+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 61 do 75 z 75
  1. #61
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK
    Nie jestem pewien i nie chcę się wypowiadać, jak jakiś expert którym z resztą nie jestem, ale proponowałbym upewnić się w serwisie ASO FORD czy klonowanie kluczyka to to samo, co dopisanie w kompie IDS/WDS(wiadomo o co chodzi ) nowego klucza i możliwość dopisania w póżniejszym czasie innych zapasowych kluczy za friko(mając jakby nową matkę/klucz).
    Może wypowie się ktoś, kto ma klucz dorobiony w zakładzie dorabiającym klucze-czy może w swoim fordzie mondeo mk3 i nie tylko rozpocząć "procedurę kodowania" za pomocą org. klucza i tego "dorobionego"???czy po prostu ma dwa identyczne klucze "zklonowane"-efekt jakby wkładać raz za razem ten sam klucz do stacyjki*

    *Brakuje tej wiadomości i wiedzy we wszystkich tematach o dorabianiu kluczy na forum.Nie ważny jest tu aspekt cenowy-liczy się użyteczność/mozliwość przeprowadzenia procedury kodowania.Wiele osób pisze, że dorobiło klucz w zakładzie dorabiającym klucze.
    Pytanie brzmi: Czy można we własnym zakresie, dokodować w późniejszym terminie inne klucze, czy nie rozsądek podpowiada, że niestety nie

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #62
    Pochłaniacz prostych Awatar Bajek
    Imię
    Bartek
    Model
    Nissan Patrol
    Silnik
    2.8
    Opis
    Y61 3p
    Od
    14 Jul 2008
    Mieszka w
    Genewa
    Może lepiej tak jak Darek mówi, dorobić nawet w ASO drugi kluczyk. Dorobić, nie klonować! Mając dwa różne możesz kodować następne za darmo, będzie koszt tylko docięcia grotu.
    Zła nuta zagrana z wahaniem jest zafałszowaniem.
    Zła nuta zagrana z przekonaniem jest interpretacją.

  4. #63
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Karol
    Opis
    MONDEO MKIII TDDI
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    Elbląg
    Panowie a jak to będzie w mojej sytuacji, mam tylko jeden klucz i z wiadomych powodów chcę dorobić jeszcze jeden. Czy jak kupię klucz z pilotem i transponderem na alledrogo to dam radę to dorobić w punkcie dorabiania kluczy. Ile takie coś może kosztować rozumiem że klucz 150 a ile kodowanie i nacięcie. Mondeo MK III rok 2001. Jestem zielony w temacie więc proszę o trochę wyrozumiałości.

  5. #64
    Pieszy
    Opis
    MONDEO MK3
    Od
    15 Jan 2011
    Mieszka w
    LUBUSKIE
    Witam
    Kupiłem ten kluczyk styzoryk zakodoweałem centralny zamek i wszystko było ok, ale rozebrałem kluczyk po złożniu już nie otwierał ani nie zamykał drzwi więc próbowałem zakodować go jecze raz ale nic to nie dało. Ma może ktoś jakiś pomysł co z tym zrobić.

  6. #65
    Pieszy
    Opis
    MONDEO MK3
    Od
    15 Jan 2011
    Mieszka w
    LUBUSKIE
    [quote="krol44"]Panowie a jak to będzie w mojej sytuacji, mam tylko jeden klucz i z wiadomych powodów chcę dorobić jeszcze jeden. Czy jak kupię klucz z pilotem i transponderem na alledrogo to dam radę to dorobić w punkcie dorabiania kluczy. Ile takie coś może kosztować rozumiem że klucz 150 a ile kodowanie i nacięcie. Mondeo MK III rok 2001. Jestem zielony w temacie więc proszę o trochę wyrozumiałości.[/quote


    Witam
    Byłem dzisiaj u Pana w Zielonej Górze w pasażu DH Centrum, wejście od strony parkingu Centrum Biznesu dowiedzić się ile kosztuje docięcie i zaprogramowanie imm.
    -docięcie groyu 30zł
    -dopisanie do komputera samochodu nowego kluczyka 180zł (oczywiście trzeba przyjechać samochodem i następnie mamy możliwość kodowania kolejnych kluczyków samemu )

  7. #66
    Kursant Awatar kruryx
    Imię
    Maciek
    Opis
    Mondeo MK III
    Od
    09 Nov 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Witam,

    Panowie, takie pytanie jeszcze odnośnie tego kluczyka, czy transponder mam jakoś przytwierdzić??
    Sprawa wygląda następująco - wykazałem się sprytem i znalazłem ten sam kluczyk co na allegro - http://moto.allegro.pl/klucz-kluczyk...551883239.html ale u chińczyków więc zamówiłem drogą kupna trochę taniej, ale bez transpondera i moje pytanie jak i gdzie ten transponder dać, wkleić go, położyć luzem, przewiercić na kołki rozporowe czy jak??
    That's all folks

  8. #67
    Niedzielny kierowca Awatar darecki_
    Imię
    Dariusz
    Opis
    MK3 COMBI / GSR 600
    Od
    24 Mar 2010
    Mieszka w
    BIAŁYSTOK
    Wczytaj się dokładnie zdjęcia nie za rewelacja, ale widać gdzie siedzi transponder http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...type-do-Mondeo -jesli masz ceramiczny to pasuje tam jak ulał. Ja miałem dostęp do szklanego, więc trochę rzeźby było, ale też udało się go zainstalować.
    MONDEOSTARDUSTSILVER
    JEST TIS - JEST IMPREZA!!!

  9. #68
    Kursant Awatar majkel001
    Imię
    Michał
    Opis
    Mondeo MK3 FL GHIA 1.8 PB 125 KM
    Od
    26 May 2010
    Mieszka w
    Radom
    Czy jak zakupie taki kluczyk : http://allegro.pl/obudowa-scyzoryk-f...733070851.html to da sie do niego przełożyć całą elektronike z tego zwykłego łącznie z transponderem (wydaje mi się za mam ten rurkowy) ??

  10. #69
    Zielony listek Awatar GaBB
    Imię
    Marcin
    Opis
    Mondeo Mk3 TDCi
    Od
    08 Mar 2010
    Mieszka w
    Kraków
    nie bardzo się da - inny jest kształt samej płytki elektroniki pilota. A co do transpondera to szklany rurkowy trzeba "rozbijac" i upychać na siłę w obudowę z mk4.
    Pozdrawiam,
    Marcin
    www.stdrivers.pl

  11. #70
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    LPG STAG 300 -> ISA2
    Od
    12 Aug 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Panowie (i Panie), mam następujące pytanko. Posiadam dwa kluczyki do MKIII. Jeden płaski, z niebieską pastylką (wygląda jak od Fiesty), drugi z transponderem, przyciskami i płytką elektroniczną. Wygląda na to, że płytka w kluczyku z pilotem zwyczajnie zdechła, bo przyciski nie działają. Kluczyk otwiera auto manualnie, odpala również bez problemu. Wymieniałem baterię, kupiłem nowy pusty kluczyk, przełożyłem transponder i płytkę - nic nie pomogło. Chciałbym dokupić trzeci, nowy kluczyk z elektroniką http://usterki.hobby-elektronika.eu , dociąć grot i zaprogramować go tak, aby działał z moim samochodem. Czy posiadając dwa kluczyki mogę to zrobić? Jeśli tak i istnieje jakaś instrukcja dotycząca tej procedury, bardzo proszę o podesłanie.
    Ostatnio edytowane przez maxx304 ; 12-05-2018 o 21:30

  12. #71
    Klubowicz
    Dziadulek
    Awatar Stasio1948
    Imię
    Stanisław
    Model
    Mondeo Mk V
    Silnik
    1,5TDCi 120 KM
    Opis
    Hatchback Ambiente 2016
    Od
    05 Apr 2009
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez maxx304 Zobacz posta
    Chciałbym dokupić trzeci, nowy kluczyk z elektroniką, dociąć grot i zaprogramować go tak, aby działał z moim samochodem. Czy posiadając dwa kluczyki mogę to zrobić?
    TAK


    Cytat Zamieszczone przez maxx304 Zobacz posta
    Jeśli tak i istnieje jakaś instrukcja dotycząca tej procedury, bardzo proszę o podesłanie.
    Owszem istnieje-kłania się funkcja "szukaj"
    http://www.mondeoklubpolska.pl/conte...o-Mondeo-MKIII

    Wprawdzie jest to opis jak dorobić klucz od Jaguara ale procedura kodowania centralnego zamka i immobilisera opisana na końcu artykułu jest taka sama w przypadku każdego klucza z Mk3.



  13. #72
    Kursant
    Imię
    Paweł
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    LPG STAG 300 -> ISA2
    Od
    12 Aug 2012
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Cytat Zamieszczone przez Stasio1948 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez maxx304 Zobacz posta
    Chciałbym dokupić trzeci, nowy kluczyk z elektroniką, dociąć grot i zaprogramować go tak, aby działał z moim samochodem. Czy posiadając dwa kluczyki mogę to zrobić?
    TAK


    Cytat Zamieszczone przez maxx304 Zobacz posta
    Jeśli tak i istnieje jakaś instrukcja http://hobby-elektronika.eu dotycząca tej procedury, bardzo proszę o podesłanie.
    Owszem istnieje-kłania się funkcja "szukaj"
    http://www.mondeoklubpolska.pl/conte...o-Mondeo-MKIII

    Wprawdzie jest to opis jak dorobić klucz od Jaguara ale procedura kodowania centralnego zamka i immobilisera opisana na końcu artykułu jest taka sama w przypadku każdego klucza z Mk3.
    Dziękuję za informację. Przeglądałem powyższy temat, jednakże chciałem się upewnić co do możliwości, zanim wydam pieniądze na kluczyk.
    Ostatnio edytowane przez maxx304 ; 12-05-2018 o 21:29

  14. #73
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Może ktoś się orientuje gdzie w Wawie a najchętniej na zachód od Wawy dotnę grot w ludzkiej cenie?
    Dziś w Auchan zaśpiewali mi za samo docięcie 80zł to mnie zamurowało po przeczytaniu, że dorabiali ludzie za około 30zł.

  15. #74
    Pieszy
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 EcoBoost 203 KM
    Opis
    2011
    Od
    22 Jul 2018
    Mieszka w
    Racibórz
    A jesteś w stanie uwierzyć w fakt że za 30 zł docinali 7 lat temu? Teraz niestety trochę inne ceny są choć 80 to jednak trochę dużo...

  16. #75
    Mistrz pobocza Awatar Norbas
    Model
    MKIII Kombi
    Silnik
    2.0 TDDI 115KM
    Od
    12 Apr 2011
    Mieszka w
    Kampinos
    Znalazłem za 50zł... taniej nikt nie oferuje docinania , a przynajmniej nie znalazłem...

Podobne wątki

  1. [MkIII] kluczyk scyzoryk z allegro czy będzie pasował do mk3?
    By Kielon05 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 47
    Ostatni post / autor: 15-08-2014, 11:56
  2. [MkIII] kluczyk scyzoryk
    By xurion in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 01-07-2013, 11:02
  3. [MkII] kluczyk scyzoryk z centralnym
    By rajman in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-11-2011, 06:22
  4. [MkIII] scyzoryk
    By kruryx in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-11-2009, 22:45
  5. [MkI] Kluczyk scyzoryk a immobilaiser
    By jarekp in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-01-2007, 22:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów