+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 35
  1. #1
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland

    [Duratec][Duratec]Bardzo Bardzo! duże spalanie,dławienie i b

    Witam Kolegów.Mam problem i prośbę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu. Od około dwóch dni auto zaczęło strasznie dużo palić,trip pokazuje od 25-30 l na 100 i do tego auto w ogóle się nie zbiera i jest mega mułowate.Czasami jest tek ze przez jakąś chwilę jest ok i zaraz znowu muł i nie wkręca się powyżej 3500 obrotów:/ Na jałowym biegu jest tak samo, nierówna praca silnika,pedał w podłogę i max 3500 obrotów i wydech prycha.Wczoraj sprawdziłem że jak jadę z górki i przy większej prędkości wrzucę niski bieg np 2 to dochodzą obroty do 4000 i auto dostaje nagle kopa i jedzie przez chwile normalnie(nawet jak przyśpieszam i zmieniam biegi) do momentu jak nie zwolnię bo wtedy znowu jest muł:/ z wydechu kopci na czarno jak dodam gazu:/ i dzisiaj jak go gazowałem na jałowym to strzelił:/ Dodam że przewody oryginalne fabryczne Motorcarfta z 97 i czyszczony już był przepływomierz. Aha sprawdzałem sondę(z przodu) miernikiem i strasznie wolno przeskakiwały wartości miedzy 0,2 do 0,7 i czasami sie zwieszały na chwile.Dlatego zamówiłem już sondę w razie "W".Jak tak dalej pójdzie to na bene nie wyrobie. Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie przepala mieszanki.
    Świece jaki przebieg mają? Jak przewody są z 97r to raczej do wymiany się kwalifikują.
    Sondę przy podszybiu też sprawdzałeś?
    Oprócz przeczyszczenia przepływki sprawdziłeś czy pracuje?
    Warto do kompa się podpiąć zobaczyć czy jakiś błędów nie powywalało, sprawdzić czy IMRC nie szwankuje, i jak pozostałe podzespoły pracują..
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Nie mam pojęcia jaki przebieg mają świece ale chyba były wymieniane bo nie są to Motorcrafty.Przepływke odłączałem i była zmiana bo obroty spadały i falowały.Sondę sprawdzałem narazie tylko tą z przodu tej z tyłu jeszcze nie.Zrobię dzisiaj test przewodów ale raczej na 100% są też do wymiany...

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Qornell
    Przepływke odłączałem i była zmiana bo obroty spadały i falowały
    Jak odłączałeś na pracującym silniku to PCM błędy nałapał.
    Zacznij od wymiany świec i przewodów i później odczyt błędów z obserwacją pracy innych podzespołów: lambdy, przepływki, TPS, czasy wtrysków, korekta zapłonu, wypadanie zapłonu itd, no i wykasowanie błędów.
    Filtr powietrza zobacz czy nie brudny.
    Jak nic konkretnego nie wyjdzie to jeszcze pomiar kompresji warto zrobić
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar Zeb
    Opis
    Seat Leon 1.8 T 180KM
    Od
    27 Mar 2005
    Mieszka w
    Radom WR.....
    Cytat Zamieszczone przez Qornell
    Nie mam pojęcia jaki przebieg mają świece ale chyba były wymieniane bo nie są to Motorcrafty.Przepływke odłączałem i była zmiana bo obroty spadały i falowały.Sondę sprawdzałem narazie tylko tą z przodu tej z tyłu jeszcze nie.Zrobię dzisiaj test przewodów ale raczej na 100% są też do wymiany...
    Ja też miałem podobne objawy przewody też z `97 oryginalne i świece Ngk irdium. Masakra Wymieniłem przewody na Championa i świeczki Motorcraft, przestał szarpać i mniej pali A jak przewody wymieniałem to były takie zużyte że otulina się rwała na nich jak papier

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Filtr powietrza czysty,widać że niedawno był wymieniany.Patrzyłem na te przewody i trzymają się ok do świec,nie są popękane ani nic z tych rzeczy ale widać że mają już trochę lat:/ świece wykręcałem i na oko są ok,wszystkie lekko przydymione bez nagaru.Odpaliłem go niedawno i teraz już ledwo do 2500 obrotów dochodzi i jeszcze bardziej obroty mu falują na luzie:/ przy dodaniu gazu bardzo się dławi tak jak by mu coś blokowało dopływ powietrza:/

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Imię
    Lucjan
    Opis
    MK// 2.5 V6 Kombi
    Od
    27 Apr 2008
    Mieszka w
    Jasło
    Sprawdź czy Imrc zamyka doloty na jałowych. Ja miałem dokładnie te same objawy tylko że mam mkI imrc sterowane podcisnieniem, pękł mi wężyk i cały czas były otwarte doloty tak samo szarpał strzelał niewkręcał sie itp. załozyłem nowy wężyk doloty zamknęło i pracuje jak należy.
    Nieznam dokładnie budowy sterownika Imrc w MKII ale coś tam sie tranzystor przepala niewiem to musisz poszukać na forum o tym.

    Obroty od 750 do 3500tyś doloty zamknięte, po 3500 doloty się mają otwierać.
    Uniden 520xl, President Ml145, Ford ET40 6,5" 16" , Vshare

  9. #8
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Jakby tranzystor padł to by ponad 3.500 RPM muła miał, ale wkręcać się dobrze wkręca.

    Pierwsze co robisz to wymiana przewodów i świec.

  10. #9
    Mistrz pobocza
    Imię
    Lucjan
    Opis
    MK// 2.5 V6 Kombi
    Od
    27 Apr 2008
    Mieszka w
    Jasło
    A może katalizator się rozsypał.
    Uniden 520xl, President Ml145, Ford ET40 6,5" 16" , Vshare

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    jak kat to który? te małe czy główny duży?? i czy mogły by być przy tym aż takie objawy??Coś sie zepsuło z dnia na dzień.Wcześniej trochę za dużo palił bo średnio przy normalniej jeździe okolo 17-18L i podejrzewałem już sondę i dlatego zamówiłem ją ale czy były by takie objawy jak by padła całkiem??Który to wężyk od IMRC jest? jak można metodą chałupniczą sprawdzić czy IMRC działa prawidłowo??

  12. #11
    Pochłaniacz prostych Awatar ARTi
    Model
    2011 Titanium S
    Silnik
    DW10C 193PS/400Nm
    Od
    21 Sep 2007
    Mieszka w
    West-Vlaanderen Belgia
    Olej ten IMRC bo nie ma takiej opcji żeby uwalony IMRC powodował takie objawy .
    Piszesz że robi czarne bąki z wydechu - wskazuje to na mega bogatą mieszankę lub przestawiony zapłon i założę się że śmierdzi z wydechu niespalonym paliwem.

    Miałem dokładnie identyczne objawy jak Ty w Sierce i okazało się że uszkodził mi się jeden z kabelków idących do wtyczki rozdzielacza zapłonu - silnik był tak zalewany paliwem że aż nie palił na wszystkie gary (też V6).
    U Ciebie zacząłbym poszukiwania usterki w przestawionym zapłonie i wątpię żeby uwalona lambda czy przepływomierz powodowała takie drastyczne objawy
    Czarna Pantera Titanium S & Fiesta Titanium X 2017 Ecoboost PowerShift


  13. #12
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Kwestia faktycznego koloru tych bąków.
    Co do zalewania paliwem, może coś z pierścionkami/kompresją, jak na którymś cylindrze jej nie ma no to wtedy też nie ma spalania i bąki sadzi.
    Po sprawdzeniu układu zapłonowego i wymianie świec, ja bym się zabrał za sprawdzenie kompresji wraz z próbą olejową.


    Cytat Zamieszczone przez Qornell
    Który to wężyk od IMRC jest?
    W mkII sterowanie jest elektroniczne a nie podciśnieniowe w IMRC, ale nawet jak uwalony IMRC to w zależności czy klapki otwarte to wtedy się z dołu nie zbiera, a jak zamknięte to nie ma tego charakterystycznego kopka przy butowaniu powyżej 3.5- 4tyś, i nie powoduje to puszczania niedźwiadków.

    Nie przepala Ci mieszanki i musisz ustalić czy to wina zapłonu i spraw dookoła zapłonowych, czy może braku kompresjii.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  14. #13
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Ok śliczne dzięki za pomoc,dzisiaj biorę się za sprawdzanie bo jak się psuje to już wszystko na raz i dzisiaj jak go odpaliłem to zgasł i już nie odpala bo rozrusznik poszedł:/ przy kręceniu słychać metaliczny dźwięk z rozrusznika(tak mi sie wydaje) .Bąki są koloru czarnego i faktycznie śmierdzi paliwem strasznie a i jeszcze jedno co zauważyłem ostatnio to to że jak auto zaczynało się mulić to śmierdziało w kabinie jakoś tak dziwnie jak by się coś przepalało:/ taką spalenizną i na postoju na zgaszonym silniku dymi z wydechu i to sporo przez jakiś czas:/

  15. #14
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    Już wszystko jasne Rozrusznik się tylko zastał i wystarczyło rozkręcić i nasmarować wszystko.Są dwie przyczyny pozostałych dolegliwości, mianowicie jedna z sond była walnięta(była to jeszcze oryginalna sonda),po wymianie przestał kopcić i zaczął normalnie pracować a druga przyczyna to taka że po rozgrzaniu auta i zrobieniu paru kilometrów przewody nagrzewają się i robi się choinka pod maską i od razu jaśniej.Dopóki silnik jest zimny to auto zrywa asfalt,po rozgrzaniu przy szybkim dodawaniu gazu robi się choinka a przy spokojnym dodawaniu jest ok i wkręca się normalnie i nie ma choinki Wiem że zrobiłem z tego trochę masło maślane ale chciałem to w miarę dokładnie opisać,może komuś się przydaNapiszę jeszcze jak będzie wyglądała sytuacja po wymianie przewodów Dzięki wszystkim za pomoc.Pozdrawiam

  16. #15
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Qornell
    Napiszę jeszcze jak będzie wyglądała sytuacja po wymianie przewodów
    Tylko nie baw się już w wynalazki i motorcrafta zakup.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar Qornell
    Imię
    Korneliusz
    Model
    MKIII
    Silnik
    Jedyny Słuszny CzyZero
    Od
    01 Jan 2009
    Mieszka w
    Dojczland
    no właśnie niestety muszę kupić narazie NGK bo jeszcze w sondę muszę zainwestować i w parę innych rzeczymam nadzieje że bedzie ok

  18. #17
    Kursant
    Opis
    MK III 2.0B
    Od
    27 Oct 2008
    Mieszka w
    opole Lubelskie
    U mnie HGK wytrzymały 1 miesiąc, i 140 zł w błoto a trzeba było odrazu Motorcrafta kupić.

  19. #18
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Qornell
    no właśnie niestety muszę kupić narazie NGK
    Świeczki mogą być NGK byle nie z serii v-line, natomiast przewody to długo nie wytrzymają.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  20. #19
    Niedzielny kierowca Awatar Zeb
    Opis
    Seat Leon 1.8 T 180KM
    Od
    27 Mar 2005
    Mieszka w
    Radom WR.....
    Ja nie Polecam też NGK Irdium. Szarpał na nich jak niemiłosiernie

  21. #20
    Pogromca zakrętów Awatar Krzychu32
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Lancia Kappa
    Silnik
    2.0 VIS 155KM
    Opis
    PB+LPG
    Od
    19 Feb 2008
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Cytat Zamieszczone przez Netoper
    Cytat Zamieszczone przez Qornell
    no właśnie niestety muszę kupić narazie NGK
    Świeczki mogą być NGK byle nie z serii v-line, natomiast przewody to długo nie wytrzymają.
    Ja świeczki założyłem Motorcrafta ,ale w przewodach poszedłem w oszczędności i kupiłem NGK ,póki co ładnie chodzi i mam nadzieję że tak zostanie.

Podobne wątki

  1. [Duratec] Bardzo duże spalanie oleju - mk III 1.8 125 km.
    By POPUS66 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 03-10-2014, 14:18
  2. [Duratec]Duże spalanie
    By tomasiu in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-06-2010, 06:58
  3. [TD MkI] Bardzo duże spalanie
    By djxander in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-04-2010, 14:15
  4. [Duratec]Duże spalanie
    By snale in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 03-06-2009, 00:58
  5. [mk3] Duratec 2.0 za duże spalanie?
    By Nfs_King in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 04-10-2008, 16:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów