+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 19 z 19
  1. #1
    Pogromca zakrętów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan

    [pytanie teoretyczne] Smarowanie turbosprężarki

    Witam,

    zastanawiam się w jaki sposób smarowana jest turbosprężarka w 1.8td??

    Ponadto do czego słuzy rura łaczaca rure przed turbosprezarka z pokrywa zaworów???

    Bedę wdzieczny za odpowiedzi

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Jak to jak jest smarowana ? Olejem silnikowym

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    Ale jak ten olej przepływa do turbosprezarki??

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar Exodos
    Opis
    Opel Omega 3.0 MV6
    Od
    04 Jun 2006
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Z otworu w bloku, którym płynie olej.

  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    czyli jak sie odkreci turbosprezarke to popłynie olej tak?? A po co jest ta rura od pokrywy zaworów do turbo??

  7. #6
    Kursant
    Imię
    Piotr
    Model
    Focus RS
    Silnik
    2,3, 350 KM, 340 Nm
    Od
    25 Jan 2007
    Mieszka w
    Radom
    turbosprężarki może nie odkrecaj bo będzie klopot a tą rurą to płynie powietrze bo taka jest zasada dzialania turbo doładowania - spaliny napędzają sprężarkę a ta tłoczy powietrze do kolektora dolotowego tym sposowbem zwiększa sie moc silnika to tak w skrócie , radzę pamietać bardziej o zasadach - nie wyłaczaj silnika zaraz po zakończeniu jazdy zwłaszcza ostrej - odczekaj przynajmniej minutę bo właśnie nie będzie tego smarowania a bez smarowania nie pojedziesz nie tylko samochodem.......??????.
    PeKa

  8. #7
    Pogromca zakrętów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    Chodzi mi o ta rure co odchodzi od pokrywki zaworów i jest podlaczona do rury od filtra tuz przed turbo-po co??? Jaka droga płynie olej do niej??? Czy jest dodatkowa pompa oleju???

    O tym ze nie wyłaczac to wiem-zawsze pamietam o tym.

  9. #8
    Ta rura odprowadza opary oleju z silnika (układ przewietrzania komory zaworów) jednakże ze względów ekologicznych opary muszą zostać spalone przez silnik i dlatego rura ta podłączona jest od wlotu turbiny (pomiędzy turbiną a filtrem powietrza) takie samo rozwiązanie jest chyba w aucie, niezależnie czy benzyna czy diesel. A co ciekawe ślady oleju w turbinie i w intercoolerze nie koniecznie spowodowane są cieknącą turbiną - olej bardzo często pochodzi z tej właśnie rurki. Tylko nie jestem pewien czy tą rurkę można tak bezkarnie zaślepić lub poprostu wyprowadzić na zewnątrz bo jeśli się ją zaślepi to jak wtedy będzie z przewietrzaniem komory zaworów i czy przypadkiem te opary oleju nie smarują trochę łopatek turbiny po zimnej stronie?

  10. #9
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Rafał
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    nie wiem czy o tym samym mowimy,.masz na mysli odme?Jezeli tak to odma musi byc zalozona tak jak jest.Jezeli np. policja zauwazy odpieta odme moze zabrac dowod rejstracyjny.Kiedys odme zdejmowano jak juz silnik ledwo zipal i byly przedmuchy na cylindrach.Wtedy wlasnie spaliny uniemozliwialy prawidlowa prace silnika i odma szla w dol auta.Kiedys widzialem auto ,w ktorym przez odme dymilo jak z rury wydechowej)))
    a z rury zadnego dymka za to nie bylo widac)
    Odma to odpowietrzenie skrzyni korbowodowej
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    Był MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  11. #10
    Raczej nie chodzi o odme. Na chłopski rozum działa to tak: z dolu silnika leci jedna rurka do porywy zaworów ale z pokrywy zaworów gdzieś to powietrze musi wyjść więc jest druga rurka, która to powietrze doprowadza do wlotu powietrza do silnika żeby całe te opary zmieszać z czystym powietrzem i spalić w silniku. I chodzi o tą drugą rurkę - łączy pokrywę zaworów z grubą rurą idącą od filtra powietrza do turbiny. Ta rurka ma za zadanie odprowadzenie oparów z silnika.

  12. #11
    Pogromca zakrętów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    Własnie o ta rurke mi chodziło. Już rozumiem do czego ona słuzy. Dziekie za dokładne informacje na ten temat.

    To moze wie ktos jak jest smarowana turbosprezarka (najlepszy byłby sposob tłumaczenia jaki zaostosował Grig)

  13. #12
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Rafał
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    A pokaz mi auto ,gdzie sa rurki z dolu silnika.Ja takich nie widzialem,choc moze sa.Przeciez odpowietrzenie odbywa sie kanalami w bloku silnika.Np. w 205 tce nie masz zadnych rurek,a w bloku silnika masz duze dziurska.Widac je nawet jak sciagniesz dekiel od zaworow.Dopiero z dekla idzie rurka do calych tych plastkow od filtra i Bog wie jeszcze czego.
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    Był MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  14. #13
    Pogromca zakrętów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    w fiacie tempra miałem odpowietrzanie rurką na wierzchu z dołu bloku silnika do pokrywy zawarów. tutaj jest podobnie najwyrazniej.

  15. #14
    A pokaz mi auto ,gdzie sa rurki z dolu silnika.
    Ależ proszę bardzo, poniżej zdjęcia silników gdzie takie połączenia widziałem. Strzałki czerwone pokazują połączenie bloku silnika z głowicą a zielone strzałki pokazują wyjście oparów z silnika i przekazanie je do zmieszania z czystym powietrzem a następnie spalenia w silniku.
    Klikniecie na zdjeciu otworzy je w nowym oknie - lepiej widać bedzie szczegóły

    Ford Mondeo 1.8 TD zarówno MKI jak i MKII



    Opel Vectra 1 silnik 2.0 8V (C20NE) benzyna



    Opel Astra F silniki zarówno 1.4 i 1.6 (C14NE X14SZ X16SZ) benzyna - widok z góry



    Widok z tyłu, słabe zdjecie ale widać całe to połączenie



    A wracając do pytania kolegi

    To moze wie ktos jak jest smarowana turbosprezarka
    W mondeo MKI i MKII turbina zarówno smarowana jak i chłodzona jest olejem silnikowym, chociaż trochę chłodzenia dostaje przez IC ale główne chłodzenie realizowane jest przez olej silnikowy.


    strzałki pokazują miejsca podłączenia przewodów olejowych (zasilanie i powrót)

    A wracając do odmy to znam to z silników Opla bo tylko takie samochody w mojej rodzinie do niedawna występowały i powiem wam ze opel troche dał ciała z odmą. W tych silnikach jest taki problem, ze w zimie w oleju silnikowym robi się maź taki jakby majonez. Spowodowane jest to wodą w oleju, która nie może odparować. Większość mechaników za głównego winowajcę takiego stanu podaje uszczelkę pod głowicą, ale wina na szczęście jest gdzieś indziej. Jak pisałem wcześniej opary z bloku silnika lecą kanałami wewnątrz bądź rurkami na zewnątrz do głowicy lub pokrywy zaworów a następnie stamtąd poprzez kolejną rurkę doprowadzane są do dolotu i pomieszane ze świeżym powietrzem ulegają spaleniu w silniku. Tylko że po drodze dobrze byłoby z tych oparów odebrać olej bo poco ma on ulegać spaleniu. I tak w pokrywie zaworów umieszczony jest metalowy filtr siatkowy aby opary lecące z dołu silnika były przefiltrowane z oleju. Filtr ten (w sumie to taki pakiet kilkunastu sitek) z czasem zasyfia się do tego stopnia że już nic przez niego przelecieć nie może i całe te opary razem z parą wodną krążą w silniku i robi się masło. Taki przypadek miałem w corsie jak ja kupiłem, na odpalonym silniku dmuchał przez korek wlewu oleju a na jesień zrobił się majonez pod korkiem. Przy wymianie oleju zdjąłem pokrywę zaworów rozkręciłem plastiki wewnątrz i wyjąłem filtr - był dobrze zawalony ale moczenie kilka godzin w ropie i drapanie szczotką drucianą poszczególnych sitek dało wymagany efekt. Więcej już nic nie dmuchało przez korek - bo opary miały ujście przez czysty filtr i więcej już majonezu nie widziałem. trochę się rozpisałem ale może to komuś pomoże.

  16. #15
    Pogromca zakrętów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    Wielkie dzieki za wytłumaczenie mi całego schematu smarowania. Ciekawie sie czytało. Mam nadzieje ze innym sie to takze czyta. Pozdrawiam i jeszcze raz dzieki za konkretne i szczegółowe info

    pozdrawiam

  17. #16
    Zielony listek
    Imię
    marcin
    Opis
    mondeo mk2 kombi td 98
    Od
    29 Mar 2009
    Mieszka w
    szczecin
    a powiedzcie mi,
    czy dając filtr od odmy do dolotu powietrza turbiny zatrzymam ten olej, żeby nie zasyfiał mi turbo... czy dając taki szczelny filtr nie dający dojśc powietrzu to czy przypadkiem się szybko nie zasyfi... a jak dam taki filtr który zakończę odmę i nie podłączę do dolotu powietrza tylko tu także dam filtr, to czy wzrośnie dolot powietrza dla turbiny? wzrost czy spadek mocy, czy spadek ciśnienia w komorze silnika...

    czy to już będzie lewe powietrze?

  18. #17
    Pogromca zakrętów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    Cytat Zamieszczone przez adlerek
    zatrzymam ten olej
    Nie....tam jest takie cisnienie że sitko nie zatrzyma oleju. Nawet jakby było niskie ciśnienie to i tak sitko jest po to żeby zatrzymac zanieczyszczenia.

    Dodano po 1 min.:

    Nie przejmuj sie tym że tam olej do dolotu leci. Normalna psrawa w silnikach turbodoładowanych i nei ma sie co przejmowac. No chyba że dużą częśc oleju poprzez to tracisz. mi w normalnej eksploatacji po mieście ni ubywa oleju. Dopiero jak trasa, cały czas wysoka predkośc obrotwa silnika (ok3000) to wtedy oleju ubywa.

  19. #18
    Zielony listek
    Imię
    marcin
    Opis
    mondeo mk2 kombi td 98
    Od
    29 Mar 2009
    Mieszka w
    szczecin
    to jest luz... a martwi mnie inny problem...
    a mianowicie ucieka mi płyn wspomagania kierownicy... jak dzisiaj wlazłem pod spód to tak jakby od spodu...na spodzie pod pow wszystkimi tymi sprężarkami, itp. mam olej, ale nie widzę któredy ubywa, ubytek, było na maxa 3 tygodnie i jest w połowie miarki...
    dwa jak ma nie szczelną sprężarkę, to co nakręcają paski, też coś zacieka...może stąd częste włączanie się sprężary?

  20. #19
    Pogromca zakrętów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    Kurcze tak żeś pokręcił sprawe że nic nie kapuje jest pare miejsc głównie gdzie może leciec płyn od wspomagania: łaczenie pompy wspomagania z wężami, rurki przy maglownicy (znów łaczenie), nieszczelnośc w maglownicy oraz nieszczęsna chłodniczka tegoż płynu-wrażliwy element. Zobacz czy czasem w okolicach chłodnicy nie jest mokro od oleju.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 09-02-2015, 19:48
  2. [MkII] Rozważanie teoretyczne Stag 300...
    By Rogaleskoo in forum LPG
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 04-07-2010, 14:09
  3. [MkII] pytanie czysto teoretyczne
    By blady1 in forum LPG
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-06-2009, 14:31
  4. [MkI] Szyberdach-pytanie teoretyczne
    By blitz04 in forum Nadwozie i wnętrze
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-07-2008, 10:49
  5. [MkI] Pytanko teoretyczne o sterowanie pompą benzynową
    By Henryk in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-12-2005, 17:44

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów