+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 12 z 12
  1. #1
    Kursant Awatar ford02
    Imię
    Sławek
    Opis
    Ford Mondeo Mk 3
    Od
    04 Aug 2007
    Mieszka w
    Szczecin

    [TDCi]Przepływomierz powietrza

    Panowie jakie moga byc objawy uszkodzonego przeplywomierza powietrza czy moze to byc falowanie obrotow ana zimnym jak i na cieplym silniku.Dziekuje

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Tak, może to byś falowanie obrotów

  4. #3
    Jeśli przepływka jest uszkodzona to:
    - auto nie am mocy jeśli odczyt z przepływki jest zaniżony
    - auto nie ma mocy jeśli przepływka jest padnięta i komputer dobiera z mapy średnią wartość dla danego modelu silnika
    - w przepływomierzu jest jeszcze zintegrowany czujnik temperatury i trzeba sprawdzić jego wskazania bo od tego zależy gęstość powietrza i ilość paliwa.

    Oczywiście najprościej przeprowadzić podstawowy pomiar omomierzem samej przepływki,
    a po drugie to diagnostyka i zbadanie wskazań przepływki i czujnika temperatury.

  5. #4
    Kursant
    Imię
    MARCIN
    Opis
    INNE
    Od
    20 Feb 2009
    Mieszka w
    TYCHY/SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
    Witam
    Podepnę się pod temat.
    Czy kopcenie (sprawdzałem rury, na moje oko całe) za duże zużycie paliwa (automat ok 10 litrów na trasie), nierówne obroty po zapaleniu mogą to być również oznaki przepływki ???. Żadnych błędów na kompie ani migających sprężynek.
    Masakra jakaś normalnie.
    Poradźcie coś koledzy nowemu.

  6. #5
    Cytat Zamieszczone przez MROZOL
    Witam
    Podepnę się pod temat.
    Czy kopcenie (sprawdzałem rury, na moje oko całe) za duże zużycie paliwa (automat ok 10 litrów na trasie), nierówne obroty po zapaleniu mogą to być również oznaki przepływki ???. Żadnych błędów na kompie ani migających sprężynek.
    Masakra jakaś normalnie.
    Poradźcie coś koledzy nowemu.
    Sprawdź najpierw EGR i od razu wyczyść.
    Zobacz czy potem objawy znikną

  7. #6
    Kursant
    Imię
    MARCIN
    Opis
    INNE
    Od
    20 Feb 2009
    Mieszka w
    TYCHY/SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
    EGR jest zaślepiony ale nie czyszczony. Wyczyszczę na wszelki wypadek

  8. #7
    Cytat Zamieszczone przez MROZOL
    EGR jest zaślepiony ale nie czyszczony. Wyczyszczę na wszelki wypadek
    Nie sądzę żebyś coś tam znalazł jeśli spaliny nie dochodzą do kolektora ssącego No chyba że przepaliło ci już zaślepkę i ciągnie spaliny - zbadaj to.
    Chciałem ci zaproponować kontrolę układu dolotowego ale już go sprawdzałeś choć kiedyś spotkałem się z pękniętym kolektorem dolotowym i silnik nierówno pracował. Ale kopcenie bierze się z braku dostatecznej ilości powietrza więc oględziny zrób porządnie

    Potem zrób diagnostykę przepływki, temperatur i ciśnienia doładowania oraz dla pełnego obrazu sytuacji ciśnienia na szynie zbiorczej.

  9. #8
    Kursant
    Imię
    MARCIN
    Opis
    INNE
    Od
    20 Feb 2009
    Mieszka w
    TYCHY/SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
    Tak też zrobię pooglądam jeszcze raz. Ale mam pytanko czy EGR może mieć wpływ na zwiększone zużycie paliwa?? a jesli chodzi o zaślepienie to mechanior zaślepiał to jakieś 3 tygodnie temu i widziałem,że robił to taką dość solidną blaszką a nie puszką po redbullu czy jakimś innym cienkim wynalazkiem.
    Mam nadzieję że to nie początek padu układu wtryskowego.

    Pozdrawiam Mrozol

  10. #9
    Zielony listek
    Opis
    Mondeo MKIII '04r 2.0 TDCi 130KM
    Od
    26 Jan 2005
    Mieszka w
    Białystok
    Cytat Zamieszczone przez PabloX
    Jeśli przepływka jest uszkodzona (...)
    Oczywiście najprościej przeprowadzić podstawowy pomiar omomierzem samej przepływki,
    a po drugie to diagnostyka i zbadanie wskazań przepływki i czujnika temperatury.
    Podepnę się do tematu. Czy można zdobyć te wartości oporu sprawnego przepływomierza oraz czujnika?
    Interesuje mnie też popularnie zwana "lista danych" - oczywiście poprawna - odczytywana przez OBD II. Dla uściślenia dodam, że chodzi o mondeo lipiec 2004 2.0TDCi 130KM.

    Pozdrawiam,
    Golden
    Mondeo MkIII 2.0 TDCi 130KM '04 270tkm
    Mondeo MkI 1.6 '93 GLX + sekwencja 325tkm

  11. #10
    Cytat Zamieszczone przez Golden
    Czy można zdobyć te wartości oporu sprawnego przepływomierza oraz czujnika?
    Interesuje mnie też popularnie zwana "lista danych" - oczywiście poprawna - odczytywana przez OBD II.
    Nikt jeszcze nie pochwalił się, że posiada listę wartości referencyjnych dla silników. Raczej marzenia ściętej głowy
    Na wolnych obrotach przepływomierz powinien wskazywać ok. 7g/s.

  12. #11
    marctwain
    Gość
    Witam, ja też zauważyłem zwiększone spalanie ok 8,8 w mieście i na trasie ok 8,0. Przy jeżdzie do 140 kmh. Mam przelatane 102kkm Egr wyczyszczony. Nie wiem czy taka uroda automatu? Pali elegancko, równo pracuje (dziś 4stopnie C rano) bez dymku. Kopci jakby trochę mniej po czyszczeniu egr-a. Ale zastanawia mnie to spalanie. wg mnie trochę za duże jak na taki silnik. Ale jak kolega wyżej napisał, że 10l na trasie to rzeczywiście sporo.

  13. #12
    Kursant
    Imię
    MARCIN
    Opis
    INNE
    Od
    20 Feb 2009
    Mieszka w
    TYCHY/SIEMIANOWICE ŚLĄSKIE
    Witam po dość długim czasie.
    Oddałem autko do macherów, pooglądali wtryski sprawdzili, są w stanie idealnym. Okazało się, że mam walnięte 4 świece żarowe. Wymienili i kopcenie jak ręką odjął nie wiem jaki to ma wpływ ale tak się stało. Do tego zapodali nowy soft skrzyni i silnika autko zaczęło inaczej chodzić a spalanie też spadło. Na trasie wyszło koło 7 litrów ale prędkość przelotowa ok 150 na godzinę. Wyczyściłem do tego jeszcze cały EGR i kolektor ssący a o tym już pisałem w innym poście.
    Więc chyba nie ma teraz źle zważywszy że to ciężkie i duże auto i do tego automat, który się toczy na walcach 225/40/18.
    W każdym bądź razie nareszcie zacząłem być zadowolonym użytkownikiem mondka a już było blisko rozstania.
    Pozdrawiam

    Muszę jeszcze sprawdzić przepływomierz (podmienić) bo falowanie obrotów jeszcze do końca nie ustąpiło. Mimo, że mechanik stwierdził że jest OK.

Podobne wątki

  1. [TDDi MKIII] Przepływomierz powietrza
    By czeski11 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 12-07-2012, 10:55
  2. [TDCi MKIII] Przepływomierz powietrza
    By przemek1126 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-01-2011, 23:11
  3. [MkI] Przepływomierz powietrza-osiągi
    By Irek in forum Elektryka
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 31-08-2009, 19:59
  4. Przepływomierz powietrza - problem z instalacją
    By Arturek1 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-07-2007, 18:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów