+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 39 PierwszyPierwszy 12345612 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 767
  1. #21
    Zielony listek
    Opis
    fort
    Od
    03 Mar 2009
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Nie lepiej było zamontować diodowe? Taki byłby mój wybór, jednak wolałem zastosować automatyczny włącznik świateł mijania dlatego, że światła do jazdy dziennej można używać tylko w określonych warunkach i wciąż trzeba załączać ręcznie mijania po zmierzchu, albo przy pogorszonej widoczności spowodowanej np. opadami atmosferycznymi.
    W przypadku AWS mijania ten problem nie występuje.
    MK1 1.8 TD

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Mistrz pobocza Awatar Gurgul99
    Opis
    Mondeo
    Od
    17 Aug 2008
    Mieszka w
    Opolskie
    Znajdź mi diodowe z homologacją w normalnej cenie

  4. #23
    Zielony listek
    Opis
    fort
    Od
    03 Mar 2009
    Mieszka w
    Dolny Śląsk
    Cena to rzeczywiście inna sprawa, ale coś za coś. Wg mnie estetyka "zwykłych" i diodowych to ziemia i niebo.
    A co w ogóle skłoniło Cię do montażu świateł do jazdy dziennej zamiast AWS mijania?
    MK1 1.8 TD

  5. #24
    Mistrz pobocza Awatar Gurgul99
    Opis
    Mondeo
    Od
    17 Aug 2008
    Mieszka w
    Opolskie
    Pierwsza i w sumie jedyna sprawa to stan odbłyśników - lampy były OK ale po rozebraniu okazało się że górna część lustra fabryczną świetność utraciła dawno. Zregenerowałem odbłyśniki a te lampy założyłem kosztem niecałych 50PLN. W tym miesiącu dolny wlot powietrza zabuduję siatką, lampy umieszczę nieco głębiej, później przyjdzie pora na wstawienie w lampę diody Cree lub ssc7 - skuteczność takiego źródła to około 900 lumenów (żarówka H7 ma 1500lm) przy prawidłowym wysterowaniu - tego nie mają żadne diodówki z allegro.
    Po co palić 2 x 55w jak można mniej ?
    Sztuka dla sztuki? Może, lubię się pogrzebać czasem w kabelkach.

  6. #25
    Pogromca zakrętów Awatar Krzychu32
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Lancia Kappa
    Silnik
    2.0 VIS 155KM
    Opis
    PB+LPG
    Od
    19 Feb 2008
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Cytat Zamieszczone przez Gurgul99
    W tym miesiącu dolny wlot powietrza zabuduję siatką, lampy umieszczę nieco głębiej, później przyjdzie pora na wstawienie w lampę diody Cree lub ssc7 - skuteczność takiego źródła to około 900 lumenów (żarówka H7 ma 1500lm) przy prawidłowym wysterowaniu - tego nie mają żadne diodówki z allegro.
    Jak to zrobisz to pochwal się i zarzuć jakieś foty.

  7. #26
    Niedzielny kierowca
    Imię
    Andrzej
    Opis
    Passat
    Od
    01 Sep 2008
    Mieszka w
    Nowy Sącz
    ja ostatnio mijalem jakies stare audi-mialo zalozone jakies proste LED i o dziwo swiecilo to bardzo jasno, na pewno nie bylo to nic markowego w stylu helli
    VW Passat B5fl...kiedys bylo MKII. Andrzej
    President Wilson + AT72 na uchwycie

  8. #27
    Moderator MKP
    -PRND21-
    Awatar SteelRat
    Model
    03 Wagon by Kleber
    Silnik
    V6+
    Opis
    six gear pack
    Od
    12 Mar 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    ja sie wstepnie napalilem na diodowe dzienne, w koncu pradu zuzywam od cholery, automat, czyli wciaz na hamulcu w miescie... a tu na dodatek regulator chyba swirneity, 13.7 miernik podaje
    gosciu na przegladzie mnie jednak od diodowych odganial, ze niby przepisow jakichs brak...
    a potem wyszlo, ze mam do roboty silnik, bo do tego lpg nie zaloze (bedziemy swapic, pewnie na 2.0) i ze opony sa przyczyna bicia na kierownicy i sciagania... ech... Mondi to skarbonka :> ale hamulce i zawieche mam juz cacy
    ДИРЕКТОР ИНТЕРНЕТА
    Muszę mieć auto, by móc pracować, muszę mieć pracę, by móc utrzymać auto.
    Się nie ścigam, się tylko śpieszę, bo muszę zatankować.

    Rycząca BeSTyja wypustu trzeciego - Kleber Edyszyn

    A PARAGON MASZ?
    Mondi Mark One GLX bZdetec...
    GHIA'ad Krwista Bestyja czyli Mark Zwei bzDuratec -PRND21- z kuchnią
    - było minęło.

  9. #28
    Pogromca zakrętów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    Cytat Zamieszczone przez SteelRat
    13.7
    NO to nie ma tragedii. moim zdaniem jest Ok choć mogłoby byc wyższe.

  10. #29
    Niedzielny kierowca Awatar Kaszub
    Imię
    Dominik
    Opis
    MkII 97' hb 2.0 + Cyklon B
    Od
    12 Dec 2008
    Mieszka w
    Kaszëbë
    Na forum ktoś wspominał że niektóre wersje mondeusza posiadają instalkę pod światła dzienne tylko brakuje przekaźnika(jaki) i (jakiegoś) rezystora
    czy ktoś potrafi to rozwinąć?

  11. #30
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Norbert
    Model
    2 x Insignia
    Silnik
    2.0 Cdti Biturbo,2.0 T
    Od
    09 Dec 2006
    Mieszka w
    Suwałki
    Cytat Zamieszczone przez Utylizator
    Na forum ktoś wspominał że niektóre wersje mondeusza posiadają instalkę pod światła dzienne tylko brakuje przekaźnika(jaki) i (jakiegoś) rezystora
    czy ktoś potrafi to rozwinąć?
    Pod aku jest wtyczka .Tam robisz zworkę albo rezystor wkładasz.Wkładasz przekaźnik w skrzynce w przedziale silnikowym i po włączeniu zapłonu masz włączone światła
    Było niezapomniane ST 200 i ST 220 , Vectra OPC ,Vectra C Combi 1.9 CDTI 178 koni , Astra J 1.6 T216 koni,Insignia 2.8 T 308 koni .Jest Insignia GSI oraz Edge biturbo

  12. #31
    Niedzielny kierowca Awatar Raz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    2006
    Od
    24 Feb 2009
    Mieszka w
    Katowice
    też się zastanawiałem, na tymi lampkami co ma kolega lecz do mk1 z racji bardziej kwadratowego wygladu niestety nie przypasowaly by mi, a to jedyne ktore nie sa wysokie jako iz wesemy bym mial 23cm nad zolem :/ a ledy by pasowaly tylko kwota jest z kosmosu (mowa o tych z homologacja), wiec już jakbym miał kupować to żarówkowe + 2 ledki
    „Wyłącz światła - włącz myślenie” DADRL

  13. #32
    Zielony listek
    Opis
    MONDEO MK3 TDCI 130KM 2001 r.
    Od
    10 Jul 2005
    Mieszka w
    pomorskie
    Cytat Zamieszczone przez norbi333
    Ale przepisy mówią ,że tylne również muszą być włączone
    Juz nie. Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury od dnia 20 czerwca 2009 roku, według polskiego prawa, wraz ze światłami do jazdy dziennej nie muszą być włączone tylne światła pozycyjne ( http://bezswiatel.ath.cx/docs/D20090639.pdf ).

  14. #33
    Niedzielny kierowca Awatar Raz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    2006
    Od
    24 Feb 2009
    Mieszka w
    Katowice
    no tak ale to dla pojazdow zarejestrowanych po dniu 31 grudnia 2009 czyli ci co już mają zarejestrowane auta to nie przysługuje :/ co też nie jest jasne bo nie pisze czy o chodzi o rejestrowane po raz pierwszy czy już któryś z kolei

    ogólnie to i tak bezsens bo jadący za tobą będą ci trąbić, że masz niewłączone światła :/
    „Wyłącz światła - włącz myślenie” DADRL

  15. #34
    Kursant
    Imię
    Krzysiek
    Opis
    MK2 2.5 automat kombi
    Od
    15 Dec 2005
    Mieszka w
    DLW Lwówek Śl.
    Przepis mówi, że w autach starszych może być wykorzystywana oryginalna instalacja do świateł dziennych, tzn. w tych mondkach, w których postojowe również się załączają to tak mogą jeździć, jak również te które mają tylko przód mogą jeździć.
    A ponieważ w mondkach montowano dwa rozwiązania, to nic nie stoi na przeszkodzie, by od dotychczasowych dziennych odłączyć postojowe i deskę.

    Osobny problem, to gdzie to rozłączenie znaleźć, podobno za schowkiem w kabinie, ale jeszcze nie rozpracowałem, a za wskazówki byłbym wdzięczny.
    MkII 2.5 kombi, 08.98, sekwencja KME, Ghia, automat,
    było: MkI 2.0 kombi '94, sekwencja BRC

  16. #35
    Niedzielny kierowca Awatar Raz
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.0 TDCi 130 KM
    Opis
    2006
    Od
    24 Feb 2009
    Mieszka w
    Katowice
    a moze by odrebna instalka ? poprzez przekaznik kiedy prad jest na dziennych przekaznik rozlacza obwod do przednich pozycji + zegary, a po przelaczeniu na mijanki automatycznie w/w swiatla beda sie zalaczac. troche rzezbiarsko to brzmi ale to juz o 98w mniej lacznie niz jechac standardowo na mijankach wiec znow spalanie maleje

    ewentualnie jeszcze podswietlenie schowka+ paneli swiatel, lusterek, szyb, nawiewu to juz znowu jakies 15w okolo mniej
    „Wyłącz światła - włącz myślenie” DADRL

  17. #36
    Niedzielny kierowca Awatar Virus500
    Imię
    Piotr
    Model
    Focus MK3
    Silnik
    1.6 TDCi 115 KM
    Od
    28 Jun 2007
    Mieszka w
    Juszkowo
    W 98r można było w sklepach elektronicznych kupić urządzenie do samodzielnego montażu wykorzystujące normalne lampy samochodu jako światła dzienne. Polegało to na impulsowym zasilaniu żarówki ( niewidzialne dla ludzkiego oka ) co w konsekwencji przekładało się na mniejszy pobór prądu i mniejszą jaśnością świecenia. Używałem tego w Facie Uno i w tej chwili używam również w swoim MDO. Po przekręceniu przełącznika świateł w prawo na pierwszą pozycję palą się postojowe , po przekręceniu kluczyka od stacyjki również w prawo świecą się mijania (dzienne ) ale poprzez ten układ. Pozostałe pozycje przełącznika działają bez zmian. Jeżdzę już od ponad pół roku na żarówkach Osram i jak do tej pory żadnych problemów z władzą , żadnej żarówki też nie musiałem wymieniać wbrew niektórym opiniom które sugerują mniejszą żywotność. W Uno również bez problemów przez około rok ( potem auto poszło do innego ) a jak pamiętam podczas pomiaru prądu wyszła oszczędność rzędu 50%. Lubię poprostu podłubać w elektronice a nie chciało mi się ingerować w stylistykę auta. Jeżeli ktoś będzie chciał luknąć na schemat elektroniki mogę podesłać.
    Pierwszy Mondek przez 7lat - MKI 1,8 16V 112PS 1995 HB , BRC Sequent24
    Drugi Mondek - MK III 2,0 TDCI 130PS 2005 HB
    Obecnie Ford Focus MK3 - 1,6 TDCI 115PS 2011 HB

  18. #37
    Mistrz pobocza Awatar Gurgul99
    Opis
    Mondeo
    Od
    17 Aug 2008
    Mieszka w
    Opolskie
    To ja z ciekawości i chęci podłubania poprosze na r5gato@o2.pl

  19. #38
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MK 2 kombi
    Od
    13 May 2009
    Mieszka w
    RMI
    Cytat Zamieszczone przez Virus500
    Jeżeli ktoś będzie chciał luknąć na schemat elektroniki mogę podesłać
    Z chęcią bym zerkną na ten schemacik, jak można to na ryzu91@poczta.fm

  20. #39
    Zielony listek Awatar damnie88
    Imię
    Damian
    Opis
    MKIII 2.0 tdci
    Od
    17 Sep 2009
    Mieszka w
    Głogów
    Też myślimy o montażu świateł do jazdy dziennej, ale takie listwy montowane do atrapy/grila to według mnie zbyt pięknie nie wygląda. A może takie rozwiązanie byłoby bardziej estetyczne, żeby takie listwy wmontować w halogen od przeciwmgielnych/przeciwmgłowych ? Taki szkic na szybko w windowsowym photoshopie



    Czy to będzie jeszcze gorzej wyglądało niż w przypadku montowania do atrapy ?

  21. #40
    Pogromca zakrętów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    Ale takie wsadznie diód to zbytnio homologacji miec nei będzie

Podobne wątki

  1. [MkIII] Nie gasnące światła do jazdy dziennej DRL
    By Dexterek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-10-2013, 21:27
  2. [MkIII] Światła do jazdy dziennej
    By krzych76 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-06-2012, 23:19
  3. [MkIII] światła do jazdy dziennej
    By przemek0113 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 04-02-2012, 22:16
  4. [MkII] Światła do jazdy dziennej.
    By magier76 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 07-09-2010, 13:36
  5. [MkII] Światła przeciwmgielne czy do jazdy dziennej...
    By EgzeCutor in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 16-03-2007, 06:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów