+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 14 z 14
  1. #1
    Zielony listek
    Imię
    Maciek
    Opis
    MK3 2,0 TDCI 130 KM
    Od
    22 Oct 2008
    Mieszka w
    Lublin

    [MkIII]Kto sprowadza, sprowadzał z Francji ???

    Witam, mam na oku pewnego mondka mk3 2,0 TDCi 130 KM z rocznika 2005....albo 2004 no właśnie i tutaj jest problem... Bo sprawdziłem samochód po numerze VIN i wychodzi że data produkcji tego samochodu to 03.2004 r., ale gość mówi że we francuskich papierach nie figuruje data produkcji pojazdu tylko data pierwszej rejestracji (a ta to 06.2005 r.) on twierdzi że w polskim dowodzie rejestracyjnym będzie w rubryczce data produkcji rok 2005.... Czy to prawda ?
    Padły w nim wtryski(po 160 tys km) tzn teraz są już nowe z roczną gwarancją. Dokładna data produkcji tego mondka to 24.03.2004r. Z zewnątrz i wewnątrz to wersja po FL, ale czy ma już te lepsze-poprawione wtryski ? Czy FL zewnętrzny swiadczy o tym że są już te mniej awaryjne wtryski ?
    Z góry dziękuję za odp i pomoc.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Pochłaniacz prostych Awatar WojtasS
    Imię
    Wojtek
    Model
    Peugeot 508
    Silnik
    HDI
    Od
    12 Aug 2005
    Mieszka w
    Chrzanów
    w złym dziale zadałeś pytanie, poproś modów o przeniesienie najlepiej do pogaduch(więcej osób przegląda ten dział). Poczytaj na forum co do FL. Wtryski jak wtryski jak zalejesz lipne paliwo to nawet nowe mogą paść...
    Jaki teraz ma przebieg?
    Niech Gra Muzyka i GAZ Do DECHY! ]:->
    Peugeot 508/ASTRA K 1.4 T/

  4. #3
    Zielony listek
    Imię
    Maciek
    Opis
    MK3 2,0 TDCI 130 KM
    Od
    22 Oct 2008
    Mieszka w
    Lublin
    160 tys, ma teraz bo to handlarz, kupił go we francji dlatego własnie bo padły wtryski niby i w polsce zrobił to jest na to gwarancja wtryski padły wtryski padły jakieś 5000 km temu.

  5. #4
    Pogromca zakrętów Awatar Brudsien
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    Mondeo MKII 1.8pb Kombi
    Od
    30 Sep 2007
    Mieszka w
    Katowice
    Kolego vipszybki tak jak ci pisalem na gg rocznik masz 2004 i to jest wiecej niz pewne bo data pierwszej rejestracji moze byc nawet rok albo dwa po wyprodukowaniu auta bo swoje stalo w fabryce i w salonie, a data produkcji jest np w książeczce pojazdu, a handlarzyna widac ze kombinuje jak pisze ze z 2005 roku bo dobrze wie z ktorego jest auto i na 160 tys przebiegu tez bym nie wierzył zbytnio bo diesla sie kupuje do jazdy, a 160 tys km to "prawie" nowe auto
    MkII 1.8i 05/1998 Kombi SI

  6. #5
    Zielony listek
    Imię
    Maciek
    Opis
    MK3 2,0 TDCI 130 KM
    Od
    22 Oct 2008
    Mieszka w
    Lublin
    że kombinuje to wiem, bo każdy handlarz kombinuje, ale czytałem na forum że przypadek że samochód po numerze VIN jest np własnie z 2004 roku a w dowodzie jest 2005 rok, albo ktoś miał ze samochód był z 95 roku w dowodzie miał 96 a pierwsza rejestracja była w 97 roku, chodzi mi o to że data produkcji widniejąca w dowodzie do której daty w dokumentach się odnosi ??? Czy to prawda że w dokumentach z francji nie widnieje jasno "data produkcji" i podany konkretny rok ? ktoś sprowadzał samochod ostatnimi czasy z Francji ?

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar Brudsien
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    Mondeo MKII 1.8pb Kombi
    Od
    30 Sep 2007
    Mieszka w
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez vipszybki
    że kombinuje to wiem, bo każdy handlarz kombinuje, ale czytałem na forum że przypadek że samochód po numerze VIN jest np własnie z 2004 roku a w dowodzie jest 2005 rok, albo ktoś miał ze samochód był z 95 roku w dowodzie miał 96 a pierwsza rejestracja była w 97 roku, chodzi mi o to że data produkcji widniejąca w dowodzie do której daty w dokumentach się odnosi ??? Czy to prawda że w dokumentach z francji nie widnieje jasno "data produkcji" i podany konkretny rok ? ktoś sprowadzał samochod ostatnimi czasy z Francji ?
    Wszędzie musi pisac data produkcji i owszem moze sie zdarzyc ze data produkcji to np 30 listopad 2003r, a auto jest przeznaczony na rocznik 2004 wiec to rocznik 2004, a rejestracja jest wtedy kiedy auto sie sprzeda i moze lezec w salonie nawet rok jak nie wiecej
    MkII 1.8i 05/1998 Kombi SI

  8. #7
    Kolego z autami we francji jest tak sprowadzałem to wiem
    po pierwsze to w karcie gris(dowód rejstracyjny)jest dana pierwszej rejstracji jak będziesz auto rejstrował w polsce to na przeglądzie po numerze vin dojdzie do rocznika i wpisze ci rok produkcji 100%
    po drugie to nikt we francji nie sprzedaje auta z takim przebiegie chyba że było bite to tak
    zobacz w karte gris czy właścićel to osoba prywatna czy firma a może jest już wypisana na polaka daj znać co kto tam jest wpisany a ja ci coś powiem

  9. #8
    Zielony listek
    Imię
    Maciek
    Opis
    MK3 2,0 TDCI 130 KM
    Od
    22 Oct 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Ano widzisz właśnie o to mi chodziło. Czyli na przegladzie dojądą po VIN-ie i wpiszą 2004. Auto było sprowadzone bo padły wtryski po 153 tys, gość je wymienił i jest na to papier i roczna gwarancja, w dowodzie jest wpisana osoba prywatna a dokladnie to osoba sprzedająca była osobą prywatną bo auto ma pierwszą rejestracje jak pisałem 06.2005 natomiast w 2007 roku zmieniło właściciela (na tego od którego jest zakupione i sprowadzone do Polski) i do 2007 było zrobione 95 tys są wpisy z ASO w książce serwisowej do tego przebiegu, dalej już nie ma. Sprawdzalem go czujnikiem lakieru i tylko jeden tylny błotnik był malowany i to też nie cały (niby handlarz się przyznał, że to było i to on już robił).

  10. #9
    niechciałbym sie odnoscic wobec tego samochodu bo niewidziałem go ale wiem swoje oni nie sprzedają aut z takim przebiegiem ale moze ci sie uda sprawdz tylko z jakiego jest departamentu aby nie paryż pozdrawiam

  11. #10
    Pochłaniacz prostych Awatar adamuus
    Model
    Był: MK2
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    13 Jan 2007
    Mieszka w
    Łękińsko
    na 100% bedziesz mial w polskim dowodzie wpisana date produkcji 2004. po pierwsze na przegladzie wystawia ci date po vinie. nawet jesli nie bedziesz robil przegladau zerowego (bo bedzie aktualny francuski) to w urzedzie celnym ci to "wykryja". jesli handlarzyna tak kombinuje to ja pewnie odpuscilbym sobie to auto. i niech sie dalej z nim buja.

  12. #11
    Zielony listek
    Imię
    Maciek
    Opis
    MK3 2,0 TDCI 130 KM
    Od
    22 Oct 2008
    Mieszka w
    Lublin
    no, ale jeśli padły wtryski w nim to może i rzeczywiście go ktoś sprzedał, a z tego co czytałem to po 150 tys. potrafią paść i po takim przebiegu, ale i tak sobie go odpuszczę bo szukałem czegoś z 2005, 2006 roku bardziej.
    http://otomoto.pl/ford-mondeo-super-...C10957516.html to link do aukcji z tym mk3.
    aha i zauważyłem jak go zapaliłem to migala sprężynka od świec żarowych, zgasiłem zapaliłem drugi raz i przestalo. Czytałem że to coś z ukł. wtryskowym moze być nie halo, albo coś po tej wymienie wtrysków...

    Dodano po 7 min.:

    Jeszcze jedno pytanko mam, bo znalazłem kolejny egzemplarz (jeszcze nie oglądałem go "na żywo")
    http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C10794339
    ale zastanawia mnie napis "ZETEC" w wersji TDCI na tylnej klapie, z tego co znalazłem na tym forum, to może być albo anglik, albo tylna klapa od anglika.... dobrze kminie ? Tylko że też niby to import Francja...

  13. #12
    Pogromca zakrętów Awatar Brudsien
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    Mondeo MKII 1.8pb Kombi
    Od
    30 Sep 2007
    Mieszka w
    Katowice
    Po wymianie wtryskow trzeba je kodowac, wez vin od tego drugiego to bedzie wiadomo czy anglik czy nie, co do klapy to mozliwe ze byla wymieniana
    MkII 1.8i 05/1998 Kombi SI

  14. #13
    Zielony listek
    Imię
    Maciek
    Opis
    MK3 2,0 TDCI 130 KM
    Od
    22 Oct 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Jakiego przebiegu mogę się spodziewać w roczniku 2005,2006 żeby był "realny" wiem że to wszystko zależy od użytkowania, ale 30 tys. na rok ? Mało ? I jakiego przebiegu mam się nie bać w tym silniku ?
    Zaraz po świetach skonatkuję się ze sprzedającym i się odezwę.

  15. #14
    Pogromca zakrętów Awatar Brudsien
    Imię
    Paweł
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    Mondeo MKII 1.8pb Kombi
    Od
    30 Sep 2007
    Mieszka w
    Katowice
    30 tys na rok to moze w Polsce, a zagraniczne auta to moga miec 60 tys rocznie jak nie wiecej, znalezienie diesla z nie duzym przebiegiem graniczy z cudem, a jak juz znajdziesz cena moze byc adekwatna do przebiegu

    Diesel z rocznika 2005/6 moze miec nawet ponad 200 tys i to nie jest duzo jak na diesla
    MkII 1.8i 05/1998 Kombi SI

Podobne wątki

  1. Mondeo MK3 ghia 1.8 benzyna, Warszawa, z Francji
    By sqim in forum Kupujemy Mondeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-09-2012, 19:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów