+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 80 z 91
  1. #61
    Niedzielny kierowca Awatar zbiban1967
    Imię
    Zbigniew
    Model
    ALFA ROMEO 159
    Silnik
    zawsze benzyna
    Od
    28 Apr 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Prawidłowy dla Forda jest 5w30 ,najlepiej FE. Taki przewidział producent i taki wypada stosować.
    Alfa Romeo 159
    ,BMW 325 ,Seat Ibiza. Było Mondeo mk3

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #62
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Siemka, podczepie sie troche do tematu.. Rok temu kupiłem mondziaka 2.0, poprzedni właściciel był mi w stanie powiedzieć tylko że zalany był olej 10w40 a dolewał jak zapaliła sie kontrolka heh.. Zmieniłem olej na formula f 5w30 i szybko okazało się że bierze koło 0,5l na 1000km, zaraz będę zmieniał olej i nie wiem za bardzo co kupić. Myślałem żeby spróbować Valvoline MaxLife 10w40 i zobaczyć co będzie ale nie wiem czy mi sie to opłaca, czy jest jakaś szansa że będzie stanowczo mniej go pił? Silnika nie zamierzam remontować, gdzieś za 2-3 lata pewnie zmienie auto, może lepszym rozwiązaniem będzie kupienie jeszcze gęstszego oleju albo kilka baniek tańszego 10w40? Autko ma 217k km przebiegu

    Edit: Wyczytałem że niby do mondeo nie zaleca sie olejów 10w40 bo kanaliki olejowe w mdo są za wąskie na taki olej, czyli mam rozumieć że ten 5w30 jest najgęstszy jakim można jeździć?
    Ostatnio edytowane przez Raiz3n ; 06-01-2016 o 19:19
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  4. #63
    Kursant
    Model
    VOLVO V40
    Silnik
    1.9 DI 116KM
    Od
    26 Nov 2015
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Raiz3n Zobacz posta
    Siemka, podczepie sie troche do tematu.. Rok temu kupiłem mondziaka 2.0, poprzedni właściciel był mi w stanie powiedzieć tylko że zalany był olej 10w40 a dolewał jak zapaliła sie kontrolka heh.. Zmieniłem olej na formula f 5w30 i szybko okazało się że bierze koło 0,5l na 1000km, zaraz będę zmieniał olej i nie wiem za bardzo co kupić. Myślałem żeby spróbować Valvoline MaxLife 10w40 i zobaczyć co będzie ale nie wiem czy mi sie to opłaca, czy jest jakaś szansa że będzie stanowczo mniej go pił? Silnika nie zamierzam remontować, gdzieś za 2-3 lata pewnie zmienie auto, może lepszym rozwiązaniem będzie kupienie jeszcze gęstszego oleju albo kilka baniek tańszego 10w40? Autko ma 217k km przebiegu

    Edit: Wyczytałem że niby do mondeo nie zaleca sie olejów 10w40 bo kanaliki olejowe w mdo są za wąskie na taki olej, czyli mam rozumieć że ten 5w30 jest najgęstszy jakim można jeździć?
    Film olejowy wytwarzany przez olej 5W-30 jest cieniutki co przy większych obciążeniach nie wystarcza i w efekcie metal trze o metal.
    Olej energooszczędny, dość wodnisty do stosowania tylko w silnikach przystosowanych do takich olejów.
    Wcześniej jezdziłeś na 10W-40 zmieniając na syntetyk 5W-30 polepszyłeś lepkość zimową kosztem letniej

  5. #64
    Mistrz pobocza
    Imię
    Jakub
    Model
    E34 Touring 525TDS & MK2 Kombi
    Silnik
    2.0 130 KM
    Od
    29 May 2014
    Mieszka w
    Katowice Gliwice
    ja do mk2 leję 5w30, 290kkm nalatane i nic nie ucieka, polecam elfa sxr, ciszej chodzi i nieco mniej pali

    ---------- Post added at 05:07 ---------- Previous post was at 05:06 ----------

    no ale i na fordowskim f 5w30 nic się nie działo więc to Ci raczej nie pomoże...
    mk2 kombi 2.0 cały czas w nieustannym remoncie
    http://www.mondeoklubpolska.pl/showt...owany-odbudowa
    205/50 R16

    galeria z rozbiórki
    https://plus.google.com/photos/11361...CITlzMyjhNbbcQ

  6. #65
    Pogromca zakrętów Awatar RadkoR
    Imię
    Radek
    Model
    Volvo V40 T3
    Silnik
    1.6 EcoBoost 150KM
    Od
    08 Sep 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Temat dotyczy MK3 Duratec HE 2.0 więc nie wiem po co wypowiadają się posiadacze MK3 TDDi/TDCi I Mk2...

    Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez RadkoR ; 07-01-2016 o 12:23

  7. #66
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    U mnie na 99% są pierścienie zapieczone na 2 tłokach bo widać po świecach. Zmieniłem na 5w30 bo tu na forum taki mi zalecali, przed tym zrobiłem płukanke. Oleju bierze nawe ponad 0,5l na 1000km wiec myśle że zaleje teraz 10w40 i zobacze co będzie sie działo, jakby miało zapchać te kanaliki to i tak juz pewnie zapchane po poprzednim właścicielu
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  8. #67
    Kursant
    Model
    VOLVO V40
    Silnik
    1.9 DI 116KM
    Od
    26 Nov 2015
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Raiz3n Zobacz posta
    U mnie na 99% są pierścienie zapieczone na 2 tłokach bo widać po świecach
    Wcześniej pisałeś ze nie chcesz ingerować w naprawy silnika. Skoro tak to masz jeszcze jedną możliwość.
    Możesz zastosować środek do rozpuszczania nagaru na tłokach i zaworach.
    Jednym z nich jest środek dodawany do paliwa a drugi to środek dodawany do oleju.
    W twoim przypadku poprzedni właściciel/e auta zbyt rzadko wymieniali olej w silniku i zapaskudzili silnik nagarem .
    Mój ojciec miał ten sam problem w benzynie. Jeśli chcesz to podam nazwę tego środka na PW żeby nie było ze robię reklamę

  9. #68
    Klubowicz Awatar jarros
    Imię
    Jarek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 145 KM
    Opis
    MKIV 2.0 Pb/LPG :)
    Od
    30 Nov 2008
    Mieszka w
    Zawiercie
    Dawaj te nazwy tutaj. Tym bardziej, że to nke jest jedyny przypadek. Jak tylko pomaga to inni też niech wiedza. :-)

  10. #69
    Kursant
    Model
    VOLVO V40
    Silnik
    1.9 DI 116KM
    Od
    26 Nov 2015
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez jarros Zobacz posta
    Dawaj te nazwy tutaj. Tym bardziej, że to nke jest jedyny przypadek. Jak tylko pomaga to inni też niech wiedza. :-)
    Oczywiście że pomaga z własnego doświadczenia sprawdzone: 1. Ventil Sauber z liqui moly dodajesz go do paliwa. 2. Motorclean z liqui moly srodek dodajesz do oleju przed wymiana.
    W moim przypadku u taty w aucie pomógł ventil sauber po kilkukrotnym stosowaniu. Dodam, że wczesniej jezdził po różnych fachowcach......puści lub ingerencja w siniku tak mówili
    http://liquimoly.pl/produkty/dodatki...ow-1014-detail

    ---------- Post added at 16:54 ---------- Previous post was at 16:47 ----------

    http://www.liqui-moly.de/liquimoly/p...cument&land=GB

  11. #70
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Flush Engine z liqid molly robiłem przed zmianą oleju potem wlałem formula F 5w30, ceratec i STP do aut zasilanych gazem. No nic zamówie ten maxlife 10w40, do tego płukanke z valvoline i ten oczyszczacz zaworów co poleciłeś, ale raczej od tego pierścienie mi nie puszczą.. Zobacze jak będzie ze spalaniem oleju i może następnym razem wleje max lifw 5w30 bo widze że też mają w ofercie.
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  12. #71
    Kursant
    Model
    VOLVO V40
    Silnik
    1.9 DI 116KM
    Od
    26 Nov 2015
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez Raiz3n Zobacz posta
    Flush Engine z liqid molly robiłem przed zmianą oleju potem wlałem formula F 5w30, ceratec i STP do aut zasilanych gazem. No nic zamówie ten maxlife 10w40, do tego płukanke z valvoline i ten oczyszczacz zaworów co poleciłeś, ale raczej od tego pierścienie mi nie puszczą.. Zobacze jak będzie ze spalaniem oleju i może następnym razem wleje max lifw 5w30 bo widze że też mają w ofercie.
    Ventil sauber kosztuje coś 25- 30zł , a za jakiś czas jak dłużej będziesz stosował to napisz twoje spostrzeżenia, uwagi na MKP

  13. #72
    Pieszy
    Imię
    Maciej
    Model
    MONDEO MK IV Titanium
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Pb+LPG
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Podłącze sie do tematu , mianowicie mondixa mam od niedawna i wg. info poprzednika i banki zostawionej przez niego zalany jest
    https://www.motointegrator.pl/produk...10w40-5-litrow takim olejem.
    Co przy zmianie moge teraz zalac?
    Pytam bo zastanawiam sie nad
    http://allegro.pl/ford-olej-forda-fo...704637140.html
    Czy stanie sie cos jesli zamienie poprzedni olej na ten Fordoski?

  14. #73
    Mistrz pobocza
    Model
    MKIII
    Silnik
    Duratec 2.0 + LPG
    Od
    27 Jan 2015
    Mieszka w
    Hel
    Nic sie nie stanie, sam zrobiłem taką zmianę.. Tylko jeśli poprzedni właściciel zmienił olej na 10w40 bo auto brało olej to tego 5w30 weźmie jeszcze więcej.. W każdym razie silnik się nie rozszczelni, nie zapcha nagarem i nie wybuchnie
    http://tuse.pl/wp-content/uploads/2010/04/111.jpg

  15. #74
    Kursant Awatar blind
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Full wypas :)
    Od
    20 Oct 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Skoro miałeś zalany 10W40 to pozostań przy takim oleju. Kup tylko jakiś z górnej półki. Nie zaleca się przechodzenia z półsyntetyka na syntetyk. Środki do płukania jeśli już ci bierze daruj sobie bo następny Twój post będzie brzmiał "Brał 0,5 na 1000 teraz bierze 1,5 na tysiąc co radzicie".
    MK3 2004 Ghia automat + lpg Prins

  16. #75
    Niedzielny kierowca Awatar zbiban1967
    Imię
    Zbigniew
    Model
    ALFA ROMEO 159
    Silnik
    zawsze benzyna
    Od
    28 Apr 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Nie zaleca się przechodzenia z półsyntetyka na syntetyk. Środki do płukania jeśli już ci bierze daruj sobie bo następny Twój post będzie brzmiał "Brał 0,5 na 1000 teraz bierze 1,5 na tysiąc co radzicie".[/QUOTE]

    Kto Ci naopowiadał takich głupot ,mój chodził na 10w40 i trochę lubił wypić. Zrobiłem płukankę zalałem Valvoline MaxLife 5w30 FE i jeżeli weżmie olej to w rozsądnych granicach.
    Alfa Romeo 159
    ,BMW 325 ,Seat Ibiza. Było Mondeo mk3

  17. #76
    Kursant
    Model
    VOLVO V40
    Silnik
    1.9 DI 116KM
    Od
    26 Nov 2015
    Mieszka w
    Jastrzębie Zdrój
    Cytat Zamieszczone przez blind Zobacz posta
    Nie zaleca się przechodzenia z półsyntetyka na syntetyk.
    To odpowiedz dedykuje tym , którzy błędnie twierdzą ,że olej syntetyczny i Polski Fiat 126p to dwie różne epoki motoryzacyjne.
    Pierwszy olej syntetyczny pojawił się w 1970 roku. To mit że oleje syntetyczne powodują rozszczelnienie starych silników. Powodem wycieków jest często zły stan uszczelek i podkładek

    https://www.youtube.com/watch?v=1P2G20lddCI

    ---------- Post added at 16:33 ---------- Previous post was at 16:27 ----------

    co prawda material o olejach mobil 1 ale dotyczy się każdego syntetyka

    https://www.youtube.com/watch?v=Ksm4Q1W7-cA

  18. #77
    Kursant Awatar blind
    Imię
    Piotr
    Model
    MKIII
    Silnik
    2.5 170 KM
    Opis
    Full wypas :)
    Od
    20 Oct 2015
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez paolo999 Zobacz posta
    Cytat Zamieszczone przez blind Zobacz posta
    Nie zaleca się przechodzenia z półsyntetyka na syntetyk.
    To odpowiedz dedykuje tym , którzy błędnie twierdzą ,że olej syntetyczny i Polski Fiat 126p to dwie różne epoki motoryzacyjne.
    Pierwszy olej syntetyczny pojawił się w 1970 roku. To mit że oleje syntetyczne powodują rozszczelnienie starych silników. Powodem wycieków jest często zły stan uszczelek i podkładek

    https://www.youtube.com/watch?v=1P2G20lddCI

    ---------- Post added at 16:33 ---------- Previous post was at 16:27 ----------

    co prawda material o olejach mobil 1 ale dotyczy się każdego syntetyka

    https://www.youtube.com/watch?v=Ksm4Q1W7-cA
    Co ma wspólnego cytat z moim tekstem do twojego posta?
    Czy ja napisałem że oleje syntetyczne powodują rozszczelnienie starych silników?
    Napisałem że nie zaleca się przechodzenia na rzadszy olej oraz że płukanie silnika który już cieknie MOŻE pogorszyć jego stan i zwiększyć wyciek. To że ktoś zastosował i nic się nie stało nie jest wyznacznikiem jak postępować, po prostu miał szczęście.
    Po za tym nie wiem po co kolega zbiban1967 tak się "napina"
    Cytat Zamieszczone przez zbiban1967 Zobacz posta
    Kto Ci naopowiadał takich głupot ,mój chodził na 10w40 i trochę lubił wypić. Zrobiłem płukankę zalałem Valvoline MaxLife 5w30 FE i jeżeli weżmie olej to w rozsądnych granicach.
    Dyskutujemy przecież sobie..
    Ostatnio edytowane przez blind ; 11-01-2016 o 14:18
    MK3 2004 Ghia automat + lpg Prins

  19. #78
    Pieszy
    Imię
    Maciej
    Model
    MONDEO MK IV Titanium
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Pb+LPG
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Nie mam pojecia czy brał ewentualnie ile tego oleju upijał sobie mondziak ale skoro mam zmienic na fordowski pełen syntetyk i robic czesciej dolewki to moze faktycznie lepiej bedzie pozostac przy 10w40 tyle tylko ze kupić coś lepszego,pytanie tylko co dobrego miałbym zakupić? Moze jakis FORD formula plus lub Motocraft XR PLUS zalecany przez FORDA?

    Pytam bo absolutnie nie mam pojecia o olejach silnikowych a czasem na markach mozna sie niezle przejechac bo okazuje sie ze wcale produkt danego producenta nie jest dobry dla danego typu silnika.
    Co sadzicie o olejach Liqui Moly? mam taki w Opel vectra A 1.7 TD ISUZU od ponad 5 lat co prawda mineralny ale auto bezawaryjne.
    Ostatnio edytowane przez DRYGI ; 11-01-2016 o 18:01

  20. #79
    Niedzielny kierowca Awatar zbiban1967
    Imię
    Zbigniew
    Model
    ALFA ROMEO 159
    Silnik
    zawsze benzyna
    Od
    28 Apr 2012
    Mieszka w
    Kielce
    Po pierwsze nie "napinam się" tylko stwierdzam fakt. Po drugie nigdzie nie doczytałem się by była mowa o cieknącym silniku ,tylko o biorącym olej. Jak wiadomo ogólnie niektóre Durteki lubią wypić oleum ,opisałem więc co robiłem ze swoim. I robię tak od kilku lat ,przy każdej wymianie płukanka i olej Valvoline. Wcześniej MaxLife teraz DuraBlend. I nie dzieje się absolutnie nic. Olej wymieniam co 10 tys. a dolewam może ok. 1 litra pomiędzy wymianami. A do kolegi DRYGI - zmień na 5w30 ,tylko musi być FE ale wlej coś w stylu Valvoline lub Liqui Moly. I oczywiście płukanka dobrej firmy ,pojezdzisz sezon i zobaczysz co się dzieje. Przejść na gęstszy zdążysz zawsze.
    Ostatnio edytowane przez zbiban1967 ; 11-01-2016 o 19:09
    Alfa Romeo 159
    ,BMW 325 ,Seat Ibiza. Było Mondeo mk3

  21. #80
    Pieszy
    Imię
    Maciej
    Model
    MONDEO MK IV Titanium
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Opis
    Pb+LPG
    Od
    11 Dec 2015
    Mieszka w
    Solec Kujawski
    Cytat Zamieszczone przez zbiban1967 Zobacz posta
    A do kolegi DRYGI - zmień na 5w30 ,tylko musi być FE ale wlej coś w stylu Valvoline lub Liqui Moly. I oczywiście płukanka dobrej firmy ,pojezdzisz sezon i zobaczysz co się dzieje. Przejść na gęstszy zdążysz zawsze.

    Dzieki za odpowiedź, mam dostep do LIQUI MOLY i zapodam plukanke a pozniej olej tej marki.
    Jak wspomnialem wczesniej zalalem Liqui Moly z dwusiarczkiem molibdenu mineralny do mojej vectry w dieslu ( wczesniej jakis GM był) silniczek ucichł,w pewnych miejscach nie ma sladu oleju, zadnego klopotu z rozruchem wiec nawet patrzac na ceny to chyba dobre wyroby.

Podobne wątki

  1. Jaki olej silnikowy do Volvo v50 2.0d 2008 r
    By kusiciel3 in forum Inne samochody
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-06-2013, 18:43
  2. [MkI] Olej silnikowy-jaki wybrać??
    By andrzej1963 in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 16-01-2008, 19:35
  3. [MkII] Jaki olej silnikowy do 1,8 TD?
    By kirys in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-10-2007, 17:38
  4. [MkI] Jaki olej silnikowy do MkI
    By gregor_sk in forum LPG
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 06-10-2007, 07:30
  5. Olej silnikowy jaki?
    By marines in forum Eksploatacja bieżąca i FAQ
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-04-2005, 14:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów