+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 20 z 27
  1. #1
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    11 Aug 2007
    Mieszka w
    Kraków

    [MkI]Hak Holowniczy -pytania

    Witam,zamierzam załozyć sobie hak i teraz prosze o porady. Jakiej firmy najlepiej szukać (chciałbym już kupić z odłączaną końcówką),jaki orientacyjnie jest koszt zakupu i gdzie najlepiej kupić,aby był korzystny stosunek ceny do jakości i gdzie ewent. zakładać (jakieś propozycje warsztatów), a może samemu? Auto hatchback. Wszystkie moje pytanka odnoszą się do Krakowa. Dzięki za info. Pzdr.
    Andrzej

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MK 2 kombi
    Od
    13 May 2009
    Mieszka w
    RMI
    Ważne jest to, żeby kula haka holowniczego była demontowana, bo tego wymagają przepisy. Należy pamiętać, że kiedy jedziemy bez przyczepy, kula musi być zdemontowana. W tańszych urządzeniach, żeby to zrobić, trzeba odkręcić mocujące go śruby, w droższych robi się to automatycznie. Te ostatnie haki ze względu na ich cenę polecamy tym kierowcom, którzy przyczepkę zapinają często.

    Znaleziony fragment artykułu w google.

    A jak ma się sprawa z fabrycznymi hakami zamontowanymi przed wejściem przepisów w życie???
    Konieczna jest zmiana haka???

  4. #3
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    Cytat Zamieszczone przez Ryzu
    w droższych robi się to automatycznie.
    mozna je sobie w ... wsadzic, mialem dwa takie z automatycznie zdejmowana koncowka, po roku nie dalo sie juz tego rozebrac i hak byl nie demontowalny Ale przepisy sa jakie sa.

    Cytat Zamieszczone przez Ryzu
    A jak ma się sprawa z fabrycznymi hakami zamontowanymi przed wejściem przepisów w życie???
    Konieczna jest zmiana haka???
    nie, prawo nie dziala wstecz, a w dowodzie masz wbita pieczatke o montazu haka wiec i jest data o ile pamietam

    Cytat Zamieszczone przez andrzej1963
    gdzie najlepiej kupić,aby był korzystny stosunek ceny do jakości i gdzie ewent. zakładać
    najlepiej kupic u tych co zakladaja, najmniej problemow, bo w razie problemu Ci powiedza, Panie Pan zes se to kupil wiec nie miej Pan do nas pretensji ze cos jest nie tak Samemu raczej nie mozna zakladac bo musisz miec wbita pieczatke w dowod o montazu haka (kwestia bezpoieczenstwa) jak tego nie masz, nie mozesz teoretycznie ciagnac przyczepki, praktycznie jedziesz gdzie zakladaja haki i za mala oplata wbija Ci ta pieczatke

  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar Sławomir
    Model
    s-max mk2, c-max,mondeo
    Silnik
    tdci,tdcii,tddi
    Od
    05 Sep 2006
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry/Strzelin
    Hmm... Sam możesz zamontować,musisz potem jechać na stację diagnostyczną (koszt przeglądu u mnie 35 zł.),dostajesz zaświadczenie o przeglądzie haka (tabliczka znamionowa i instalacja),z którym idziesz do swojego wydziału komunikacji i tam wbijają Ci w dowód adnotację.
    Co do haka to najlepiej kupić orginalny,chodzi o spoasowanie.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
    ​Szachownica garage










  6. #5
    Pogromca zakrętów Awatar 1olek
    Opis
    MKII 2.5 Ghia Kombi '97, MKIII 1.8 ZETEC Sedan '02
    Od
    23 Mar 2008
    Mieszka w
    Dublin
    Cytat Zamieszczone przez slawciu
    Hmm... Sam możesz zamontować,musisz potem jechać na stację diagnostyczną (koszt przeglądu u mnie 35 zł.),dostajesz zaświadczenie o przeglądzie haka (tabliczka znamionowa i instalacja),z którym idziesz do swojego wydziału komunikacji i tam wbijają Ci w dowód adnotację.
    dzieki za sprecyzowanie, ja opisalem sytuacje z przed kilku ladnych lat, teraz sie troszke zmienilo ale sens ten sam

  7. #6
    Niedzielny kierowca
    Opis
    MK I
    Od
    02 Mar 2005
    Mieszka w
    Namyslów
    To i ja się troszkę podpytam przy okazji jak to jest czy hak do 93 to ten sam hak co 96 ? wszystkie wyczerpujące odpowiedzi i wyjaśnienia mile widziane to powinno pasować tak --
    http://www.allegro.pl/item670587129_...nalny_hak.html

    pewnie i tak poszukam jeszcze w swoich okolicach ale zanim się zdecyduje wole dopytać .

  8. #7
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    11 Aug 2007
    Mieszka w
    Kraków
    A jeszcze "odgrzeję" temat-czy w MK I montaż haka odbywa się za "pomocą" m.in. wiercenia jakichś dodatkowych dziur czy odbywa się to bezbólowo tzn. tylko przez przykręcenie go (haka) do jakichś konkretnych podzespołów auta? Dzięki za informacje.
    Andrzej

  9. #8
    Wszystko w tym linku : http://www.brink.eu/trekhaak.php?lid...r=189900&tid=3 po kliknięciu w Manual towbar.

    Pozdrawiam

  10. #9
    słuchaj kolego ogolnie powinny być otwory przewidziane przez producenta ale jest też możliwość wiercenia jeżeli bedziesz zainteresowany jeszcze hakami to pisz na e-maila fordclub@o2.pl mam dostęp do haków więc mogę Ci podesłać instrukcję albo zdjęcia
    pozdrawiam

  11. #10
    Pochłaniacz prostych
    Model
    Inny
    Silnik
    Inny
    Od
    11 Aug 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Barto1811
    zainteresowany jeszcze hakami to pisz na e-maila fordclub@o2.pl mam dostęp do haków więc mogę Ci podesłać instrukcję albo zdjęcia
    dzięki za oddzew,szczerze mówiąc do chwili obecnej nie miałem jakoś czasu,aby hak załozyć,wię bardzo chętnie "przygarnąłbym" instrukcję oraz zdjęcia. Możesz przesłać mi to na e-maila: andrzejkuch63@interia.pl
    Pzdr.
    Andrzej

  12. #11
    Niedzielny kierowca Awatar Kaszub
    Imię
    Dominik
    Opis
    MkII 97' hb 2.0 + Cyklon B
    Od
    12 Dec 2008
    Mieszka w
    Kaszëbë
    A co w wypadku gdy kupuję oryginalny hak forda bez demontowalnej kuli zakładam i jadę na przegląd?

  13. #12
    Pochłaniacz prostych Awatar Sławomir
    Model
    s-max mk2, c-max,mondeo
    Silnik
    tdci,tdcii,tddi
    Od
    05 Sep 2006
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry/Strzelin
    Cytat Zamieszczone przez Utylizator
    A co w wypadku gdy kupuję oryginalny hak forda bez demontowalnej kuli zakładam i jadę na przegląd?
    Niestety takiego haka nik Ci nie zarejestruje.Sam poszukuję haka i nawet znalazłem ,z orginalną instalacją ale jest na sałe przyspawany.Dla spokojności zadzwoniłem do panów od przeglądu i mi sprawę wyjaśnili,także takie haki odpadają.Dobrze,że nie kupiłem.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
    ​Szachownica garage










  14. #13
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Jeśli chodzi o firmę to osobiście mogę polecić Steinhoff, pół roku temu coś takiego zakładałem. Koszt haka + wiązki to 450 zł w InterCarsie po upustach...
    Mariusz , tel - 694-765-650

  15. #14
    Niedzielny kierowca Awatar Kaszub
    Imię
    Dominik
    Opis
    MkII 97' hb 2.0 + Cyklon B
    Od
    12 Dec 2008
    Mieszka w
    Kaszëbë
    Cytat Zamieszczone przez slawciu
    Cytat Zamieszczone przez Utylizator
    A co w wypadku gdy kupuję oryginalny hak forda bez demontowalnej kuli zakładam i jadę na przegląd?
    Niestety takiego haka nik Ci nie zarejestruje.Sam poszukuję haka i nawet znalazłem ,z orginalną instalacją ale jest na sałe przyspawany.Dla spokojności zadzwoniłem do panów od przeglądu i mi sprawę wyjaśnili,także takie haki odpadają.Dobrze,że nie kupiłem.

    więc teraz zamiast kupić używkę za 150 trzeba bedzie wydać 400
    To na pewno jakiś nowy chwyt naszego wspaniałego rządu

  16. #15
    Niedzielny kierowca Awatar Kaszub
    Imię
    Dominik
    Opis
    MkII 97' hb 2.0 + Cyklon B
    Od
    12 Dec 2008
    Mieszka w
    Kaszëbë
    Ma ktoś może zdjęcie jak wygląda PRAWDZIWY oryginalny hak do mondeo MKII?
    Na popularnym portalu znajduję niby oryginalne ale mają demontowalną główkę
    więc już sam nie wiem Jakie są te prawdziwe...
    I jaki max uciąg mają?
    Pozdrawiam

  17. #16
    Pochłaniacz prostych Awatar Sławomir
    Model
    s-max mk2, c-max,mondeo
    Silnik
    tdci,tdcii,tddi
    Od
    05 Sep 2006
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry/Strzelin
    Bez smiania ,pisze z niemieckiej klawiatury.

    Male sprostowanie,ten co znalazlem jest orginalny i kule sie odkreca (wina moja i slabego zdjecia); z tego co sie dowiedzialem to orginalne haki do mondka byly tylko z demontowalna kula,spawanych na stale prawdopodobnie nie robili,tak mi powiedzial pan w ASO.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
    ​Szachownica garage










  18. #17
    Niedzielny kierowca Awatar Kaszub
    Imię
    Dominik
    Opis
    MkII 97' hb 2.0 + Cyklon B
    Od
    12 Dec 2008
    Mieszka w
    Kaszëbë
    Czyli wszystko jasne można kupować oryginałki tylko jaki one mają uciąg?
    Pozdrawiam

  19. #18
    Pochłaniacz prostych Awatar Sławomir
    Model
    s-max mk2, c-max,mondeo
    Silnik
    tdci,tdcii,tddi
    Od
    05 Sep 2006
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry/Strzelin
    Cytat Zamieszczone przez Utylizator
    Czyli wszystko jasne można kupować oryginałki tylko jaki one mają uciąg?
    Pozdrawiam
    Ja właśnie zakupiłem orginalesa.Max uciąg na nim 1800kg.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
    ​Szachownica garage










  20. #19
    Niedzielny kierowca Awatar Kaszub
    Imię
    Dominik
    Opis
    MkII 97' hb 2.0 + Cyklon B
    Od
    12 Dec 2008
    Mieszka w
    Kaszëbë
    Jakieś sprawdzone źródło?
    jeśli jest tam więcej i w dobrej cenie chętnie się skuszę

  21. #20
    Pochłaniacz prostych Awatar Sławomir
    Model
    s-max mk2, c-max,mondeo
    Silnik
    tdci,tdcii,tddi
    Od
    05 Sep 2006
    Mieszka w
    Tarnowskie Góry/Strzelin
    Zwykłe alledrogo ,cena 160 zł. z przesyłką,pełna instalacja z wtyczkami i przekaźnikiem.Hak kompletnie już odnowiony,wyczyszczony pomalowany ,sprawdzona instalacja tylko nie ma do czego narazie założyć bo w mojego mondka mercedes sobie wjechał,niestety był bez celownika na masce i bardzo brzydko trafił.Hak musi poczekać.
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
    ​Szachownica garage










Podobne wątki

  1. [MkII] hak holowniczy
    By grzes1302 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-03-2012, 15:09
  2. [MkI] Hak holowniczy
    By Lipa in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-09-2011, 17:41
  3. [MkI] Hak holowniczy
    By Zonk99 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-04-2009, 22:18
  4. [MkI] hak holowniczy
    By baljaw in forum Podwozie, zawieszenie, napęd i wydech
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-02-2008, 12:32
  5. [MkII] hak holowniczy
    By surmad in forum Pozostałe
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-12-2006, 01:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów