+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Tankowanie MKIV

  1. #1
    Kursant
    Opis
    mondeo mk 4
    Od
    25 Sep 2006
    Mieszka w
    GŁOGÓW

    [TDCi]Tankowanie MKIV

    Witam.Od niedawna jestem w posiadaniu Forda Mondeo MK IV 2.0 TDCI z 2007 r i mam problemy z tankowaniem ,podczas tankowania olej leci mi po nadkolu na ziemię .Dzwoniłem do ASO i powiedzieli mi ,że źle wkładam pistolet do bez korkowego wlewu (System „Easyfuel”) i paliwo przelewa się przez odpowietrznik . .Proszę o informację , jeśli to możliwe jak powinno się prawidłowo umieszczać pistolet , aby paliwo nie ciekło na ziemię .
    Pozdrawiam gard

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca leśnych tras Awatar BS
    Opis
    Octavia II kombi 1,6 LPG <=> Lanos hb 1,4 Pb
    Od
    09 May 2006
    Mieszka w
    WA i WGM
    Problem jest po prostu taki, że tankujesz na dystrybutorze, który ma założony pistolet do benzyny ... tankować na dystrybutorze z pistoletem dieslowskim i nie będzie problemu-niestety na stacjach zlewają to równo i nie biorą pod uwagę takich nowości i zazwyczaj wszędzie są pistolety do benzyny albo uniwersalne wynalazki-nawet w mk2 czasem mam problem z zatankowaniem na takim cudacznym dystrybutorze...
    Bartek

    Było Mondeo Mk2 1,8 TD kombi

    Jest Octavia II 1,6 kombi LPG

    Jest Lanos 1,4 Pb

  4. #3
    Znawca leśnych tras Awatar GrekuPL
    Imię
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez BS
    albo uniwersalne wynalazki-nawet w mk2 czasem mam problem z zatankowaniem na takim cudacznym dystrybutorze...
    ja ostatnio na orlenie na niby normalnym dystrybutorze lałem i po naciśnięciu na max pistoletu wybijało mi tak jak by był full w baku (a była susza), no i na koniec tankowania (pierwszy raz tyle czasu to robiłem) dowiedziałem się, że tam po prostu pistolet od "tir-a" zamontowany jest
    DIESEL TO ZŁOOOOO


  5. #4
    Pochłaniacz prostych Awatar daniellomasa
    Imię
    DANIEL
    Opis
    FORD MONDEO TDCI 130KM 2001 grudzień
    Od
    04 Mar 2009
    Mieszka w
    LEGNICA
    Cytat Zamieszczone przez GrekuPL
    pistolet od "tir-a" zamontowany jest Ściana
    to ja dodam swoje 5 groszy
    tankując ciężarówkę na orlenie eko dieslem (ze względu na flotę)
    często zdarza się tak że kilka razy pistolet wybija
    po kolejnym razie ok
    Najlepszym przyjacielem jest ten, kto nie pytając o powód smutku, potrafi sprawić, że znów wraca radość.<br><br>

  6. #5
    Niedzielny kierowca Awatar peeeteeer
    Imię
    Piotrek
    Model
    Alfa 146
    Silnik
    1,9JTD
    Od
    06 May 2009
    Mieszka w
    Świdnica/Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez GrekuPL
    pistolet od "tir-a"
    Czyli tak zwana "krowa"...
    Końcówka i wąż mają większą średnicę, żeby ropa szybciej leciała...
    Takie dystrybutory mogą bardziej oszukiwać od zwykłych, także unikajcie tankowania z nich No bo przecież 10 litrów w tą czy w tamtą jak się 800 tankuje to nic takiego

  7. #6
    Pochłaniacz prostych Awatar Brodziu
    Imię
    Sławek
    Model
    MkIV kombi 08'
    Silnik
    2.2 TDCi 175 KM
    Od
    13 Jul 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez peeeteeer
    Cytat Zamieszczone przez GrekuPL
    pistolet od "tir-a"
    Czyli tak zwana "krowa"...
    Końcówka i wąż mają większą średnicę, żeby ropa szybciej leciała...
    Takie dystrybutory mogą bardziej oszukiwać od zwykłych, także unikajcie tankowania z nich No bo przecież 10 litrów w tą czy w tamtą jak się 800 tankuje to nic takiego

    He he ale głupoty piszesz Ło la boga.... Błąd jest taki sam jak na kazdym innym dystrybutorze. Tzn jak się go ustawi, ale normy błędów nie są zróżnicowane w zależności czy to zwykły czy to szybki dystrybutor. Takie są normy. I nawet zwykły może "bardziej" oszukiwać Inna kwestia to że przy kontroli i legalizacji taki dystrybutor jest zwykle sprawdzany jako pierwszy. Uwierz mi wiem o czym pisze
    Nie ważne z jakiego regionu - ważne że razem tworzymy Mondeo Klub Polska

  8. #7
    Kursant
    Model
    smax mk2/ mdo mk4
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    both
    Od
    01 Nov 2006
    Mieszka w
    Internet
    Ja jestem skłonny twierdzić, że na "grubej rurze" błąd powinien być mniejszy, bo litrażuje się ten dystrybutor za pomocą 50 litrowej kolby, a nie - 20 litrowej, jak w przypadku dystrybutorów do samochodów osobowych.
    Wydatek "ropy" (czy raczej ON) zależy od pompy, a nie od średnicy przepływu i wynosi w tym przypadku 90 -120 l/min.
    Dopuszczale odchylenie w wydatku dla dystrybutora wynosi 0,5%, czyli dla 800 litrów - 4 litry.
    pzdr.

  9. #8
    Kursant
    Opis
    mondeo mk 4
    Od
    25 Sep 2006
    Mieszka w
    GŁOGÓW
    Witam.Chyba odpowiedzi na moje pytanie poszły w całkiem innym kierunku .Pozdrawiam
    Pozdrawiam gard

  10. #9
    Kursant
    Model
    smax mk2/ mdo mk4
    Silnik
    2.0 TDCi 163 KM
    Opis
    both
    Od
    01 Nov 2006
    Mieszka w
    Internet
    ok, więc wracając do tematu:
    na 6 użytkowników mkIV w mojej firmie (roczniki 2008 -2009 - wszystkie diesle 2.0 140KM) żaden nie potwierdza problemów z tankowaniem. Z własnego doswiadczenia mogę podpowiedzieć, że najczęstszą przyczyną dającą takie objawy, jest nieszczelność na złączu między plastikową a gumową częścią układu wlewowego (źle założona opaska lub jej brak), pęknięty przewod, lub żle zamocowana rurka odpowietrznika.
    Nie znam mkIV, ale welwanie paliwa nie jest czynnością wymagającą ukończenia kilku fakultetów, jeśli więc auto jest jeszcze na gwarancji - zgłoś problem w serwisie i nie daj się zbywać głupim tłumaczeniem, bo fachowcy z ASO Ford potrafią wmówić podatnemu kierowcy wszystko (np. spalona tarcza hamulcowa w lewym przednim kole, to wina użytkownika, bo " za bardzo pani hamuje lewą stroną" - oryginał z ASO Frank Cars)
    pzdr.

  11. #10
    to ja wtrącę swoje trzy grosze owszem jest tak, i ja też tak miałem oraz wielu innych użytkowników że jak za 3-cim odbiciem lejesz dalej to się przelewa temacik poruszany dość dawno temu na forum FCP ale nie mogłem się dogrzebać. Taki to już urok mk4 nie tankuj pod korek po drugim odbiciu pistoletu nie lej więcej.
    RoNiN76
    Mondeo MK4 Titanium X black phanter 2.2 TDCi 215Hp/491Nm -V-tech


  12. #11
    Kursant Awatar Robson30
    Imię
    Robert
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Mar 2015
    Mieszka w
    Goleniów
    To mi sie dzisiaj zdarzyło że autko zrobiło siusiu w końcu jak to jest

  13. #12
    Kursant Awatar NexE
    Model
    Mondeo
    Silnik
    120kW
    Od
    05 Mar 2015
    Mieszka w
    Szczecin
    Też tak miałem na początku użytkowania auta, że podczas tankowania uciekało paliwo. Z czasem zauważyłem że działa to tak, że trzeba włożyć do max końca pistolet i docisnąć do dołu, ani nie odbije, ani nie ucieknie paliwo

  14. #13
    Mistrz pobocza
    Opis
    Mondeo MKIII 2.0 TDCI AUTOMAT
    Od
    22 Oct 2010
    Mieszka w
    Bartoszyce
    Niech kolega sprawdzi drożność/sprawność odpowietrznika - zbiornik paliwa odpowietrza się przez wlew paliwa i zwyczajnie "mu się odbija" Zdarzyło mi się to na dystrybutorach ( tir ) w Rosji .( większa średnica "pistoletu" - nawet do kanistra się nie mieści )
    Ostatnio edytowane przez CODY_21 ; 12-03-2015 o 11:45

Podobne wątki

  1. [MkI] Tankowanie lpg pod klapką
    By kaz in forum LPG
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 04-09-2007, 15:23
  2. Tankowanie LPG za granicą
    By kaz in forum LPG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-06-2005, 19:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów