+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 17 z 17
  1. #1
    Kursant
    Imiê
    Mariusz
    Opis
    FORD MONDEO MKIII 125 km Pb
    Od
    16 Apr 2008
    Mieszka w
    Brzeziny

    [Duratec]B³±d: P0400 Uk³ad recyrkulacji spalin b³edny przep³

    Witam!
    Dwa razy mia³em ju¿ problemy z Check engine o tre¶ci jak w temacie (tak mniej wiêcej w odstêpie 500 km). Za pierwszym razem mechanik sugerowa³ szajsowate paliwo, wiêc zatankowa³em na Orlenie i wczoraj - bêc - znów kontrolka siê ¶wieci, a po sprawdzeniu na kompie znów "P0400 Uk³ad recyrkulacji spalin b³edny przep³yw". Dodam, ¿e ¿adnych negatywnych skutków w pracy silnika ten b³±d nie powoduje poza tym ¶wieceniem kontrolki (silnik nie faluje, pali jak trzeba - mo¿e to te os³awione klapki w dolocie?). Proszê o pomoc jak unikn±æ tego komunikatu czyli co jest do zrobienia przy aucie, bo za tydzieñ jadê w Polskê. Mechanik sugerowa³ wymianê EGR, czy to konieczne? Czy moze trzeba wykonaæ wyrok na klapkach kolektora dolotowego Sombody help me pls!!!!!!!!!!!!!!!!!

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Zielony listek
    Imiê
    Robert
    Model
    MK4 Titanium Kombi
    Silnik
    2.0 TDCI chip 180HP
    Od
    20 Feb 2008
    Mieszka w
    G³ogów
    wyraznie egr. przeczy¶æ najpierw. u mnie pomoglo

  4. #3
    Kursant
    Imiê
    Mariusz
    Opis
    FORD MONDEO MKIII 125 km Pb
    Od
    16 Apr 2008
    Mieszka w
    Brzeziny
    Cytat Zamieszczone przez djremo
    wyraznie egr. przeczy¶æ najpierw. u mnie pomoglo
    Dziêki, spróbujê to zrobiæ. Tylko pytanko takie ma³e jak to ustrojstwo wymontowaæ, czym i jak to wyczy¶ciæ?

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez marcos74
    Tylko pytanko takie ma³e jak to ustrojstwo wymontowaæ, czym i jak to wyczy¶ciæ?
    Ma³e toto nie jest, czy Ty aby na pewno EGR pragniesz wymontowaæ?
    Czy¶cisz benzyn± ekstarkcyjn±.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  6. #5
    Zielony listek
    Imiê
    Robert
    Model
    MK4 Titanium Kombi
    Silnik
    2.0 TDCI chip 180HP
    Od
    20 Feb 2008
    Mieszka w
    G³ogów
    no dostêp do egr w benzynie nie nale¿y dp ³atwych szczególnie je¶li chodzi o jedn± ze srub. kiedys zaczalem wykrecac ale zabraklo mi czasu na dostanie sie do jednej z nich i odkrecilem tylko gorna czesc czyli czujnik. wtedy ukazala mi sie sprezynka z czpieniem. przedmuchalem powietrzem choc brudu zbyt nie bylo, z 2min ponaciskalem ja palecem raz szybciej raz wolniej i od tego czasu egr nie zglasza mi juz zadnych bledow. moze gdzies byl jakis paproch i sie wieszal ale po tym prostym zabiegu mam spkoj

  7. #6
    Kursant
    Imiê
    Mariusz
    Opis
    FORD MONDEO MKIII 125 km Pb
    Od
    16 Apr 2008
    Mieszka w
    Brzeziny
    Cytat Zamieszczone przez Netoper
    Cytat Zamieszczone przez marcos74
    Tylko pytanko takie ma³e jak to ustrojstwo wymontowaæ, czym i jak to wyczy¶ciæ?
    Ma³e toto nie jest, czy Ty aby na pewno EGR pragniesz wymontowaæ?
    Czy¶cisz benzyn± ekstarkcyjn±.
    Po ma³ej dawce ironii wnioskujê, ¿e wyci±gniêcie EGR w benzyniaku to k³opotliwa sprawa (a ja znów a¿ tak manualnie uzdolniony to nie jestem), wiêc czy mo¿na to cholerstwo przeczy¶ciæ bez wykrêcania z silnika?

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez marcos74
    Po ma³ej dawce ironii
    Hehe, nie ironia, ¼le Twojego posta zrozumia³em, odebra³em ¿e "jak takie ma³e ustrojstwo wymontowaæ" a to pytanie ma³e by³o

    Bez wykrêcania nie przeczy¶cisz, musisz mieæ go w rêku i od ¶rodka czy¶ciæ.
    Natomiast je¶li tylko siê zawiesi³, sam z siebie nie z syfu, to metoda Djremo mo¿e odnie¶æ dkutek
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  9. #8
    Kursant
    Imiê
    Mariusz
    Opis
    FORD MONDEO MKIII 125 km Pb
    Od
    16 Apr 2008
    Mieszka w
    Brzeziny
    Cytat Zamieszczone przez Netoper
    Cytat Zamieszczone przez marcos74
    Po ma³ej dawce ironii
    Hehe, nie ironia, ¼le Twojego posta zrozumia³em, odebra³em ¿e "jak takie ma³e ustrojstwo wymontowaæ" a to pytanie ma³e by³o

    Bez wykrêcania nie przeczy¶cisz, musisz mieæ go w rêku i od ¶rodka czy¶ciæ.
    Natomiast je¶li tylko siê zawiesi³, sam z siebie nie z syfu, to metoda Djremo mo¿e odnie¶æ dkutek
    A czy pod egr jest jaka¶ uszczelka, któr± po odkrêceniu zaworu trzeba by wymieniæ?

  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie wiem jak w MKIII ale w MKII jest metalowa i nie ma potrzeby jej wymieniaæ.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  11. #10
    ja mam chyba ten sam problem...ostatnio w³±czy³a mi sie kontrolka check engine wiec pojecha³em bo Paolo.Wykasowa³ stwierdzaj±c ¿e to EGR.Niestety przedwczoraj znowu mam "¶wiate³ko"na tablicy i w przysz³y tydzien umówi³em sie w Auto Plazie na bajerke.Koszt-czyszczenie EGR -214+100 robocizna ale ¿e to moje "wafle"ze zlotu i akurat by³o tam po³owa serwisu to co¶ tam jaki¶ rabacik wymy¶l±...;-D.Dam znaæ o co kaman...

  12. #11
    Kursant
    Imiê
    Mariusz
    Opis
    FORD MONDEO MKIII 125 km Pb
    Od
    16 Apr 2008
    Mieszka w
    Brzeziny
    Cytat Zamieszczone przez dziuniek
    ja mam chyba ten sam problem...ostatnio w³±czy³a mi sie kontrolka check engine wiec pojecha³em bo Paolo.Wykasowa³ stwierdzaj±c ¿e to EGR.Niestety przedwczoraj znowu mam "¶wiate³ko"na tablicy i w przysz³y tydzien umówi³em sie w Auto Plazie na bajerke.Koszt-czyszczenie EGR -214+100 robocizna ale ¿e to moje "wafle"ze zlotu i akurat by³o tam po³owa serwisu to co¶ tam jaki¶ rabacik wymy¶l±...;-D.Dam znaæ o co kaman...
    OK, czekam na info. Pozdr.

  13. #12
    Kursant
    Imiê
    Mariusz
    Opis
    FORD MONDEO MKIII 125 km Pb
    Od
    16 Apr 2008
    Mieszka w
    Brzeziny
    Cytat Zamieszczone przez djremo
    wyraznie egr. przeczy¶æ najpierw. u mnie pomoglo
    Witam!
    Mam ju¿ powoli DO¦Æ tego egr-a!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Przeczyszczony, nasmarowany (sprê¿ynka) i po kolejnych 100 km przejechanych i dok³adnie na 25-tym kilometrze od uruchomienia silnika w dniu dzisiejszym znów ta pomarañczowa kontrolka CHECK ENGINE siê zapali³a!! Nie ma negatywnych objawów pracy silnika (typu np. falowanie obrotów, spadek mocy itp.) wiêc wnioskujê, ¿e to znów to ustrojstwo pt. EGR!!! Ja wysiadam.. co tu jescze mozna sprawdziæ czy rozkrêciæ, zeby wreszcie siê ta ³ajza przesta³a zapalaæ?
    pls help

  14. #13
    Zielony listek
    Imiê
    Radek
    Opis
    MKIII 2,5V6 Kombi (2004)
    Od
    15 Jan 2008
    Mieszka w
    Mysiad³o
    Nie denerwuj siê, uspokój


    My¶lê, ¿e najpierw trzeba ustaliæ co to jest zawór EGR (który to element, jak wygl±da, jak wykrêciæ) - http://www.motoallegro.pl/item999433...ji_spalin.html

    Mam wra¿enie ¿e póki co jest mylony z zaworem krokowym (http://www.ford-esklep.pl/index.php?...51&cat_id=1043)
    By³o MKI 1,8 B+Gsek - Jest Cougar 2,5 V6 i MKIII 2,5 V6 Kombi

  15. #14
    Kursant
    Imiê
    Mariusz
    Opis
    FORD MONDEO MKIII 125 km Pb
    Od
    16 Apr 2008
    Mieszka w
    Brzeziny
    Cytat Zamieszczone przez ubek
    My¶lê, ¿e najpierw trzeba ustaliæ co to jest zawór EGR (który to element, jak wygl±da, jak wykrêciæ) - http://www.motoallegro.pl/item999433...ji_spalin.html
    W benzynce trochê inaczej ten EGR wygl±da. Mianowicie tak:
    http://allegro.pl/item978956602_zawo...3_2_0_16v.html.
    Poza tym, krokowiec wed³ug mojej raczej mizernej wiedzy popartej jedynie lektur± niniejszego Forum, montowany jest przy kolektorze dolotowym a EGR w okolicach cewki zap³onowej.
    Dzis znów podpi±³em mondeo pod kompa i znów "P04000 - zawór recylkulacji spalin, b³êdny przep³yw". Przecie¿ ocipieæ z tym ustrojstwem idzie!!!

  16. #15
    Zielony listek
    Imiê
    Radek
    Opis
    MKIII 2,5V6 Kombi (2004)
    Od
    15 Jan 2008
    Mieszka w
    Mysiad³o
    Na innej aukcji kto¶ krokowym w³a¶nie nazwa³ EGR'a.
    http://allegro.pl/item978327664_siln...zyna_2001.html

    Jau siebie mam taki sam jak ten który podes³a³em w linku wcze¶niej ale mniejsza o to - u Ciebie jest inny. U mnie jest sterowany podci¶nieniem a u CIebie elektrycznie.
    Ja mam za³o¿ony gaz i problem z niedostatecznym przep³ywem spalin pojawia siê czêsto (choæ nie mam check'a wiêc nie widzê problemu ) po czyszczeniu znacznie rzadziej.

    Mo¿e spróbuj go jako¶ solidnie przez noc namoczyæ w jakiej¶ nafcie (tak ¿eby nie zanu¿yæ czê¶ci elektronicznej) a pó¿niej jeszcze go poszoruj. poza tym poczy¶æ styki. mo¿e silniczek jest ju¿ na wykoñczeniu (mo¿na spróbowaæ pomierzyæ opory pomiêdzy stykami i porównaæ z pomiarami kogo¶ kto ma sprawny silniczek tzn. EGR). A ostatecznie wymiana na taki za 100PLN ale nie masz gwarancji, ¿e tu jest rozwi±zanie problemu.
    By³o MKI 1,8 B+Gsek - Jest Cougar 2,5 V6 i MKIII 2,5 V6 Kombi

  17. #16
    Pieszy Awatar gacekSH
    Imiê
    Mariusz
    Model
    Chatchback
    Silnik
    1.8 125 KM
    Opis
    1800W + 3xLCD + DVD-AUDIO KENWOOD
    Od
    24 Aug 2016
    Mieszka w
    Chorzow
    Blad P0400 - odlaczony silikonowy przewod.

    Dzisiaj u monies wywalilo "check"-a a komputer pokazal P0400. Zanim sie wzialem Zack demontarz i czysczenie take ulubionego EGRa postanowilem najpierw sprawdzic stan i szczelnosc silikonowych przewodow, ktore rownierz wchodza w sklad systemu recyrkulacji spalin.... Poniewaz wczesniej wozilem sie Vectra B w dieslu i blad P0400 ktory tam sie pojawial oznaczal nieszczelnosc w ukladzie podcisnienia w samochodzie... Mogly to byc min. Vacum pompki, przewody silikonowe, uszczelnienie silownika turbiny i nieszczelnosc na przeplywkach wlacznie... Wiec z poprzedniego doswiadczenia zaczalem od przewodow w systemeie recyrkulacji... I okazalo sie ze od wychodzacy od strony chlodnicy przewod spadl z jakiegos krocca z boku silnika pod gruba rura dolotowa powietrza...zlokalizowalem miejsce podpialem... Skasowalem blad i... Pacjent wyzdrowial. A spostrzegam tutaj ze jak widzicie blad P0400 to wszyscy typujecie jako winowajce EGR.
    Pozdrawiam wszystkich i przepraszam za skaldnie i nazewnictwo aczkolwiek nie jestem specjalista motoryzacyjnym... Jednak mam nadzieje ze podsunalem komus pomysl, ktory okaze sie pomocny w wyeliminowaniu owego P0400.
    P.S. Nasz ukald krwionosny to nie tylko serce.

  18. #17
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Które przewody masz na my¶li? U mnie do EGR przychodzi tylko w±¿ z ciecz±..
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

Podobne w±tki

  1. [Duratec]zarazem b³±d P0400 i P0171
    By Jankes in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 08-02-2011, 08:19
  2. [MkII] Zawór recyrkulacji spalin EGR Zetec (>05.98r)
    By jagus in forum Na w³asne oczy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-10-2009, 20:49
  3. [Duratec]Wydruk spalin...
    By raf1k in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 18-01-2009, 16:27
  4. wydmuchana rurka uk³adu recyrkulacji spalin
    By andreas in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-10-2005, 11:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów