+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    Mistrz pobocza Awatar Potek
    Imię
    Krzysiek
    Model
    PEUGEOT 407 SW
    Silnik
    2.0 HDI
    Od
    26 Jun 2008
    Mieszka w
    Kęty

    [MkII]Tarcie przy hamowaniu

    Więc problem jest taki, podczas hamowania coś trze z tym, że nie zawsze. Ciężko mi określić, z którego koła to dochodzi bo niesie się to tak, że aż pod pedałem czuję. Podczas normalnej jazdy dzieje się to tak powiedzmy raz na 10 naciśnięć na pedał. Zrobiłem test, rozpędziłem auto, dałem luz i lekko nacisnąłem i tak trzymałem hamulec jednocześnie kręcąc kierownicą lewo-prawo i wtedy to obcieranie było słychać non-stop. Żadne koło się nie grzeje, dwa tygodnie temu jak zmieniałem opony to sprawdzałem klocki i tarcze i były ok, nie zauważyłem też żeby auto gorzej hamowało.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Od
    11 Mar 2009
    Mieszka w
    Świdnik/ Lublin
    a jakie masz kola i opony? moze Ci ocieraja gdzies o nadkole, albo sie odkrecilo wlasnie i trze? wogole to jakie to tarcie jak metal o plastik czy metal\metal?

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar Potek
    Imię
    Krzysiek
    Model
    PEUGEOT 407 SW
    Silnik
    2.0 HDI
    Od
    26 Jun 2008
    Mieszka w
    Kęty
    Opony mam standardowe 195/60/r15 tak, że to nie to, koła też sprawdzałem czy po dokręcane, a co do tego tarcia to raczej tak jak by metal o metal z tym, że nie ma jakiegoś pisku, generalnie to zaczęło się to nagle rano jechałem do pracy i wszystko ok, po południu jak wracałem to przy pierwszym hamowaniu już tarło.

  5. #4
    Zielony listek Awatar wilu85
    Imię
    Tomek
    Opis
    Mondeo MKI 1.8TD kombi GHIA
    Od
    05 Dec 2008
    Mieszka w
    CK Kielce
    Może zadam głupie pytanie ale w jakim stanie masz klocki?? Bo ja stawiałbym na koniec klocków...

    Oppps nie doczytałem że sprawdzone...

    Ale...

    Może jeśli masz jeszcze bębny z tyłu to może szczęki hamulcowe na wykończeniu? U mnie najpierw "szumiały" A teraz już piszczą strasznie bo pewnie już w ogóle ich nie ma a nie mam czasu wymienić

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar Potek
    Imię
    Krzysiek
    Model
    PEUGEOT 407 SW
    Silnik
    2.0 HDI
    Od
    26 Jun 2008
    Mieszka w
    Kęty
    Dziś to już tarło dość mocno, przy jezdzie na wprost to tylko przy hamowaniu, a jak skręcałem to już dość mocno było słychać nawet bez naciskania na hamulec. Właśnie odkręciłem lewe przednie koło wydaje mi się, że to z niego właśnie te odgłosy dochodzą ale tam wygląda wszystko ok.

    Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

    ps. z tyłu mam tarcze.

  7. #6
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Podnieś koło do góry, tylko porządnym lewarkiem, odpal silnik, wrzuć bieg i nasłuchuj. Ręczny i kliny pod koła.
    Przy okazji sprawdź łożysko koła.
    Czasami jakiś kamyk czy coś metalowego potrafi do klocka się wgnieść, śladów na tarczy nie masz żadnych? dobrze wewnątrzną stronę obejżyj.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  8. #7
    Mistrz pobocza Awatar Potek
    Imię
    Krzysiek
    Model
    PEUGEOT 407 SW
    Silnik
    2.0 HDI
    Od
    26 Jun 2008
    Mieszka w
    Kęty
    Cytat Zamieszczone przez Netoper
    Podnieś koło do góry, tylko porządnym lewarkiem, odpal silnik, wrzuć bieg i nasłuchuj. Ręczny i kliny pod koła.
    Tego nie robiłem, ale sprawdziłem tarcze i klocki w obydwu przednich kołach i wszystko ok, tarcze nie porysowane, klocki też sprawdzałem i nic nie było widać żeby coś wbite było. O co może chodzić z tym skręcaniem, i że wtedy też słychać to tarcie i to beż hamulca?

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Potek
    O co może chodzić z tym skręcaniem, i że wtedy też słychać to tarcie i to beż hamulca?
    Ja widzę 3 możliwości
    1 coś z tarcze/klocki
    2 łożysko
    3 coś z półosią.


    A zerknij czy może wyważnik nie obciera o zacisk
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar Potek
    Imię
    Krzysiek
    Model
    PEUGEOT 407 SW
    Silnik
    2.0 HDI
    Od
    26 Jun 2008
    Mieszka w
    Kęty
    Cytat Zamieszczone przez Netoper
    A zerknij czy może wyważnik nie obciera o zacisk
    Jak miałem podniesione auto i kręciłem kołem to nic nigdzie nie obcierało, tak że to chyba nie to.

  11. #10
    Moderator MKP
    -PRND21-
    Awatar SteelRat
    Model
    03 Wagon by Kleber
    Silnik
    V6+
    Opis
    six gear pack
    Od
    12 Mar 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    jednak moze zdejmij klocki i obejrzyj, u mnie wygladaly jeszcze ok, a przy hamowaniu slychac bylo dzwiek jakbys 2 cegly o siebie ocieral.. mialem pekniety klocek. fakt, ze tarcze i klocki juz mocno zuzyte tez, ale miesiac temu na przegladzie w normie sprawne
    ДИРЕКТОР ИНТЕРНЕТА
    Muszę mieć auto, by móc pracować, muszę mieć pracę, by móc utrzymać auto.
    Się nie ścigam, się tylko śpieszę, bo muszę zatankować.

    Rycząca BeSTyja wypustu trzeciego - Kleber Edyszyn

    A PARAGON MASZ?
    Mondi Mark One GLX bZdetec...
    GHIA'ad Krwista Bestyja czyli Mark Zwei bzDuratec -PRND21- z kuchnią
    - było minęło.

  12. #11
    Mistrz pobocza Awatar Potek
    Imię
    Krzysiek
    Model
    PEUGEOT 407 SW
    Silnik
    2.0 HDI
    Od
    26 Jun 2008
    Mieszka w
    Kęty
    Sprawa się wyjaśniła, faktycznie okazało się że klocek był pęknięty. Nie wiem jak to wczoraj patrzyłem ale dziś rozebrałem na spokojnie jeszcze raz. Klocki wymienione i jest oki.
    Dzięki za rady.

  13. #12
    Kursant
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    mondeo mk2
    Od
    22 Jun 2008
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski
    Witam i pozdrawiam! może ja z moim pytaniem podczepię się do tematu
    w moim mundku tarcze są już "cienkawe" ale nie porysowane klocki 3/4 grubości a przy zagrzaniu się hamulców (hamowanie z dużej prędkości tak huczy że wydaje się jakby chciało koło urwać -zaczyna drgać kierownica) przy hamowaniu na zimno małych prędkościach wszystko jest OK nawet przy pierwszym hamowaniu z dużej prędkości nic zbytnio nie można odczuć ale przy następnym hamowaniu (jak tarcze się zagrzeją) jest już tragicznie - i skuteczność hamulca jakby malała. Wiem że najlepszym rozwiązaniem byłoby wymienić tarcze i klocki ale nie chcę wymieniać jeśli się okaże że to nie to było przyczyną
    MONDEO MK II 98r 1.8 ZETEC HATCHBACK

  14. #13
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Jak dla mnie to ewidentnie koniec tarcz, cienkie, nagrzewają się i odkształcają.
    Zobacz jeszcze luzy na drążkach kierowniczych i na tulejach wahaczy
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  15. #14
    Kursant
    Imię
    Grzegorz
    Opis
    mondeo mk2
    Od
    22 Jun 2008
    Mieszka w
    Wodzisław Śląski
    luzów brak byłem na stacji diagnostycznej (na szarpakach) może faktycznie tarcze mogą być zbyt cienkie ale moim zdaniem jakby się odkształciły przy rozgrzaniu to na stałe i efekt zostałby na dłużej a tu przy zimnych hamulcach zjawisko nie występuje ale przyznaję rację (od początku podejrzewałem te nieszczęsne tarcze) jeszcze jedno pytanko gdzie jest w mundku regulacja ręcznego hamulca - pod autem nie ma śruby regulacyjnej, a środka jeszcze nie rozbierałem - ręczny trzyma tyle że lewarek dość wysoko trzeba zaciągnąć
    MONDEO MK II 98r 1.8 ZETEC HATCHBACK

Podobne wątki

  1. [MkIII] Mocne tarcie przy hamowaniu jak włącza się ABS
    By Lisner in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-04-2013, 12:44
  2. [MkIII] Tarcie z przedniej osi przy skręcaniu
    By mikeman in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-10-2012, 22:09
  3. [MkII] tarcie przy skrecaniu
    By tomascor in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-06-2010, 15:02
  4. [Tuning]Tarcie przodu przy skretach
    By Adamo991 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-03-2010, 15:01
  5. [MkI] Metaliczny dźwiek (tarcie) przy hamowaniu
    By adam_priva in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-06-2008, 21:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów