Zobacz wyniki ankiety: Jaka instalacja LPG

Głosujących
571. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • II - tradycyjna (z mikserem)

    113 19.79%
  • III - wtrysk gazu w fazie lotnej (1 wtryskiwacz gazu na 4 cylindry)

    19 3.33%
  • IV - wtrysk gazu w fazie lotnej z oddzielnym wtryskiwaczem na każdy cylinder

    400 70.05%
  • V - wtrysk gazu w fazie cieklej

    39 6.83%
+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 12 1234511 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 233
  1. #1

    Jakie instalacje LPG do Mondiego

    Pojawiaja sie ciagle pytanie o to, jaka instalke LPG wybrac, jakie mamy w naszych Mondkach. Moze wyznacznikiem jaka wybrac instalke, moglaby byc jej popularnosc wsrod grona posiadaczy furaczy - Mondeo :metal
    Do generacji i nazwy instalki doddajcie tez jakie macie serce w mondim.

    U mnie akurat jest oryginalna (bo chyba nikt jej tu nie mam) instalka:
    IV gen, Emmegas TSI-03, silnik 1.8 16V 93r.

    Jakby ktos chcial zobaczyc, co to takiego, to podaje link http://www.emmegas.pl/polski/lpgsikits_p.html
    Szopen
    ---------------------------------------------------
    MkI 1.8 16V '93 / LPG

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Od
    18 Apr 2005
    Mieszka w
    CB-Bydgoszcz
    Wyznacznikiem chyba zawsze będzie to, kto ile może na instalację przeznaczyć pieniędzy, a nie jej popularność.

    Ja mam instalację IV gen. o nazwie Stella polskiej firmy Elpigaz.
    Black Panther Kombi + ramki

  4. #3
    Cytat Zamieszczone przez tokocz
    Wyznacznikiem chyba zawsze będzie to, kto ile może na instalację przeznaczyć pieniędzy, a nie jej popularność.
    Nie mowie, ze nie masz racji, ale majac wygospodarowana kase na instalke, mamy dylemat co wybrac. Wiemy mniej wiecej za ile ale nie wiemy jaka i po to ta ankieta. :metal
    Szopen
    ---------------------------------------------------
    MkI 1.8 16V '93 / LPG

  5. #4
    Niedzielny kierowca
    Od
    18 Apr 2005
    Mieszka w
    CB-Bydgoszcz
    No więc jak już wygospodarujesz kasę na np. sekwencję to przydałaby Ci się ankieta jakiej firmy sekwencja. W końcu zazwyczaj są wahania między II i IV generacją.

    Wiem, wiem, trochę się czepiam. Sorry już nie będę.
    Black Panther Kombi + ramki

  6. #5
    Ja nie uwazam, ze sie czepiasz :metal Forum jest od tego wlasnie, aby podyskutowac, wymienic poglady, itd.
    Ta ankieta + wypowiedzi (jesli kazdy wypowie sie co zalozyl dokladnie do swojego mondka) powinna pomoc, podpowiedziec, ktora gen i jaka firma.

    Ankieta i wypowiedzi nie pomoga wypowiadajacym sie, bo my juz mamy LPG :metal , ale nie widze powodu, dlaczego by nie pomoc tym, co chca oszczedzac na i jeszcze nie maja LPG
    No to czas na
    Szopen
    ---------------------------------------------------
    MkI 1.8 16V '93 / LPG

  7. #6
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    1.8 125 KM
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    legnica
    duzo tez zalezy od tego ile kto jezdzi i kiedy się zwruci bo chodzi chyba o oszczednosc :metal
    MK2 2,0 99 lpg agis

  8. #7
    zdzisiu
    Gość
    witam
    jestem nowy na forum :P
    jestem zainteresowany instalacja gazowa do mondeo '97 liftback, prosze o podanie mi jakis szczegolow, ch odzi mi co i jak, gdzie i za ile

  9. #8
    Cytat Zamieszczone przez zdzisiu
    witam
    jestem nowy na forum :P
    jestem zainteresowany instalacja gazowa do mondeo '97 liftback, prosze o podanie mi jakis szczegolow, ch odzi mi co i jak, gdzie i za ile
    Czlowieka juz nie widac na forum. Wpadl, jeden post z pytaniem i uciekl, bo nie uzyskal odpowiedzi. Ja zakladalem ponad rok temu instake i nie bardzo moglem pomoc, poza tym "gdzie i za ile" to trzeba kogos z pobliskiej miejscowosci.

    Poza tym minal miesiac i cisza Niby kilka osob wzielo udzial w ankiecie, ale malo kto chce sie pochwalic szczegolami instalki. Nie byloby wtedy takich pytan. Ale coz, moze cos sie zmieni, tak jak zmienia sie wlasnie KLUB. :metal Moze nie bedzie tajemnica jakich instalek uzywaja mondziarze w swoich bolidach.
    Szopen
    ---------------------------------------------------
    MkI 1.8 16V '93 / LPG

  10. #9
    Zielony listek
    Imię
    wojtazz
    Opis
    Dodge Caravan 3,3v6
    Od
    12 Sep 2005
    Mieszka w
    Hel-Ełk-Gąski

    jaka instalka

    ja założyłem do swojego mondka 1,8 '96 instalację 4 generacji firmy DTGas na podzespołach różnych firm a skłoniło mnie do tego przeczytanie o instalacjach gazowych w gazecie Auto świat z wkładką o gazie. Pali mi 10 na 100. Jeżeli ktoś chce poczytać więcej o tej instalacji to polecam stronę http://dtgas-system.com.pl/

  11. #10
    Znawca leśnych tras
    Imię
    Rafał
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    A ja uwazam,ze wylozenie takiej sporej kasy na sekwencje to wyrzucenie pieniedzy bloto.To jest moje osobiste zdanie.Cena gazu szaleje ,a i czas pokazal,ze II gen dobrze sie sprawuej.Moj tez pali srednio 10l na 100km.Poza tym prostota IIgen. tez ma swoje zalety.A to cale gadanie o strzelaniu itd. tooo......tak samo jak by sie jezdzilo na lysych oponach czy wykonczonych amorkach,albo hamulcach...zwieksza prawdopodobiensrwo uszkodzen.Jak wszystko gra w aucie to II gen bedzie dzialac.Zaznaczam,ze jest to moje prywatne zdanie i nie chce rozpetac wojny na forum.
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    Był MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  12. #11
    Niedzielny kierowca
    Opis
    Volvo V70
    Od
    25 Dec 2005
    Mieszka w
    Wrocław
    Sześć!
    Ja mam taką jak tokocz -IV gen. Stella Elpigaz-u. Wcześniej w Renault Thaila miałem frimowaną też przez Elpigaz holendereską(AG SGI) instal IV gen.- chyba jeden z pierwszych systemów sekwencyjnego wtrysku dostępnych w Polsce - i byłem z niej b. zadowolony. Chciałem założzyc ten sam typ do mondka ale te instalacje(głownie komp) są fabrycznie skonfigurowane do konkretnych modeli silników i do zeteca 2.0 nie było , więc gaziarz zaproponował Stellę (do 1.8 chyba było AG SGI - warto sprawdzić).
    Przez rok zrobiłem na Stelli 15kkm i ogólnie mówiąc jestem zadowolony - żadnych problemów za które mógłbym winić inst. Różnica w mocy i momencie wyrażnie wyczyuwalna ale do zaakceptowania. Tankuję na 1 stacji, jeżdzę prawie wyłącznie po mieście, nie po emerycku ale i nie palę gum a on pali -w lecie z klimą czy w zimie- 12-13.

  13. #12
    Niedzielny kierowca Awatar elmo
    Od
    27 Oct 2005
    Mieszka w
    OP - Opole
    ja do swojego mk1 1.8 16v zaciagnalem i splacam sekwencje brc i hula jak dziki
    [Mk I] [1.8 BRC Rail Sequent 24] Liftback Tuormaline Green
    Z pozdrowieniami pIoTReK
    Najczęściej spotykany na trasie Opole - Toruń

  14. #13
    Kursant
    Imię
    Włodzimierz
    Opis
    Ford Mondeo combi 1999
    Od
    27 Sep 2005
    Mieszka w
    Bogatynia-dolnośląskie

    Gaz-jaka inst.?

    Ja posiadam gaz już 4-miesiąc-Seq.24 BRC-rewelacja,tak jak już pisałem wcześniej ;w trasie pali 8-8,5 l (nawet jak są mrozy),po mieście,na krótkich dystansach(2-3 km)teraz w zimie-11 l.
    Do tego chcę powiedziec przyszłym ;gazownikom;jest to instalacja ,,bezobsługowa,,pełna automatyka,do nas należy tylko tankowanie i nic więcej(oczywiście oprócz jazdy),jeżeli chodzi o spadek mocy i dynamikę-----prawie niezauważalny-----tylko przewrażliwieni będą szukac /mocy/.
    Fakt,cena tej instalacji 3.500 zł,czyli się zwróci-przy dzisiejszych cenach-i rocznej jeździe ok.12-15 tys.km--po 2-2,5 roku
    Pozdrawiam i dużo optymizmu i wiary w MONDKA

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar Harob
    Imię
    Tomek
    Opis
    MKIII 2.2 TDCI
    Od
    23 Jan 2006
    Mieszka w
    Tomaszów Maz.
    Od ponad 7 miesięcy posiadam instalację II-giej generacji i musze przyznac ze jestem bardzo zadowolony. Spadek mocy moim zdaniem jest niezauważalny, żadnych strzałów, spalanie do 12l na mieście. Nie żebym był przeciwnikiem sekwencji ale uważam że do auta z 1993 roku z przebiegiem ponad 200tys km nie warto inwestować 3500 PLN na gaz bo nie wiadomo jak to długo jeszcze pojeździ. Ja dałem za instalację 1800 PLN. Gdyby auto było młodsze wtedy pomyślałbym nad sekwencją.
    MKIII 2.2 TDCI Titanium ST
    poprzednio:
    MKII 1.8 TD GHIA kombi silver ST200 BodyKit
    jeszcze wcześniej:
    MKI 1.6 16V + LPG kombi

  16. #15
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MK I
    Od
    02 Mar 2005
    Mieszka w
    Namyslów
    Cytat Zamieszczone przez elmo
    ja do swojego mk1 1.8 16v zaciagnalem i splacam sekwencje brc i hula jak dziki

    mam to samo

  17. #16
    Kursant
    Od
    23 Jun 2005
    Mieszka w
    Tarnobrzeg/Rzeszów
    No własnie i tu jest odwieczny problem z instalacją gazową posiadam autko (patrz opis) i prosiłbym Szanownych kolegów o pomoc jaka załozyc instałke oczywiscie kasy nie mam za duzo i zalezy mi na mamonce jezdze nie przekraczajac 100 wiec i duzo mi nie je samochodzik ale gazik by sie przydał...pomozcie
    MKI 2.0 Ghia, 93 B+G

  18. #17
    Niedzielny kierowca
    Od
    08 Feb 2006
    Mieszka w
    Iwaniska - świętokrzyskie
    Mam sekwencję stag 200, cena 2600 zł. Jak sie dobrze rozejrzysz to możesz w tych pieniądzach założyć albo staga albo diego KME albo sirocco (bliźniacza do diego). Oczywiście wyznacznikiem jaką masz założyć instalacje może być wartość samochodu. Nie musisz płacić od razu 3500 jak piszą koledzy, ceny instalek bardzo spadły, a listwy wtryskowe i tak są w polskich instalacjach albo valteka albo matrixa (matrixy są szybciutkie ale nieraz lubia się zapychać), polskie sterowniki mają naprawdę duże możliwości regulacyjne no i sam sobie jeszcze możesz w nich pogrzebać bo oprogramowanie jest udostępnione. Moim zdaniem lepiej dołożyć te 800zł i mieć spokojną głowę, auto na gazie i benzynie jeździ bez różnicy, odpadają regulacje no i oczywiście licz sie z tym że przy II gen. osiągi na benzynie tez Ci spadną. U mnie auto śmiga super i pali średnio 10l. Mondeo MK1 2.0 kombi.
    Mk I 2.0 Ghia Turnier sekwencja stag 200

  19. #18

    lpg

    witam. jestem calkiem swiezym posiadaczem mondiego z 1997 benzyna 1.8 tu pojawia sie moje pytanie: jaka instalacja nadaje sie do tego auta. kolektor jest (tak mi sie wydaje) z tworzywa.

  20. #19
    Kursant
    Od
    14 Apr 2006
    Mieszka w
    Piasek, Pszczyna, Tychy
    Witam!

    Posiadam Mondka z gazem. Oto dane techniczne: pojemnosć 1.6, plastykowy kolektor, instalka II generacji założona w holandi w dniu zakupu w 1994 (tak wynika z papierów), a składa sie z butli 80 l w bagażniku tj ok 65 l gazu co daje zasięg ok 700 km (zajmuje sporo miejsca w sedanie, ale i tak nie jedno sie zmieści (dwa koła 14")), zaworki, reduktor landirenzo, komputer eurogas.
    Wszystko to kula się na 15" kołach i całkiem żwawo. Spalanie ok 10l - max jakie notowałem to 10,7 (raczej go nie oszczędzam kręce 3000-4000, czasem i do końca jak potrzeba)
    Jestem 4-tym właścicielem tego autka i na liczniku ma 180kkm, ile jest nakulane naprawde nie wiem.
    Jak na przebieg i fakt, ze gaz towarzyszy mu od pierwszych kilometrów to uważam, ze jest dobrze. Jedyny problem z jakim się borykam to brak możliwości podpięcia pod komputer gazu - może jakis sposób kodowy, ale nikt nie ma do niego instrukcji.
    Czasem mam problemy po przełączniu na gaz, bo gaśnie, ale to wina tego, ze na benzynie też mu czasem obija. Jak uzyska temperature to juz lux.
    Aha mam też pewne modernizacje dolotu tj. zasyzanie ciepłego powietrza u mnei zostało usunięte, a w zamian mam zawór zwrotny przeciw wybuchowy (taki metalowy grzybek). Poprzedni właściciel twierdził, że czasem było słychać, jak to działa, ale ja nic takiego nie zauważyłem.

    Jeżeli komuś rozjaśniłem stuacje w związku z instalką, kolektorem do sie ciesze
    Mam też Clio na gaz i tam jest landirenzo też (instalka II gen. ale nowa) i tam śmiga, aż miło (przełańam na gaz zaraz po odpaleniu i nic nie przygasa)

    Jedyny bajer ten instalacji to działajacy zamienie wskaźnik poziomu benzyny gazu (na benzynie pokazuje poziom paliwa, a na gazie gazu)
    Tego z tego co wiem nie montują u nas, bo nie chcą sie bawić.

    Warto przejść na gaz, ale tylko pod warunkiem, ze będzie mógł sie zwrócić to jest po jakieś 25 000 km - dużo jeździsz warto, jak mało np zameirzasz przejchać nim 30000 km to lepiej oszczędnie na benzynie jeździć. Z moich wyliczeń wynika oszczędnosć ok 4-8 zł na 100 km względem benzyny, ale za to trzeba dbać o przewody (nam przypadek z laguny rozerwania obudowy filtra pow) filtr powietrza i świece, poza tym trzeba czasem zatankować PB, bo rozruch i kilka chwil to odpowiedniej temp w moim przypadku wymaga PB.
    Z mojego przykładu widać, ze gaz nie wpływa na silnik, (używam półsyntetyka z orlenu :P), jednak różnie moze sie zdarzyć.
    Naj ważniejsze, jak rano sie wstaje to cena nie rośnie (po zimie spada, bo miesznka gazu jest inna) benzyna jak wiadomo tylko drożeje

    Pozdrawiam
    Arek
    MkI '94 1.6 LPG EUROGAS, klima, elektryka

    I świat się kręci na 15"

  21. #20

    lpg

    nio troche pomogles. poczytalem troche jeszcze o tym w innych "mediach", popytalem gazownikooff i wystarczy dobrze zalozona II-ka. zaloze, pokulam sie i dam znac jak to hasa. pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [MkI] jaki gaz do mondiego mkI 1.8
    By luki3410 in forum LPG
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-02-2011, 12:45
  2. [MkIII] wewnętrzna dolna strona drzwi - słaby punkt mondiego
    By grzybsonek in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 13-04-2008, 22:38
  3. [MkII] Jakie oponki na DOTZ Daytona 7x17 do mondiego
    By stallone21 in forum Tuning
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-12-2006, 20:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów