańsk / Kristianstad
    troszke tematów na forum o ST200 jest, wiec szukajka i do roboty

    Ja na sekwencje BRC SequentFly56 nie narzekam, ale musisz zakładać ją w sprawdzonym warsztacie, bo tak naprawde cały pies pogrzebany jest w poprawnym montazu.
    Ważne abys miał zamontowany zestaw z najmocniejszymi wtryskami i najmocniejszym parownikiem, bo inaczej nie bedzie wyrabiał na wysokich obrotach.
    Kwatery na lato w Gdansku

  4. #3
    no dzięki za info
    ale czy ten silnik jest na łańcuchu?czy może coś źle kojarze?

  5. #4
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Alfa 159 SW
    Silnik
    2.4 JTDm
    Od
    03 Sep 2006
    Mieszka w
    Rybnik & Kraków
    Tak, jest na lancuchu

  6. #5
    Pochłaniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery łapy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    Nawet dwóch. Dość średniej jakości z resztą...
    Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś kimś, bo defekujesz z najwyższej grzędy, to masz rację – wydaje ci się. Kurom z najwyższej grzędy życzę więcej dystansu, gdyż i tak skończą tak samo.

  7. #6
    znakiem tego że mam liczyć się z wymianą czy jak przy zakupie samochodu

  8. #7
    Pochłaniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery łapy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    Znakiem tego dobrze sprawdzić auto, osłuchać i mieć w pamięci, że te łańcuchy nie są wieczne. Poza tym polecam dokładnie sprawdzić silnik pod kątem szczelności zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz tegoż. Koniecznie sprawdź stan części nie będących zunifikowanymi ze zwykłą fałką; zawiasy, sprężyny, wydech, etc... Klamoty te są sporo droższe a przede wszystkim trudna, czasem nawet niemożliwe, do zdobycia (dotyczy np. sprężyn przednich).
    Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś kimś, bo defekujesz z najwyższej grzędy, to masz rację – wydaje ci się. Kurom z najwyższej grzędy życzę więcej dystansu, gdyż i tak skończą tak samo.

  9. #8
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Cytat Zamieszczone przez RWalentynowicz
    Znakiem tego dobrze sprawdzić auto, osłuchać i mieć w pamięci, że te łańcuchy nie są wieczne. Poza tym polecam dokładnie sprawdzić silnik pod kątem szczelności zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz tegoż. Koniecznie sprawdź stan części nie będących zunifikowanymi ze zwykłą fałką; zawiasy, sprężyny, wydech, etc... Klamoty te są sporo droższe a przede wszystkim trudna, czasem nawet niemożliwe, do zdobycia (dotyczy np. sprężyn przednich).
    Nic więcej dodać.
    Ja mam instalację KME i jak na razie po przejechaniu około 50 tyś km nie narzekam

  10. #9
    czyli wychodzi z tego że lepiej się rozejrzeć za V6 i już
    rozmawiałem dzisiaj i wczoraj z mechanikami i mi mówili tak:
    "jeżeli masz gruby portfel i zarabiasz sporo to zabawka jest dobra, ale nie daj ci los że coś się zepsuję to ASO albo szukaj wiatru w polu, ciężko z częściami"
    tak więc Panowie z ST-ków potwierdzacie te słowa
    mam dyleme czy kupić ten bolid czy nie??
    ostatnie konkrety i decyzja zapadanie
    (w ramach żartu zawsze pozostaje zakup mondeo kombi 1,6 na gazie )

  11. #10
    Cytat Zamieszczone przez muminek1982
    czyli wychodzi z tego że lepiej się rozejrzeć za V6 i już
    Ja mam mk3 v6 i stale szukam różnych części z mk2 st200 do wzmocnienia silnika i powiem Ci tyle, że jakiekolwiek specyficzne dla ST-ka części na rynku wtórnym praktycznie nie występują (chyba, że ktoś akurat przyciągnie anglika), a jeśli już się znajdą to są bardzo drogie (kilka razy droższe niż do zwykłej V-ki). A jakie są ceny w ASO to wiadomo.

  12. #11
    Cytat Zamieszczone przez muminek1982
    czyli wychodzi z tego że lepiej się rozejrzeć za V6 i już
    rozmawiałem dzisiaj i wczoraj z mechanikami i mi mówili tak:
    "jeżeli masz gruby portfel i zarabiasz sporo to zabawka jest dobra, ale nie daj ci los że coś się zepsuję to ASO albo szukaj wiatru w polu, ciężko z częściami"
    tak więc Panowie z ST-ków potwierdzacie te słowa
    mam dyleme czy kupić ten bolid czy nie??
    ostatnie konkrety i decyzja zapadanie
    (w ramach żartu zawsze pozostaje zakup mondeo kombi 1,6 na gazie )
    No coz to nie temat tabu ze czesci do ST nie byly nie sa i nie beda nigdy tak tanie i dobrze dostepne jak do innych wersji. Jesli chodzi o ASO to rzeczywscie w Polsce przeginaja z cenami. Ja juz wpakowalem w ta fure z 1500 euro + koszt zakupu 4700 + ubez 1300e + tax 1100e Po tym pol roku z ST ( moim marzeniem bo wczesniej smigalem Endura DE 1999 przez wiele lat ) stwierdzam ze moglem kupic sobie Saaba 95 2,3l Turbo 2002r) i mialbym miej klopotow dopuki by sie cos nie rypnelo Nie zaluje bo uwielbiam jezdzic mdo, jest lepszy od kazdego Saaba ale koszt utrzymania i to ze ciagle sie cos psuje niestety sa dosc spore Przemysl zanim sie wpakujesz bo sprzedac ST jest praktycznie niemozliwe.

    Wracajac do czesci to w Dublinie w ASO nie ma problemu, wszystko dostepne w ciagu 3 dni z UK. Ceny nizsze niz w Polsce np wahacz 130e - 15% znizki + 21,5 % vat :P Kable WN 50E Uszczelki pod UIM i LIM 10e sztx4 Olej 5w30 38e za 5litrow

    Acha spalanie jesli jestes ciekawy to 13l miasto 10/11 trasa. Ja mam ciezka noge i raczej nie stosuje zasad Eco Drivingu

    To tyle
    Zycie jest piekne, tylko kasy ciagle brak

  13. #12
    Pochłaniacz prostych
    Imię
    Maciek
    Model
    Smokus MAXimus
    Silnik
    2,5 Turbo
    Opis
    juz nie taki seryjny ...
    Od
    17 Sep 2005
    Mieszka w
    Gdańsk / Kristianstad
    Cytat Zamieszczone przez muminek1982
    czyli wychodzi z tego że lepiej się rozejrzeć za V6 i już
    rozmawiałem dzisiaj i wczoraj z mechanikami i mi mówili tak:
    "jeżeli masz gruby portfel i zarabiasz sporo to zabawka jest dobra, ale nie daj ci los że coś się zepsuję to ASO albo szukaj wiatru w polu, ciężko z częściami"
    tak więc Panowie z ST-ków potwierdzacie te słowa
    mam dyleme czy kupić ten bolid czy nie??
    ostatnie konkrety i decyzja zapadanie
    (w ramach żartu zawsze pozostaje zakup mondeo kombi 1,6 na gazie )
    Nie ma uniwersalnej recepty - to co pare postów wyżej napisał RWalentynowicz, odnosi się praktycznie do zakupu każdego używanego auta - trzeba bardzo dokładnie je przejrzeć, najlepiej z mechanikiem znającym markę.
    Jeśli samochód, który masz zamiar kupić, jest w bardzo dobrym stanie, był rzetelnie serwisowany (nie pisze w ASO, bo to tak naprawde o niczym nie świadczy), nie uczestniczył w zadnym wypadku i nie ma oznak rdzy, to dlaczego miałbys się na niego nie zdecydować , szczególnie, że ST200 jest naprawdę autkiem dającym dużą frajdę z jazdy.

    I jeszcze taka uwaga - wahacze, sprężyny i sporo innych części, które do niedawna były do zdobycia tylko w ASO w zabójczych cenach, teraz mocno potaniały i sa dostępne nawet w zamiennikach.

    Decyzja nalezy do Ciebie, ale jeśli autko jest zadbane i cena dobra - brać
    Kwatery na lato w Gdansku

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery łapy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    Cytat Zamieszczone przez muminek1982
    (...) mam dyleme czy kupić ten bolid czy nie??
    (...)
    Powiem tak; mam ST200 i V6 kombi w wersji ST24 (RSAP i kilka drobiazgów). Dzieli je rok świetlny i gdybym stał teraz przed takim dylematem, co Ty, to i tak bez wahania kupiłbym ST200. Może nie jest to najlepsze auto w swej klasie, lecz w pełni mi odpowiada. Jeden warunek; rzetelny przegląd!
    Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś kimś, bo defekujesz z najwyższej grzędy, to masz rację – wydaje ci się. Kurom z najwyższej grzędy życzę więcej dystansu, gdyż i tak skończą tak samo.

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar Yotomeczek
    Opis
    Było Mondeo MK2...
    Od
    18 Oct 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez RWalentynowicz
    Powiem tak; mam ST200 i V6 kombi w wersji ST24 (RSAP i kilka drobiazgów). Dzieli je rok świetlny i gdybym stał teraz przed takim dylematem, co Ty, to i tak bez wahania kupiłbym ST200. Może nie jest to najlepsze auto w swej klasie, lecz w pełni mi odpowiada. Jeden warunek; rzetelny przegląd!
    Możesz je porównać? Różnica w prowadzeniu jest tak wielka czy w osiągach? Bo wykonanie chyba takie samo?

  16. #15
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Cytat Zamieszczone przez Yotomeczek
    Cytat Zamieszczone przez RWalentynowicz
    Powiem tak; mam ST200 i V6 kombi w wersji ST24 (RSAP i kilka drobiazgów). Dzieli je rok świetlny i gdybym stał teraz przed takim dylematem, co Ty, to i tak bez wahania kupiłbym ST200. Może nie jest to najlepsze auto w swej klasie, lecz w pełni mi odpowiada. Jeden warunek; rzetelny przegląd!
    Możesz je porównać? Różnica w prowadzeniu jest tak wielka czy w osiągach? Bo wykonanie chyba takie samo?
    Różnica w prowadzeniu.Jak z osiagami to nie wiem ,ale pewnie też jest spora

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery łapy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    Cytat Zamieszczone przez Yotomeczek
    Cytat Zamieszczone przez RWalentynowicz
    Powiem tak; mam ST200 i V6 kombi w wersji ST24 (RSAP i kilka drobiazgów). Dzieli je rok świetlny i gdybym stał teraz przed takim dylematem, co Ty, to i tak bez wahania kupiłbym ST200. Może nie jest to najlepsze auto w swej klasie, lecz w pełni mi odpowiada. Jeden warunek; rzetelny przegląd!
    Możesz je porównać? Różnica w prowadzeniu jest tak wielka czy w osiągach? Bo wykonanie chyba takie samo?
    No to szybkie porównanie odczuć:
    1. Zawias ST200 ma bardziej sportową charakterystykę. Pozwala na wiele, wiele więcej,
    2. Silnik w ST200 ciągnie właściwie do końca, gdy w regularnym Duratecu pustynia zaczyna się jeszcze przed 6 k RPM,
    3. Wydech to miód na moje uszy. Każde poważniejsze otwarcie przepustnicy podczas jazdy powoduje wystąpienie gęsiej skórki.
    4. Skrzynia biegów - niby taka sama, a jednak inna. Podobno coś tam jest zmodyfikowane, lecz nie pamiętam co takiego; ale przejście z jedynki na dwójkę, na maksymalnych obrotach, odbywa się jakby "bezstopniowo",
    5. Recaro trzyma świetnie na zakrętach czego nie mogę powiedzieć o innych kanapach w MkII.
    Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś kimś, bo defekujesz z najwyższej grzędy, to masz rację – wydaje ci się. Kurom z najwyższej grzędy życzę więcej dystansu, gdyż i tak skończą tak samo.

  18. #17
    Niedzielny kierowca Awatar Yotomeczek
    Opis
    Było Mondeo MK2...
    Od
    18 Oct 2008
    Mieszka w
    Łódź
    Może ktoś oblatany wypunktować różnice? Może zacznę skromnie (mało wiem o tych różnicach):

    Silniki:
    - ST200 205KM vs V6 170 KM (lub 167 KM np wg Bluefin)
    - moment obr. ST200 235 NM (@ 5500 RPM), V6 220 NM (4250 RPM)
    - obroty mocy ST200 6500 RPM, V6 6250 RPM
    - pojemność ST200 2495 cc, V6 2544 cc po '99 2495 cc
    - stopień sprężania 10,2 ST 200, V6 9,7
    - lżejsze tłoki w ST200
    - inne wałki rozrządu w ST200
    - inny kolektor dolotowy
    - inna przepustnica
    - inne świece w ST200
    - lżejsze koło zamachowe w ST200 (o około 1kg ??)


    Skrzynia biegów
    Ręczna 5 biegów (przeł. główne / najwyższego biegu)
    ST200 3,82 / 0,77, V6 ??
    inne sprzęgło w ST200

    Osiągi:
    0-100 ST200 7,70 s, V6 8,30 s
    Vmax ST200 231 km/h, V6 224 km/h

    Koła:
    ST200 215/45 ZR 17, V6 205/50 R16

    Inne różnice:
    Zawieszenie
    - Inne wahacze w ST200
    - obniżone i utwardzone zawieszenie w ST200
    - inne zderzaki
    - nakładki progowe
    - zmiany w układzie wydechowym (ST200 2 rury wydechowe ?)
    - zmieniony układ dolotowy

  19. #18
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Cytat Zamieszczone przez RWalentynowicz
    1. Zawias ST200 ma bardziej sportową charakterystykę. Pozwala na wiele, wiele więcej,
    2. Silnik w ST200 ciągnie właściwie do końca, gdy w regularnym Duratecu pustynia zaczyna się jeszcze przed 6 k RPM,
    3. Wydech to miód na moje uszy. Każde poważniejsze otwarcie przepustnicy podczas jazdy powoduje wystąpienie gęsiej skórki.
    A to bezcenne

    Dodano po 2 min.:

    Przepustnica jest inna i koło rónież lżejsze ,a o ile to nie wiem
    Taki OT .Czytałem gdzieś ,ze z polskich salonów wyjechało tylko około 30 sztuk ST200

  20. #19
    Pochłaniacz prostych Awatar RWalentynowicz
    Model
    Pug 4007
    Silnik
    2.2 HDI
    Opis
    Kuty na cztery łapy
    Od
    04 Apr 2005
    Mieszka w
    Gorzów Wlkp./Surrey
    Do listy należy jeszcze dodać inne wałki, "puszkę" filtra powietrza z dodatkową chrapą.
    Dodam jeszcze, że tak zwany pakiet ST w nomenklaturze FoMoCo nazywa się RSA (Rally Sport Appearance).

    Wspomnieć jeszcze należy, że wypuszczenie ST200 było czymś na kształt hołdu złożonemu zwycięskiej drużynie BTCC (British Touring Car Championship).

    Aaaa... i przypomniało mi się jeszcze, że silnik ST200 jest dziełem inżynierów z Detroit Special Vehicle Team.
    Nawet jeśli wydaje ci się, że jesteś kimś, bo defekujesz z najwyższej grzędy, to masz rację – wydaje ci się. Kurom z najwyższej grzędy życzę więcej dystansu, gdyż i tak skończą tak samo.

  21. #20
    No tak ST200 to zacna fura. Zawieszenie wg mnie jest jednym z lepszych w klasie. Wystaczy sie przejechac pare razy innymi samochodami i odrazu czuc. Moze nie nalezy do najcichszych ale zakrety i prowadzenie nie ma sobie rownych. Jest tez bardzo proste i tanie w naprawie jenoczesnie, zadnych 5 wahaczy

    Przez tydzien jedzilem w Polsce Saabem 93 2l Turbo Vector. Musze powiedziec ze turbina robi swoje co z tego jak nie da rady przy 160 go utrzymac na drodze! Fatalny uklad jezdny, tragedia jak na takie sportowe auto.

    Jesli chodzi o ST200 to na nim 210 km/h nie robi zadnego wrazenia, stabilny jak skala i pelna kontrola.

    Koszty sa dosc spore i warto zainwestowac w dobry przeglad przed kupnem bo inaczej bedzie sporo do zrobienia. Ja w swoim wymieniam wiele przeczy profilaktycznie zeby sie nie zaskoczyc a i tak mi pasek od pompy pekl ostatnio bo sie napinacz zatarl. Jak sie kupuje 10 letnie sportowe auto to trzba byc przygotowanym na koszty!

    Co do osiagow to te 7,7 sec do setki jest obecnie malo prawdopodobne realnie jest 8,3 8,5

    Proponuje sie przejechac paroma samochodami i wtedy bedziesz wiedzial. Ciezko powiedziec czy tobie pospasuje. Umiejetnosci zeby jezdzic takim samochodem tez trzeba miec ! A na pewno poukladane w glowie!
    Zycie jest piekne, tylko kasy ciagle brak

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-02-2013, 12:24
  2. [MkIII] Proszę o małą pomoc w sprawie opon
    By bikus69 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-11-2010, 09:38
  3. [ST200][ST200]Guma przepustnicy St200
    By maxdata in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-10-2008, 20:46
  4. [MkI] Proszę o pomoc w sprawie dmuchawy
    By el mariachi in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-08-2007, 13:39

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów