+ Odpowiedz w tym w±tku
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 1 do 20 z 24
  1. #1
    Pogromca zakrêtów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan

    [TD MkII]Gdzie¶ ucieka p³yn ch³odz±cy

    Wiotam,

    mam nastepuj±cy problem: od jakieogo¶ czasu, a w zasadzie od pó³ roku gdzie¶ czyli jakie 4 tys kilometrów musze dolewaæ p³yn ch³odz±cy w ilo¶ci ok 200 ml na miesi±c.......

    Nie wiem gdzie go ubywa, pod samochodem mokro sie nie robi a watpie ¿eby az tyle wyparowywa³o.

    Co moge sprawdziæ? Gdzie szukaæ ewentualnego wycieku czy moze to uszczelka pod g³owic±?

    Dodam ¿e p³yn jest elegancki, bez ¶ladów oleju, spalin.

    Na bagnecie te¿ jet Ok-olej ma konsystencjê, lepko¶æ i kolor normalnego oleju.


    Pozdrawiam, Piotr

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Znawca le¶nych tras Awatar GrekuPL
    Imiê
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wroc³aw
    mi te¿ ucieka³ p³yn, nie widzia³em sk±d-my¶la³em, ¿e uwalona uszczelka...jak zaczê³o ubywaæ wiêcej wody na 100km zacz±³em szukaæ i samo siê znalaz³o uszczelka termostatu sparcia³a i z czasem wyparowywa³a woda a z pó¼niejszym stanem ciek³o...
    DIESEL TO Z£OOOOO


  4. #3
    Obadaj korek od zbiorniczka wyrównawczego ,czy nie robi sie mokro pod korkiem na zbiorniczku.To szybko scieka w do³ w strone zbiornika od spryskiwaczy i nie widac.Ja korek musia³em zmienic na nowy bo by³ ma³y wyciek w³asnie korkiem... jest nowy jest cisza.Ani 1ml nie uby³ p³ynu Przez dobre po³ roku nic.

  5. #4
    Pogromca zakrêtów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    Cytat Zamieszczone przez rekin_poznan
    Obadaj korek od zbiorniczka wyrównawczego ,czy nie robi sie mokro pod korkiem na zbiorniczku

    Tam zawsze lecialo bo takie jest jego zadanie-upuszczac parê wodna, ona sie skrapla i w konsekwencji pojawia sie woda.

    Dodano po 1 min.:

    Cytat Zamieszczone przez GrekuPL
    uszczelka termostatu sparcia³a i z czasem wyparowywa³a woda a z pó¼niejszym stanem ciek³o...
    Mam wra¿enie ¿e u mnie zaczê³o ubywac p³ynu po wymianie termostatu i jego uszczelki...........

  6. #5
    Cytat Zamieszczone przez ryszinho
    Tam zawsze lecialo bo takie jest jego zadanie-upuszczac parê wodna, ona sie skrapla i w konsekwencji pojawia sie woda.

    Nic nie ma prawa wylatywac ze zbiorniczka jak masz mokre to korek wyziono³ ducha!!! tak jak u mnie!!Nowy oko³o 20-25z³ p³aci³em

  7. #6
    Pogromca zakrêtów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    Tak myslisz ¿e to on? Kurcze znów wydatki ale zastanawia mnie to ¿e tam zawsze by³o mokro a ostatnio dopiero zacze³o uciekaæ.....a Tobie wczesniej te¿ ubywa³ p³yn?

    Dodano po 1 min.:

    Korek 32 z³ kosztuje...........

    Dodano po 3 min.:

    Gdzie kupowa³e¶?

  8. #7
    Znawca le¶nych tras Awatar GrekuPL
    Imiê
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wroc³aw
    Cytat Zamieszczone przez ryszinho
    Gdzie kupowa³e¶?
    pogadaj z Gorilll±
    DIESEL TO Z£OOOOO


  9. #8
    Korek kupowa³em na Ul Obornickiej zaraz za rondem obornickim po prawo jest duzy szyld FORD czesci nowe i uzywane.Polecam Sklep forumowicz± z wlkp kole¶ ma wszystko i za korek oko³o 20z³ p³aci³em nie pamietam dok³adnie ale przedzia³ 15-20z³ Ubywa³ mi p³yn w podobnych ilosciach ze co miesiac musia³em dolac.A teraz nie ubywa nic a nic 10 tys zrobi³em i nie uby³o nic zreszt± oleju tez przez 10 tys nic az dziwne jak na disla zala³em do maxa zrobi³em 10 tys i jest max w pn wymiana oliwy

  10. #9
    Pogromca zakrêtów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    Cytat Zamieszczone przez GrekuPL
    Cytat Zamieszczone przez ryszinho
    Gdzie kupowa³e¶?
    pogadaj z Gorilll±
    Na co mi u¿ywany korek?

    Dodano po 29 sek.:

    Cytat Zamieszczone przez rekin_poznan
    kole¶ ma wszystko i za korek oko³o 20z³ p³aci³em nie pamietam dok³adnie ale przedzia³ 15-20z³

    Nowy czy u¿ywany?

  11. #10
    Znawca le¶nych tras Awatar GrekuPL
    Imiê
    Grzesiek
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.0 TDCi 140 KM
    Od
    04 Jul 2007
    Mieszka w
    Kraków/Wroc³aw
    Cytat Zamieszczone przez ryszinho
    Na co mi u¿ywany korek?
    jak dzia³a ??
    DIESEL TO Z£OOOOO


  12. #11
    Pogromca zakrêtów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    Ale jak zaraz przestanie nie no ja tam nawet nei wiem co mog³o wysi±¶æ w tym korku bo jak nawet dokrêce go an maxa to gdzies podcieka od do³u a uszczelka wygl±da na OK.

  13. #12
    Poch³aniacz prostych Awatar DIGITAL
    Imiê
    Marcin
    Model
    OCTAVIA/OOOO A6 C7
    Silnik
    1.6 tdi 2.0 Tdi
    Od
    02 Feb 2005
    Mieszka w
    Tarnobrzeg RT
    U mnie te¿ ucieka ... Kiedy¶ na wymianie mówi³em mechaniorom ¿eby nie lali p³ynu do znaku _MAX bo i tak zniknie a szkoda p³ynu ... i tak by³o .. p³yn sp³yn± tyle, ¿e ledwo by³o go widaæ w odp³ywie zbiorniczka i tak jest za ka¿dym uzupe³nieniem p³ynu ... bedzie MAX a po przejechaniu bedzie na samiutkim odp³ywie i tak sie utrzymuje i nikt nie wie gdzie ten p³yn sie podziewa

  14. #13
    Korek oczywiscie NOWY!!!! stary montowac? bezsens.W korku jest zaworek ,uszelka itp Po latach siada.Dlatego warto nabyc nowy jak komus ubywa p³ynu i widac ze jest mokro na zbiorniku i pod

    Dodano po 3 min.:

    jak nawet dokrêce go an maxa to gdzies podcieka od do³u a uszczelka wygl±da na OK.

    Na 100% korek masz padniety.Nie dokrecaj tak mocno bo gwint na zbiorniczku! ten korek z czuciem sie przykreca jak cieknie to cieknie.Ten nowy mam z czuciem dokrecony i nie uby³o nic a nic

  15. #14
    Pogromca zakrêtów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    Cytat Zamieszczone przez rekin_poznan
    Na 100% korek masz padniety.Nie dokrecaj tak mocno bo gwint na zbiorniczku!

    Nom ja mocno dokrecam ale z czcuciem. Wczescniej dokreca³em tak ze napisy by³y prostopadle do osi samochodu ale ostatnio troche mocniej ale nic to nie da³o. Bd sie musia³ przejechac po ten korek. A kolo jest z mkp powiadasz?

  16. #15
    To jest sklep z czesciami tylko do FORDA, do mondeo ma kazd± czesc na miejscu to duzy plus,filtr itp.Ma wszystkie czesci nowe,ale prowadzi rowniez uzywane czesci do forda np b³otnik ,drzwi itp i elektryczne czesci.rozbiera na czesci auta.

    Mijasz rondo obornickie jedziesz w kierunku suchego lasu na pi³e i zaraz za rondem po prawo widac szyld FORD CZESCI

  17. #16
    Pogromca zakrêtów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    OKO. Obczaje jeszcze arz ten mój korek o co tam loto i czeka mnie wycieczka po niu korek.

  18. #17
    Ten korek co ja kupi³em jest innej firmy nie motorcraft ale jakosc super i jest ca³y ¿o³ty

  19. #18
    Pogromca zakrêtów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    £ooooo to ja go kupie tylko dla tego ¿óltego koloru w³asnie raczej spodziewa³bym sie jakiegos badziewia.....a on tez ma ten jakis ¶mieszny system zaworków i uszczelek jak orygina³?

  20. #19
    Tak tez tak samo jak fabryczny jakosc super dokreca sie bdb ''PEWNIE''polecam

  21. #20
    Pogromca zakrêtów Awatar ryszinho
    Opis
    mkII 1.8 TD
    Od
    21 May 2008
    Mieszka w
    Poznan
    Kupi³em.....20 z³ a my¶la³em ¿e ten ¿ó³ty bêdzie bardziej ¿ó³ty no ale jest zobacze czy nadal bêdzie ciek³o.

    Pozdro

Podobne w±tki

  1. [MkIII] [mkIII] ucieka gdzie¶ pr±d - help
    By nestor in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 14:03
  2. [Zetec] Ucieka p³yn ch³odz±cy
    By AND in forum Silnik - Zetec, Duratec rzêdowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-09-2012, 15:12
  3. [MkIII] Ucieka p³yn ch³odz±cy
    By Markon in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-12-2010, 22:32
  4. [Duratec]gdzie¶ znika p³yn ch³odniczy
    By MAG in forum Silnik - Duratec V6
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-06-2009, 18:37
  5. [Mk3] p³yn ch³odz±cy,p³yn wspomagania,p³yn hamulcowy
    By szaqall111 in forum Eksploatacja bie¿±ca i FAQ
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 09-09-2008, 18:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów