+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 56 z 146 PierwszyPierwszy ... 64652535455565758596066106 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,101 do 1,120 z 2907
  1. #1101
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Ja mam ELM=a 1.3 i bez problemu zagadał ze scenikiem w klekocie, ale z żadnym mondkiem Di nawet się nie połączył.
    Działam na 2.0.7, i byłem ciekawy czy może z jakiejś nowej wersji scanxl-a korzystałeś i dlatego zagadał, a tu wychodzi na to że jednak to jest kwestia samego ELM-a. Z tym że kolegom i na 1.4 też nie gadało z Di
    Masz konkretnie tego?
    http://mari.pl/interfejsy-interfejs-...tooth/p,173304

    mógłbyś go przedzwonić hyperterminalem wedle tego przepisu i podać co wyświetlił?
    Cytat Zamieszczone przez lyssy
    Cześć,

    ELM wyświetla wersję firmware'u w momencie podłączenia zasilania albo po komendach ATI lub ATZ. Oprogramowanie współpracujące z ELM'em powinno pokazywać jego wersję.

    Jak sprawdzić ręcznie? Jeżeli wiesz na jakim porcie COM pracuje Twój interfejs, to po podłączeniu go do samochodu i laptopa uruchamiasz Hyperterminal, w okienku "Łączenie z..." w polu "Połącz używając..." wybierasz port COM ELM'a, dalej we właściwościach ustawiasz prędkość na 38400 (jeżeli nie zadziała możesz spróbować 9600) i sterowanie przepływem na "Sprzęt" (lub "Brak") i masz otwarty port. Wydajesz komendę ATZ i zatwierdzasz Enter'em - ELM powinien się zrestartować i wyświetlić wersję firmware'u.
    Ostatnio edytowane przez Netoper ; 20-04-2012 o 00:37
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #1102
    Kursant
    Opis
    Mondeo MK3 2.0 TDDI 115km 2001r.
    Od
    28 May 2011
    Mieszka w
    Gdynia
    na hyperterminalu gadalem z nim tak glugo ze do matki zwracac sie zaczelem zaczytanac od AT
    po ATZ pokazuje ze to 1.4b
    i tak to dokladnie ten elm bylem u nich na miejscu i sprzedajac mi go mowili ze mam do wyboru f-super albo to
    przy czym do tego zeby gadal wciskali mi aplikacje maxitest za 200pln podejzewam ze tez by dzialalo ale to dla mnie byla ostatecznosc :P
    Ostatnio edytowane przez marasao ; 20-04-2012 o 00:50

  4. #1103
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez marasao Zobacz posta
    pokazuje ze to 1.4b
    Może tu jest sedno, bo nie przypominam sobie aby gdzieś w temacie był wpis że komuś pokazało właśnie "b", mimo zapewnień sprzedawców że jest to ELM "b", po przedzwonieniu okazywało się gołe 1.4
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  5. #1104
    Kursant Awatar skot
    Imię
    Szymon
    Opis
    Mondeo mkII 2.0 LPG aut.
    Od
    17 Sep 2011
    Mieszka w
    Krotoszyn
    Witam szybkie pytanko który z tych interfejsów lepiej kupić pod mondeo mk2 2.0 99r? Potrzebuje szybkiej odpowiedzi.
    http://moto.allegro.pl/najnowszy-201....html#delivery
    http://moto.allegro.pl/elm-327-1-4b-...238379649.html

  6. #1105
    Kursant
    Opis
    Mondeo Mk3, 2.0 tdci, 2002
    Od
    08 Feb 2006
    Mieszka w
    3Miasto
    Witam,
    polecam link - wreszcie jakieś ciekawe oprogramowanie na ELM-a, lekko zmodyfikowanego...
    http://mondeoklubpolska.pl/showthrea...e-w-ECU-i-GEM-!
    Pozdr., slachu _______________________________________ MK III 2.0 tdci GHIA, 130 Ps., HTB, 2002

  7. #1106
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez slachu Zobacz posta
    wreszcie jakieś ciekawe oprogramowanie na ELM-a, lekko zmodyfikowanego...
    A już przetestowałeś? jak się sprawuje? działa?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #1107
    Kursant
    Opis
    Mondeo Mk3, 2.0 tdci, 2002
    Od
    08 Feb 2006
    Mieszka w
    3Miasto
    Nie testowałem. Też czekam na efekty...
    Pozdr., slachu _______________________________________ MK III 2.0 tdci GHIA, 130 Ps., HTB, 2002

  9. #1108
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Ja ostatnio znalazlem na forum wzmianke o programie Forscan http://www.forscan.org/download.html
    Po testowałem dzisiaj ten program i jest bardzo pozytywnie zaskoczony. Pierwszy program który odczytał błąd klimatyzacji, do tej pory musiałem go odczytać z panelu klimatronica. Do tego program jest prosty i intuicyjny. Bardzo przejrzysty podgląd parametrów w trybie live i dość szybko odświeża. Do tego ważna sprawa, wykrywa wszystkie dostępne PID-y które obsługuje auto, a nie tak jak inne tylko podstawowe, a resztę PID-ów trzeba sobie przetestować. Podaje numery części sterowników PCM, ABS, GEM i kilka innych, jutro będę jeszcze sprawdzał czy ogólnie mówi prawdę

  10. #1109
    Niedzielny kierowca Awatar sebii
    Imię
    Sebastian
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDDi 115 KM
    Opis
    Passat B6 2.0 140 KM 4X4
    Od
    20 Nov 2011
    Mieszka w
    Toruń
    A ja właśnie zakupiłem diagnoskop V-Scan Multidiag, który obsługuje takie protokoły jak:
    J1850PWM,
    J1850VPW,
    ISO 14230-4,
    ISO 9141,
    KWP2000,
    KWP1281,
    KWP2000 slow init,
    KWP2000 fast init,
    CAN 11bit/250kB,
    CAN 11bit/500kB,
    CAN 29bit/250kB,
    CAN 29bit/500kB
    A co najważniejsze obsługuje 2.0 TDDI
    Testy w przyszłym tygodniu

    Sam Piatagoras nie wymyślił tylu kątów ile dziś było połączonych trójkątów
    Moje Mondeo Mk3

  11. #1110
    Kursant
    Opis
    mondeo mk3 1.8 125 km
    Od
    21 Feb 2012
    Mieszka w
    warszawa
    witam,mam problem z elmem 327 1.4
    nie widzi mojego auta (mondeo 1.8/125km,2001) i wiem ze przyczyna jest wadliwa plytka elma..
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...l=1#post929408
    Czy da sie ja przerobic bez uzycia lutownicy? o co chodzi z polaczeniem t5 i t1 ? jakis dodadtkowy kabelek?
    jednoczesnie,jesli potrzebna jest lutownica i doswiadczenie (obu u mnie brak) czy jest ktos z w-wy chetny do pomocy mi? oczywiscie podziekowanie z mojej strony to miedzykontynentalna,miedzy rasowa itd. waluta czyli browarek
    pozdrawiam
    Był autobus komunikacji miejskiej
    Jest mondeo MK3 1.8 PB

  12. #1111
    Mistrz pobocza Awatar dgra86
    Imię
    Dominik
    Opis
    ford mondeo mk3 2FL 1.8 Pb+LPG
    Od
    22 Dec 2011
    Mieszka w
    zebrzydowice
    Cytat Zamieszczone przez von_kicek Zobacz posta
    witam,mam problem z elmem 327 1.4
    nie widzi mojego auta (mondeo 1.8/125km,2001) i wiem ze przyczyna jest wadliwa plytka elma..
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...l=1#post929408
    Czy da sie ja przerobic bez uzycia lutownicy? o co chodzi z polaczeniem t5 i t1 ? jakis dodadtkowy kabelek?
    jednoczesnie,jesli potrzebna jest lutownica i doswiadczenie (obu u mnie brak) czy jest ktos z w-wy chetny do pomocy mi? oczywiscie podziekowanie z mojej strony to miedzykontynentalna,miedzy rasowa itd. waluta czyli browarek
    pozdrawiam
    niestety potrzebujesz lutownicę

    w skórcie to powiem tak chodzi o to że jedna nózka tranzystora t5 < u mnie Q5> jest podlączona do + a powinna być podłaczona do - i naprawa polega na tym ze musisz sprawdzić miernikiem na której nóżce tego tranzystora jest przejście do +5V < na układzie scalonym elm327 nóżki 1,5,6,7,15,20 > i tą nóżke tranzystora odizolowac <czyt. odciąć scieżke idacą do tranzystora i tylko i wyłącznie tranzystora bo ona dalej musi isc> od tego i podłaczyc do -<na układzie elm327 nóżki 8,19> . i bedzie smigac jak ta lala
    lub jak chcesz to możesz go wysłąc poczta do mnie i Ci to zrobię i odeśle . ale szczerze to jest 10 minut roboty
    Ostatnio edytowane przez dgra86 ; 18-07-2012 o 02:33

  13. #1112
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Mondeo Mk4 2.0 TDCi
    Od
    05 Jun 2008
    Mieszka w
    Wwa
    Drodzy koledzy,

    A ja mam taką historię i proszę o radę:
    Kupiłem na allegro prosty interface ELM 327 1.4b od firmy E-Volt. No i na moim Mondeo Mk3 2.0 TDCI z XI'2005 nijak nie mogę się dogadać. Próbowałem bardzo różnych softów i wszystkie nie widzą samochodu. Zainstalowałem prosty programik na mojej Nokii (Symbian, niestety) i on też nie może się dobrać. Już myślałem, że mam jakiś spitolony chiński szajs, zacząłem się zastanawiać, czy nie trzeba będzie tego przerabiać lutownicą - ale sprawdziłem go jeszcze na Focusie mojej Szanownej Małżonki (Focus 1.6 Mk2 z 2008). No i tam poszedł od kopa, każdy program komunikował się z samochodem i nawet z komórki mogłem się połączyć. Z tego wnoszę, że ELM jest sprawny i działa poprawnie.

    Ale dlaczego zatem on działa z foczką a nie chce z moim mondkiem? Macie jakieś pomysły jak temu zaradzić? Przecież ten mój diesel już powinien wspierać pełny OBD2, bo jest z 2005 i według specyfikacji powinien się łączyć?

  14. #1113
    Pochłaniacz prostych Awatar frugo
    Imię
    Robert
    Opis
    Ford Mondeo MK III 1.8 16 V 110KM
    Od
    04 Dec 2011
    Mieszka w
    Radomsko
    Cytat Zamieszczone przez muchor Zobacz posta
    Z tego wnoszę, że ELM jest sprawny i działa poprawnie.
    Musisz sprawdzić jakim protokołem łączy się Twoje Mondeo bo w Focusie może być inny protokół transmisji i tam działa a w Mondku nie. U mnie było to samo, łączył się z Renault kumpla, a z moim nie chciał

  15. #1114
    ELM w wersji 1.4 działa z Mondeo 2.0Tdci 130KM 2002r polecam program Forscan w którymś ScanXL trzeba wybrać Focus 1.8 Tdci to zadziała.

  16. #1115
    Kursant
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    Mondeo Mk4 2.0 TDCi
    Od
    05 Jun 2008
    Mieszka w
    Wwa
    Czy to oznacza, że być może trzeba będzie przerobić płytkę, zgodnie z http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...82em-J1850-PWM

    Pzdr,
    Muchor

  17. #1116
    Kursant Awatar slawek4435
    Imię
    slawek
    Opis
    zetec s mk3 2.5 V6 sedan
    Od
    19 May 2012
    Mieszka w
    darlington
    Witam wszystkich klubowiczow potrzebuje dobrego i sprawdzonego programiku do mondeo mk3 v6 2.5 2001 zetec s sedan kupilem na ebayu ELM-1.4a z dolaczona plyta cd sa tam jakies program prosze o pomoc z gory dziekuje.
    Ostatnio edytowane przez slawek4435 ; 18-08-2012 o 18:41
    Gdy w V-ce otwierają sie drugie doloty, to w DIESLU kończą się obroty !!!!!!!!

  18. #1117
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez slawek4435 Zobacz posta
    potrzebuje dobrego i sprawdzonego programiku
    Sławku, przejrzyj ten temat, są podane programy oraz przewijają się linki do programów.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  19. #1118
    rudiszubert
    Gość
    Witam Nowy na forum

    Obserwuje ten temat i postanowiłem się przyłączyć do Waszego forum. Elma przerobiłem zgodnie z poradami i śmiga , dziękuję , ale czy może ktoś wie , czy mógłbym się nim połączyć z Merc. A klasa 2000 rok , mojej żony ? Elmem przed przeróbką łączyłem się tylko z silnikiem , a po przeróbce boję się go podłączyć do merc. ,że może coś się uszkodzić. Byłem na forum mercedesa , ale tam nie ma takich fachowców jak tutaj. Może ktoś ma jakieś doświadczenia ?

    Jeszcze jeno . Zastanawiam się na wymianą samego scalaka w moim Elmie 1.4 na nową wersję 1.5 .Widziałem w sprzedaży po 25 zł . Czy to miało by sens? I co na tym można skorzystać ?
    Ostatnio edytowane przez rudiszubert ; 23-08-2012 o 17:11

  20. #1119
    Kursant
    Opis
    Ford Focus 2002 1.6 benzyna
    Od
    11 Feb 2011
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Cytat Zamieszczone przez rudiszubert Zobacz posta
    Witam Nowy na forum

    Obserwuje ten temat i postanowiłem się przyłączyć do Waszego forum. Elma przerobiłem zgodnie z poradami i śmiga , dziękuję , ale czy może ktoś wie , czy mógłbym się nim połączyć z Merc. A klasa 2000 rok , mojej żony ? Elmem przed przeróbką łączyłem się tylko z silnikiem , a po przeróbce boję się go podłączyć do merc. ,że może coś się uszkodzić. Byłem na forum mercedesa , ale tam nie ma takich fachowców jak tutaj. Może ktoś ma jakieś doświadczenia ?
    Jeśli ELM Ci się łączył z mercem przed przeróbką to nie musisz się obawiać podłączać go do merca po przeróbce. Naprawę ELMa, którą wykonałeś nic nie psuje w pracy innych protokołów komunikacyjnych. Dzięki przeróbce zyskałeś dodatkową funkcjonalność ELMa, która przed przeróbką nie działała prawidłowo. Pozostałe funkcjonalności ELMa działają tak samo jak przed przeróbką.

    Cytat Zamieszczone przez rudiszubert Zobacz posta
    Jeszcze jeno . Zastanawiam się na wymianą samego scalaka w moim Elmie 1.4 na nową wersję 1.5 .Widziałem w sprzedaży po 25 zł . Czy to miało by sens? I co na tym można skorzystać ?
    Nie wiem czy to ma sens, nic chyba nie zyskasz a roboty trochę i możliwość uszkodzenia ELMa przy wylutowywaniu starego scalaka i wlutowywaniu nowego.

  21. #1120
    rudiszubert
    Gość
    Może macie jakąś wiedzę na temat Elma i podłączenia się nim do innych zespołów w mercedesie , ewentualnie jakim fejsem najtaniej to zrobić ? Chodzi głównie o poduchy.
    Jesli mam Elma podłączonego do lapka , to po komendzie atz w terminalu , powinna pokazać się tylko nazwa fejsu (Elm1.4) , czy jeszcze inne informacje ?
    Po wydaniu komendy atzsp1 , wyświetlana jest tylko nazwa Elm 1.4 , czy tak powinno być bez podłączenia do auta ?

    taki odzew
    ELM327 v1.4
    >at sp1
    OK

    >0100
    FB ERROR

    >ati
    ELM327 v1.4

    >at sp2
    OK

    >at rv
    0.0V

    Są to dane z nowego Elma 1.4 ,ale w środku płytka jest inna niż ta na fotkach , wersji do przeróbki.

    Po podłączeniu + i _ , zmienia się tylko at rv i pokazuje napięcie akumulatora.
    Czy po komendzie 0100 dostanę odpowiedz po podłączeniu lini odpowiedniego protokółu ?
    Ostatnio edytowane przez rudiszubert ; 28-08-2012 o 15:29

Podobne wątki

  1. [MkIV] Interfejs diagnostyczny
    By Macko-2 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-03-2013, 08:33
  2. [MkII] Interfejs diagnostyczny
    By karek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-06-2012, 21:37
  3. [MkIII] interfejs diagnostyczny 1,8 pb
    By Daro-SWD in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 01-06-2012, 23:22
  4. [MkII] Interfejs diagnostyczny Elm
    By akwedukt76 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 20-08-2011, 18:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów