+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 18 z 18
  1. #1
    Mistrz pobocza Awatar grzesio1912
    Model
    MKV Titanium
    Silnik
    Ecoblue
    Od
    23 Jul 2008
    Mieszka w
    Lublin

    [Zetec]Powoli wchodzi na obroty

    Witam, jeżeli problem był już poruszany prosze o usunięcie, ale nic nie znalazlem na forum.
    Chodzi o to że silnik ostatnio jest jakiś "dziwny":
    1) Rano jak odpale na zimnym i zaczynam jazde to jest taki "przytkany", mianowicie wciskam gaz a on stoi na obrotach przez dluzsza chwile i dopiero jak dam w podloge przegazuje z 1s. to wchodzi normalnie.
    2) Podczas jazdy jakby był słabszy do ok 3000 obrotow wkreca sie powoli
    3) Podczas postoju na luzie podczas przygazowywania powoli wkreca sie na obroty i jest chwila przerwy zanim wogole zareaguje na pedal gazu.
    Moze niektorym wydac sie dziwne ze do 3000 obrotow pisze ze wkreca sie powoli, ze te silniki powyzej 3500 zyja, ale chodzi mi ze jest zauwazalna roznica, jezdze nim troche czasu i wiem jak powinno byc.

  2. # ADS
    Reklama
    Od
    25/05/2012
    Mieszka w
    Forum
    Posty
    Many
     

  3. #2
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    To się tylko na zimnym dzieje? czy po solidnym rozgrzaniu przechodzi?
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  4. #3
    Mistrz pobocza Awatar grzesio1912
    Model
    MKV Titanium
    Silnik
    Ecoblue
    Od
    23 Jul 2008
    Mieszka w
    Lublin
    na zimnym jak ssanie sie juz wylaczy to najbardziej, jak temperatura w polowie wskaznika troche lepiej i jak prawie na maksa temp przed wlaczeniem wiatraka to znowu troche gorzej, ale ogolnie ciagle jest to odczuwalne

  5. #4
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Myślę żebyś podłączył się pod kompa i sprawdził jak działa przepływka, TPS, i czy czujnik temperatury na PCM-a prawidłowo pokazuje.
    Świece jaki mają przebieg? rozrząd?
    Może być też katalizator zapchany, niesprawny egr, słaba kompresja na którymś garnku,
    Sporo może być przyczyn, zacznij od tych co nie wymagają większego wkładu finasowego
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  6. #5
    Mistrz pobocza Awatar grzesio1912
    Model
    MKV Titanium
    Silnik
    Ecoblue
    Od
    23 Jul 2008
    Mieszka w
    Lublin
    świece wczoraj zmienione na motorkrafty moze z rana troche lepiej, ale dalej jakis przytkany troche, rozrzad ma z 15 tys. u mnie w miescie lipa z dobrymi mechanikami ... najwyzej skocze do tych co gaz zakladali moze oni cos wykryja jak podepna pod kompa, bo sam to raczej jestem zielony w sprawach mechaniki

    Dodano po 57 sek.:

    a moze przyczyscic wtryski srodkiem stp??

  7. #6
    Pogromca zakrętów Awatar Krzychu32
    Imię
    Krzysiek
    Model
    Lancia Kappa
    Silnik
    2.0 VIS 155KM
    Opis
    PB+LPG
    Od
    19 Feb 2008
    Mieszka w
    Tarnobrzeg
    Cytat Zamieszczone przez grzesio1912
    a moze przyczyscic wtryski srodkiem stp??
    Na pewno nie zaszkodzi ,a być może pomoże

  8. #7
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez grzesio1912
    co gaz zakladali
    Trza było wspomnieć że masz kuchenkę, a najlepiej weź do podpisu czy profilu wrzuć jaki masz model czy rocznik auta
    Dosyć często xle wyregulowana kuchenka nie dość że sama w sobie ma problemy to i rozwala mapę wtrysków benzynowych.
    Cytat Zamieszczone przez grzesio1912
    a moze przyczyscic wtryski srodkiem stp??
    Jak masz muła na benie i gazie to nie wina wtrysków, ale dodanie STP nie zaszkodzi.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  9. #8
    Mistrz pobocza Awatar grzesio1912
    Model
    MKV Titanium
    Silnik
    Ecoblue
    Od
    23 Jul 2008
    Mieszka w
    Lublin
    profil uaktualnilem, jutro sie przejade wiecej na benzynie i zobacze czy na benzynie tez muli. jezdzic sie da, mocy tez ma sporo, tylko to nie jest to co bylo, skocze do gazownikow niech popatrza moze cos zrobia, jade do niemiec niedlugo i przydaloby sie miec wszystko git

  10. #9
    Mistrz pobocza Awatar grzesio1912
    Model
    MKV Titanium
    Silnik
    Ecoblue
    Od
    23 Jul 2008
    Mieszka w
    Lublin
    dalej d**a moze wyczyszcze przeplywke i zrobie reset kompa, tylko mam pytanie po samoadaptacji instlacja gazowa bedzie dobrze pracowac czy tez trzeba robic adaptacje? i czy adaptacje robic na benie czy lpg?

  11. #10
    Pogromca zakrętów
    Imię
    Mariusz
    Model
    MKIV
    Silnik
    2.5T 220 KM
    Opis
    Mk IV 2.5T Titanium
    Od
    28 May 2006
    Mieszka w
    BZA Zambrów / Łódź
    Gaz też trzeba będzie wyregulować. Adaptacja na benzynie, dopiero jak na benzynie będzie wszystko ok to ustawiasz gaz
    Mariusz , tel - 694-765-650

  12. #11
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez grzesio1912
    po samoadaptacji instlacja gazowa bedzie dobrze pracowac czy tez trzeba robic adaptacje?
    Najlepiej pod resecie pojeździj na benie ze dwa dni żeby dobrze się mapt benzynowe "zapamiętały" i wtedy do gazownika na regfulację kuchenki.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  13. #12
    Mistrz pobocza Awatar grzesio1912
    Model
    MKV Titanium
    Silnik
    Ecoblue
    Od
    23 Jul 2008
    Mieszka w
    Lublin
    dzieki chlopaki, dzis jutro zobacze co tam w przeplywomierzu piszczy pozniej adaptacja i w czwartek gazownik, mam nadzieje ze pomoze

  14. #13
    Mistrz pobocza Awatar grzesio1912
    Model
    MKV Titanium
    Silnik
    Ecoblue
    Od
    23 Jul 2008
    Mieszka w
    Lublin
    przeczyscilem, zrobilem samoadaptacje i jest lepiej ale mialem jeszcze okazji dobrze przetestowac, wstepne odczucia: po odpaleniu odrazu obroty na ok 1000 bez falowania i opadania podczas jazdy wieksza moc ale moze dlatego ze na benzynie i to na 98 jutro jade w trase i sie zobaczy

  15. #14
    Mistrz pobocza Awatar grzesio1912
    Model
    MKV Titanium
    Silnik
    Ecoblue
    Od
    23 Jul 2008
    Mieszka w
    Lublin
    no i blada zaraz po resecie kompa jezdzi swietnie ale pozniej znowu wraca mul, nie wiem od czego to zalezy od upalu? zauwazylem ze wlasnie jak silnik ma temperature po prawej stronie dochodzaca do czerwonego pola to jest juz calkiem slaby, a moze klima przez te upaly ciagle wlaczona, czy ona moglaby dac takie odczucia?

  16. #15
    Administrator Awatar Netoper
    Model
    Był MKII
    Silnik
    2.5 PB+LPG
    Od
    26 Apr 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Klima dość mocno silnik obciąża, w dziale z klimą jest kilka tematów.

    Pojeździj kilka dni i jak auto się zmuli to na odczyt błędów podskocz, od razu niech mechaniory zerkną jak pracuje lambda przepływka itp. Jak nic nie wyjdzie to sprawdź kompresję, tylko warto by sprawdzić na zimnym i fest rozgrzanym silniku.
    Wprawdzie Konstytucja gwarantuje wolność wypowiedzi, ale nie gwarantuje wolności po wypowiedzi.

  17. #16
    Mistrz pobocza Awatar grzesio1912
    Model
    MKV Titanium
    Silnik
    Ecoblue
    Od
    23 Jul 2008
    Mieszka w
    Lublin
    mysle ze znalazlem glowna przyczyne: http://mondeoklubpolska.pl/modules.p...wtopic&t=65052
    dzis z rana jak zimne powietrze bylo i bez wlaczenia klimy to samochod jak kiedys ostatnio co tak mnie denerwowal muleniem to bylo po poludniu ok 30 stopni 5 osob + klima jechac dawal rade(160 i jeszcze moglem cisnac dalej) tylko nie tak zwawo jak jade sam z rana albo w nocy

  18. #17
    Mistrz pobocza Awatar grzesio1912
    Model
    MKV Titanium
    Silnik
    Ecoblue
    Od
    23 Jul 2008
    Mieszka w
    Lublin
    dziś rozwiązałem problem byłem u gazowników i wyregulował instalacje i skasował błąd komputera - zbyt uboga mieszanka i to chyba była główna bolączka, teraz z klima daje rade problem pojawił sie jak wymienili mi kiedys listwe zasilajaca gazem i nie bylo szefa wiec nie wyregulowana dobrze powodowala blad w komputerze zbyt uboga mieszanka

  19. #18
    Mistrz pobocza Awatar komandir
    Imię
    Albert
    Model
    MKIII
    Silnik
    lpg
    Opis
    Ford Mondeo Mk3, Ford focus Mk1
    Od
    02 Aug 2005
    Mieszka w
    SANDOMIER\Belgia
    Cytat Zamieszczone przez grzesio1912
    dziś rozwiązałem problem byłem u gazowników i wyregulował instalacje i skasował błąd komputera - zbyt uboga mieszanka i to chyba była główna bolączka, teraz z klima daje rade problem pojawił sie jak wymienili mi kiedys listwe zasilajaca gazem i nie bylo szefa wiec nie wyregulowana dobrze powodowala blad w komputerze zbyt uboga mieszanka
    Widzisz czasami warto zacząć o takich rzeczy bo jak jest lpg to lubi się przestawiać. Zobacz ile elementów musiałeś sprawdzić, tak byś oszczędził sobie czasu
    SUZUKI GSX-R albo NIC!!!

Podobne wątki

  1. [Zetec]nie wchodzi na obroty powyżej 3000
    By marcin840429 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-10-2010, 21:37
  2. [Zetec]Problemik z silnikiem ciężko wchodzi na obroty
    By wdzieczny83 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-09-2010, 12:57
  3. [Zetec]silnik nie wchodzi na obroty, zamula
    By Jerzyk25 in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 09-02-2010, 21:12
  4. [Zetec]Nie wchodzi na obroty powyżej 2000
    By kubiniak in forum Silnik - Zetec, Duratec rzędowy, 1.8 SCI
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 26-11-2009, 14:25
  5. [TD MkII] Nie wchodzi w obroty..
    By Arturro78 in forum Silnik - Diesel
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 01-07-2009, 13:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów