+ Odpowiedz w tym w±tku
Poka¿ wyniki od 1 do 11 z 11
  1. #1
    Pogromca zakrêtów
    Imiê
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / £ód¼

    [MkIII]Prze³±cza na benzyne, wchodzi ma³o gazu do butli

    Witam
    Problem dotyczy silnika 1.8, intalacji STAG200. Kiedy¶ ojciec zatankowa³ gaz z dodatkiem wody... Po jakim¶ czasie pojemno¶æ butli z gazem zaczê³a "zmniejszaæ siê". Butla ma pojemno¶æ 48 litrów, wchodzi³o do niej ok 40 litrów czyli prawid³owo, ale od pewnego czasu gazu wchodzi coraz mniej czyli w granicach 36, a nawet 33 litry. Czy jest mo¿liwe ¿e w butli zosta³a jeszcze jaka¶ woda lub syf przez który wiêcej gazu nie chce wej¶æ do butli? Temu wszystkiemu towarzyszy jeszcze samoczynne prze³±czanie siê na benzyne podczas jazdy
    Mariusz , tel - 694-765-650

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca le¶nych tras
    Imiê
    Rafa³
    Model
    Opel
    Silnik
    1,9 CDTI
    Od
    05 Jun 2005
    Mieszka w
    Kielce:)))
    na ta wode bym stawial.A jak wyjezdzi sie gaz to ruszajac aurem slychac jakies chlupotanie?plusk w butli.a rezerwa nie mryga jak gazu nie ma i ruszasz autem?
    http://img801.imageshack.us/img801/6744/dscn3375n.jpg
    dla mojego tatusia [']['][']
    -Pozdrawiam Rafal -
    Jest Opel Vectra C 1,9 CDTI,rozjuszone 150KM
    By³ MK II 1998r-Kombiaczek- GHIA -state blue

  4. #3
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Mo¿liwe ¿e 'ssak" gazu skorodowa³, nie wysysa gazu do koñca wiêc i mniej przez to wchodzi.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  5. #4
    Klubowicz Awatar basil
    Model
    Fiesta w kop³akach
    Silnik
    Diesel
    Od
    05 Oct 2006
    Mieszka w
    Jelcz-Laskowice
    podepnê siê do pytania - mam butlê 53 litry ale max jaki wchodzi na stacjach to 40 litrów nie za ma³o?
    Nale¿ê do elitarnego klubu posiadaczy nowych uszczelek w V6
    MOC za¶ jest wszystkim, powoduje ¿e ludzie którzy nigdy nie widzieli tego co ja, widz± nawet to czego ja nie widzia³em

  6. #5
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Zapas pustej przestrzeni jest oko³o 20%.
    Kwestia jeszcze ci¶nienia przy dystrybutorze, bo czêsto z chc±c zaoszczêdziæ wysi³ek pompy ciut ni¿sze ustawiaj±.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  7. #6
    Pogromca zakrêtów
    Imiê
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / £ód¼
    Cytat Zamieszczone przez LaBobas
    na ta wode bym stawial.A jak wyjezdzi sie gaz to ruszajac aurem slychac jakies chlupotanie?plusk w butli.a rezerwa nie mryga jak gazu nie ma i ruszasz autem?
    Tego nie wiem, zadzwonie do ojca i dopytam siê bo to w jego aucie
    Mo¿liwe ¿e 'ssak" gazu skorodowa³, nie wysysa gazu do koñca wiêc i mniej przez to wchodzi.
    Czy jest to wszystko rozbieralne, mogê to zrobiæ we w³asnym zakresie czy trzeba z tym jechaæ do jakiego¶ magika?
    Mariusz , tel - 694-765-650

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maniek_
    Czy jest to wszystko rozbieralne,
    Jak najbardziej tylko trza ca³y wielozawór zakupiæ.

    Ja jako ¿e strachliwy to bym gaziarzowi jednak to zleci³, tylko jak siê za to bierze to trzeba zbiornik opró¿niæ.
    Gazownik odkrêca rurê z elektrozaworu i napiêcie na niego podaje no i wtedy gaz ca³y uchodzi, ale ja bym osobi¶cie to tak jak wy¿ej pisa³em.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  9. #8
    Pogromca zakrêtów
    Imiê
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / £ód¼
    Jak najbardziej tylko trza ca³y wielozawór zakupiæ.
    Czyli po rozebraniu ju¿ nie nadaje siê do ponownego monta¿u?
    Cytat Zamieszczone przez Netoper
    Gazownik odkrêca rurê z elektrozaworu i napiêcie na niego podaje no i wtedy gaz ca³y uchodzi,
    Pamiêtam jak kilka lat temu równie¿ wodê zakupili¶my i stacja przys³a³a majstra który w³a¶nie tak robi³, ja te¿ siê ba³em patrz±c na to
    Mariusz , tel - 694-765-650

  10. #9
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez maniek_
    ju¿ nie nadaje siê do ponownego monta¿u?
    Je¶li jest sprawny to siê nadaje, pisa³em w kontek¶cie tego je¶li jest "ssak" skorodowany, chocia¿ w niektórych modelach mo¿na sam dó³ wymieniæ, ale tu to za cienki jestem ¿eby co¶ wiêcej konkretnego napisaæ.


    Cytat Zamieszczone przez maniek_
    ja te¿ siê ba³em patrz±c na to
    Trzeba diablo ostro¿nie, a nie daj Bóg jak co¶ zaiskrzy na elektrozaworze, kumpel gazownik kilka razy to robi³ przy wymianach wielozaworów, ale ja wola³em w tym czasie do sklepu po fajki odej¶æ
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

  11. #10
    Podobno gaz ³atwo miesza siê z wod±... wiêc je¶li masz wodê w zbiorniku gazu to oprócz tego auto powinno gorzej chodziæ, albo tak jak u ciebie przy wiêkszych obrotach na benzynê siê prze³anczaæ. Jak Netoper powiedzia³ trzeba najpierw wyje¼dziæ gaz potem rozkrêciæ i zobaczyæ co w butli jest. Ale najpierw sprawd¼ filterki, nawet jak by³y wymieniane niedawno to sprawd¼, nawet jedno tankowanie konkretnego syfu mo¿e je skoñczyæ. Ale w sumie nie wp³ynê³oby to na ilo¶æ tankowanego gazu.

    Dodano po 6 min. temu:

    Kolege mam co gaz zak³ada i widzia³em na w³asne oczy jak wykrêci³ butlê z auta i odkrêci³ zawór i nie chcia³o za bardzo lecieæ, wiêc odkrêci³ ca³y wielozawór i poprostu wyla³ to co tam by³o, nie wiem jak to nazwaæ ale gaz to do koñca nie by³, bo poprostu wyla³ to z butli, a z tego "dymi³o siê" jeszcze kilka minut z trawy na któr± wyla³. Podobno to z³a mieszanka propanu do butanu.

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    By³ MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Gada³em jeszcze z gazownikiem, i w nowszych wielozaworach ssaki s± plastikowe, tylko wypad³o z g³owy ¿eby siê dopytaæ czy w razie co mo¿na przed³u¿yæ metalowy, jak±¶ rurk± plastikow± ¿eby do koñca gaz by³ wysysany.
    S± dwie rurki, jedna jest do pobierania gazu a druga do odpowietrzania. Szkoda ¿e nie mia³ jakiego¶ wielozaworu na wierzchu to bym fotki zrobi³.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolno¶æ wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolno¶ci po wypowiedzi.

Podobne w±tki

  1. [MkIII] Instalacja BRC i przê³±czanie z gazu na benzyne
    By guliwers in forum LPG
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 20-12-2012, 14:57
  2. [MkII] BRC - prze³±cza sam na benzyne
    By art-e in forum LPG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 29-10-2011, 11:56
  3. [MkII] BRC Sekwencja 24 prze³±cza sie na benzyne ...
    By Barrus in forum LPG
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-10-2010, 01:07
  4. [MkIII] Prze³±cza sie z Gazu na Benzyne
    By Kaczaza in forum LPG
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 31-10-2009, 01:38
  5. [MkIII] Prze³±cza na benzyne (STAG 200)
    By maniek_ in forum LPG
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-07-2009, 08:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów