+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 101
  1. #21
    Kursant Awatar Jones
    Opis
    st220
    Od
    22 Mar 2010
    Mieszka w
    Świdnica
    długo nie pisałem bo nie chcialem zapeszac,,ale domniemana ponowna awaria sondy (check wywaliło tydzien po wymianie) ,to poprostu brudny przepływomierz ,,kolo wyjął przemył delikutaśnie spirytusem,przedmuchał i juz prawie miesiąc spokój,,przejechałem jakies 1tkm i narazie jest ok,,wczesniej błąd wywalało po 100-200km......

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    no i elegancko.
    oby na przepływomierzu się skończyło, bo powtórna wymiana sond(y) po tak krótkim odcinku to jednak jakaś masakra.

  4. #23
    Niedzielny kierowca Awatar crazyeyes
    Opis
    st220 '04
    Od
    07 Jul 2010
    Mieszka w
    kozienice
    Witam , a czy jest ktos w stanie opisac ktory obwod i bank gdzie sie znajduje ? mam kod bledu P0158 obwod czujnika tlenu zespol2, czujnik 2. zamierzam ja wymienic tylko nie wiem gdzie sie ona znajduje


    Pozdrawiam serdecznie kolegow

  5. #24
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Bank1 sensor 1-sonda przy podszybiu.
    Bank2 sensor 1- sonda przy chłodnicy
    Bank1 sensor 2- sonda przy katalizatorze

    A bank2 sensor 2 to kurcze w mondku nie ma takiej sondy, jakim programem było to odczytywane?
    P0158 oznacza że sonda górą stoi (uwalona, albo bogata mieszanka), ale jak pisałem w mondku nie ma tej sondy.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #25
    Niedzielny kierowca Awatar crazyeyes
    Opis
    st220 '04
    Od
    07 Jul 2010
    Mieszka w
    kozienice
    hm, zapomnialem moze dodac ze to st220, a czy aby tam nie ma 4 sond ? P0158 "Czujnik O2 (Bank 2 Czujnik 2) - wysokie napięcie" http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...y+b%B3%EAd%F3w tutaj tez tak opisane. A zczytywane bylo przez autoboss v30. niestety nie mam zadnego kompa z com co bym mogl narysowac sobie wykres pracy, czy rzeczywiscie jest bogata mieszanka czy sonda stoi. kupilem auto zrobilem jakies 6 tys i zapalil sie check po raz pierwszy po 2 tyg postoju auta (zapalilem pojechalem i jakies ~2km pozniej wywalilo check), skasowany blad, 1.5tys pozniej czyli wczoraj zapalil sie ponownie. dzis rano skasowalem zrobilem jakies 150 km i narazie cisza zobacze jutro jak z zimnego silnika rusze czy cos bedzie. najlepiej by bylo zapiac cos i zerknac na wykres, to bylo by szybko wszystko jasne.
    sonde na wszelki zamowilem i droga dedukcji wybralem ta z niebieska wtyczka liczac na to ze cos oznaczone jako 2 bedzie ta sonda za katem
    auto ma 48 tys przebiebu (tu nie ma sie co doszukiwac przekreconych licznikow bo znam wlasciciela i wiem ile jezdzil) wiem tez ze zawadzil o cos i wyszarpnal wtyczke od sondy tej z przodu zaraz nad zdezakiem i stawiam ze to ta sonda zaczela szfankowac)

  7. #26
    Niedzielny kierowca Awatar crazyeyes
    Opis
    st220 '04
    Od
    07 Jul 2010
    Mieszka w
    kozienice
    czyli bank2 sensor2 to ktora sonda ?

  8. #27
    Niedzielny kierowca Awatar crazyeyes
    Opis
    st220 '04
    Od
    07 Jul 2010
    Mieszka w
    kozienice
    nikt nie wymienial ? nikt nie wie?

  9. #28
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Zajrzyj pod auto i zobacz czy masz dwa katalizatory, jak masz to uwalona będzie ta (albo kat w rozsypce) na rurze idącej od rzędu cylindrów przy chłodnicy.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #29
    Niedzielny kierowca Awatar crazyeyes
    Opis
    st220 '04
    Od
    07 Jul 2010
    Mieszka w
    kozienice
    minal juz jakis czas i pare tysiecy kilometrow i moge napisac, ze problemem nie byla sonda tylko stacja paliw "BLISKA" w Kozienicach, - nie polecam. zmienilem stacje, problem sie nie powtorzyl, a sonda jezdzi w schowku.

  11. #30
    Kursant Awatar Jones
    Opis
    st220
    Od
    22 Mar 2010
    Mieszka w
    Świdnica
    no i ja sobie pojezdzilem na sondach ntk jakies 7tys km..i znowu padły...
    koles co mi je sprzedal twierdzi ze to wina tego ze leje benze 98 .....
    niby nowe oryginalne a tu lipa,,teraz chyba do aso pojde zeby byl swiety spokój
    pozdro

  12. #31
    Niedzielny kierowca Awatar crazyeyes
    Opis
    st220 '04
    Od
    07 Jul 2010
    Mieszka w
    kozienice
    V-ka chyba najlepiej pracuje na najlepszej jakosci paliwie 95. Kazdy oktan wiecej bez "dodatkow" w paliwie jakie maja np v-power i inne to gorsze osiagi. Ale zeby mialo zly wplyw na sondy to chyba pierwszy raz slysze.
    7 tysi na nowe sondy (nawet zamienniki) to chyba malo. A moze padajace sady sa wynikiem czegos innego?

  13. #32
    Kursant
    Imię
    Lech
    Opis
    Ford Mondeo ST220
    Od
    14 Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Do Jones:
    Jakie miałeś błędy? Jeżeli błędy nie tyczą bezpośrednio sond ale składu mieszanki to proponuję szukać przyczyn nie w sądach ale np. w przewodach dolotu. Tak było w moim przypadku. Szczególnie jeżeli pojawiają się w jednym momencie błędy za które może być odpowiedzialne kilka sond lambda to jest bardzo małe prawdopodobieństwo, że kilka sond w jednym momencie przestało działać.
    U mnie było tak, że miałem błąd P1131 oraz P1151. Są to błędy związane ze składem mieszanki za które mogą być odpowiedzialne sondy lambda. Jednakże w moim przypadku przczyną był uszkodzony jeden z przewodów dolotu.

  14. #33
    Kursant Awatar Jones
    Opis
    st220
    Od
    22 Mar 2010
    Mieszka w
    Świdnica
    nie znam dokładnie kodów błędów,kolo sprawdzal kompem i ponoc wszedl w podgląd pracy sond i wyszło ze padają...
    Lechblu rozwin temat jak to jest z tymi przewodami dolotu bo nie kumam za bardzo szczerze mówiąc
    dzieki i pozdro

  15. #34
    Kursant
    Imię
    Lech
    Opis
    Ford Mondeo ST220
    Od
    14 Mar 2010
    Mieszka w
    Warszawa
    Chodzi o to, że jest prawdopodobne, że miałeś błędy dotyczące składu mieszanki. Za te błędy mogą odpowiadać sondy lambda ale nie muszą. Za te błędy może odpowiadać także nieszczelny przewód dolotu (jest wiele przewodów dolotu i każdy może mieć nieszczelność co powoduje zasysanie tzw. "lewego powietrza" co w konsekwencji powoduje "złą" mieszankę). Jeżeli miałeś sytuację, że ktoś coś majdrował/czyścił w układzie dolotowym to późniejsze polepszenie sytuacji mogło być spowodowane tym, że przez przypadek obrócił któryś z przewodów (lub lekko go przemieścił) co doprowadziło do tymczasowego uszczelnienia.

    NAJWAŻNIEJSZE JEST SPRAWDZIĆ JAKIE MASZ BŁĘDY. Bez tego szkoda ryzykować rozkręcając cały dolot i szukająć nieszczelności. To, że sondy lambda mają nieprawidłowe wykresy to nie znaczy, żę padają. Sondy lambda to czujniki tlenu - jeżeli w gazach spalinowych jest "zła" ilość tlenu (co może być spowodowane np. nieszczelnością w dolocie lub np. uszkodzonym wtryskiwaczem) to wykresy nie będą prawidłowe mimo, że sondy działają prawidłowo. Być może twój znajomy potrafi rozróżnić padającą sondę po wykresie od jakiegoś problemu z innym elementem silnika - nie wiem.

    Czy jesteś z Warszawy lub okolic? Jeżeli tak to możemy się umówić i sprawdzę ci błędy i będziemy więcej wiedzieć.

  16. #35
    Kursant Awatar Jones
    Opis
    st220
    Od
    22 Mar 2010
    Mieszka w
    Świdnica
    no do wawy mam jakies 400km ;-) chetnie bym skorzystał
    ale mimo to dzieki,,wiem mniej wiecej w którą stronę szukać.
    zobacze co u mnie wyszukaja mechaniory,
    dzieki i pozdro

  17. #36
    Zbanowany
    Imię
    Łukasz
    Opis
    takie jakieś srebrne
    Od
    13 Nov 2007
    Mieszka w
    Legnica
    jak będę miał już sprawnego STejka to podskoczę do Ciebie i sobie poszperamy

  18. #37
    Niedzielny kierowca Awatar _NeroN_
    Opis
    FFI 1.6 & ST220
    Od
    11 May 2011
    Mieszka w
    Myszków
    BTW. Jakby kto potzrebował sond do ST220 w dobrym prajsie

    Ktoś chyba nie wie co sprzedaje.

    http://allegro.pl/sonda-lambda-oryg-...033147885.html
    FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 150KM@203KM by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL
    było ST220 Blue Performance

  19. #38
    Niedzielny kierowca Awatar crazyeyes
    Opis
    st220 '04
    Od
    07 Jul 2010
    Mieszka w
    kozienice
    w zwiazku z tym ze dobra cena to zostala juz tylko jedna
    sondy nowe oryginalnie zapakowane, nie uzywane. jak by ktos mial watpliwosci

  20. #39
    Niedzielny kierowca Awatar _NeroN_
    Opis
    FFI 1.6 & ST220
    Od
    11 May 2011
    Mieszka w
    Myszków
    Ano są, bo sam mam jedną od niej
    FFI 1.6 HB & FFIII 1.6 EB kombi 150KM@203KM by HEKO & POMYLONEZ - Projekt ZŁOMBOL
    było ST220 Blue Performance

  21. #40
    Niedzielny kierowca Awatar crazyeyes
    Opis
    st220 '04
    Od
    07 Jul 2010
    Mieszka w
    kozienice
    dzieki za info swoja droga pani ma jakis niezly skladzik bo wystawila nastepne 3

    swoja droga jak ktos bedzie szukal sond do st220 to orginaly:


    sonda przed katem zielona numer czesci ford 1123897 (1S7F-9F472-AB)
    sonda za katem niebieska numer czesci ford 1208560 (2S7A-9G444-BA)
    Ostatnio edytowane przez crazyeyes ; 04-01-2012 o 22:33

Podobne wątki

  1. [Duratec] Sonda Lambda I i II - jaka różnica?? Mk2
    By marcin_8902 in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 14:50
  2. [Zetec] Jaka Sonda Lambda będzie najlepsza??
    By pepo666 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 08-02-2012, 19:19
  3. [Duratec]Sonda lambda na jaka wymienic orgin czy zamiennik?
    By Marcinu83 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 28-08-2010, 17:50
  4. [MkIII] ST220 sond lambda oraz kompatybilność z innymi.
    By sajmon in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-07-2010, 00:15
  5. [Duratec]Sonda lambda - jaka?
    By Alekolo in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-04-2010, 23:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów