+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 32
  1. #1
    Kursant Awatar obuchos11
    Imiê
    Micha¶
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 Pb
    Od
    19 Apr 2010
    Mieszka w
    Nidzica

    Bardzo g³o¶nie walenie pod pokryw± zaworów

    Witam. Dzisiaj po odpaleniu silnik zacz±³ mocno t³uc, waliæ, napisze dok³adnie jak by³o.

    Jak odpali³em silnik przez pierwsze dwie sekundy motor za³apa³ tak jakby tylko na dwa gary zaczê³o nim mocno trz±¶æ, przy szarpaniu silnikiem na nodze od sprzêg³a poczu³em mocne drgania pomy¶la³em nic tylko dwumasa siad³a. Zgasi³em auto po czym znów odpali³em, na nodze od sprzêg³a ju¿ nic nie czu³em, lecz silnik bardzo mocno siê trzêsie i z pod pokrywy zaworów wydobywa siê przykry d¼wiêk, jakby kto¶ wali³ m³otkiem w dekiel.

    Pomy¶la³em ¿e pewnie podesz³a panewka pod panewkê, zgasi³em go sprawdzi³em olej okaza³o siê ¿e jest go bardzo ma³o, uzupe³ni³em olej wesz³o ok. 1,2 litra. Sprawdza³em tydzieñ temu by³ stan, wiêc bardzo du¿o wzi±³ przez ten tydzieñ, nie wiem dlaczego.

    Odpali³em go jeszcze raz i prze gazowa³em, walenie ucich³o, s³ychaæ tylko s³abe cykanie ale wci±¿ silnik mocno siê trzêsie na poduchach. Wiêc moje pytanie co to mo¿e byæ, zawór siê urwa³... co¶ z ³añcuchem czy napinaczem ????? Dodam ¿e jak odpalê auto z rury przez chwile pójdzie niebieski dym. Mondeo mk3 2002r. 2.0 Pb+LPG przebieg 158 ty¶ (rzeczywisty)

    W razie jaki¶ pytañ proszê pisaæ. Wiem ¿e troche g³upawo to opisa³em lecz jestem za³amany dzisiejszym faktem z mondeo...

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    rustin
    Go¶æ
    a moze po prostu cos z uk³adem WN skoro nie pali na 2 gary. Jak nie to zrzuæ pokrywê zaworów i zobacz na szybko jak tam u nich luz wygl±da.

  4. #3
    Kursant Awatar obuchos11
    Imiê
    Micha¶
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 Pb
    Od
    19 Apr 2010
    Mieszka w
    Nidzica
    Dorzucê ¿e jak go przegazowa³em pukanie usta³o ale czasami wraca tylko na chwile.

    ---------- Post added at 16:24 ---------- Previous post was at 16:23 ----------

    Przy pierwszym odpaleniu odpali³ tak jakby na dwa gary, teraz chodzi chyba na wszystkich bo jak zdjemujê przewody od ¶wiec to silnik lekko przysiada.

    ---------- Post added at 16:25 ---------- Previous post was at 16:24 ----------

    Jak mi siê uda nagram filmik co siê dziejê.

  5. #4
    Poch³aniacz prostych Awatar cosin
    Imiê
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    te¿ bym od uk³adu WN zacz±³, wrzuæ filmik to mo¿e co¶ na s³uch da siê podsun±æ

  6. #5
    Kursant Awatar obuchos11
    Imiê
    Micha¶
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 Pb
    Od
    19 Apr 2010
    Mieszka w
    Nidzica
    filmik dodam jutro. A powodem mo¿e byæ urwany zawór?? Jak krêcê rozrusznikiem s³ychaæ tak jakby jeden cylinder nie trzyma³ ci¶nienia tzn krêci normalnie a przez chwile s³ychaæ przeskok jakby rozrusznik mia³ l¿ej.

    Stukanie jest tylko na zimnym silniku jak siê troche rozgrzeje przestaje ale czasami na chwile powraca. Walenie jest tak mocne ¿e a¿ uszy wiêdn±.

    ---------- Post added at 19:07 ---------- Previous post was at 19:04 ----------

    Dodam ¿e wczoraj robi³em trasê ponad 300 km i bez ¿adnych problemów, trasa prawie ca³y czas 150km/h auto mia³o moc ca³y czas a dzisiaj (zdziwienie) klepie nim jakby mia³ z ramy wypa¶æ.

  7. #6
    Zielony listek
    Opis
    MK II 2.0 16v ZETEC
    Od
    12 Feb 2012
    Mieszka w
    GRYFICE
    Sprawd¼ ci¶nienie

  8. #7
    Kursant Awatar obuchos11
    Imiê
    Micha¶
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 Pb
    Od
    19 Apr 2010
    Mieszka w
    Nidzica
    Sprawdzi³em dzisiaj ci¶nienie, pierwszy cylinder 12 atm, drugi 11atm, trzeci 0 atm, czwarty 11 atm. ¦wieca w trzecim cylindrze zgnieciona tzn elektrona jest podgiêta do góry. Zdj±³em pokrywê zaworów i nic nie zobaczy³em, od góry wszystkie zawory tak jakby pracuj±, nigdzie nie ma luzów. Mam zamiar zdj±æ g³owicê tylko nie wiem jak siê do tego zabraæ. Jak nale¿y rozpi±æ ³añcuch od rozrz±du?? Jakie nale¿y zachowaæ zasady bezpieczeñstwa ¿eby nie rozwalic czego¶ jeszczê.

    ---------- Post added at 21:30 ---------- Previous post was at 21:28 ----------

    Jak my¶licie oddaæ auto w rêce fachowców czy mo¿na siê samemu pobawiæ ?? Patrzy³em w otwór od trzeciego cylindra to nic nie widaæ ¿eby co¶ lata³o w nim.

    ---------- Post added at 21:39 ---------- Previous post was at 21:30 ----------

    Podpowiedzcie jakie by³y by objawy gdyby wpad³a klapka kolektora do cylindra, te¿ nie by³o by ci¶nienia ??

  9. #8
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez obuchos11 Zobacz posta
    trzeci 0 atm,
    Cytat Zamieszczone przez obuchos11 Zobacz posta
    ¦wieca w trzecim cylindrze zgnieciona tzn elektrona jest podgiêta do góry.
    No to wygl±da ¿e t³ok przywali³ w ¶wieczkê, a jak przywali³ to raczej siê urwa³ z korbowodu i st±d zerowa kompresja i hurgot z silnika.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  10. #9
    Kursant Awatar obuchos11
    Imiê
    Micha¶
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 Pb
    Od
    19 Apr 2010
    Mieszka w
    Nidzica
    Mój syn krêci³ rozrusznikiem i t³ok pracuje

  11. #10
    Mistrz pobocza Awatar Mzzyku
    Imiê
    £ukasz
    Model
    Foka
    Silnik
    1.8 TDCi 115KM
    Od
    21 Jun 2010
    Mieszka w
    Boronów
    Cytat Zamieszczone przez obuchos11 Zobacz posta
    Mój syn krêci³ rozrusznikiem i t³ok pracuje
    Ale ¶wieczka mog³a wywaliæ dziurê w t³oku...

    ---------- Post added at 22:17 ---------- Previous post was at 22:15 ----------

    Cytat Zamieszczone przez obuchos11 Zobacz posta
    Podpowiedzcie jakie by³y by objawy gdyby wpad³a klapka kolektora do cylindra, te¿ nie by³o by ci¶nienia ??
    nie mo¿liwe.

  12. #11
    Kursant Awatar obuchos11
    Imiê
    Micha¶
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 Pb
    Od
    19 Apr 2010
    Mieszka w
    Nidzica
    Cytat Zamieszczone przez Mzzyku Zobacz posta
    Ale ¶wieczka mog³a wywaliæ dziurê w t³oku...
    patrzy³em w miejsce gdzie siedzi ¶wieczka to nie widaæ ¿eby by³a dziura w t³oku, jest ok

  13. #12
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    No to jeszcze mi siê nasuwa jedno rozwi±zanie, ¿e jak faktycznie klapka wpad³a do cylindra to t³ok j± wpasowa³ w ¶wieczkê i w zawory, który¶ zawór siê nie domyka albo pêk³ i przez to nie ma kompresji. To tak teoretyzuj±c bo sam nie wiem czy jest taka mo¿liwo¶æ

    Zacznij od ¶ci±gniêcia kolektora i zobacz stan klapek, jak czego¶ brakuje i nie ma w kolektorze to siedzi w cylindrze, jak z klapkami wszystko OK to znaczy ¿e t³ok przygrzmoci³ w ¶wieczkê albo i w zawory.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  14. #13
    Kursant Awatar obuchos11
    Imiê
    Micha¶
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 Pb
    Od
    19 Apr 2010
    Mieszka w
    Nidzica
    Ok jutro rozkrêcê kolektor i zobacze, wystarczy tylko ¶ruby od kolektora odkrêcic ¿eby tam sie dostaæ czy trzeba co¶ jeszcze odpinaæ, rozkrêcaæ??

  15. #14
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Tu to nie pomogê, nie przerabia³em tematu, wpisz w szukajce dzia³u "klapki"
    trochê tematów o tym jest i mo¿e jest opis jak siê do nich dostaæ.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  16. #15
    Pogromca zakrêtów Awatar danielWr
    Imiê
    Daniel
    Model
    Mondeo MKIV,Focus MK2,Czarna Strza³a bez dachu
    Silnik
    2.0+1.6+1.6=345KM
    Od
    08 Jun 2009
    Mieszka w
    Wroc³aw
    Cytat Zamieszczone przez obuchos11 Zobacz posta
    Ok jutro rozkrêcê kolektor i zobacze, wystarczy tylko ¶ruby od kolektora odkrêcic ¿eby tam sie dostaæ czy trzeba co¶ jeszcze odpinaæ, rozkrêcaæ??
    kolektor jest na 8 ¶rub, z czego do jednej jest dostêp od do³u poszukaj tematu kolektor ss±cy na chyba 3 stronie jest opis.

  17. #16
    Poch³aniacz prostych Awatar m_g
    Imiê
    Micha³
    Model
    V+V= V40 + VW B8
    Silnik
    2.0 D4 + 2.0 TDi
    Od
    27 Oct 2011
    Mieszka w
    Piaseczno(Wa-wa)/Ostro³êka
    Cytat Zamieszczone przez obuchos11 Zobacz posta
    Sprawdzi³em dzisiaj ci¶nienie, pierwszy cylinder 12 atm, drugi 11atm, trzeci 0 atm, czwarty 11 atm. ¦wieca w trzecim cylindrze zgnieciona tzn elektrona jest podgiêta do góry. Zdj±³em pokrywê zaworów i nic nie zobaczy³em, od góry wszystkie zawory tak jakby pracuj±, nigdzie nie ma luzów. Mam zamiar zdj±æ g³owicê tylko nie wiem jak siê do tego zabraæ. Jak nale¿y rozpi±æ ³añcuch od rozrz±du?? Jakie nale¿y zachowaæ zasady bezpieczeñstwa ¿eby nie rozwalic czego¶ jeszczê.
    Jak bêdzie robi³ sam to ok, koszta ciê nie zjedz±, ale jak komu¶ masz zleciæ szukaj drugiej silnika. Mój tato mia³ to samo w p³ugu 406 i w³a¶nie t³ok pracowa³ ale zagina³ ¶wiecie i ¶wiece co 3 tys siê wymienia³o. Jest to nic innego jak uszkodzenie t³oka, który jeszcze jako¶ pracuje(czasami bêdzie pracowa³, czasami nie) i w ka¿dej chwili mo¿e zrobiæ ci bum ^ ^(mo¿esz je¼dziæ do zar¿niêcia, my¶my tak zrobili ), przynajmniej tak w peugeocie by³o. Widzê ¿e i tak silnik trochê ci¶nienia zgubi³, na pozosta³ych cylindrach wiêc mo¿e wywal go, mój ma 240 tys i na ka¿dym cylindrze po 14 atm
    Ostatnio edytowane przez m_g ; 06-04-2012 o 08:42
    "Niewa¿ne jak mocno bijesz, ale jak du¿o jeste¶ w stanie znie¶æ i nadal i¶æ do przodu. Tak powstaje zwyciêzca."

  18. #17
    Kursant Awatar obuchos11
    Imiê
    Micha¶
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 Pb
    Od
    19 Apr 2010
    Mieszka w
    Nidzica
    Witam. Móg³by mi kto¶ podpowiedzieæ jak zdj±æ g³owice, jak nale¿y popu¶ciæ ³añcuch itp..

    Z góry dziêkuje. Pozdrawiam.

  19. #18
    Poch³aniacz prostych Awatar cosin
    Imiê
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    ³añcuch to raczej trzeba rozpi±æ

  20. #19
    Kursant Awatar obuchos11
    Imiê
    Micha¶
    Opis
    Ford Mondeo MK3 2.0 Pb
    Od
    19 Apr 2010
    Mieszka w
    Nidzica
    z tego co ja wyczyta³em to trzeba go popu¶ciæ na napinaczu, jest wiele teorii na temat zdjêcia ³añcucha, ale rozpi±æ to chyba raczej nie. Mo¿e juz ktos robi³ tak± operacje ??

  21. #20
    Poch³aniacz prostych Awatar cosin
    Imiê
    Adam
    Model
    Insignia Country 4x4
    Silnik
    2.0T 250KM
    Opis
    S-MAX FL 2.0EB + DUSTER 4x4
    Od
    31 Aug 2007
    Mieszka w
    Wawa
    pytaj paolo, on podpowie

Podobne w±tki

  1. [Zetec] Problem z uszczelk± pod pokryw± zaworów oraz kilka pytañ w temacie...
    By Dariusz22 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-03-2013, 17:31
  2. [TD MkII] Uszczelka pod pokryw± zaworów
    By ryszinho in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-12-2008, 17:40
  3. Regulacja zaworów z czarn± pokryw±
    By dlugi64 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 03-01-2008, 21:53
  4. [MkII] walenie silnika 1.8TD
    By wilu117 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-04-2007, 13:15
  5. Cieknie uszczelka pod pokryw± zaworów :(
    By GrzegorzD in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-11-2006, 21:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów