+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13
  1. #1
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Fiat Panda
    Od
    21 Nov 2008
    Mieszka w
    Chrzanów

    [MkIII]Elektrycznie składane lusterka w mondeo przed liftem.

    Mój chyba pierwszy temat tu i odrazu z grubej rury hehe.

    Witam Panowie po przerwie w temacie. Oczywiście lusterka już grają i działają i chciałbym się po krótce podzielić co trzeba zrobić żeby w aucie przed liftem z przed liftowymi lusterkami mieć elektrycznie skłane lusterka z lampką.

    Oto co trzeba mieć:

    LUSTERKA po liftowe z funkcją skłądania za pomocą wciśnięcia guzika. Nie mylić lusterek elektrycznych z elektrycznie skłądanymi. Elektrycznie sterowane są chyba już każde ale skłądane elektrycznie nie.

    MODUŁ SKŁADANYCH LUSTEREK



    GNIAZDO MODUŁU (choć bez niego też by dało radę ale lepiej mieć)



    GUZIK OD STEROWANIA LUSTERKAMI (różni się tym rysuneczkiem na środku no i dodatkowym pinem, ale o tym zaraz)



    Więc tak zaczynamy oczwiście od odkręcenia orginalnych lusterek. Jak to zrobić. Którko bo szkoda czasu. Odkręcamy boczki drzwi. Dwie śrubki od spodu, dwie z boku,dwie z drugiego boku, dwie w uchwycie za ktory ciągniemy zamykając drzwi i jedna (tu będzie nam potrzebny torks) przy klamce otwierania drzwi ( jest tam taka zaślepka trzeba ją lekko podważyć). Ściągamy boczek. Następnie ściągamy plastyk na którym przymocowany jest guzik od regulacji lusterek. Jak widać jest tam również okrągła zaśpepka igłą możemy ją lekko podważyć i śrubokrętem krzyżakowym wykręcamy śrubke. Lekkim ruchem wyjmujemy plastyk.

    Teraz odkręcamy lusterka. Są na 3 śrubach. Potemwkręcamy nasze nowe lusterka z funkcją składania.

    Oczywiście przydałoby się mieć wtyczki do podłączenia nowych lusterek bo w starych jak się zaraz okaże są inne no i nowe mają więcej pinów. Przykład jak wygląda wtyczka stara i nowa:


    Stara



    Nowa



    Jak widać pokrywają się następujące kolory pinów: dwa czarne niebieski zółty i pomarańczowy. Te podpinamy tak samo jednie co trzeba zmenić to żółty z pomarańczowym - ja tak u siebie musiałem inaczej źle działało sterowanie lusterek z guzika góra szła na dół dół do góry itd.

    Więc te kable co się pokrywają kolory podpinamy po prostu do wtyczki która wychodzi z auta. Jak już to zrobimy zostaną nam wolne 4 kable z naszych nowych lusterek: BIAŁY i FIOLETOWY są od zasilania lampki i teraz to zasilanie robi każdy na własny sposób.Ja je wziąłem z lampki od podświetlenia nóg - jak doprowadzić zasilanie aż tam??? Hmm zostawiam to każdemu do rozkminienia. Sposobów jest tyle ile głów. Kolejne dwa kable CZERWONY i ZIELONY są oczywiście od funkcji składania lustereki te kable również ciągniemy do auta w okolice skrzynki bezpieczników. Tam napotkamy na nasz moduł wpiętu już we wtyczkę do modułu która z tyłu ma takie kabelki:



    I teraz co który kabel robi więc tak:

    środkowa pomarańczowa idzie do zasilania do skrzynki bezpieczników idzie tu (zaznaczono strzałkami):



    czerwono czarna musi być poprowadzona znów do drzwi aż do naszego nowego guzika od sterowania lusterkami oraz od skłądania
    stara wtyczka do guzika od sterowania ma o jeden pin mniej. Tu właśnie w się wepniemy kablem czarno czerwonym z gniazda wtyczki modułu:



    widać tu przy strzałkach, że pin czeka nasz kabel czerwono czarny.

    Kolejne kable z modułu składanych lusterek to:

    Czarny i ten jak pewnie się domyślacie idzie do MASY - jest w aucie dużo miejsc na masę. Obok gniazda bezpieczników jest taka blacha ja tam wszystko wpinałem.

    Zostały nam 4 kable i teraz tak: 2 żółto zielone i 2 biało zielone. Czemu są aż 4? Po 2 na każde lusterko. Czyli dwa kable żółto zielony i biało zielony podpinamy pod TE DWA KTÓRE POCIĄGNELIŚMY WOLNE z naszych nowych lusterek są koloru bodajże zielonego i czerwonego i pod nie wpinamy te kable. Kolejność który do którego nie wiem wpinajcie i probójcie czy działa.


    I tak samo wpinamy drugie lusterko kolory te co się powtarzają wpinamy pod te same a te 4 pozostałe: biał i fioletowy są od podświetlania lampki a zielony i czerwony od składania lusterek. Mam nadzieję, że coś z tego wiecie i jakoś pomoże wam to zrobić taka modyfikację.

    Jeśli zaś chodzi o skadanie z pilota. Tu macie stronkę z opisem jak to zrobić. Oczywiście trzeba mieć najpierw wogóle skłądanie elektrczne żeby zrobić z pilota.

    http://www.fordmondeo.org/wiki/index...mote_Key_-_Mk3

    a tu tłumaczenie by rafal1982

    Ta jak widac na zdjeciu potrzebne jest
    1.przekaznik 4 piny 30,85,86,87
    2.kable najlepiej tej samej grubosci co na zdjeciach lub co mamy w aucie
    3.sciagamy schowek i pod bezpiecznikami zmajdujemy brazowy przekaznik jak widac na zdjeciu 3 i 4 znajdujemy CZARNOCZERWONY kabelek widac go na zdjeciu 4 ja go przeciolem i dolaczylem takiej samej grubosci kabel mozna zlutowac albo jak ktos woli to uzyc tasmy izolacyjnej.
    4.pociagnac ten dorobiony kabel na strone kierowcy najlepiej odrazu go schowac zeby go niebylo widac musi siegac do pedalu gazu moze byc dluzszy dla pewnosci.
    5.teraz musimy znalesc czarna puszke z zoltymi wtyczkami zdjecie 5 za pedalem gazu bardziej z lewej strony ja mam z prawej bo to angliik.
    6.na zdjeciu 6 widac zolte wtyczki sa opisane niestety niewiem poco bo w samochodzie ja tych nr nieznalazlem ale tylko 1 wtyczka ma gruby zolty kabel widac na zdjeciu 6.
    7.przecinamy zolty kabel i tez dorabiamy kabel takiej samej grubosci.
    8.teraz musimy podlaczyc przekaznik.
    9.nr. 30 podlaczamy do CZARNOCZERWONEGO kabla ktory dorobilismy wczesniej.
    10.nr.85 podlaczamy do grubego zoltego kabla ktory tez dorobilismy wczesniej.
    11.nr 86 i 87 mostkujemy razem i podlaczamy do masy.
    12.zamykamy drzwi i naciskamy kluczyk pilota 2 razy lusterka powinny sie zlozyc.

    Jakby były jakieś problemy tu jest link do tego tematu na FCP gdzie wszystko dokładnie wyjaśniono

    http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=63451

    Koszty:

    Lusterka ok 250 zł sztuka
    Moduł gniazdo: ok 100 zł
    Guzik: ok 80 zł

    Podziękowania dla Wojoo, Recondo,rafal1982 , Trawy i Janusza

    Pozdrawiam


    ENG

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Mistrz pobocza Awatar GTomek
    Opis
    MK3 TDCI 130KM KOMBI
    Od
    02 Sep 2007
    Mieszka w
    Warszawa WF.....
    ENG jesteś wielki właśnie przymierzam się u siebie zrobić
    BYŁO: MK3 TDDI 115KM 2001 HB BLUE THUNDER (kasacja)
    JEST: MK3 TDCI 130KM 2005 KOMBI SILVER ARROW

  4. #3
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Fiat Panda
    Od
    21 Nov 2008
    Mieszka w
    Chrzanów
    Dzięki jaby co to sluże pomoca.

  5. #4
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Byłoby miło gdybyś zrobił z tego artykuł za pomocą tego forumarza
    Mariusz , tel - 694-765-650

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar Mosior
    Imię
    Paweł
    Opis
    Mondeo MKIII, 2006 2.2 TDCI
    Od
    16 Jun 2009
    Mieszka w
    Kraków
    czołem

    a może wiecie jak przywrócić podświtlanie lusterek po wymianie AKU ? padły i nie działa, szyby już zaprogramowałem ale nie mogę znaleźć co zrobić z tymi lusterkami...

  7. #6
    Zielony listek Awatar damnie88
    Imię
    Damian
    Opis
    MKIII 2.0 tdci
    Od
    17 Sep 2009
    Mieszka w
    Głogów
    A co muszą mieć te lusterka ? Czym się różnią od zwykłych ? Nie wystarczy pod te po FL ten całej centralki i guziora podpiąć i będzie banglać ?

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar Zawika
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    Mondeo MK3 TDDI
    Od
    11 Jan 2007
    Mieszka w
    Gdańsk-Chełm(Chełm to dzielnica Gdańska)
    Cytat Zamieszczone przez damnie88
    A co muszą mieć te lusterka ? Czym się różnią od zwykłych ? Nie wystarczy pod te po FL ten całej centralki i guziora podpiąć i będzie banglać ?
    No te lusterka muszą mieć korbę. Wtedy się korbą kręci i lusterka się składają albo się rozkładają jak korbą zakręcisz w przeciwną stronę .

    A tak na poważnie... silniki w środku muszą mieć .
    Pozdrawiam.
    MOJE MONDEO

  9. #8
    Zielony listek Awatar damnie88
    Imię
    Damian
    Opis
    MKIII 2.0 tdci
    Od
    17 Sep 2009
    Mieszka w
    Głogów
    A ma ktoś jakieś zdjęcie poglądowe ?

  10. #9
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    mondeo
    Od
    06 Apr 2008
    Mieszka w
    Kraków
    Witam
    Link
    http://www.fordmondeo.org/wiki/index...mote_Key_-_Mk3
    wygasł

    aktualny link do angielskiego opisu:

    http://fordwiki.co.uk/index.php/Fold...mote_Key_-_Mk3

    pozdrawiam
    Arturek

  11. #10
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Łukasz
    Opis
    TDDi
    Od
    12 Mar 2009
    Mieszka w
    b-stok
    no i ja też już jestem już po zmianie lusterek. Na razie podłączone tylko sterowanie, poszło gładko. Okazało się że u mnie nie trzeba było zamieniać tych dwóch przewodów, żółtego z pomarańczowy , najpierw je zamieniałem według opisu i góra szła w lewo a dół w prawo

  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar Fietkus
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    MONDEO MK3 1,8l 125KM, było a jest MK4 2,0 TDCI
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    bardzo ciekawa myśl tylko zę znalazłem takie lusterka z przełącznikiem i sterownikiem w cenie 400PLN a to znacznie drogo moze wymyślę coś innego bo chodzi mi o podświetlenie.

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar crazyeyes
    Opis
    st220 '04
    Od
    07 Jul 2010
    Mieszka w
    kozienice
    ja mam lusterka z podswietleniem, ale nie skladane zostaly mi po http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...=1#post1112842 incydencie , jak cos to pisz na priv




    mh tylko ze mam poliftowe
    Ostatnio edytowane przez crazyeyes ; 25-05-2012 o 17:23

  14. #13
    Niedzielny kierowca Awatar Fietkus
    Imię
    Jakub
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    MONDEO MK3 1,8l 125KM, było a jest MK4 2,0 TDCI
    Od
    12 Nov 2010
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    będę pamiętał chociaż jeszcze mam inne koncepcje

Podobne wątki

  1. [MkIII]Elektrycznie składane lusterka w mondeo przed liftem
    By Redakcja in forum Komentarze artykułów
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-02-2022, 15:32
  2. [MkIII] [Mondeo MK3] Elektrycznie składane lusterka
    By Davers in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-09-2013, 22:01
  3. [MkIV] Elektrycznie składane lusterka.
    By shrek0404 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-05-2013, 01:09
  4. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 30-03-2011, 10:44
  5. [MkIII] Lusterka składane elektrycznie
    By rc23 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-10-2009, 21:46

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów