+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 123456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 40 z 131

Wątek: Trip i zasięg

  1. #21
    Kursant
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    26 May 2008
    Mieszka w
    DZL ZŁOTORYJA
    Czyli ten pierwszy będzie pasował? gosciu mnie zapewnia że to ta pompka tylko nie wiem czy on coś się zna i wolę się dlatego upewnić bo 50zł chce za tę pompkę + koszty wysyłki.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #22
    Mistrz pobocza
    Imię
    Witold
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    Mk II 1,8 b+g
    Od
    10 Jun 2008
    Mieszka w
    Lubin
    no bez dokładnego nr to tylko na wygląd będzie pasić. Ew. niech poda ci rok prod. auta i ew. po ty można dobrać.
    Było GLX jest prawie Ghia

  4. #23
    Kursant
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    26 May 2008
    Mieszka w
    DZL ZŁOTORYJA
    No na pompce jest data 16/11/96
    a na pływaku 97bp no i pisał mi że autko było z 97r.
    Qrcze same problemy z tym tripem

  5. #24
    Mistrz pobocza
    Imię
    Witold
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    Mk II 1,8 b+g
    Od
    10 Jun 2008
    Mieszka w
    Lubin
    no właśnie na pompie jest 96 r. może wskazywać odwrotnie na tablicy wskaźników ile jest paliwa. Najlepiej zrób (jak się da) podjechać na szrot i podłączać pompki i sprawdzać jak pokazuje (ja sprawdziłem chyba 15 ale dalej walczę z tripem-nie miałem auta bo se ojciec ode mnie pożyczył) i w niedzielkę w robocie pogrzebie.
    Było GLX jest prawie Ghia

  6. #25
    Kursant
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    26 May 2008
    Mieszka w
    DZL ZŁOTORYJA
    Dogadałem się z gościem że jeśli nie będzie pasował to mu odeślę i jadę najwyżej w sobotę na giełdę do Lubina ze Złotoryi to nie daleko
    Na razie dzięki za wszelkie info jak będę już miał pompkę to się pochwalę wtedy co i jak.

  7. #26
    Mistrz pobocza
    Imię
    Witold
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    Mk II 1,8 b+g
    Od
    10 Jun 2008
    Mieszka w
    Lubin
    Ano widzisz to jesteś ze Złotoryi to wpadnij do takiego "szrotu" w Legnicy Moto-leg na Wrocławskiej 311 tel.504 993 766 i sprawdź sobie co mają, może przymierzysz sobie pompkę.
    Było GLX jest prawie Ghia

  8. #27
    Kursant
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    26 May 2008
    Mieszka w
    DZL ZŁOTORYJA
    No i pompka zakupiona, pasowała ta z pierwszego zdjęcia bardziej pordzewiała
    Mam jeszcze jedno pytanie kolega kupił tripa relase 5.0 auto ma z 08.1997r i czy ta pompka będzie odpowiednia ???? 97BP 9H307 DB - 1999 i 2000 rok bo według Microcata to jest pompka 1996-1997 rok ????

    chyba że jego pompkę można przerobić numer pompki 98BP9H307FA


    Jak zamieniliśmy piny w kostce tripa z 7 na 8 z 8 na 7 to trip się nie wyłączał po przekręceniu kluczyka na 0

    A może ktoś ma taką pompkę do sprzedania to z chęcią kupie w rozsądnej cenie

  9. #28
    sstanus
    Gość
    Witam ma taki sam problem jak kolega mam TRIP 5,0 moje auto jest z 97 roku. Mam pompkę o numerze 98BP9H307FA czy ja można przerobić czy trzeba by było szukać innej. Czytałem ze trzeba zmienić piny z 7 na 8 z 8 na 7 czy zostawić 8 odpięty (TRIP pokazuje wszystko poprawnie tylko zasięgu nie ma ) po zmianie pinów 7 na 8 TRIP się nie wyłącza po przekręceniu kluczyka na 0 . Proszę o pomoc Pokłony

  10. #29
    Kursant
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    26 May 2008
    Mieszka w
    DZL ZŁOTORYJA
    Witam, mój trip jest jakiś dziwny niby pompka od tego samego tripa ale jest dalej coś nie tak. Trip pokazuje że w zbiorniku mam 6 litrów paliwa, średnie spalanie 8l/100 a zasięg pokazuje mi 104km jak on sobie to wyliczył ???? z paliwem w zbiorniku to raczej dobrze pokazuje bo miałem w zbiorniku 8l dolałem 5l i trip pokazał 13l a wiec z tym to raczej ok to co może być że zasięg pokazuje z taką rozbieżnością????

  11. #30
    Mistrz pobocza
    Imię
    Witold
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    Mk II 1,8 b+g
    Od
    10 Jun 2008
    Mieszka w
    Lubin

    Re: [MkII]Trip i zasięg

    Cytat Zamieszczone przez Wit
    Witam
    Kupiłem pompę pod tripa taką 98BP-9H07-DB (w serwisie mówili że ta będzie dobra i jest chodzi dobrze wskaźnik na tablicy rozdzielczej) ale trip nie pokazuje zasięgu. Kabel podłączony bezpośrednio z pompy do tripa (wg. http://www.mondeoklubpolska.pl/modul...rder=0&thold=0 pin 8) i nie ma zasięgu. O co chodzi może ktoś coś tego i wie. Co sprawdzić?

    Ok dobra wreszcie odpaliłem. A nie było przez moją "ślepotę" podłączyłem kabel do wtyczki na skrajny pin miał być 8 a ja podłączyłem do 1. Teraz jest dobrze i chula zasięg.
    Było GLX jest prawie Ghia

  12. #31
    Kursant
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    26 May 2008
    Mieszka w
    DZL ZŁOTORYJA
    Panowie, POMOCY !!! co jest z tripem zasięg pokazuje w miarę dobrze doszedłem do 1L w zbiorniku i pokazało jeszcze 15 km zajechałem na CPN zalałem 10 litrów a na tripie nic się nie zmieniło aż wyjezdziłem to do 0 teraz znowu zalałem 10L i dalej na tripie zasię 0 i paliwo 0 pomaga dopiero jak odepnę tripa. Ale to raczej glupie abym po każdym tankowaniu odpinał tripa. walcze już z tym tydzień i nie wiem o co chodzi, może trzeba coś zresetować jak się zatankuje ??? bo sam trip po zatankowaniu się nie ustawia.

  13. #32
    Mistrz pobocza
    Imię
    Witold
    Model
    MKII
    Silnik
    1.8 115 KM
    Opis
    Mk II 1,8 b+g
    Od
    10 Jun 2008
    Mieszka w
    Lubin
    spróbuj po zalaniu wcisnąć Reset paliwa
    Było GLX jest prawie Ghia

  14. #33
    Kursant
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    26 May 2008
    Mieszka w
    DZL ZŁOTORYJA
    Chodzi o ten przycisk R po lewej stronie ??? bo jak tak to już wyczerpałem chyba wszystkie pomysły na przyciskanie guziczków i dalej to samo a jak jest u was czy po zalaniu odrazy zasięg się zwiększa i w baku pokazuje ilość dolanego paliwa ???

  15. #34
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez roszpunka
    walcze już z tym tydzień i nie wiem o co chodzi, może trzeba coś zresetować jak się zatankuje ???
    Nic nie trzeba resetować, możliwe że Twój trip jakąś usterkę ma, Albo pływak nie do tego tripa.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  16. #35
    Kursant
    Model
    MkIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    26 May 2008
    Mieszka w
    DZL ZŁOTORYJA
    Pompka, jest z tego samego auta wyciągnięta co był trip, może muszę u siebie jakieś piny zamienić. Czyli po zatankowaniu od razu powinno zmienić się wskazanie tripa tak ?.

  17. #36
    Kursant
    Imię
    Miroslaw
    Model
    MONDEO
    Silnik
    DURATEC HE
    Opis
    Mondeo Mk III 1.8 Turnier Ghia 2006
    Od
    25 Jan 2010
    Mieszka w
    Allersberg (Bayern)
    Cytat Zamieszczone przez roszpunka
    Panowie, POMOCY !!! co jest z tripem zasięg pokazuje w miarę dobrze doszedłem do 1L w zbiorniku i pokazało jeszcze 15 km zajechałem na CPN zalałem 10 litrów a na tripie nic się nie zmieniło aż wyjezdziłem to do 0 teraz znowu zalałem 10L i dalej na tripie zasię 0 i paliwo 0 pomaga dopiero jak odepnę tripa. Ale to raczej glupie abym po każdym tankowaniu odpinał tripa. walcze już z tym tydzień i nie wiem o co chodzi, może trzeba coś zresetować jak się zatankuje ??? bo sam trip po zatankowaniu się nie ustawia.
    witam!
    mam podobny problem tylko ze mam tripa z MK II , pompa jest z MK I pod tripa. Wszystko dziala poprawnie. Dzisiaj zamontowalem pompe, podlaczylem pod trip i pokazywalo ze mam 10 L paliwa, to by sie zgadzalo ale zasieg mialem 640 km!! Resetowalem tripa i nic sie nie zmienilo, dopiero jak odlaczylem wtyczke to pokazalo zasieg ponad 100 km i sr. spalanie 9.8 L, czyli w porzadku. Dziwi mnie dlaczego od razu sie to nie zmienilo.
    Czy ma ktos jakis pomysl na to?
    pozdrawiam...
    Ford Mondeo MK III Turnier 1.8 DURATEC HE 01.2006

  18. #37
    U mnie podobny problem mam dwa tripy 5,0 i 3,0 (podejrzewam że 3,0 jest bardziej odpowiedni) z pompy wychodzi 5 kabelków w kostce przy tripie kabelek jest podpięty do PIN 8 (tak było to zrobione fabrycznie), mondeo z początku 98 roku i niestety zasięg nie działa. Czy zmiana pinu w kostce na 7 coś pomoże bo nie chcę kabli rozcinać żeby sprawdzić. Czy może maci jeszcze inną rade dla mnie. Temat rzeka ale proszę o jakąś podpowiedź

  19. #38
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez lukasz_KNS
    Czy może maci jeszcze inną rade dla mnie. Temat rzeka ale proszę o jakąś podpowiedź
    A pompa paliwa ma w ogóle wyjście na tripa?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  20. #39
    A czy to nie wystarczy że z pompy wychodzi fabrycznie 5 kabelków i w kostce przy tripie kabelek od zasiegu też jest??

  21. #40
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Nie wystarczy, musisz sprawdzić czy faktycznie jest podczepiony sygnał tripa do pływaka, a jeśli jest to najpewniej pompa nie jest do tych modeli tripów.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

Podobne wątki

  1. [MkI] zasięg
    By matysek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-11-2012, 10:30
  2. [MkII] Trip - przestał wskazywać zasięg
    By RaWil in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 12-10-2010, 21:42
  3. [MkII] trip/zasięg
    By ted51 in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-07-2010, 20:26
  4. [MkII] Zasięg pilota
    By faceman in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 08-04-2008, 16:34
  5. Trip+zasięg.Problem :(
    By leszcz in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-08-2005, 09:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów