+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1
    Mistrz pobocza
    Opis
    Ford Galaxy
    Od
    28 Apr 2005
    Mieszka w
    Pabianice

    Awaria nagrzewnicy w mk1

    No i stało się :-( Pod samochodem kałuża płynu chłodzącego. Dolałem wody, zerkam pod auto a tam kap, kap sączy się płyn :-( Dojechałem do najbliższego warsztatu i diagnoza - leje się z nagrzewnicy. Mechanik zrobił tymczasowe obejście, zupełnie wyłączając nagrzewnicę z obiegu. Na razie jest ciepło ale niedługo przyjdzie jesień, zima i ogrzewanie przyda się. No i co drodzy koledzy poradzicie mi w tym temacie ? Mechanik mówił, że nagrzewnicę można zregenerować, pytanie czy jest sens. Kupno używki to ryzyko bo nie wiadomo jak długo wytrzyma, kupno nowej to pewnie majątek a grzać przecież trzeba.... Pomożecie ? :-)
    Moje modyfikacje: el.szyby x4, el. dach, trip, klima, wnętrze GHIA, przednia szyba podgrzewana
    A teraz jest Ford Galaxy 2,3 ghia automat lpg

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    waldemarz
    Gość
    Napewno uzywana czesc nie zawsze musi byc zla, poszukaj na szrotach i juz albo kup zamiennik.

  4. #3
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    Na pewno to musisz to rozebrać i wydłubać na zewnątrz. Później ocena czy do naprawy czy używana, czy nowa. ja bym używkę wstawił wcześniej ją oczyszczając. :metal

  5. #4
    Mistrz pobocza
    Opis
    Ford Galaxy
    Od
    28 Apr 2005
    Mieszka w
    Pabianice
    A orientujecie się może ile kosztuje używka i czy od mk2 będzie pasować (zawsze trochę młodszą można trafić) no i czy jest jeden typ nagrzewnicy czy zależy on od pojemności silnika (nie sądzę ale lepiej zapytać) czy rocznika ?
    Moje modyfikacje: el.szyby x4, el. dach, trip, klima, wnętrze GHIA, przednia szyba podgrzewana
    A teraz jest Ford Galaxy 2,3 ghia automat lpg

  6. #5
    waldemarz
    Gość
    Cytat Zamieszczone przez RockFord
    A orientujecie się może ile kosztuje używka i czy od mk2 będzie pasować (zawsze trochę młodszą można trafić) no i czy jest jeden typ nagrzewnicy czy zależy on od pojemności silnika (nie sądzę ale lepiej zapytać) czy rocznika ?
    Masz TUTAJ link na allego wlasnie dla ciebie.

  7. #6
    Niedzielny kierowca Awatar remik07
    Model
    SAAB
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    inny
    Od
    14 Jan 2005
    Mieszka w
    EL-Łódź

    regeneracja

    wymontuj i podjedź do firmy GRAPOW w Łodzi -na ul.Śląskiej (chyba nr 42),tam ocenią czy da się zregenerować czy nie , jeśli tak - to powinno kosztować od 40 do 200zł.Specjalizują się w naprawach chłodnic,klimy itp,pozdrawiam
    w mkp od 2003 do 2014
    Saab 9-3 SportKombi

  8. #7
    Mistrz pobocza
    Opis
    Ford Galaxy
    Od
    28 Apr 2005
    Mieszka w
    Pabianice
    Dzięki chłopaki za odpowiedzi. No to powiedzcie mi jeszcze czy jeżeli mechanik zrobił mi obejście nagrzewnicy to czy dam radę wyciągnąć ją bez korzystania z kanału ? Da się nagrzewnicę wyciągnąć od strony kabiny ?
    Moje modyfikacje: el.szyby x4, el. dach, trip, klima, wnętrze GHIA, przednia szyba podgrzewana
    A teraz jest Ford Galaxy 2,3 ghia automat lpg

  9. #8
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Ryszard
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 110 KM
    Opis
    Mondeo
    Od
    15 Jan 2005
    Mieszka w
    Warszawa
    A jak chcesz prze podłogę wyciągnąć tylko przez kabinę ale rozkręcania dużo

  10. #9
    Właśnie to przerabiałem, moja była zakamieniona.Teraz chodzi jak nówka.Wyjąc jest trochę dłubaniny ale nie jest tak żle.Nie wiem co zrobił ci mechanik , ale skoro zrobił obejście tzn.że masz już pominiętą nagrzewnicę z obiegu.W takim razie całą robota w kabinie.Odkrecasz boczki osłaniające nagrzewnicę od strony kierowcy i pasazera( na dole przy nogach ).Następnie odpinasz skówki plastikowe spinające górną część nagrzewnicy z dolną.Tę dolną po rozpołowieniu musisz jeszcze rozkręcic od dołu ( cztery wkręty od dołu ) i tu trzeba sie pogimnastykowac bo bardzo mało miejsca. Rozepnij cienki przewód podciśnieniowy prowadzacy do częsci silnikowej.Po rozkręceniu wyciągasz tę dolna czesc i wtedy masz miejsce aby tę drugą częsc z nagrzewnica obniżyć do podłogi i wyciągnąc na zewnatrz.
    Ps. nagrzewnicę używaną na Allegro widziałem za 50 zł.Trzeba sprawdzic czy nie dziurawa a takze czy nie jest zapchana kamieniem lub innym syfem

Podobne wątki

  1. [MkII] Hamulce awaria ! Pedał wpada w podłoge ! awaria hamul
    By ministerpl in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-03-2011, 21:10
  2. [TD MkI] Wąż od nagrzewnicy...
    By Johnny2 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-11-2010, 00:02
  3. [MkII] awaria dmuchawy-pierwsza awaria mondka
    By Ufo in forum Klimatyzacja i wentylacja
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-02-2007, 01:44
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-09-2005, 07:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów